Hory mají oči

The Hills Have Eyes

Hory majú oči

The Hills Have Eyes

Horor / Thriller

USA, 2006, 107 min (SE: 108 min)

Moja hororova nedela pokracuje... V kazdom pripade to malo atmosferu, ale bolo to za A) prilis dlhe, za B) niektore veci boli naozaj pritiahnute za vlasy a za C) fuj ta pust ma nenormalne rozculovala. Mam rada horory v tmavych miestach, kam slnko ani len nahodou nezabludi a tento film, aj ked ma pointu, fajn hercov atd, si viac ako 3 hviezdy nezasluzi.(9.8.2009)

Na Aju patřičně brutální (unrated verze), s několika lahůdkovými mordy, ale jinak oproti HAUTE TENSION krok zpět. První půle včetně napadení karavanu ještě slušná, se schopností vyvolat mrazení na zádech, v druhé půli se ale napětí vytratilo, přibylo hrdinského patosu a klišé, které pohřbilo i extrémně vyhrocené situace, při kterých by se měl divák třást strachem. I proto jsem se nebál o hlavní postavy, což je špatně. Aja je velmi schopný režisér, ale potýká se se špatnými scenáři. PS: Milovníci papoušků asi nebudou rádi :o)(18.6.2006)

• hellstruck

Pokud máte nějaké morbidní sklony a baví vás sledovat hekající zmutované horníky, kteří znásilňují mladou dívku, tak (ne)chápu, že se Vám Hills have eyes líbí. Ovšem mně připadá, že takové horory můžou vymýšlet jen lidé, kteří to v hlavě nemají úplně v pořádku.. Na takové věci zkrátka nemám žaludek..(2.3.2011)

Vizuálně vytříbený film, plný tísnivé atmosféry a krutého jednání. Je mi sympatické, jak jsou tvůrci k postavám nevybíraví (a zaslouží se zmínit i dobré obsazení), nicméně mi v The Hills Have Eyes vadí některé logické díry a především mě drtí heroický konec, který je jak vystřižený z válečného filmu (což je částečná zásluha divného soundtrack). Z poslední doby jde však rozhodně o jeden z těch lepších hororů – 3 a ½*(12.4.2006)

Pro ty, kteří mají rádi drsné vyvražďovačky, ukazované do těch nejmenších detailů, musí být toto dokonalostí samou. Pro ty, kteří se rádi lekají, nápodobně. Pro fanoušky klasického hororu to zas až tak fantastické být nemusí. Film má nějaké mouchy, ale přece jenom musím uznat, že víc jsem ani nečekal, v rámci žánru je to v současné době nadprůměr.(24.4.2008)

• - Téměř všechny scény a repliky Big Boba (Ted Levine) byli improvizované. (imro)

• - Mutace na fotografiích použitých během úvodních titulků nepocházejí z ozáření, ale jsou důsledkem používání tzn. agent orange za války ve Vietnamu. Tato látka způsobuje rakovinu a poškozuje dědičný materiál. (imro)

• - Bobby Carter (Dan Byrd) má ve filmu zbraň Beretta 8045 Cougar ráže .45 ACP. Muž, který pracuje na čerpací stanici (Tom Bower), má ve filmu zbraň High Standard Model K-1200 Riot Deluxe Model ráže 12 gauge. Bob Carter (Ted Levine) má ve filmu zbraň Taurus Model 66 ráže .357 Magnum. (dc125)