Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Kerion

Nemastné a neslané dalo by se říct. Během filmu se párkrát pousmějete nad veskrze ohranými vtípky, které už nemají takovou lehkost jako v minulých dílech, působí spíše těžkopádně a neohrabaně. Možná se nepovedl výběr parodovaných filmů, ale spíše už je to poslední výkřik do tmy, skomírajícího a překombinovaného filmového odvětví parodie. ()

VasaX

Velká škoda že celý děj je smíchaný z Vesnice, Million Dollar Baby, The Grunge, War of the Worlds, Saw a pár narážek na další horory. Pokud má člověk nakoukáno a pamatuje sei, vcelku se pobaví. Pokud ne, bude to pro něj jen crazy slátanina. Trošku se děsím zda-li příjde a co přinese Scary Movie 5... ()

Aven

Absolutní hovadina. Za celý film jsem se zasmál asi třikrát a to je na film, který má bavit setsakramentsky málo. ()

Moogwi

Nejslabší díl série, jediný opravdu vtipný L.Nielsen se nám ukáže pouze dvakrát (ale stojí to fakt za to :D ) což je škoda, protože zbytek filmu je nuda nuda nuda .. ()

Compadre

S touhle sérií která paroduje snad už úplně všechno to jde posledních pár pokračování z kopce...až na pár srandovních momentů je to celkem trapárna. Není nad první dva díly! ()

Danny F.

Tento díl není zase tak zábavný jako předchozí trilogie. Připadá mi hodně nudný a nezáživný. Jsou zde pochopitelně usměvné scénky i hlášky. Nezaslouží si však mou zvláštní pozornost. 40% ()

Natabar odpad!

Co jsem to udělal, že jsem na tohle koukal? Nezasmál jsem se ani jednou a jediné, co mi bránilo usnout bylo dešifrování zdrojového filmu. No brrr. A nikdy více. ()

Tereza666

Tak tohle se mi líbilo, druhý nejpovedenější díl ze serie SCARY MOVIE. Mě jednoznačně dostala scéna.a lá Zkrocená hora. ()

JohnSmith

O něco lepší než dvojka, ale rozhodně horší než trojka. Už to nebylo tak moc vtipné a z parodie na Zkrocenou horu se mi málem zvednul kýbl. ()

lykan9

Podle mě David Zucker  odvedl na Scary Movie 4 stejně dobrou práci jako na trojce. Místy se mi dokonce zdála čtyřka vtipnější. Opět byl kamenem úrazu fekální humor, ale nebylo toho zase tak moc. Škoda jen, že Leslie Nielsen neměl víc prostoru, protože kdykoliv se objevil, tak to stálo za to. Co mě zaujalo, že stejně jako v případě Ramba 2 a Žhavých výstřelů 2 (Richard Crenna), se i zde objevil herec, který se objevil v originále (Bill Pullman - Nenávist). ()

VanTom

Tentokrát se na pranýři parodie ocitají Saw, Vesnice, Nenávist a dějově 1 k 1 především Cruiseova Válka světů. Humor líně produkují nevalný, inteligenčně na úrovni mezi mlácením do hlavy a (kéž by jenom) prdy. Pousmát se sice dá (Detroit před a po invazi), ale celkově upachtěné skeče zbídačeně nudí. ()

vyfuk

Zucker pokračuje a dělá dobře, sice horší než trojka, ale už né tak "strašidelné" ... jednička jede! ()

Guzo

Než jsem se podíval na pátý díl, chtěl jsem nejdříve vidět ten předchozí (snad dvakrát jsem si ho chtěl kdysi pustit a pokaždé nedokoukal). Po zhlédnutí celého filmu zvyšuji hodnocení na jednu hvězdu, ale spíš za režii, herecké výkony atd, protože scénář je snůška trapných scén, kdy jsem se zasmál za celou dobu asi dvakrát. A to je na parodii velmi špatné skóre. Nějak nerozumím místnímu hodnocení 47 % oproti třeba Disaster Movie, protože to je podle mě naprosto stejná úroveň. ()

Autogram

Bez aspoň bežnej znalosti pôvodných filmov to nepôjde. Filmov s úsmevnými zápletkami je veľa, ale Spielbergova trojnožka si o to zvlášť koledovala, už keď som ju prvýkrát videl. Snáď by celá táto parôdia bola aj na tri hviezdy, ale pre záverečnú zhovadilosť to nebude. Záver je dôležitý a niekedy dojem zlepšia aj záverečné titulky alebo nevydarené scény. Tu je záver zničujúci. ()

P1tr

Po povedené trojce blivajz s nechutně přehrávajícím hlavním hrdinou a malým počtem povedených vtipů. A co vlastně dělá na plakátu King Kong když ve filmu není? ()

Pit

Já neviem, mňa to nejak nezobralo, ale ani trochu !!! Snáď len za herecké obsadenie 1* a aj to sa prekonávam !!! ()

Specs

Hlášky: (Dr. Phil si řeže nohu aby se osvobodil.) Dr. Phil: - "Dokázal jsem to! Jsme zachráněni! Co je?" Shaquile O'Neil: - "Špatná noha!" Dr. Phil: - "Zkurv..." & Michael Jackson: - "A opravdu nemáš bratříčka? No, nevadí..." & Cindy: - "Myslela jsem si, že si mrtvá!" Brenda: - "Já si myslela to samý!" ()

spikey1 odpad!

s náladou na nějakou veselou komedii jsem šáhl po tomto výplodu americké fantazie... myslel jsem že to nedokoukám... a nedokoukal... bez nápadu, bez vtipu, bez smyslu. pokud ovšem nechcete vidět hodně fekální humor v podání Carmen Electry... sice v korzetu a silonkách což je skvělá scéna ale ulevující si a doplněné řadou efektů... za to bych scénáristy pověsil za přirození do průvanu aby zjistili co je vkus a co ne. ()