Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

yeniczek

Tak tohle jsem od ST rozhodně nečekal, všechno je vypilované na maximum.. 9/10 Na takovou akční sci-fi jsem čekal dlouho, akce, efekty, výborní herci!, neskutečné tempo, příběh... ()

Brandon

Přestože jsem Abramsův Star Trek sledoval v pohodlí kina, zážitky by se daly přirovnat k vzrušující jízdě na palubě USS Enterprise. Sám, na můstku, všude blikající čudlíky a rudé výstrahy na obrazovkách, porouchaná pravá gondola, nefunkční inerciální tlumiče, selhávající warp jádro, minimální štíty, a řítící se zběsilou rychlostí skrz romulanské minové pole. Mozek zaplaven endorfinem a adrenalinem. Příběh sice nepatří k těm nejpestřejším, to ostatní bylo ale zcela fantastické. Velmi silné čtyři hvězdy. ()

Timak

Fanouškem Star Treku jsem nikdy nebyl. Býval jsem fanouškem Spocka =) Každopádně jsem si nejdřív myslel, že se na tenhle film ani nebudu dívat. Pak jsem viděl trailery a hodnocení a řekl jsem si, že to asi musí být pecka. Tak jsem se na to celkem těšil. Mno a konec je takový, že je to dobrý, ale čekal jsem poněkud více. Řeknu to asi takhle - nemít ten fiml název Star Trek, tak je to prostě úžasná Sci-Fi. Ale ač nejsem znalec a nijak velký fanoušek, podvědomě cítím, že to chtělo trochu víc. Už jenom kvůli tomu jménu. Každopádně bitky jsou úžasné, záporák se mi taky líbil, zápletka taky dobrá. Je vidět Abramsovo rukopis. Taky se mi moc líbila ta představa, že ve vesmíru je úplný ticho. Musím říct zodpovědně za lidi, co nemají páru o Star Treku a jeho všech dílech a seriálech - je to dobrý. Bude se vám to líbit. Jestli bude dvojka (jako že určitě ano), tak se na to budu těšit. ()

Natabar

Co se týče kultu jménem STAR TREK, jsem pole naprosto neorané a tak si mohu - nezatížen nostalgií - troufnout třeba i plivnout na legendu. Poctivě musím říct, že samo o sobě ani není proč plivat - mělo to šmrnc, mělo to spád - ALE: tak nějak jsem si v průběhu sledování až moc často říkal, že STAR WARS jsou přece jen o třídu jinde. ()

Aven

Abrams si přibral parťáky z Lostu a pustil se do projektu, jehož ziskovost, i díky jménu které nese, byla předem jistá. Přesto film neodflákl a obstál. Začátek je stylový a naprosto dechberoucí. Bohužel, pak přichází mírný kvalitativní sešup. Co se týče herců, byl jsem spokojen. Zachary Quinto umí, ale to už víme z Heroes. Eric Bana umí, to víme odjakživa. Zoë Saldana taky umí, ale bohužel pouze jeden výraz obličeje. Mile překvapil Chris Pine, jehož šablonovitá postava rebel-hezounek, byla díky jeho pojetí docela snesitelná. Celkově shrnuto - jde o po čertech dobrou zábavou a to i pro diváky pro které je Star trek klingonskou vesnicí. O film, který se neveze na vlně patosu a uměle vyvolávaných emocí. O film, ve kterém hlavní hrdina 4x bojuje na pěsti a 4x dostane nakládačku. A v neposlední řadě, o film, který se blíží komediálnímu pojetí podstatně víc, než by měl. ()

JohnSmith

Nejsem vyloženě fanoušek Star Treku, ale musím říct, že se mi tahle pohádková sci-fi líbila. Zdá se že povedená M:I3 nebyla jen náhoda a Abrams umí točit pro velká plátna. Nemá cenu mluvit o nějakém příběhu, ale hlavně jde o triky, které jsou naprosto dokonalé. Herci sympatičtí, jen mě mrzelo, že Urban neměl větší roli a chvíli mi trvalo než jsem poznal Erica Banu. Jinak opravdu moc fajn zábava, která uteče jako voda. ()

Brain-D

Nejsem moc velkým příznivcem Star Treku, ale pár filmů jsem viděl a seriály znám líp. Pro mě je tenhle film ze všech Star Treků nej- Akce, Efekty, Vtipy, Technologie- tolik věcí proč říct: ano jsem unešen, nenudím se a chci ještě ! Dělat si prdel ze Spocka byl fakt good nápad a "Sabotage od Beastie Boys" mě nutí přikývnout k 5*. Z klidným svědomým můžu říct, že jeden z nej filmů roku a jedno z opravdu vydařených sci-fi :) ()

Antek

Vzít do rukou pečlivě vybudovaný svět Star Treku (i když sám bůhvíjak velký obdivovatel vesmírné lodi Enterprise nejsem), to chce velkou odvahu. Abrams má ovšem pro strach uděláno a společně s Orcim a Kurtzmanem vytvořil z nijak záživného schématu pekelně adrenalinovou podívanou. Zmizely naivní představy o intergalaktickém míru, hloupoučké dialogy a umakartové triky -- objevila se nadupaná non-stop akce a ryzí dobrodružství s nádechem Hvězdných válek. Mladý Kirk (Pine si ten film krade pro sebe) si po vzoru Mavericka otvírá hubu na všechny, Spock nechává promlouvat své hormony a Bones (Urban je snad poprvé za borce -- a to paradoxně bez akčního šaškování) sarkasticky komentuje dění kolem sebe -- staronoví hrdinové přicházejí a jsou mladší, drzejší a tím víc i cool. Abrams ostatně uplatnil tento "teen upgrade" na každičký detail startrekovského univerza a nenechal kámen na kameni (čehož efektně dosáhl hrátkami s časem) . Zamávejte panákům z minulosti, přivítejte borce našeho milénia. ()

Ewey

Tehle film má všechno...rychlý auta, rychlý vesmírný lodě, cestování časem, Spocka, Spocka z budoucnosti, Romulany, šermování, Simona Pegga, pěkný holky, pěkný zelený holky, ale především pěknýho Spocka...J.J. je vážně machr. Oprášil klasický Star Trek a dal mu nový nablýskaný háv...a povedlo se mu to velmi dobře. ()

fefee

Ako fanda Star Treku musím konštatovať po zhliadnutí tohto filmu že to nie je už ten starý dobrý Star Trek čo býval...ale je to Star Trek v novom kabáte :) A ako také sa na to aj dívam, zmena je život a nemám proti tomu nič, parádne sci-fi, ale kapitán Pickard zostane pre mňa stále Best!!! ()

Tereza666

Nemusím serii Star Trek a nemusím sci-fi filmy. Proč tedy 5*? je to prostý.. Star Trek 2009 je nejlepší sci-fi film za hodně dlouhou dobu. Parádní akce, nádherné barvy a skvělé herecké obsazení - postavy. ()

Danny F.

Vyspělý a humorný příběh plný speciálních efektů a vtipných okamžiků. Děj je plnohodnotný a drží se jakýchsi hranic, což z tohoto filmu nedělá pubertální podívanou ale dokonalý film. Velice kvalitní Sci-Fi a neméně kvalitní děj. 85% ()

Pump

Tak jsem po letech shlédl po druhé a musím uznat, že film je skvělý. Asi mi tenkrát nesedl, ale zůstanu věrný svému tvrzení, že vždy dám lepší hodnocení v průběhu času. Tohle je nádherná čistokrevná sci-fi a duch Star Treku filmu jen pomáhá. Druhé hodnocení píši v časovém okně, kdy nedávno zemřel jeden z hlavních představitelů seriálu Star trek Leonard Nimoy, který v tomto filmu také hraje. Úžasná hudba, skvělí herci. Nemám co dodat. Za 5*! ()

hroubek

Osobně mě před tímto filmem Star Trek nezajímal něco málo jsem přesto o něm věděl ale jakmile jsem zjistil, že nový film, který má být restartem serie bude toči J.J. Abrams tak se moje očekávní zvedla rapidním tempem.Pan Abrams je totiž člověk zodpovědný za to, že jsem strávil spoustu hodin u televize koukáním na jeden z nejlepší serialu vůbec a to Ztraceni.A to se ani nezminuji o nejlepší misi Ethana Hunta.Hned od prvních momentů filmu jsem věděl, že jsem doma.Úvod začína velkou stylovou bitvou.Zatmívačka a už sledujeme dětství obouch hlavní hrdinů a tímhle stylem jede celý film.Film není jen klabosení a vytvaření strategie, teď to víc připomíná Star Wars.Kirk a Spock si vás získají nejen tím, že jsou suprově zahraný ale prostě působí příjemně lidsky.A vemuli k tomu obsazení ve vedlejších rolích Urban, Bana, Saldana, Cho a samozřejmě Pegg.Už se těším na další našup. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra