Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál)

Avatar: The Last Airbender

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní

USA, 2005, 61x22 min

Dante Basco, Erik von Detten, Jack De Sena, Mae Whitman, Mako, Clancy Brown, Jason Isaacs, Mark Hamill, Jon Polito, Phil LaMarr, Rene Auberjonois, James Hong, Kristoffer Tabori, Melendy Britt, Serena Williams, Rachel Dratch, Joe Alaskey, Dee Bradley Baker, Hector Elizondo, Johanna Braddy, Marc Donato, John DiMaggio, Nika Futterman, James Arnold Taylor, Cameron Monaghan, David Jeremiah, Wade Williams, Melinda Clarke, Ross Thomas, Mitch Holleman, Erik Dellums, James Shigeta, Jim Ward, Robin Atkin Downes, Tara Strong, Gary Anthony Sturgis, Salome Jens, George Cheung, Raphael Sbarge, Courtenay Taylor, Andrew Caldwell, Roger Rose, Tsai Chin, Sab Shimono, Will Shadley, Brian George, Julianna Rose, Gabrielle Carteris, Barry Dennen, Nick Jameson, Robert Ito, Clement von Franckenstein, Tinashe Kachingwe, Keone Young, Bruce Locke, William Bassett, Leonard Stone, Daran Norris, Bonnie McNeil, Sean Marquette, Jamie Alcroft, Kevin Michael Richardson, Mick Foley (vyp.), Karen Maruyama, Malachi Throne, Eric Bauza, Phil Proctor, Grey Griffin, Michael Yama, Chris Butler

Děti všech zemí pozor! (obzvláště ty velké jako já) Jeden z nejlepších animovaných seriálů, které jsem měl tu čest vidět - úžasný příběh plný dobrodružství, napětí, překvapivých i bláznivých situací, spoře dávkovaných mouder, skvělých postav a jednoduché angličtiny. A navíc vyvážený v počtu i kvalitě dílů a vykreslování jednotlivých charakterů! Nemohu si odpustit touhu vidět nejméně další tři knihy. Kéž by. (Book One - 100%, Book Two - 80%, Book Three - 95%)(11.11.2011)

Tak toto je naozaj skvelý kreslený seriál, najlepšie anime...Je to sranda, je to epické, je to krásne nakreslené a nakoniec to najdôležitejšie - má to atmosféru. To je podľa mňa dosiahnuté tým, že si tvorcovia dali záležať na vytvorení dokonale fungujúceho sveta s vlastnou históriou, kultúrou a mytológiou...Odporúčam hlavne ľuďom s fantáziou a trošku zvrátenejším vkusom ;-)(21.5.2007)

Book One - 80%: Vše co znal je pryč, již sto let se po celém světě vede nelítostná válka mezi zbývajícími národy všech čtyř elementů a jediný, kdo dokáže opět nastolit rovnováhu, je právě on - Dvanáctiletý chlapec, kterého osud předurčil ke klíčové roli v bitvě proti mocnostem Ohně. K roli Avatara, ochránce míru. Ač si seriál bere hodně z asijské mytologie a náboženství, tak přesto nejednou poskytne mnoho inovativních myšlenek. Díky ucelenějšímu vedení děje, než tomu je v japonském anime, tak mnohem lépe vyniká různorodá všehochuť desítek žánrů spojených do jednoho celku. Od temného fantasy po humorné drama o přátelství a odvaze. Co ale dokáže vyrazit dech jsou unikátní akční sekvence. Téměř epicky působící střety znepřátelených armád či nápadité a skvěle gradující souboje. Kresleným seriálům jsem nikdy moc nefandil, ale tahle cesta za pomstou a poznáním sebe sama mě ještě teď nenechá spát. Book Two - 100%: Hrdinové stojí na rozcestí, nuceni podniknout cestu do svého nitra a zvolit si, která ze znesvářených stran neutichajícího konfliktu získá jejich loajalitu. Hranice mezi dobrem a zlem je ale mnohem tenčí, než kdokoliv z nich předpokládal a tak se klidně může stát, že nepřítele přivítáte jako svého bratra, neboť pod rouškou těch, které považujete za své spojence, se skrývá to největší zlo. Druhý díl trilogie o mladém spasiteli nasazuje laťku televizní kvality proklatě vysoko a dokazuje, že Avatar: The Last Airbender není ani v nejmenším seriálem pro dětské publikum, ale naopak velmi promyšleným dílem, které nejednou může připomenout svým vedením děje Matrix Reloaded. Mnohem více úchvatné akce, myšlenkově obsáhlých dialogů a hlavně přesunutí příběhu do globálních sfér, což mě s každou další epizodou pouze usvědčuje v tom, že se jedná o nejlepší animovaný seriál všech dob. Book Three - 100%: Každý velký příběh má svůj konec a ten Avatarův je koncem s velkým K. Závěr epické trilogie se tentokrát nese v duchu pocty filmovým klasikám, Star Wars: Návrat Jediho počínaje a Pánem Prstenů konče. Naši hrdinové jsou již plně přesvědčení, pro kterou stranu barikády obětují klidně i svůj život a to i přesto, že rozhodnutí nejzásadnější přichází na poslední chvíli spolu s myšlenkovým poselstvím (nejen) pro diváka. Jakmile se tedy všechny duše padlých Avatarů spojí v jednu, tak mě je jasné, že přesně do tohoto momentu vše směřovalo a v ještě silnější konec jsem snad ani nemohl doufat. Do momentu, kdy se čistá energie střetne s esencí čirého zla, padlý princ učiní poslední vzdor odvěkému nepříteli a zamilovaná dvojice pohlédne do červánků nad Ba Sing Se.(5.5.2010)

Book One: 90% - Po první sérii musím přiznat, že jsem naprosto nadšená. Jednotlivé epizody jsou sice krátké, přesto jsou velmi působivé, každá má svůj příběh, svou pointu a své kouzlo. Všechny spějou ke stejnému cíli, přesto je každá zvlášť zajímavá. Nejvíc jsem si zatím oblíbila epizodu Blue Spirit, ale stále se to mění. Seriál je napínavý, poučný a velmi HRAVÝ a VTIPNÝ. Animace jsou příjemné, hlasy jsou vybrané výborně, angličtina je jednodušší a tak je snadno rozumět i bez titulků. Ani se mi nechce věřit, že to vzniklo v USA. Shrnutí: Už první série se dostane hluboko pod kůži, jsem zvědavá, co můžou přinést další série, které jsou tu hodnoceny ještě výše. Body dolů ubírá právě krátká stopáž, která nedovolí více proklesit mnoho zajímavých charakterů a vztahů. Př. Soka+Yue. Přesto Yip-Yip na další sérii. ;) Book Two: 90% - Nebyla horší ani lepší než první série. Byla pojatá trochu jinak, už nebyla tak poučná a jednotlivé příběhy nebyly vždy tak napínavé. Se všemi hráči jsme byli seznámeni v první sérii a tak přibyde už jen pár nových hrdinů. I proto je čas nakouknout do psychologie jednotlivých postav. Avatar tu není už jen malý kluk, co vše stále zlehčuje. Ono celkový nádech této série je místy v temnějším duchu, a to ani nemluvím o závěru. U této série mi vadil trochu pomalý rozjezd. Book Three: 100% - Je potřeba se vzpamatovat z předešlých událostí a pokračovat dál v cestě za ovládnutím dalšího elementu. Každý hrdina najde své místo a svůj osud, aby se všichni mohli postavit společnému nepříteli. Seriál neztrácí na vtipu či hravosti a přesto je stále temnější. Bojové umění je vytříbenější. A celkově je děj napínavější. Různé zápletky spolehlivě gradují a výsledek je okouzlující. Velmi mě pobavil díl The Ember Island Players, který vše příjemně odlehčil. Výsledný dojem: Klidně si to celé dám znovu. Je to vážně vtipné, hravé a velmi dobře promyšlené. Celkově 95%. Ocenila bych, kdyby bylo patrnější, jak Avatar dospěl a klidně bych občas ubrala ze Sokova komedianství. Naprostý souhlas s uživatelem Magneto.(3.6.2010)

Musim rict, ze jsem spise fanda japonskeho anime, ale tady mne Amici trochu prevezli... Setkavame se s velice zajimavym, vtipnym, postupne se rozvijejicim dejem v epickem anime, ktere na prvni pohled nelze rozlisit od japonske produkce. Nejvic se mi na tomto anime libil postupny vyvoj vsech hlavnich postav s pekne propracovanou psychologickou strankou. Tohle vse je zasazeno ve svete ovladanem ctyrmi elementy a s jednim Avatarem. Tento koncept je opravdu obsirny a ma veliky potencial, jelikoz i po 61 dilech (a dalsich dilech v pokracovani Avatar: The Legend of Korra) je v nem stale co objevovat! Jedina vec, co bych mozna vytknul, je nizky vek hlavnich postav, ktery radi toto anime do vekove kategorie primary-school/highschool, ale nastesti se tento fakt negativne neprojevuje na kvalite deje a sentinentalnich scen je tajy, diky bohu, po malu.(8.10.2014)

• - Jméno Zuko lze v tradičních čínských znacích v překladu číst také jako "znovuzískaná čest". (Tsukikage)

• - Vytvoření každé epizody, počínaje psaním scénáře a premiérou v televizi konče, trvalo přibližně devět měsíců. (Hromino)

• - Filmy ako Star Wars, Harry Potter a Pán prsteňov mali veľký vplyv pri tvorbe príbehu. (Mihail123)