Avatar: Legenda o Aangovi

• USA Avatar: The Last Airbender (více)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (více)

Série(3) / Epizody(61)

Bezstarostný 12letý Aang musí ovládnout své živelné schopnosti a čelit svému osudu, aby navrátil rovnováhu do světa rozděleného násilným konfliktem. (SkyShowtime)

Recenze uživatele Krnac k tomuto seriálu (4)

Avatar: Legenda o Aangovi (2005)

Legenda TV kanálu Nicklodeon a jeden s najlepších animovaných seriálov aký som kedy videl, prvú sériu boli zjavne tvorcovia ešte v tom že ich sledujú hlavne deti (čomu dosvedčujú upútavky) čo sa 2. sériou zmenilo, dej dával celú dobu zmysel, postavy sú výborne napísané, je ich veľa, máte v nich perfektný prehľad, hlavné postavy majú výborný vývoj, majú ho dokonca aj niektoré vedľajšie postavy, hlavne 3. séria má psychické zvraty u viacerých postáv, je ťažké tu nájsť akúkoľvek hrubú chybu seriálu. Jediné prečo by sa vám nemusel seriál páčiť je ak by ste očakávali vyslovene akčný seriál, tu ide hlavne o vývoj charakterov, súboje a príbehovosť sú tu ale pre väčšinu ľudí dobre vyvážené. Za mňa 93%. ()

Kniha první: Voda (2005) (S01)

Prvá kniha ma ako malého chytila ale musím povedať že není žiadny kvalitatívny úžas, je jasné že to čo seriálu dalo paru bola 2. séria, toto bol len rozbeh ale dobrý, síce niektorým ľuďom vadí že sa tu prechádzame po svete a každá epizóda na nás chrlí inú lokáciu s novými postavami ale to je práve to super, cítite tým reálnosť aj veľkosť sveta na ktorom sa nešetrilo, najlepšie epizódy série sú Filoniho prvotiny (ten istý človek čo vytvoril Star Wars: Clone Wars) a musím povedať že je to úžasný debut a Nickelodeon mal fakt šťastie. ()

Příběhy z Ba Sing Se (2006) (S02E15)

Celý diel je rozdelený na niekoľko krátkych príbehov čo sa stali pravdepodobne behom toho istého dňa, jediný ktorý je podľa mňa navyše je Sokkov, ten bol dosť nanič a Aangov bolo také oddychové blbnutie. Zvyšok ale pekne ukázal vnútornú stránku postáv ktorú sme buď ešte nevideli alebo bola len naznačená a funguje to výborne, mimochodom ak to pozeráte v originále pustite si minimálne Irohov príbeh v cz dabingu, výborná práca. ()

Kniha třetí: Oheň (2007) (S03)

Začiatok ide dosť kľudne ale potom sa zo rozbieha, super že sa seriál uzemnil po veľkolepom závere 2. série. Veľa ľudí tvrdí že je táto séria do počtu ale podľa mňa dobre ukázala ako to vyzerá na 2. strane fronty a ukončila drvivú väčšinu príbehových liniek, tá posledná ostala pre komiksi. ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu