Tam někde

• USA Over There
USA, 2005, 9 h 36 min (Minutáž: 43–46 min)

Josh Henderson, Luke Macfarlane, Erik Palladino, Keith Robinson, Sticky Fingaz, Sprague Grayden, Nicki Aycox, Brigid Brannagh, Ash Christian (více)

Epizody(13)

Tento dramatický seriál vypráví o příslušnících armádní jednotky, kteří svou vojenskou povinnost plní na misi v Iráku. Zaměřuje se na složité situace, jimž musí čelit, zabývá se dopady války na ně i na jejich rodiny doma. Zkoumá fyzické, emocionální i kulturní problémy, s nimiž se den co den setkávají. Je to první scénář napsaný pro televizi, který se odehrává v současné válce, do níž se zapojily Spojené státy americké, a která trvá. (oficiální text distributora)

medlo

Zatiaľ som videl len prvú časť, takže by som komentár asi písať nemal. Ale nie som si istý, či si pozriem aj ďalšie časti. Pred pár týždňami som videl Generation kill a toto sa s tým nedá porovnať. Generation mi miestami pripomínal dokument a veril som, že asi tak nejak to tam vypadalo. Toto mi skôr pripomína nejaký amatérsky film. Nepáčila sa mi hudba, kamera, efekty ani prestrelky. A rozhovory mi pripadali príliš silené. No uvidím, možno ďalšie časti budú lepšie, ak sa k ním dostanem. ()

MossIT

Po dlouhé době, co vlastním tento seriál jsem se odhodlal si pustit první díl a obávám se, že už si ho zase na dlouhou dobu nepustím... Ze všeho nejvíc mi vadila hudba, která se sem vůbec nehodí, dále mně znechutil nepovedený dabing (drsný voják ptající se: "Kde se tu můžu vykadit?"), herecké výkony nejsou taky zrovna oslňující. Jinak po technické stránce skvělé, také co čekat v době, kdy se dá natočit téměř vše... Až seberu zbytek odvahy co ve mně je a pustím si další díly, možná změním názor, prozatím 1* ()

cab

Pribeh americke jednotky vojaku na misi v Iraku. Prvni odpoved filmaru na besneni v Iraku, ktere nicim nevybocuje z koncepce, ze jakakoliv valka je nesmyslna a trpi ti obycejni na ukor tech mocnych. 65% ()

maty39

Rozhodně nehodlám tvrdit, že je to lepší, než Band o Brothers, ale rozhodně to neni ani o moc horší. Scény v USA jsou otravný. To v BoB nenajdeme. Válečné scény nejsou tak spektakulární, jako v BoB. Ale to je dáno typem války a navíc, opravdové bitevní díly v BoB nebyly zas tak časté. V některých dílech jen mrzli v lese pod dělostřeleckou palbou, jinde moralizovali v koncentráku, jeden díl ve výcvikovém táboře, další po skončení bojů v Evropě. Ne že by to byly špatné díly, ale jaksi jsem čekal bitevní scény a ne povídání. V OT jsou bitevní scény mnohem decentnější, ale stejně působivé a je jich dostatečné množství. Tedy kromě prostředních dílů. Tam se moc kecá. Ideologie mě nikdy u filmu a seriálů moc nezajímala. Z toho vyplývá že OT je velmi dobrý seriál, který i v nejhorších částech překonává všechny seriály, co vznikly jak u nás v ČR, tak na evropském kontinentě (kontinentě, nemyslim Británii) a vlastně i v Africe, Jižní a Střední Americe, Austrálii a Asii (zde bych vyjmul Japonce). No... v ČR určitě, u toho zbytku připouštím jisté procento omylu :-) ()

bundaboy

Až na několik slabších dílů (asi tak 3-4 ze 13) vynikající vojenské drama. A nenechte se odradit trošku zmateným pilotním dílem :). ()

mala_kea

Konečně seriál, ve kterém se USA ukzauje i ve své špatné podobě, né jen v těch dobrých. Hodně lidí si myslí, že američané jsou hodný národ avšak pokud zkouknete tento seriál, zjistíte, že tomu tak není. Viz díl s uneseným a následně popraveným reportérem. Také ale uvidíte, kam všude je možné zajít, abyste ochránili své přátelé a kamarády. Jeden z mála seriálů, ba i filmů, který ukazuje skutečnou podoby válku v Iráku se všemi jejími hrůzami. ()

R.I.P.

Pro "hidden666" tento seriál nemá úroveň Bands of Brothers a sahá mu možná po pas. Znovu se na něj rozhodně dívat nebudete, protože ani na poprvé ničím neohromí a nepřekvapí. Jeto možná jen lepší průměr co nevybočí z řady. Dávat více jak *** není za co, ničím si to tento seriál nezaslouží a na víc prostě nemá. ()

Kessler

Chvíli jsem se obával, že to přeženou s příběhy uplakaných manželek, které zůstaly ve Státech, ale nestalo se. Akce vypadá opravdu skvěle a nájezdy na zraněné mě úplně dostaly. Musím říct, že postavy už tolik ne (především ženské charaktery jsou naprosto nesympatické), ale člověk nemůže mít všechno. "Tam někde" je výborná ukázka toho, co může vzniknout pro televizi. Jako náhrada "Bratrstva neohrožených" ale neobstojí, to je úplně jiná liga. ()

JK77

serial, ktory som zmakol asi za 3-4 dni. A nakoniec musim povedat, ze skoda ze uz nie je viac casti. Uz som si tie postavy nejak oblubil. "............a nehovorte mi pane!" "Ano, pane!" ()

schunjo

Hm, v porovnani s Generation Kill o niekolko urovni horsie. Pri GK som mal pocit, ze sledujem skutocnu vojnu. Pri OT, ze sledujem priemernu telenovelu. ()

ShotgunED

Chtělo by to příště vojenskýho poradce co by tomu přidal punc reality co se týče taktik a chování jednotky. Jinak omýlané myšlenky a problémy všech vojáků z boje od dob křížových výprav jsou spíše patetickým výsměchem než dramatem. Po filmové stránce jinak celkem zručně udělané a zahrané. Rozhodně však nic co by mě upoutalo natož chytlo. ()

swinevenca

Mezi válečnejma seriálama příjemný překvapení, když to srovnám s megalomanským Pacifikem. Bohužel i tady mě otravovala mimoválečná linie, je dost dobře možný, že takovejch jako je mladej Boo nebo jak se jmenuje je dost, ale pro mě to nebylo v rámci seriálu vůbec podstatný. O způsobu války v Iráku toho moc nevím, takže tuhle stránku věci jsem přijal tak jak byla v seriálu, protože mě to sedělo a bylo to ke koukání. A titulní písnička mě taky baví. ()

t.b.kat

Relativně pěkně zpracované válečné drama o válce v Iráku, celkově však kvalitu seriálu strhává občas horší scénář a střih. Generation Kill zatím svého konkurenta nenašlo. Určitě je potěšující, že i domnělí hrdinové umírají. 3* ()

AlBertzap

Velmi pěkný seriál, který v sobě nese určitou netradičnost. Netradičnost v obsahu každých dílů - mimo bojiště se kamera zatoulá i do rodin vojáků, jenž museli odjet za válkou a nezaměřuje se čistě na bojiště samotné, ale i mimo něj do "klidnějších částí." A dále netradičnost spočívá v tématu války v Iráku, které bylo v momentě vzniku seriálu více než žhavé. Tvůrci se snažili vytvořit obraz války tak, jak skutečně probíhá i se svými skrytými nástrahami, které sebou přináší každá válka. Ale zkritizoval bych přílišnou zidealizovanost a poněkud nezvykle měnící se charakter určitých osob během seriálu. ()

e-pilot odpad!

Viděl jsem jen první díl a docela to stačilo. Seriál je natočený dost syrovým dokumetárním způsobem, přičemž neobsahuje prakticky žádný děj, který by sunul pozornost diváka aspoň trochu kupředu. V onom prvním díle jen leželi v příkopu a párkrát vystřelili. Když se nestřílelo, bavili se o tom, kam se jít vyčůrat. Mezi vojáky probíhaly např. rozhovory typu "Proč ti říkají takou či onakou přezdívkou...?", "Mlčte a kryjte se!", "Pěknej zásah!". Naprosto ztracená hodina života. ()

zekon

Skvěle zpracováno i když lehce idealizováno. Atmosféra tam je, jen tam nemuselo být toho patosu tolik a těch pasáží z domova. ()

Stingray

4! Protože není tak dobrý jako Generation kill, ale díl ve kterém drží tu hlídku u města a chytají ty projíždějící auta má na pět! ()