Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál)

Avatar: The Last Airbender

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní

USA, 2005 - 2008, 26 h 4 min (Minutáž: 24–25 min)

Dante Basco, Erik von Detten, Jack De Sena, Mae Whitman, Mako, Clancy Brown, Jason Isaacs, Mark Hamill, Jon Polito, Phil LaMarr, Rene Auberjonois, James Hong, Kristoffer Tabori, Melendy Britt, Serena Williams, Rachel Dratch, Joe Alaskey, Dee Bradley Baker, Hector Elizondo, Johanna Braddy, Marc Donato, John DiMaggio, Nika Futterman, James Arnold Taylor, Cameron Monaghan, David Jeremiah, Wade Williams, Melinda Clarke, Ross Thomas, Mitch Holleman, Erik Dellums, James Shigeta, Jim Ward, Robin Atkin Downes, Tara Strong, Gary Anthony Sturgis, Salome Jens, George Cheung, Raphael Sbarge, Courtenay Taylor, Andrew Caldwell, Roger Rose, Tsai Chin, Sab Shimono, Will Shadley, Brian George, Julianna Rose, Gabrielle Carteris, Barry Dennen, Nick Jameson, Robert Ito, Clement von Franckenstein, Tinashe, Keone Young, Bruce Locke, William Bassett, Leonard Stone, Daran Norris, Bonnie McNeil, Sean Marquette, Jamie Alcroft, Kevin Michael Richardson, Mick Foley (vyp.), Karen Maruyama, Malachi Throne, Eric Bauza, Phil Proctor, Grey Griffin, Michael Yama, Chris Butler, Paul Nakauchi, Jillian Henry, Victor Brandt, Barbara Goodson, Bill Bolender, Jeanne Sakata

E1 - E2: Skvelé!! Jednoducho úchvatný začiatok!!! Som zvedavý na ďalšie epizódy. E3 - E5: Pokračuje to v slušnom tempe. Hodnotenie zostáva. E6 - E11: Stále som do toho kvalitne zažraný takže nie je čo riešiť :) E12 - E20: Milujem tento seriál!!! Posledné dve epizódy boli 500 percentné!!! THE END Práve som dopozeral najúchvatnejší animovaný seriál všetkých dôb! Vtiahne vás do príbehu tak silno, že nedokážete prestať pozerať aj niekoľo epizód naraz. Keby som bol na dôchodku a nemal iné starosti tak by som AVATARA pozrel na jeden krát bez väčšej prestávky. Niečo neskutočné, až mi je ľúto že to skončilo...TEAM AVATAR, ako povedal Sokka, mi bude chýbať.(17.6.2010)

Pro mě jeden z nejlepších animovaných sérií vůbec. V podstatě jsem s tímhle seriálem vyrůstal a pravidelně se k němu vracím i nyní. Cíl hlavních hrdinů je jasný a nezbytné odbočky od děje byly příjemným překvapením. Každá řada se soustředí na jiný element a tudíž i na jinou kulturu, takže se dějová linka neopakuje. Pět hvězdiček za výborný nápad, skvělou animaci a především výborně propracovanou mytologii.(3.3.2014)

Voda: První série ukázala nejen velký potenciál, ale také naznačila, že jde udělat seriál jak pro dospělé tak i pro děti. Země: Druhá série sice víc povídková, něž příběhová, ale stále kouzelná a nápaditá. Oheň: Jedna z nejlepších sérií v historii seriálů! Závěr se nemohl povést lépe a i když to samožrejmě dopadlo dobře, tak vás to tak vezme, že kdyby to dopadlo špatně, tvůrci by to tím pokazili! Nezapomenutelný seriál, ke kterému se budu určitě vracet! P.S. Moje pořadí elementů podle oblíbenosti: 1. Země Proč: Protože kromě ovládání země je tu ještě kov, železo atd. 2. Oheň Proč: Ještě před týdnem bych oheň dal na poslední místo, ale po zkouknutí dílu The Firebending Master, kde je vysvětlena pravá krása elementu, jsem musel zvolit druhé místo! 3. Vítr a Voda: Oba tyto elementy jsou taky krásné, ale Voda měla málo prostoru, kvůli seznamování v první sérii a vítr dokonce ani skoro vůbec žádný prostor, ale nevadí :)(9.8.2010)

Skoro bych nevěřil, že v mém věku mě ještě dokáže tak nadchnout nějaký animovaný seriál, ale stalo se a jsem tomu skutečně velice rád. Poslední vládce vzduchu je totiž nádherným vyprávěním o strastiplné cestě poznání, nacházení vnitřní rovnováhy a naplnění osudu. Příběh se vyvíjí postupně od jednoduchého základu hravých příhod přes pozvolné rozšiřování hlavních i vedlejších dějových linek až k poměrně rozsáhlému a úžasně propojenému celku, v němž do sebe všechno perfektně zapadá a v jehož světle mají prakticky všechny události a činy svůj smysl. Kromě toho se navíc jedná o velmi propracovaný kousek rovněž z hlediska pozadí a mytologie světa, ve kterém se odehrává, a skýtá tak mnohá překvapení i nemálo námětů k užitečnému zamyšlení. Ovládání živlů pomocí pohybových cvičení je velmi nápadité a větší souboje nebo bitvy jsou mnohdy dech-beroucí. Je prostě skvělé nechat se unášet tím rozmanitým světem čtyř národů na hřbetě létajícího bizona a prožívat všechna ta dobrodružství vzbuzující místy opravdu silné emoce všeho druhu. 100 %(14.4.2014)

Book One : Solídny animák, ktorý ponúka pestré a zaujímavé univerzum (ani by som neveril, že ho robili Amíci) s viac či menej priamočiarym dejom. Akcia je veľmi vydarená, dej jednotlivých epizód ale občas zaostáva a neprináša nič prevratné či nové v zmysle zápletok. Vadí mi tu ten infantilný humor, a tak dúfam, že v druhej sérii sa zníži jeho výskyt. Zatiaľ za prvú knihu 80 % Book Two : Na toto som čakal. Od prvého dielu druhej knihy až do posledného je Avatar napechovaný parádnou akciou, plnotučnými charaktermi a hlavne skvelým dejom, ktorý ma nadobro dostal do avatarovského sveta. Tie postavy milujem, so Zukom na čele, ktorý si prejde pôsobivou transformáciou v priebehu druhej série, len aby na konci zradil svojho strýka a vrátil sa naspäť ku svojim koreňom. A to finále je sakra vydarené. Dokonca aj ten humor, ktorý mi tak vadil v prvej knihe, som si obľúbil, a s ním aj celého Sokku, ktorý je jeho hlavným tvorcom - možno som si len zvykol, no zdá sa mi, že humor sa, ako aj všetky ostatné zložky Avatara, podstatne zlepšil. 90% Book Three : Som rád, že Avatar skončil na vrchole. Je tu trocha viac epizód-fillerov ako v knihe druhej, no na druhú stranu, žiadna takáto epizóda nenudí a ponúka fantastické príbehy z tohoto univerza. 4-dielny záver je jedna veľká bomba, ten boj na 4 frontách je spravený naozaj epicky, i keď úplný záver nasledujúci po vojne je useknutý veľmi náhle a pôsobí trocha antiklimaticky. 90%(10.8.2014)

• - Pohyby Firebenderů jsou navrženy podle Severního Shaolin Kung Fu. (sospik)

• - Schopnost vládců vody léčit byla inspirována léčitelskou metodou Reiki. (Natami)

• - Jméno Zuko lze v tradičních čínských znacích v překladu číst také jako "znovuzískaná čest". (Tsukikage)