Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna

(TV film)
  • USA The Librarian: Return to King Solomon's Mines (více)

Při návratu domů ze své další mise zjistí čerstvě dvaatřicetiletý knihovník Flynn Carsen, že mu někdo prohledal jeho byt a ukradl z něj listinu, jež ukazuje cestu k Dolům krále Šalamouna. Flynn se musí postarat, aby zloděj nenašel zbytek, protože v Šalamounových dolech je ukryta kniha, která dá svému čtenáři schopnost ovládat prostor a čas. Je vyslán do Maroka, aby našel část klíče k záhadě. V římských rozvalinách se setká s krásnou a velmi chytrou archeoložkou Emily Davenportovou. Protože je posedlá Šalamounovou manželkou, královnou ze Sáby, přidá se k němu a společně odhalí část klíče k mapě. Jeden z pomocníků jim pomůže uniknout přepadení a prozradí, kde hledat zbytek klíče. Když další den, poté co se s Emily do sebe zamilují, pokračují v cestě, Flynn překvapeně zjistí, že krajina připomíná jeho dětské kresby. Uvědomí si, že otec musel o Šalamounových dolech vědět a s pomocí pohádek mu do paměti zafixoval cestu. Navíc mu poskytl amulet, který mu zajistil pomoc zednářů, střežících tajemství knihy. Flynnovi a Emily se podaří najít jeskyni, kde je ukryt Šalamounův poklad, ale dostihnou je pronásledovatelé, kteří mají s sebou strýce Jerryho a chtějí ho vyměnit za Knihu Šalamounovu, jež je součástí pokladu... (TV Prima)

merigieren

já nevím, ono to není tak strašný, ale pár vtípků v knihovně a pak cesta do afriky, ošklivá společnice, cesta vlakem a sžunglí, sledování obrázků a hodně divná lávová jeskyně. Tohle si mou pozornost neudrželo... ()

salamandrr

Takže jako minule...animace na úrovni hry z roku 1998, naprosté brakování vše nápadů z jiných filmů, ale taky docela dobrá zábava a nepříliš pěkná herečka. celkově mě 2. Flynn pobavil asi víc ()

kamil0606

Po veľdementnej Honbe za kopijou osudu si režisér netrúfol na pokračovanie tak sa pokračovania chopil iný režisér (no neni kokot?!). Príbeh bol slabší a síce bolo toto pokračovanie menej dementné, snažilo sa vyvarovať hrozným efektom a obsadili herečku pri pohľade na ktorú sa nedvíha žalúdok(ale sexi je možno pre kategóriu 50+),ale asi si povedali, že predsa nemôžu natočiť priemerný film tak na záver všetko to, čomu sa skoro celý film naštastie vyhýbali skopili a narvali to do posledných 20 minút ... ()

pepa3rd

Pokračování vcelku zábavné televizní podívané drží standard prvního dílu. Nic nového, co by výrazně změnilo mé hodnocení směrem nahoru či dolu se nekonalo. Na televizní film je to určitě nadprůměr, ale tady hodntotím filmy celkově, takže "jen", v tomto případě výborných, 50 % ()

ex.it

Jednou mi to stačilo. Já mám prostě ráda Indiana Jonese a kdo mi bude tvrdit, že se o něj tvůrci Flynna neopírali, tak se s ním budu hádat... ()

Ihuj

Neni to uplne nudne, ale celou dobu jsem si rikal, proc se vubec takovy film toci? Je to spis lacina kopie nez parodie. Osobne nemam ale rad ani Indiana Jonese a uz vubec ne Mumii, takze je moje hodnoceni mozna zbytecne nizko i kvuli tomu. ()

tranquill

"Schovávejte účtenky!" Nebo se dobře schovejte před tímto dobrodružným filmem ala Indiana Jones. Já to vydržel do poloviny. ()

artuš

Pěkné pokračování tohoto úspěšného filmu. Moc se mi líbil. Dobře udělané efekty byly taky super. Prostě jednička mezi dobrudružnými filmy. ()

waska

Další dobrodružství Flynna Carsena už bohužel není tak povedené jako předchozí, ale stále je to docela pěkná dobrodružná podívaná. Opět se tu setkáme s odkazy na Indyho, Mumii, Casablancu a jiné filmy a opět to byla sakra jízda. I když je to pouze TV, stejně mohly být triky aspoň o maličko lepší. Už se těším na další díl :-) ()

Kingjiri

Ani nevim, proč jsem se na tenhle film na Nově vlastně díval. Jedničku jsem neviděl a společně s trojkou si jí rozhodně nepustim. Podobnost s Indiana Jonesem čistě náhodná, takže celej film na mě působil jako Indiana Jones natočenej v tajnejch filmovejch ateliérech na vietnamský tržnici. Slibovaná "krásná profesorka" nakonec krásná vůbec nebyla, takže jsem se cítil trochu podvedenej. Dávám jednu hvězdu za poměrně nadprůměrný efekty v rámci TV filmů. ()

Likan7

Jednička u mnoha diváků zabodovala, protože to byla přiznaná šílenost s absurditou hrnoucí se přes absurditu. Dvojka už bohužel jen nudí. Humoru je o poznání méně a Fabrielle Anwar ani zdaleka nedosahuje "kvalit" Sonyi Walger. ()

terka805

Celý film byl tak napínavý, že jsem se bála, že mi rupnou tepláky. Flynn, který byl v jedné chvíli ustrašený jak kůzle, kterému se ztratila máma a pak zase najednou věděl přesně, co dělat. "Tady bude poklop." ...WOW vážně tam byl. A Emily mi byla naprosto nesympatická. Animace, co si budeme nalhávat - nestály za nic. Ale koukala jsem se na to s odhodláním politika, který se právě snaží přecpat kaviárem na rautu. A proč? Protože bylo zataženo a ten trapný satelit zase blbnul. Jel jen tenhle blábol. Ale tak co... Co tě nezabije, to tě posílí... A mě a mé kalhoty to velice posílilo, nicméně neobohatilo. No nic, příště snad zvolí něco lepšího na pouštění do televize na 20:20. ()

RedRose

Ano, já chápu, že je to dost mizérie, pokud se na to budeme dívat jako na kinofilm. Ale pokud to budete brát jako já, jako žánrový TV film (komedie, až parodie na cokoliv) na pobavení, tak jsem opravdu nadšený! Výborní herci v čele se skvělým Noahem Wylem (jeho podání Stevena Jobse je neuvěřitelně špičkové! (ani pozdější filmy o Jobsovi ho nezastínily!!) a role Toma Masona byla taky vynikající), který patří mezi mé oblíbence a je vidět, že si tuto roli neuvěřitelně užívá! Příběh je téměř tuctový, ale v tomto podání je to i tak výborné a tato trilogie na mě prostě funguje! 84% ()

pekas

Po dalších shlédnutích tohoto kousku zvyšuji z původních 2 hvězd hnedle na 4. Je to nenáročná, ale sympatická oddechovka, na kterou se dá dívat znovu a znovu. Tento druh humoru a nadhledu, parodování sebe sama mi sedl a to je důvod, proč zvyšuji. ()