Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

VanTom

Sci-fi blockbuster pro současnou generaci. Modernizovat fenomén Star Treku se vcelku povedlo, bohužel si z předlohy bere i to horší (lidé ve velení lodi se střídají jako u přepážky na poště; přestože posádka čítá stovky členů, tak i na ty nejnebezpečnější mise se vždy vydávají jen ti nejdůležitější a nenahraditelní z můstku). Celkově mi přišlo, že film spíše osloví lidi, co o Star Treku vzdáleně slyšeli, než jeho skutečné fanoušky (i když pro ty obsahuje kvanta narážek a odkazů). Trikově bezchybné a vypiplané, ale s lens-flare a odlesky to už Abrams opravdu přehání. :-) Slabší 4. ()

Emerelle

Ač jsem "viděla" pouze kousek původních Star treků (které mě tak nějak nezaujali), toto pokračování je naprosto geniální, obsazení herci i scénář. To vše je perfektní, už se moc těším na pokračování :) ()

H.Gordon

Tohle scifi já vyhledávám. Navíc jako milovník star treku seriálu jsem si film nemohla vynachválit. Jsem ráda, že vím, jak to předcházelo seriálu. Po audiovizuální stránce naprosto dokonalé a precizní. Hlavně prvních asi patnáct minut bylo ukázkových. Po dějové stránce taky dobré a hlavně mě to ani chvilku nenudilo. A to je pro mě velmi důležité. Jsem ráda, že takový film vznikl. 4, 75. ()

harryy

Star Trek práca J.J. Abramsa má veľmi dobrý charakter a je na nej badať jasný rukopis. Jeho najzákladnejšie črty: zaujímavý scenár, seriálový štýl rozprávania, výborná kamera a skvelý cit pre casting, sú pochopiteľne aj hlavné tromfy novej posádky ENTERPRISE.Fillm bol vždy skôr o dialógoch, logike a chytráckych dejových obratoch, ako o akčných orgiách a napriek režisérovej zručnosti a peniazom štúdia to tak zostáva. Vďaka dobre napísanému scenáru (tradičná dvojica Orci –Kurtzman) a skvelému castingu film funguje naozaj dobre. Nepokojná kamera s dynamickou réžiou dokážu aj obrovské kvantum textov zakomponovať do obrazu tak že absolútne odpadá pocit statickosti, či nudy. K drobným výhradám, ktoré voči filmu mám patrí v prvom rade vážnosť hlavného záporáka. Inak výborný Eric Bana 85% ()

sskrblik

Star Treku jsem viděl pár dílů seriálu i něco filmového. "Nový" Star Trek od Džej Džeje je pozlátko bazírující na celkem úspěšné a rozsáhlé sérii. Vizuálně strčí veškeré dosavadní filmy této tématiky do kapsy. To je snad jediná přednost. Vše ostatní je jen spleť velké hromady klišé a rádoby humoru, který tu nezanechává nic příjemného - ba naopak. Krom toho nasekat tím tolik chyb je trestuhodné. Příkladů jsem našel ve filmu několik proto uvedu jeden z prvních do očí bijících (zároveň se nejedná o zásadní spoiler) - kapitánova loď na začátku vybuchuje a on se obětuje pro posádku. Zůstavá v cock-pitu a ptá se své ženy jestli se jim narodil kluk nebo holka?! Tak za A) technologie celého vesmíru nedovolí zjistit předčasně jaké bude dítě pohlaví B) je natolik zabedněný v kajutě, že za 9 měsíců těhotenství nebyl schopný jít s ženou na gyndu nebo se jí zeptat. Já chápu, že to není tolik podstatné, ale pokud ve filmu poslouchám a vidím jedno klišé za druhým. Ještě v místě, kde se to absolutně nehodít, pak sorry. Takový film může vypadat jakkoliv, ale mě nepřesvědčí. Začínám se obávat, že nový Star Wars bude pěknej průser. No, však si počkám i na novej rejžův Trek (nebo spíš trip?). ()

Petr23

Seriál ani jiné filmy z univerza Star treku jsem nikdy neviděl. Moje první setkání s tímto fenoménem bylo prostřednictvím tohoto nového zpracování. Už z počátku jsem se bál nepochopení děje, ale naštěstí Abrams dokázal, že zvládne děj i zpracování předvést novému publiku. Pro mě jako laika v sérii mi možná unikly souvislosti nebo narážky, pro které se film bude líbit i ostříleným fanouškům. ()

pravdovravny

jo,jo . Ako pilotný film začínajúcej série nie zlé, príbeh má ,,logiku" len ma prekvapili až príliš krátke súboje s Lodmi, to nezostalo viac peňazí na aspoň 5 minútové súboje?. Ale aj napriek chybičkám krásy celkom podarené scifi, a predstavovanie hlavných hrdinov je na úrovni. ()

romajz15

Velmi povedené sci-fi. Rozhodně ho doporučuji i zapřísáhlým odpůrcům Star Treku (tedy pokud je baví alespoň běžné sci-fi), protože tohle je JINÝ Star Trek, než jsme všichni znali. Je nabitý spoustou akce, efektů i vtipných hlášek, narozdíl od nudného "sitkomu" z minulého století. Všichni důstojníci USS Enterprise v podání nových herců jsou velmi sympatyčtí a filmu přidávají na kvalitě. Nejvíc mě potěšil asi Zachary Quinto, který se skvěle zhostil role Spocka po Leonardovi Nimoyovi. ()

Sany33

Nie príliš hrdo ale musím sa priznať, že Star Trek z roku 2009 je absolútne prvá zmienka o Star Treku o ktorú som zakopol, ale nedeste sa v blízkej budúcnosti to plánujem napraviť, nakoľko sa mi toto vesmírne dobrodružstvo tak zapáčilo, že už mám pred objednané všetky staršie diely. Tento film ako som asi pochopil je remaque na asi niečo prvotné, keďže sa zo začiatku zoznamujeme s Kapitánom Kirkom Spokom atď. Veľmi sa mi páčila celá pointa cestovania v čase ako aj deštrukcie a vesmírne abscesy. Po zhliadnutí tohto filmu som konečne aspoň z časti pochopil beštiálne šialenstvo okolo fenoménu Star Trek. 95% ()

lykan9

Dokonalost od začátku až do konce. Už na začátku bitva mezi Romulany a USS Kelvin je dechberoucí a poté již člověk jede jednu z nejzábavnějších jízd vůbec. Vytvořený vesmír nebo cizí planety jsou úchvatné, herecké výkony jsou vynikající, výborné akční scény a propracovanost postav je snad ještě lepší než ta v původní verzi. Toto je Star Trek, ke kterému se budu vracet vždy, když se budu chtít pobavit. ()

pursulus

Ovšem.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou tuto řadu Star treku. Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Obě řady "Star treku" jsou z mého pohledu stejné. Nepřihlížím k "modernizaci", nejsem hráčem počítačových her, chodím raději do lesa na houby a nebo hraji bridž. Na "Star treku" mě zajímá zábavnost a vnitřní hodnota. Vnitřní hodnota příběhů je malá, jde o vykalkulované scénáře později také ovlivněné diváckou objednávkou. Zábavnost je slušná, ovšem kažená častou slabostí scénářů. Je třeba si uvědomiti, že zdaleka ne všechno, co se komu líbí, je také dobré.¬                 "Star trek" bude míti jistě větší hodnotu pro pubertální mládež vychovanou na počítačových hrách a taktéž pro už dorostlou generaci oné. Tito lidé budou do značné míry přehlížeti nedostatky a nacházeti často nejestvující klady. ()

Bagr_007

J. J. Abrams je kouzelník. Vzít látku, ze která si drtivá většina mladých lidí dělá srandu, a je pro ně nekoukatelná, a přetvořit ji v žhavého favorita na nejlepší blockbuster léta, na to musíte mít pořádné koule. Už úvodní scéna mi zmokřila koutky očí a film dále boduje snad na všech frontách. Pokud vám bude někdo tvrdit, že se u Star Treku hodně nasmál, tak musíte pochopit, že humor je zde do vás pumpován skutečně všemi tělními otvory. Vtipů je více než v průměrné komedii a jsou skutečně povedené. Akční scény jsou trochu chaotické, ale možná i kvůli tomu působí neskutečně cool dojmem a o tom, že vás zarazí velmi hluboko do sedačky, jsem naprosto přesvědčen. Co ale celý film povyšuje na status "bude vás mrazit v zádech" je z obrovské části přenádherná hudba, která doznívá v uších ještě proklatě dlouho, po skončení závěrečných titulků. Všechny postavy jsou napsány a zahrány naprosto dokonale a chemie mezi nimi funguje na 100%, stejně jako celý film. Kdybych trochu šťoural, tak bych řekl, že záporák by mohl být klidně i trochu větší zloun a celý děj se odehrává na dvou nebo třech místech, takže dojem o velikosti vesmíru zrovna moc navozen není. To jsou ale skutečně jenom nepodstatné drobnosti a já se jenom těším, jak na konci roku odpoví Cameron. A protože space opery jsou můj nejoblíbenější žánr, tak se teď asi uklidím někam do koutu a budu se tam klepat blahem. ()

rumczeis

Naprosto úžasný restart série. Nejakčnější Star Trek, který kdy byl natočen, Abrams nenechá diváky ani vydechnout. Doufejmě že přijdou další pokračování. ()

JekoRek

po 2. shlédnutí jsem uchcával blahem ještě víc. Pouhých 96%. Po zralé úvaze: měním na 4* protože ve mě tento film nic nezanechal. Někdo by možná namítnul, že tento druh filmu nic zanechávat nemá, že je to čistě jen "popcornovej nářez". Ale to je jak jistě většina lidí ví pustá lež. Film tohoto typu má, když už, tak zanechat alespoň pocit: WOW NA TO BYCH SE PODÍVAL JEŠTĚ JEDNOU!!!!! Leč u tohoto filmu toto nutkání nemám. Jediné co mi z tohoto filmu zbylo je, že to bylo řemeslně velice dobře udělané, mělo to zdařilou hudbu a dobré triky. Jinak pouhých 80% ()

Jacob23

Je to opravdu bombasticky natoceno-jednak se povedly nadherne vesmirne pasaze tak i design uvnitr lodi.Vse je to okoreneno dokonalym zvukem.Pribeh me vsak moc nevzal a to jsem videl hromadu ST-pro naprosteho laika verim muze byt zazitek jeste mensi.Navic jim rozhodne nezeru takoveho Cpt.Kirka-naopak Spock je presny a Zachary Quinto uz v Heroes ukazal ze umi.Ale zadne mrazeni ci pocit uplneho naplneni jako u poslednich SW se rozhodne nekonal.Ale doporucuji vsem navstivit kino at vidi technicke moznosti dnesniho filmu v plne sile..75%P.S.-novodoby restart serie(asi min 3 filmu)se povedl jen diky trickum-popcornove sci-fi pro laiky..ale i to se ceni-jinak mi to prijde hodne podobne s poslednim dobrodruzstvim cpt Picarda ()

Ichabod

Důkaz, že i směšné obleky a z uší trčící anténky můžou být přítomny v cool filmu se skvělými efekty a vtipnými scénkamy a trošičku i diváka napnou. Na druhou stranu, nejde o zas tak světobornou záležitost. Dvě třetiny filmu jsou velmi zábavné, akční scény velkorysé a seznamování se s postavami ve (staro)nové generaci Star Treku je dost přirozené a neměl jsem díky sympatickým hercům s nikým problém. Poslední třetina filmu ovšem ztrácí dech a není už moc grandiózní jak bych u finále tohoto filmu očekával (zvláště v kontrastu s fantastickým úvodem). Bohužel ani ve scénáři není žádný zvrat, zásadnější úmrtí, které by jakkoliv mne nutilo dychtivě a napjatě sledovat "jak to celé dopadne". Dobrý film, celkem solidně využívá otřesnosti (divné hlášky, účesy a pro ST typický equipment) předchozích seriálů ve svůj prospěch. Dobrý mix Starship troopers, Battlestar Galacticy ale ani jedno nijak zásadně neporáží (navzdory rozpočtu). Přesto se na příští film určitě rád podívám, hlavně kvůli Zacharymu Quinto a sexy Zoë Saldaně. ()

cpt.Lynch

Jedním slovem výborné, koukatelné a pochopitelné i pro diváka, který zná reálie fenoménu Star treck jen okrajově – jako jsem já. Výborné charaktery postav (mírně pokulhával Kirk, naopak Spock byl úžasný), napínavé, srozumitelný i zajímavý příběh a vizuálně podmanivé. Je třeba vyzdvihnout i několik velice humorných scén. Určitě to nejlepší z celého Star trecku. Sice je „jedná jen o Star treck“ , film nemá hlubší umělecké přesahy a některé akční scény jsou dost nepřehledné, ale i tak, po příjemném zážitku a v rámci žánru nemůžu jinak než 5*. ()

IvyH

Nebýt Chrise Pine, tak mě na to nikdo do kina nedostane. S jeho image je ale těžko odolat lákání vidět ho na pořádně velkém plátně. A udělala jsem dobře, že jsem šla. Ze začátku to sice trochu připomínalo mutaci Matrix se Star Wars, ale film naštěstí rychle našel svůj vlastní styl. Výborné, výborné, výborné (přesto, že jsem nepochopila většinu narážek...:-X ). ()

JoseBenes

Ano, ano, ano! Je to vizuálně dokonalé, chybělo mi trochu více akce, potom by to bylo za pět, ale i tak super restart série, která si to zasloužila a ukázala, že pořád má co nabídnout. Nějak získávám sympatie k ruskému národu (maturita z dějepisu - ruské revoluce; Aršavin jako nová geniální posila Arsenalu; Rasputin - Boney M), že z těch vedlejších postav na mě zapůsobil Čechov, se svým postojem "jsem sedmnáctiletej geniální rusák, ale ta anglická výslovnost mi ještě fakt nejde", a Scotty jako Simon Pegg opravdu film dokázal hodně odlehčit...jen tak dál! ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra