Avatar: Legenda o Aangovi

• USA Avatar: The Last Airbender (více)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (více)

Série(3) / Epizody(61)

Bezstarostný 12letý Aang musí ovládnout své živelné schopnosti a čelit svému osudu, aby navrátil rovnováhu do světa rozděleného násilným konfliktem. (SkyShowtime)

teekanee

Opravdu jsem nečekal, že druhý nejlepší seriál, co jsem v životě viděl, bude animák, ale je to tak. Seriál má obrovskou konzistentnost, i díly, který nemají až takový vliv na hlavní přběhovou linku, jsou maximálně závavné a skvělé. Postavy jsou napsaný naprosto mistrovsky a oceňuju, že seriál není jenom o skvělém Aangovi, ale všechny postavy mají své momenty slávy a naprosto skvělej vývoj. Tomu dopomáhá asi nejlepší herecký výkony na poli animace, co jsem kdy slyšel. Chosen one tropa je tu udělaná naprosto mistrovsky, člověk nikdy nemá pocit, že by byl Aang až moc silnej, tvúrci si to opravdu pěkně pohlídali. Animace je dokonalá a akční scény nemají obdoby. Tím se dostáváme k magic systému, který je tu v základu pouze telekineze elementů, což se může zdát jako nuda, ale chyba lávky přátelé. Každej element má svůj vlastní vizuální styl a jiný využití, jak v souboji, tak i třeba jako dopravní prostředek. Celková návaznost magie na svět to posuvá ještě o level vejš. Co opravdu oceňuju, že humor tu není vůbec trapnej, jako ve spoustu anime, ba naopak je přímo vynikající. Opravdu dlouho se mi nestalo, že bych byl na seriálu takhle závsilej. Třetí sérii jsem dal za jeden jediný den a docela lituju, že jsem se k seriálu nedostal dřív. Edit: Druhé shlédnutí asi půldruhého měsíce po prvním bylo snad ještě lepší. 100% ()

Jestrab

Mysteriozní podívaná. Práce s tajemstvím a dávkováním toho, co člověk potřebuje vědět je zde na mistrovské úrovni. Charaktery, jaké jsem už v dětské show dlouho neviděl. Když se k tomu přidá příběh s poměrně kvalitním lore, vznikne seriál, který je dobře stravitelný i pro náročnějšího diváka. Je dokonce i pro lidi, kteří jsou chyceni současným trendu seriálů, které mají rychlý spád a díly, v nichž se moc neděje, by jste hledali asi těžko. Je pravda, že z 60 dílů je 20 fillerů. V každém se ale děje něco opravdu důležitého. Buduje se tam příběh a atmosféra, která se opravdu dá hmatat. Při průměrování bych dal 4*. Jako celek to však funguje naprosto grandiózně a jestli by něco z žánru mělo dostat pět, tak toto. ()

salamko

Koruní princ animovaného žánru. První serie je taková svačinka v podobě sýrového mlsouna. Poté 2. a 3. série je ale, vzápětí tornádo ze svíčkové (a né té falešné). Svět je ohromný, propracovaný a neukujitelně zajímávý. Ale ty postavy... Lépe napsané postavy jsem v životě neviděl. Takový generál Iroh je někdo, koho si budu pamatovat při jakémkoliv louhování čaje... 100/10.0 ()

Braenn.

Seriál pro děti, který neurazí žádného dospělého. Klidně se přiznám, že jsem zimní večery se synem často začínala větou "tak co, dáme si Avatara",  a doufala v kladnou odpověď. Propracované charaktery, výborný a konzistentní příběh, vývoj postav, vzájemné interakce. Násilí jen velmi omezené a citlivě podané, konečné poselství rozhodně kladné. Prosím, tvůrci Tlapkových patrol, Hasičů Samů a podobných prvoplánovitých chujovin: koukněte se, jak se to dá dělat! ()

RedNotice

Musím říct ,že avatar poslední vládce větru je moje srdcová záležitost a vždy mě zlepší náladu .Prostě dokonalost ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu