Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál)

Avatar: The Last Airbender

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní

USA, 2005, 61x22 min

Dante Basco, Erik von Detten, Jack De Sena, Mae Whitman, Mako, Clancy Brown, Jason Isaacs, Mark Hamill, Jon Polito, Phil LaMarr, Rene Auberjonois, James Hong, Kristoffer Tabori, Melendy Britt, Serena Williams, Rachel Dratch, Joe Alaskey, Dee Bradley Baker, Hector Elizondo, Johanna Braddy, Marc Donato, John DiMaggio, Nika Futterman, James Arnold Taylor, Cameron Monaghan, David Jeremiah, Wade Williams, Melinda Clarke, Ross Thomas, Mitch Holleman, Erik Dellums, James Shigeta, Jim Ward, Robin Atkin Downes, Tara Strong, Gary Anthony Sturgis, Salome Jens, George Cheung, Raphael Sbarge, Courtenay Taylor, Andrew Caldwell, Roger Rose, Tsai Chin, Sab Shimono, Will Shadley, Brian George, Julianna Rose, Gabrielle Carteris, Barry Dennen, Nick Jameson, Robert Ito, Clement von Franckenstein, Tinashe Kachingwe, Bruce Locke, William Bassett, Leonard Stone, Daran Norris, Bonnie McNeil, Sean Marquette, Jamie Alcroft, Kevin Michael Richardson, Mick Foley (vyp.), Karen Maruyama, Malachi Throne, Eric Bauza, Phil Proctor, Grey Griffin, Michael Yama

Tak jsem si jednoho dne naladil Nickelodeon, kde šel onoho dne zrovna tento seriál. Ze začátku to nevypadalo zrovna nejlépe, ale postupem času jsem se do "týmu Avatar" zakoukal a začal mě dokonce i bavit. Jasně dokazující, že i bakelitový, americký animák, který na poohlédnutí vypadá jako hromada hoven může být opravdu velice dobrý! Animace také pěkná, mohu-li podotknout. Takže, ikdyž kniha ledu není zrovna povedená, se Ang nadmíru vyvedl a neradno hledat v něm chyby. Kazí to chuť. {75%}(17.10.2014)

• honajz

Prostě mě to nechytlo. Přišlo mi to zdlouhavé, nevtipné a na fantasy málo fantasy. Asi jsem po těch vysokých hodnoceních čekal víc. Francouzsko-japonští Dobrodruzi z vesmíru mě bavili daleko víc.(3.11.2010)

Nikdy bych neřekl, že kresleným filmům přijdu na chuť, ale tohle je vážně dobrý, vtipný a se zajímavým dějem. Navíc dobrá příležitost procvičit si angličtinu.(20.10.2007)

Ono to vlastně není anime, ale to ani tak moc nevadí, jelikož tahle "kopie" japonských shōnenů se originálům nejenom vyrovná, ale v mnohém je i překoná. Chytlo mě to hned provním dílem, a nepustilo až do konce. Hlavním nosným pilířem je cesta, jejímž smyslem není cíl, nýbrž cesta samotná. Postavy si po pár dílech oblíbíte, po konci druhé série je budete doslova milovat. Občas to trpý (hlavně v první sérii) celkem velkým zjednodušováním, schématičností, předvídatelností a neskutečnými-náhodami (earthbender, který nesmí používat bending, a najednou se naskytne příležitost někoho s ním zachránit). Po prvních pěti dílech jsem to chtěl dokonce zabalit, díkybohu že jsem to neudělal. Postava jako je Iroh se obvykle v takovémhle druhu zábavy obvykle nevyskytuje. Toph je kapitola sama o sobě. Vtípky o vlastní slepotě (obzvlášť jeden v poušti) skutečně povedené. Konec už bohužel značně vyčpělý a natahovaný. A rozdělení na čtyři elementy se postupem času zvrhlo v pěkné zvrácenosti (3. sezóna), které s původní myšlenkou už něměli moc společného (prostě typická shōnenovská gigantičnost v chrelí proudů "čehosi". Modrý oheň? Létání pomocí ohně?). Book One - 80 % _ Book Two - 100 % _Book Three - 60 % Jo a výborné na procvičování angličtiny.(25.4.2011)

Po tretej sérii zvyšujem na plných 5*. Prepáš Aang, podcenila som ťa.(4.1.2011)

• - Jméno Bumi znamená v malajštině "země". (Hromino)

• - Původně se měla Katara jmenovat Kaya. Toto jméno bylo použito v neodvysílaném pilotu. Nakonec došlo ke změně na Katara a jméno Kaya dostala její matka. (fallanga)

• - Appa měl mít původně zatočené rohy, ale jejich animace by byla příliš pracná, proto má ve výsledku rohy rovné. (fallanga)