poster

Hory mají oči

 • USA

  The Hills Have Eyes

 • Slovensko

  Hory majú oči

 • Velká Británie

  The Hills Have Eyes

Horor / Thriller

USA, 2006, 107 min (SE: 108 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  **

  S krvavými horrory narvanými rodinnými hodnotami se svého času roztrhl pytel a právě o Horách se namluvilo tolik, že i přes nechuť k tomuto subžánru jsem se do nich vydal. Jenže cesta s rodinou Carterových nefunguje a nic s tím nenadělá ani krvežíznivý Aja a bohužel ani krásná Emilie. Vychvalovaný útok na karavan se ukázal být jen krvavou lázní a zbytek jen zručně natočenou rutinou. Hloupá a triviální podívaná, která jen chytře trefila, kdy zasytit hlad svojí divácké cílovky.(16.7.2006)

 • BadoXXII
  **

  Nech Douga na pokoji. Je to demokrat. Ti na zbraně nevěří...... AJAjááááj!!! Tak od tohoto hororu som si sľuboval veľmi veľa. Prvá polhodina je za jasných 5*. Parádne stupňované napatie a stihlo ma poriadne trhnúť 3-krát. Potom však ukázali mutantov kanibalov a bola scénka s tým malým chlapcom (SPOILER veľmi nemilo ma prekvapilo, že sa mu nič nestalo, ale hlavná vec, že psa zjedli) a začalo to ísť dole vodou. Príliš často ukazovaní mutanti (mne pripadali viac smiešni ako desiví), príliš blbé chovanie postáv, príliš neuveritelný prerod zbabelca na vraždiaceho hrdinu, príliš veľký počet nelogických a divných vecí (deti mutanti kanibali nejedia?, a čo to malé mutantie decko? kolko morálnych hodnôt sa v ňom prebudilo, atď...). Veľmi veľké sklamanie. Asi som už nejaký veľmi náročný alebo ja neviem.(13.9.2011)

 • DaViD´82
  ***

  Aja rozhodně není talentu prostý, ale o to více nechápu proč ho mrhá v remaku standardního horroru. Nota bene, když je to zbytečná předělávka jedna ku jedné.(18.7.2006)

 • J*A*S*M
  ****

  Vynikající hixploitation! Útok na karavan považuju za jednu z nejlepších hororových scén po roce 2000. A samozřejmě bychom se tu měli pohybovat v červených barvách. Horror movie of the year(14.8.2007)

 • tron
  ****

  Ajaov remake klasického Cravenovho hororu premostil priepasť medzi nekorektnosťou a rodinným filmom s posolstvom. Ponúkol tiež najnamakanejšieho filmového vlčiaka za posledných 3O rokov, poriadny revenge movie nášup, najdrsnejšieho predajcu mobilných telefónov na svete a pôsobivú odpoveď na otázku "Prečo nemať karavan?". Krv do žíl a rodina, s ktorou nebude nikto vyjebávať. Cravenov originál si vážim (je to pilier hixploitation, môjho obľúbeného hororového pod-žánru), ale až remake (hoci sa jedná o relatívne PRESNÝ remake, samozrejme po vizuálnej stránke vyzerá stokrát lepšie, ako nízkorozpočtový originál) sa mi páčil. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/177345/Hory-maju-oci-2006-80.html(11.11.2006)

 • - Představitelé rodinných příslušníků před natáčením neviděli finální vzhled mutantů, aby působili před jejich shledáním na place opravdu vyděšeně. (animaxis)

 • - Snímek je remake klasického hororu Hory mají oči Wese Cravena z roku 1977. (imro)

 • - Film je inspirován skotskou legendou z okolí Edinburghu. Alexander "Sawney" Bean byl muž, který v patnáctém nebo šestnáctém století zplodil s neznámou ženou 8 synů, 6 dcer a později i s některými svými dcerami 18 vnuků a 14 vnuček. Jedná se o legendu a její pravost není dodnes zcela prokázána. Celý klan Alexandera "Sawney" Beana, jenž tvořil inspiraci pro vznik filmu, měl údajně 48 členů pokrevně spřízněných (incest mezi jeho členy). (ajaxx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace