Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

ABCD Marta

Hrůza, skutečný psychický i fyzický teror, ohromné množství krve a bezmoc někam utéct, přesně takhle si představuji poctivý horor dnešní doby a nutno podotknout, že Aja to lépe zvládnout ani nemohl a několikaminutový útok na karavan je tím nejlepším důkazem. Alexandre Aja divákům definitivně dokazuje, že to, co předvedl (i přes pokažený konec) ve filmu Noc s nabroušenou břitvou, nebyla náhoda, a máme se tak v budoucnu ještě na leccos těšit. ()

Guzo

Tak jsem konečně dohnal jeden z hororových restů a jsem docela mile překvapen. Hlavně režie byla zvládnutá přesně tak, jak by mělo být, všechno bylo natočeno s citem (no, tohle nebrat zrovna doslova), ale zároveň se zachoval ten správný hororový duch - ani záběr na úplněk samozřejmě nechyběl! K hereckému obsazení taky nemám zrovna výhrady a postavy se tu až podezřele chovaly racionálně v rámci situace. Tím myslím, že v klidu doma člověk vymyslí samozřejmě spoustu řešení, jak kdo z čeho mohl vyváznout lépe, ale být v tu chvíli tam.. Celý film jsem se pak bál akorát konce, ale i ten je dost dobrý, tak jsou to nakonec slušné tři hvězdy ()

Kosmik 1

Divím se, že tento horor tu ještě pořád nefiguruje v červených číslech, ale poslední dobou stejně zjišťuju, že takových případů je stále víc a víc. Čím dál tím míň se ztotožňuju se zdejším hodnocením. A vlastně je mi to fuk. Změnilo se akorát to, že jsem přestal řešit, jestli se na film podle hodnocení podívám, či ne. Po delší odmlce jsem se tedy znovu podíval na Hills have eyes a musel jsem uznat, že je to opravdu kvalitní práce. Atmosféra kolem karavanu je pekelně hustá a z té první scény, kdy mutanti naběhnou dovnitř a páchají různé morbidnosti, je mi vždy trochu úzko. Napětí se dá krájet, hudba do toho je úplně delikátní. A nebýt toho šíleného závěru, dávám bez okolků 5*. 75% ()

manonfire

Až drze evidentní vykrádačka pachu krve, který je samozřejmě lepší. Tito zrůdy byly oproti osazenstvu z pachu krve lidštější, obohaceny i pocit sexuality či dávné nenávisti. Byly však také méně živelnější, vtipné a intenzita děsu u tohoto filmu akcelerovala asi jako noc s Andělem. 30% ()

Specs

Hlášky: úvodní text: - "V letech 1945 až 1962 provedlo USA 331 vzdušných jaderných zkoušek. Vláda popírá, že by radioaktivní spad způsobil genetické následky." & Doug Bukowski: - "Pokrytí 97 procent a my se ocitneme v těch 3 procentech." & Big Bob Carter: - "Nech Douga na pokoji. Je to demokrat. Ti na zbraně nevěří." & Ethel Carter: - "Ještě bychom se měli pomodlit." Brenda Carter: - "Mami!" Ethel Carter: - "Snad toho tolik nechci?" Brenda Carter: - "Chceš." Big Bob Carter: - "No tak." Brenda Carter: - "Díky Bohu, že nás nikdo nevidí." ()

pfa

Docela dobrý - tedy po stránce toho jak by asi měl tento film působit (jinak totálně nesmyslný po dějové a logické stránce) a docela drsný horor o bandě "zapomenutých" zmutovaných lidí, kterým nechtěně zkřížila cestu rodina na dovolené. [6/1O] (The Hills Have Eyes, USA, horror) ()

Jello Biafra

Pôsobivý remake hororu o rodinke, ktorá zablúdi uprostred mohavskej púšte a stane sa obeťou útoku zmutovaných kanibalov. Vydarená záležitosť. ()

venca163

Nenudil jsem se, ale nijak extra se mi to nelíbilo. Asi nemam rád horory, který samy sebe berou hrozně vážně. Tohle se vážně brát nedá a že to tak autor myslí nám dokazuje úvodní sekce, kdy jsou na obrazovce asi 5 minut prostřihy z různých atomových testů a efektů radioaktivity na lidi. Tenhle kekel tam rozhodně nepatří. Jinak pár docela i nečekanejch zvratů by se tam našlo. Celkově mi přišlo trochu děsivější spíš takový to pojetí ala Tex. mas. mot. pilou (sevření v nějakym hnusnym baráku - trochu se tomu blížila atmosféra, když byl ten týpek v tý jejich vesnici). Docela trapný bylo, že pokaždý když hodní sejmuli nějakýho zlýho, začala hrát nějaká vítězná hudba (skoro jak americká hymna), kamera se posunula k zemi a zabírala hrdinu s vlající vlajkou v pozadí :D. (60%) ()

giovanni3

Obecně známé dílo, které jsem viděl až letos. Co k němu říci? Atmosféra pouště je solidní a stupňování napětí zde jednoznačně funguje a například útok v karavanu (tuším, že píši hned o prvním) je až nepříjemný na pokoukání tudíž palec nahoru. Co mě zde ale štve je to kolik kulek zde nesmyslně padne v niveč, jak se zde nikdo s nikým nekryje, jak jsou přeživší takřka nesmrtelní, jak zde skoro nikdo nemyslí... Tyto faktory film prostě sráží pokud v hororu chybí logika a je to jen jakési pobíhání od nikud nikam tak za to jsou 3z5 stropem. ()

Hugo01

Kdybych si tenhle horor pustil před deseti lety, myslím, že by to na mně zanechalo nemalou psychickou újmu. I když jsem se tedy koukal s chladnou hlavou a můj tep se zřejmě od normálu nevychýlil ani na chvíli, nemůžu tomuhle cool až ujetému (ale v dobrém smyslu) filmu upírat jeho zřejmé kvality. Rozhodně nic pro slabé povahy. ()

Anticque

Už se mi dlouho u horroru nestalo, abych byl uchvácen a zároveň pobaven. Děj a atmosféru filmu bych s radostí přiřadil k malému ohýnku, který se teprve chystá k pořádnému nádechu, aby mohl pořádně ukázat co v něm je. Děj a celkový snímek mi v několika bodech velmi připomíná filmec Pach krve. V prvních minutách rozvážný děj, který nabírá pomalu na obrátkách, člověk každou chvílí očekává co se stane a s radostí jsem se já osobně dočkal. Slušné efekty a výborná doprovodná hudba dodává filmu potřebný říz a atmosféru, není nouze o lekací scény, kterých tu není zrovna málo, člověk se ohlídne okolo a už má v hlavě sekeru:-) Celkem by mě zajímalo, jestli něco podobného, podobný lidé a místa existují, sám osobně si myslím, že ano, neboť Amerika je schopná všeho. Nesmím opomenout také krásnou blond herečku, která má půvab i v seriálu Lost, která zde patří mezi hezké, co ve filmu můžeme vidět. Film je obohacen o skvělý zvuk, respektive o velice příjemné křupání kostí po každém zásahu do hlavy a podobně, rád jsem zde viděl také hrdinného psa, který mi připomínal ,, Komisaře Rexe, pro mě byl pes vůbec tím nejhlavnějším hrdinou. Abych přiblížil co mě vedlo k pobavení, byla to hlavě pasáž, někdy uprostřed filmu, kdy otec rodiny Bobby je přivázán o stromu a hoří, všichni vyběhnou ven z karavanu a začnou strašně řvát a najednou vyleze jeho manželka a s klidem se na něj podívá a zeptá se: ,,That’s Bobby? po 5 minutách, kdy Bobby stále hoří, se manželka opět podrobně podívá a opětovně řekne: ,,That’s Bobby?! Já jsem musel reagovat decentně hlasitým úsměvem. Hodně jsem se rozmýšlel co dám tomuto filmu za známku, a spolu s mým kámošem Kerionem jsme asi tak v půlce filmu rozhodli, že je to zatím průměr, a, že rozhodne konec. Mě konec velice uchvátil, neboť to byla celkem dobrá jatka, takže mé hodnocení co do procent vyčísleno je 75%, tady ****..... Musím ještě podotknout, že jsem bohužel neviděl původní snímek od mého oblíbeného režiséra Wese Cravena, takže jsem neměl porovnání, proto můžu mít trochu odlišnější hodnocení než ti co to viděli. Pokud horrory v tomto duchu budou pokračovat, nebudu se ani moc zlobit, sice se člověk zrovna kromě toho, že se párkrát lekne a nadskočí jak pošuk moc nebojí, ale... ()

NALBERTik

Jeeeej amíci prostě NEUMÍ / NECHTĚJÍ točit dobré horory !! Komu toto mohlo nahnat strach... příběh ABSOLUTNĚ nulový, jakási rodinka na jakési silnici, jakési potvory ( zmutovaní horníci :D :D ), polovina rodinky dead, zbytek no problem jde zabit ty dělniky, povede se, zachrání dítě a nakonec se fšichni smějou.... WTF ?! A pokud tady nešlo o příběh, ale jen čistě jen o SKEČE vražd, tak to už vážně nevím coto točí za filmy....Natočit dvouhodinový film, qůli 5 mordům se aspoň mě zdá pofidérní.... Vůbec nechápu jak to může mít tak vysoké hodnocení.... Hrůza, hrůza...no. ()

sedm.1

MAZEC!!!Alexandre Aja si u mě dělá opravdu velké jméno,kdy budu netrpělivě očekávat každý jeho tvůrčí počin jen kvůli jeho jménu.Opravdu oceňuji,že se nebojí vrhnout na plátna kin opravdový krvavý nářez bez obalu a ne jen nějaké náznaky a sem tam nějaké to šplouchnutí krve.Na rozdíl od Haute tension se vydal přímočařejší cestou,bez velké šokující pointy a udělal tím moc dobře.Hned po první minutě jsem byl jen schopen říci WOW a po následných úvodních titulcích mi už pěkně začal běhat mráz po zádech.Jinak poté by se dal film rozdělit na dvě půlky,atmosférickou a krvavou.Nebudu říkat,která je lepší,neboť obě jsou tak nadprůměrné,že zbytek součastného horroru může jen tiše z povzdálí nedosažitelně zírat.Navíc trefné,nenucené herecké výkony,skvělá hudba,gore efekty na maximální možné urovni(a hlavně se Aja neuchyluje do nějakých temných zákoutí,či pouze k nočním mordům,ale vše servíruje pěkně vyditelně,za krásného slunečního dne,takže každý splattermaniak si užije ještě o trochu víc),jednoduchý,přímočarý,leč né hloupý,děj(což je u tohoto typu filmu nejlepší),prostě součastný horrorový král je pro mě Alexandre Aja,a konkrétně Hory mají oči zařazuji mezi mé tři nej top horrory.DOPORUČUJI!!! ()

prasacimor

Videl som Pach krvi a myslel som si, že je to úplna blbosť. Potom som zhliadol Hory majú oči a už sa mi to až také blbé nevidelo. V Pachu bol aspoň náznak poriadnej hororovej atmosféry a priznám sa, že občas mi nebolo všetko jedno. Aja dal radšej prednosť samoúčelnému násiliu a úchylnej brutalite. Miesto strachu som pociťoval skôr znechutenie. Sám sa čudujem, že také niečo píšem, ale toto bolo trochu moc. ()

solskjaer

Parádní horor střihnutý nesmírně zábavnou komedií. Ne, ne , ať mi nikdo neříká že Aja tohle myslem vážně bez kapky nadsázky a ironie. Perfektní proměna hlavního "řezníka" ze slušňáka do krvelačného mstitele. Aja změnil všechna zaběhlá klišé a natočil horor, který opravdu nemá obdoby. Plný počet nedám jen z důvodu poměrně dlouhého rozjezdu. ()

Arius

Krvi bolo vela i na horor, nie vsak neunosne. Rezia sa radsej ako na prehnane krvave sceny plne nevydarenych mutantov a taktiez v mnohych castiach krizovo stagnujucej akcnosti mala sustredit na duchaplnost filmu. Ale musim priznat i to ze ak by som to pozeral v neskorej vecernej hodine moje hodnotenie by sa pohybovalo niekde medzi tri stiry. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)