poster

Hory mají oči

 • USA

  The Hills Have Eyes

 • Slovensko

  Hory majú oči

 • Velká Británie

  The Hills Have Eyes

Horor / Thriller

USA, 2006, 107 min (SE: 108 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ***

  Soundtrack tomandandy: 1. Leave the Broken Hearts - The Finalist ,2. Blue Eyes Woman - The Go ,3. Highway Kind - Moot Davis ,4. Summers Gonna Be My Girl - The Go ,5. More and More - Webb Pierce ,6. The Walls - Vault ,7. In the Valley of the Sun - Buddy Stuart ,8. Daisy - Wires on Fire ,9. California Dreamin' - The Bald Eagles ,10. Forbidden Zone ,11. Gas Haven ,12. Out House ,13. Praying ,14. Beauty ,15. Ravens ,16. Daddy Daddy ,17. Beast Finds Beauty ,18. Trailer ,19. Aftermath ,20. Ethel's Death ,21. Next Morning ,22. Mine ,23. Village Test ,24. Breakfast Time ,25. Play With Us ,26. The Quest I ,27. The Quest II ,28. Sacrifice ,29. It's Over? ,(27.5.2011)

 • Shadwell
  *****

  Točit horor ve dne a ještě k tomu v poušti není snadný hned z několika důvodů. V mizanscéně (prostorem před kamerou) se totiž není o co opřít, máte postavy a za nimi prázdný panoráma a musíte vystačit pouze s tím, přičemž každá chyba je znatelná. Úlohu filmu navíc ztížil vykutálený scénárista, který zavelel rozvíjet strach ve dne, což obrací pravidla hororového žánru, ve kterým se ve dne chatuje (tj. plká) a v noci straší (tj. dekapituje). To vše pochopitelně kladlo maximální požadavky na režiséra i kameramana.(19.2.2008)

 • Radyo
  ****

  Na můj vkus až moc krve, ale to se dalo tušit, když je v tom namočený Craven. :-) U hororů upřednostňuji "bu-bu" atmosféru, než monstra a krev, ale i tak tomu dám 4 hvězdičky, byť na čisté 4 to není. Hlavně proto, že mezi horory posledních 10 let, které až na čestné výjimky stály za psí štěk (v těch horších případech pak za psí ho***) má tenhle celkem solidní gradaci napětí, pár podařených lekaček, no a v jedné z hlavních rolí předvádí výborný výkon psí hrdina (konečně nějaké sympatické neuslintané psisko :-) ). No a pro fandy LOSTu (což já jsem) tady hraje i sympatická Emilie De Ravin (jinak Claire). Takže 70%.(11.9.2007)

 • Renton
  **

  Scénář: Grégory Levasseur, Alexandre Aja .. Další kapka do moře krvelačných hovadin. Možná, až se Aja vykašle na smolení podružných scénářů a bude se věnovat pouze režii, dočkáme se od něj skutečně dobrého filmu. MOŽNÁ!(22.8.2006)

 • Eddard
  ****

  Šedivý, ničím speciální hororový scénář (jakby taky ne, když jde o remake, že?) je solidně kompenzován syrovou režií - opravdu, velice dobře odvedené řemeslo. Trochu mě sice štvalo, že se Aja až moc spoléhá na hnus a odpor vyvolávající vzhled mutantů a laciné lekačky, na druhou stranu je fakt, že i ty lekačky mají co do tvoření atmosféry podstatný význam, takže odpouštím. Drastický zážitek, který doporučuju jen silnějším povahám. Obzvláště karavanovou scénu jsem rozdýchával poměrně dlouho. 70%(19.8.2006)

 • Dan Byrd

 • - Na place se stalo zvykem, že štáb mezi natáčením jednotlivých záběrů inscenoval zápasy se zbraněmi použitými ve filmu jako rekvizity. (imro)

 • - Snímek je remake klasického hororu Hory mají oči Wese Cravena z roku 1977. (imro)

 • - Wes Craven natočil v roce 1985 taky pokračování svého původního snímku, u nás bylo na videokazetách uvedené pod názvem Kruté oči hor. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace