Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna

(TV film)
  • USA The Librarian: Return to King Solomon's Mines (více)

Při návratu domů ze své další mise zjistí čerstvě dvaatřicetiletý knihovník Flynn Carsen, že mu někdo prohledal jeho byt a ukradl z něj listinu, jež ukazuje cestu k Dolům krále Šalamouna. Flynn se musí postarat, aby zloděj nenašel zbytek, protože v Šalamounových dolech je ukryta kniha, která dá svému čtenáři schopnost ovládat prostor a čas. Je vyslán do Maroka, aby našel část klíče k záhadě. V římských rozvalinách se setká s krásnou a velmi chytrou archeoložkou Emily Davenportovou. Protože je posedlá Šalamounovou manželkou, královnou ze Sáby, přidá se k němu a společně odhalí část klíče k mapě. Jeden z pomocníků jim pomůže uniknout přepadení a prozradí, kde hledat zbytek klíče. Když další den, poté co se s Emily do sebe zamilují, pokračují v cestě, Flynn překvapeně zjistí, že krajina připomíná jeho dětské kresby. Uvědomí si, že otec musel o Šalamounových dolech vědět a s pomocí pohádek mu do paměti zafixoval cestu. Navíc mu poskytl amulet, který mu zajistil pomoc zednářů, střežících tajemství knihy. Flynnovi a Emily se podaří najít jeskyni, kde je ukryt Šalamounův poklad, ale dostihnou je pronásledovatelé, kteří mají s sebou strýce Jerryho a chtějí ho vyměnit za Knihu Šalamounovu, jež je součástí pokladu... (TV Prima)

Bigfuckman odpad!

Musel jsem to asi po pul hodině sledování vypnout. Taková stupidita kde jezdci na koních skáčou z obrovského útesu do 1.5 metrové hloubky řeky a vyvaznou jen trošku mokří mě nenechala chladného a o pár minut dále souboj hlavní postavy prot meči Excalibur kdy meč ovládá nikdo mě už vážně přesvědčila, že nebuu mrhat svým časem na zbytek filmu. ()

macetoma

Po druhém shlédnutí ubírám hvězdu ze tří na dvě. Víckrát si to již pouštět nebudu, jinak skončím v záporných hodnotách. Je to převlečená nuda, která si hraje na zábavu. Flynn Carson je nýmad, který chodí po světě a tajné komnaty plné všech pokladů světa se mu jen hrnou do cesty. Vyzbrojen je prázdnou mošnou a kresbami ze svých adolescentních let. Zakopne o kořen a hle, otevřou se mu doly krále Šalamouna. A jeho přeskoky přes lávové pole, to je jedna velká komedie. Doporučuji proto upravit popis filmu *** Akční / Dobrodružný / Fantasy / Komedie ***. ()

helrohir

Nanešťastie, po prvom absolútne neoriginálnom filme sa tvorcovia rozhodli vytvoriť aj druhý príbeh o Flynnovi Carsenovi a dopadlo to ešte horšie než prvý pokus. To, že je to len trápna variácia na Indyho, naviac v lacnej televíznej produkcii už nemá zmysel spomínať. Sem tam sa vyskytne nejaký ten vtip, ale ináč to nemá význam pozerať. ()

Wooke

Herec je sympatický, ale to je tak akurát všetko. Síce miestami to malo svetlé stránky a popravde, dá sa to pozerať, moc sa to aj tak snaží podobať na Indianu Jonesa. ()

kubilov

Ze všech tří Carsenů je podle mě Návrat do dolů krále Šalamouna ten úplně nejslabší, jelikož lehkosti prvního dílu zde nalezneme poskrovnu, stejně tak vtipů + hlavní ženská role je opravdu až neskutečně nesympatická a HNUSNÁ (oficiální text distributora: krásná profesorka...). ()

xxlch

Téměř parodické napodobování "Indyho".No pro mrňata určo zajímavé,pro dospěláka na jedno skouknutí a pousmání.Faktem je,že je něco máli lepčejší než jednička. ()

Daryl.Dixon

Tak flink Carsen jde zase zachránit svět, už asi po sté, ale kdoví, on sám už to ani nepočítá. Já už ani nepočítám, kolikrát jsem tento film s ním rozkoukal a nakonec znechuceně vypnul. Ať je to myšleno jako parodie nebo ne, mě už unavuje hodinu a půl poslouchat, jak je ten dementně působící hrdina nejlepší, nejchytřejší a nevím co ještě, jak se chvástá, že má 24 vysokoškolských titulů a podobně. Když na něj tak koukám, tak je nejspíše získal v Plzni, kde se dali svého času pořídit za tři týdny. No nic, jdu si pustit něco lepšího - horkou vodu do vany. ()

Stejšn

Pitomý scénář, naprosto odpudivé triky a tuny, přímo megatuny žánrových klišé. Ne, Carsene. Jones z Tebe prostě nebude, i kdyby ses přetrh. ()

fifox

Nestává se často, aby byl sequel lepší, než původní film. Zde se to ale povedlo. Příběh je mnohem zajímavější a propracovanější. Narozdíl od "jedničky", kde polovina filmu byla (viditelně) natočena před zeleným plátnem, tento film využívá pestřejší exteriéry, což se promítlo i na odvážnější práci s kamerou. Speciálních efektů je méně a jsou kvalitnější (way to go). Jako přestup k horšímu ale vnímám hlavní ženskou roli. Emily, jakožto akademickými tituly ještě ověnčenější než hlavní postava, nabourává onen důležitý aspekt Flynna Carsena, pro který mi byl sympatický, a to jeho intelekt hraničící s všeználkovstvím. Vývoj postavy Flynna směrem k větší neohroženosti a menšímu ňoumovství byl jistě krok správným směrem, ale proč na úkor intelektu? Aby nepůsobil moc dokonale? Myslím, že k Supermanovi má stále ještě daleko. Dialogově se stále jedná o sbírku klišé a i při prvním shlédnutí tak lze jednoduše předvídat další věty. Celkově ale zábavnější a méně průstřelné než první díl. Tři hvězdy. ()

jprmusic

..... jo ty jsi ta co pracuje s vězni! Ano - a to je můj manžel. Seznámili jsme se v práci...... vůbec nechápu, jak to tady někdo může brát vážně. Já se skvěle bavil .... ()

Blazkowicz

Stejně blbé jako první díl. Až na vystřídání většiny kulis opravdovým živým prostředím v tom nevidím rozdíl. 2+* ()

Apoxyomenos

tak isto ako prvy diel ani tento ma nesklamal, zabava a vtip na urovni, su to nadnesene pribehy ale niektore filmy sa tvaria pri ich spracovavani moc vazne a dopada to zle co sa o tomto povedat neda ()

MRKMRK

Kto ma rad dobrodruzne filmy, tak pri tomto musi svoj chtic vypnut na polovicu. Dej je sice zalozeny na XY scenach z inych vynikajucich filmov, tu vsak ani zdaleka nevyniknu (aj ked mozno o to tvorcom islo, odlahcit to). Rozhodne sa mi zdala jednotka lepsia, ale to je zrejme iba dosledok odstupu casu co som tieto 2 filmy videl ;-) ()

Groower

Béčková variace na Indiana Jonese. Bohužel to opravdu není nic zvláštního,výprava dobrá, triky o dost horší. Ale koukat se na to dalo. ()