Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál)

Avatar: The Last Airbender

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní

USA, 2005–2008, 26 h 4 min (Minutáž: 24–25 min)

Dante Basco, Erik von Detten, Jack De Sena, Mae Whitman, Mako, Clancy Brown, Jason Isaacs, Mark Hamill, Jon Polito, Phil LaMarr, Rene Auberjonois, James Hong, Kristoffer Tabori, Melendy Britt, Serena Williams, Rachel Dratch, Joe Alaskey, Dee Bradley Baker, Hector Elizondo, Johanna Braddy, Marc Donato, John DiMaggio, Nika Futterman, James Arnold Taylor, Cameron Monaghan, David Jeremiah, Wade Williams, Melinda Clarke, Ross Thomas, Mitch Holleman, Erik Dellums, James Shigeta, Jim Ward, Robin Atkin Downes, Tara Strong, Gary Anthony Sturgis, Salome Jens, George Cheung, Raphael Sbarge, Courtenay Taylor, Andrew Caldwell, Roger Rose, Tsai Chin, Sab Shimono, Will Shadley, Brian George, Julianna Rose, Gabrielle Carteris, Barry Dennen, Nick Jameson, Robert Ito, Clement von Franckenstein, Keone Young, Bruce Locke, William Bassett, Leonard Stone, Daran Norris, Bonnie McNeil, Sean Marquette, Jamie Alcroft, Kevin Michael Richardson, Mick Foley (vyp.), Karen Maruyama, Malachi Throne, Eric Bauza, Phil Proctor, Grey Griffin, Michael Yama, Chris Butler, Paul Nakauchi, Jillian Henry, Victor Brandt, Barbara Goodson, Bill Bolender, Jeanne Sakata, Zach Tyler, George Takei, Tom Kane, Keith Szarabajka, Clyde Kusatsu, Bryan Konietzko, Jim Meskimen, Scott Menville, Robert Pine, Jessie Flower, Jennifer Hale, Amy Hill, John Kassir, Daniel Dae Kim, Laraine Newman, Fred Tatasciore, Carlos Alazraqui, Mick Foley, Adam Wylie, Walker Edmiston, Brian Tochi, Cameron Bowen, Lauren Tom, Greg Berg, Nicholas Guest, Wil Wheaton, Dwight Schultz, Robert David Hall, Kurt Fuller, Tinashe, Robert Patrick, Wayne Duvall, Maximillian Roeg

Pekný a príjemný seriál o živloch našej planéty povedal by som že aj pohyb Bendingov ovládajúcich živly pekne charakterizoval každý jeden. Dobrodružstvo ktoré sa oplatí pozrieť napätie akcia humor do toho a trochu mystiky.... Ja osobne nemám čo seriálu vytknúť skvelá zábava chytľavý dej a príjemný zážitok :)(11.6.2012)

Ok, příběh jako celek je pěknej a i postavy jsou až překvapivě dobře udělaný (u těch je vliv anime asi nejznatelnější). Sice nevim, proč americká produkce cpe do seriálu věci jako znaky v názvu nebo oslovení sifu atp. - možná se to opravdu chce maskovat jako anime, což se ale imho míjí účinkem. V lepším anime by to totiž určitě nemohlo být tak idealistický. Právě tahle celková naivita to strašně sráží dolů a vychází to jako pohádka pro děti... americký děti :-)(7.7.2010)

Výborná animace, skvělý humor, dobře zahrané postavy, jenž mají osobité kouzlo, tudíž donutí diváka si je zamilovat, nápaditá hudba, nezapomenutelný a neohraný příběh, hluboké myšlenky. To vše a ještě mnohem více je zabaleno do tohoto úžasného a jedinečného animovaného seriálu, co jsi mne získal hned po shlédnutí prvního dílu. Musím podotknout, že na originalitě tento kousek skutečně nepostrádá. Pokud bych měl možnost, přirovnal bych jej k "Malému princovi", který mi toto dílko silně připomíná. Není to jen proto, že je hlavní postavou malý chlapec, ale také z toho důvodu, že i když se na to podíváte jako malé dítě, budete to mít jen za pohádku. Když se však k tomu následně vrátíte v dospělosti, pochopíte tu pravou hloubku. Za mě mohu říci, že bych uvítal více takovýchto animovaných seriálů. Jasně dávám pět hvězdiček z pěti.(27.6.2013)

Obdivuhodný seriál, ktorý si dokázal udržať úroveň počas všetkých troch sérií až do veľkolepého a rozhodne aj nádherného finále (hlavne súrodenecký súboj). Hoci je zameraný na nižšiu vekovú kategóriu, dokáže nápaditou akciou, novým dômyselne vymysleným svetom a svojím humorom zaujať a okúzliť každého, takisto k tomu prispievajú hlavné postavy, ktoré majú všetky svoju hĺbku a ich príbehové línie niesu len odbočkami, ale súčasťou kompletného celku. Samozrejme by sa dalo hocičo vytknúť, hlavný príbeh je predsa len jednou dlhou cestou, jedného spočiatku slabého a neznalého hrdinu, za záchranou sveta, ktorú sa v inej podobe dalo vidieť už mnohokrát a nenásilnosť celého seriálu ide proti drsnému a temnému filmového trendu súčastnosti (to som vidiel skôr ako príjemnú zmenu). Kto má slabosť pre fantasy a veľké príbehy všeobecne, dokáže sa preniesť cez občasný detinskejší humor a ocení premyslený (a ukončený!) príbeh, ten si tu určite ako ja nájde čo hľadal a bude nadmieru spokojný. P.S. Je sériu od série lepší..(1.8.2010)

Stejně jako je pro mě Breaking Bad nejlepší hraný seriál, Avatar: The Last Aírbender zastává tu samou roli v animovaném segmentu, alespoň co se západních seriálů týče. Na 61 dílů je předložený svět neskutečně pestrý a barvitý, s originálně vymyšlenou faunou, flórou i historií. Navzdory této přeplněnosti však nikdy nezaběhne do rovin kýče, což je jeho možná nejúctyhodnějším aspektem. Jednotlivé postavy jsou na poměry kreslených seriálů působivě trojrozměrné, a jejich vzájemné interakce je radost sledovat. Do toho si započtěte bravurní dávkování humorných a dramatických momentů, drsnou akci a hlavně hudbu, která tento majstrštyk dokonale podtrhuje. Nejsilnější husinu svého krátkého života jsem zaznamenal zde. Čekal jsem rádoby anime - dostal jsem konkurenta jeho špičky.(13.5.2016)

• - Jméno Yue (první přítelkyně Sokky) znamená v čínštině měsíc. Jméno Suki (druhá Sokkova přítelkyně) taktéž znamená měsíc, ale v japonštině. (fallanga)

• - Appa měl mít původně zatočené rohy, ale jejich animace by byla příliš pracná, proto má ve výsledku rohy rovné. (fallanga)

• - Filmy ako Star Wars, Harry Potter a Pán prsteňov mali veľký vplyv pri tvorbe príbehu. (Mihail123)