Hory mají oči

The Hills Have Eyes

Hory majú oči

The Hills Have Eyes

Horor / Thriller

USA, 2006, 107 min (SE: 108 min)

• novoten

S krvavými horrory narvanými rodinnými hodnotami se svého času roztrhl pytel a právě o Horách se namluvilo tolik, že i přes nechuť k tomuto subžánru jsem se do nich vydal. Jenže cesta s rodinou Carterových nefunguje a nic s tím nenadělá ani krvežíznivý Aja a bohužel ani krásná Emilie. Vychvalovaný útok na karavan se ukázal být jen krvavou lázní a zbytek jen zručně natočenou rutinou. Hloupá a triviální podívaná, která jen chytře trefila, kdy zasytit hlad svojí divácké cílovky.(16.7.2006)

• BadoXXII

Nech Douga na pokoji. Je to demokrat. Ti na zbraně nevěří...... AJAjááááj!!! Tak od tohoto hororu som si sľuboval veľmi veľa. Prvá polhodina je za jasných 5*. Parádne stupňované napatie a stihlo ma poriadne trhnúť 3-krát. Potom však ukázali mutantov kanibalov a bola scénka s tým malým chlapcom (SPOILER veľmi nemilo ma prekvapilo, že sa mu nič nestalo, ale hlavná vec, že psa zjedli) a začalo to ísť dole vodou. Príliš často ukazovaní mutanti (mne pripadali viac smiešni ako desiví), príliš blbé chovanie postáv, príliš neuveritelný prerod zbabelca na vraždiaceho hrdinu, príliš veľký počet nelogických a divných vecí (deti mutanti kanibali nejedia?, a čo to malé mutantie decko? kolko morálnych hodnôt sa v ňom prebudilo, atď...). Veľmi veľké sklamanie. Asi som už nejaký veľmi náročný alebo ja neviem.(13.9.2011)

Aja rozhodně není talentu prostý, ale o to více nechápu proč ho mrhá v remaku standardního horroru. Nota bene, když je to zbytečná předělávka jedna ku jedné.(18.7.2006)

Vynikající hixploitation! Útok na karavan považuju za jednu z nejlepších hororových scén po roce 2000. A samozřejmě bychom se tu měli pohybovat v červených barvách. Horror movie of the year(14.8.2007)

Ajaov remake klasického Cravenovho hororu premostil priepasť medzi nekorektnosťou a rodinným filmom s posolstvom. Ponúkol tiež najnamakanejšieho filmového vlčiaka za posledných 3O rokov, poriadny revenge movie nášup, najdrsnejšieho predajcu mobilných telefónov na svete a pôsobivú odpoveď na otázku "Prečo nemať karavan?". Krv do žíl a rodina, s ktorou nebude nikto vyjebávať. Cravenov originál si vážim (je to pilier hixploitation, môjho obľúbeného hororového pod-žánru), ale až remake (hoci sa jedná o relatívne PRESNÝ remake, samozrejme po vizuálnej stránke vyzerá stokrát lepšie, ako nízkorozpočtový originál) sa mi páčil. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/177345/Hory-maju-oci-2006-80.html(11.11.2006)

• - Představitelé rodinných příslušníků před natáčením neviděli finální vzhled mutantů, aby působili před jejich shledáním na place opravdu vyděšeně. (animaxis)

• - Snímek je remake klasického hororu Hory mají oči Wese Cravena z roku 1977. (imro)

• - Film je inspirován skotskou legendou z okolí Edinburghu. Alexander "Sawney" Bean byl muž, který v patnáctém nebo šestnáctém století zplodil s neznámou ženou 8 synů, 6 dcer a později i s některými svými dcerami 18 vnuků a 14 vnuček. Jedná se o legendu a její pravost není dodnes zcela prokázána. Celý klan Alexandera "Sawney" Beana, jenž tvořil inspiraci pro vznik filmu, měl údajně 48 členů pokrevně spřízněných (incest mezi jeho členy). (ajaxx)