Avatar: Legenda o Aangovi

• USA Avatar: The Last Airbender (více)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akční / Mysteriózní
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (více)

Série(3) / Epizody(61)

Bezstarostný 12letý Aang musí ovládnout své živelné schopnosti a čelit svému osudu, aby navrátil rovnováhu do světa rozděleného násilným konfliktem. (SkyShowtime)

Recenze uživatele BrooksW.Here k tomuto seriálu (4)

Avatar: Legenda o Aangovi (2005)

"You must actively shape your own destiny and the destiny of the world." _____________ Jeden z najlepších animovaných počinov všetkých čias! Naozaj nerozumiem tomu, prečo som zhliadnutie tohto skvostu tak dlho odkladal, pretože aj napriek tomu, že je určený pre mladšie publikum, tak mne neskutočne sadol a ohromne ma bavil. Okrem toho má Avatar: The Last Airbender aj jeden z najkomplexnejších fiktívnych svetov, aké som mal kedy možnosť vidieť (pri čom každá jedna epizóda ho rozširuje nejakým iným spôsobom), všetky hlavné postavy majú dopodrobna prepracovaný charakter a originálne backstory a v priebehu tých 61 epizód si prejdú neuveriteľným a v niektorých prípadoch dokonca dychberúcim a emotívnym vývojom (v závere som si zamiloval každú jednu z nich)! A ten príbeh je jednoducho ohromujúci – niečo tak geniálne vygradované a zároveň tak mimoriadne epické som už naozaj dlho nevidel! Skutočne nemám slov, spolu so Spider-Manom: ATSV je Avatar: The Last Airbender tým najpôsobivejším animovaným dielom, aké som kedy videl a musím priznať, že sa stal aj jednou z mojich najväčších seriálových srdcoviek. Nehorázne ma to bavilo, Aangov svet mi naozaj prirástol k srdcu a vôbec sa mi s ním nechcelo lúčiť (našťastie tu mám ešte Legendu Korry 😅)... Dávam zaslúžených 10 vzdušných chrámov z 10, neuveriteľne som si to užil a aj napriek zopár slabším (avšak stále nie nudným!) častiam na mňa Avatar ako celok pôsobí dokonalo, hneď by som si ho pozrel znovu... Jednoducho povedané: NEZABUDNUTEĽNÝ ZÁŽITOK! _____________ "Life happens wherever you are, whether you make it or not." ()

Kniha první: Voda (2005) (S01)

"Appa, yip yip!" _____________ Vynikajúci úvod do sveta avatara Aanga, ktorý perfektne predstaví jeho lokality, obyvateľov a mytológiu... Chytilo ma to už v prvej časti a až do konca ani na chvíľu nepustilo (nemá to ani jednu nudnú časť!) a sám som bol nakoniec prekvapený tým, ako veľmi sa mi tento seriál páčil – takmer každá epizóda je svojim spôsobom filler, ale to ani trochu nevadí, pretože popritom geniálne (a hlavne úplne prirodzene!) rozširuje daný svet, takže v konečnom dôsledku ani jedna časť nepôsobí zbytočne – ten štýl rozprávania mi trochu pripomínal Gravity Falls... Jediná vec, ktorá mi tu chýbala bola mapa, zobrazujúca aktuálnu polohu jednotlivých postáv... Inak sa však jedná o parádnu jazdu, ktorá ani na chvíľu nenudí a preto ju odporúča 9 lietajúcich bizónov z 10... Ohromne sa teším na ďalšiu sériu! ()

Kniha druhá: Země (2006) (S02)

"Never give up without a fight." _____________ Neskutočná jazda, ktorá s prekvapujúcou ľahkosťou vo svojom príbehu strieda fantasy rozprávku pre deti za miestami naozaj emocionálnu drámu, pri čom si stále zachováva mimoriadne vysokú kvalitu a prvú sériu dokonca v každom ohľade prekonáva! Gradácia v druhej polovici série je jednoducho neuveriteľná, skutočne skoro každá časť je o kúsok lepšia ako tá predošlá a záver je potom extrémne silný a šialene epický (husina sa u mňa dostavila takmer okamžite)! Fakt nemám slov, dávam 9,5 vrtákov z 10, aj napriek pár slabším častiam to ako celok pôsobí skvostne! Neskutočne sa teším na finálnu sériu! PS: Dejová linka s Appom ma úplne rozobrala... ()

Kniha třetí: Oheň (2007) (S03)

"Fire Lord Ozai, you and your forefathers have devastated the balance of this world, and now, you shall pay the ultimate price!" _____________ Ohromná emocionálna nálož, bombastická kombinácia akcie, napätia a výborného príbehu a zároveň dokonalé zakončenie v každom ohľade! Naozaj si nedokážem predstaviť, že by to mohlo skončiť lepšie, už poriadne dlho sa mi nestalo, že by som na konci nejakého seriálu plakal od šťastia (naposledy pri Mr. Robotovi), ale Avatarovi Aangovi sa to bezpochyby podarilo! Pohľad do života vo Fire Nation rozšíril daný svet ešte o kus viac, ako som si pôvodne predstavoval a podobne ako v prvých dvoch sériách, aj tu ma naozaj potešili epizódy, ktoré sa odklonili od hlavnej dejovej línie a popritom parádne obohatili Avatarov svet (najlepší príklad, ktorý mi momentálne napadá, je ôsma, hororová epizóda s bloodbendingom)... V podstate skoro každá časť ma bavila o kúsok viac ako tá predchádzajúca, pri čom v úplnom závere som bol k obrazovke už doslova prikovaný... Finálny štvordiel je potom tak neskutočne epický, veľkolepý a monumentálny, že je takmer nemožné, čo i len na sekundu odvrátiť zrak od toho, čo vám ide pred očami - záverečná bitka odohrávajúca sa na troch rôznych miestach je pre mňa jedným z vrcholov animovanej tvorby! Hlava mi naozaj neberie, prečo nevzniká viac takýchto skvostov... Poslednú kapitolu Aangovej cesty bez diskusie odporúča 10 vládcov vetra z 10! PS: Zistenie, že Joaquim Dos Santos (Spider-Man: ATSV) režíroval polovicu epizód tejto série, ma veľmi milo prekvapilo 😄 ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu