Obchoďák Sedmé nebe

(seriál)
  • Česko Obchoďák (více)
Trailer
USA, (2015–2021), 40 h 38 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Justin Spitzer

Mateo Messina

America Ferrera, Ben Feldman, Lauren Ash, Colton Dunn, Nico Santos, Mark McKinney, Nichole Sakura, Jon Barinholtz, Kaliko Kauahi, Johnny Pemberton (více)

Série(6) / Epizody(113)

Zajímá vás, co všechno se dá prožít v hypermarketu? V seriálu Obchoďák Sedmé nebe zjistíte, že se zde ukrývá svět plný vzrušení, humoru a hlubokých lidských vztahů. Ocitnete se v samém srdci dění, kde se proplétají osudy zaměstnanců, zákazníků i náhodných kolemjdoucích. Prožijte radosti i strasti obyčejných lidí, kteří dělají neobyčejné věci. Uvidíte, že každý den v obchoďáku je nečekaný a neopakovatelný... (TV Nova)

Trailer

Pavel82

Pokud si neoblíbíte charaktery hlavních postav už po prvním díle, nemá smysl pokračovat ve sledování. Já se do nich zamiloval hned, takže pro mě nebylo co řešit. Nic se tu vlastně neděje, jen se tu velmi specifickým stylem řeší klasické i méně klasické situace, ke kterým v obchodě dochází... Někomu to stačí, jiný se musí poohlédnout jinde. ()

DaUr

1. série - 75 %, 2. série - 80 %, 3. série - 80 %, 4. série - 80 %, 5. série - 75 %, 6. série - 80 %. Nic světoborného ani přehnaně originálního, ale díky sympatickým - a hraničně otravným - postavám slušná jednohubka s parádním finále. “I'd like to meet your mother and shove you back up inside her.” ()

zdepapepa

Mám svoje za kasou a mezi regály odpracováno díky několika probrigádovaným letním prázdninám. Myslím si ale, že tenhle seriál si užije kdokoliv, zejména však ti, kteří někdy v super/hypermarketu byli a nejvíce ti, kteří tam někdy dělali. V esenci je to klasický pracovní sitcom z dílny NBC plné osobitých postav, které většina lidí zná, ať už pouze z pozice zákazníka nebo rovnou z pozice zaměstnance nějakého super, v tomto případě spíše hypermarketu. Divákovi není nabízeno jen drama/vtipy mezi jednotlivými zaměstnanci, ale i drama/vtipy ve vztahu zákazník-zaměstnanec, podobně jako u Parks & Rec a jejich veřejnými fóry. Přitom se ale seriál nebojí vyobrazit ani reálné věci jako například zásahy ICE nebo boj korporací s odbory. Největší komediální síla Superstore podle mě ale tkví v každodenních pracovních situacích a zejména ve hromadných scénách v kuchyňce, kdy nejlépe vynikne kvalita napsaných postav, i včetně těch velmi okrajových, kde každá má vždy osobitou reakci nebo připomínku. (EDIT 26.03.2021 - o to víc je znát, když některá postava chybí nebo se vrátí) Velké plus také za to, že se seriál téměř pořád drží v hypermarketu (a tím i dějové linky) - a je úplně jedno, že je to třeba dáno náklady na lokace pro natáčení. ()

Skokan

Když pomineme nesmyslný překlad názvu - Sedmé nebe, v originálu se jedná o obchod Cloud 9, tak se jedná o sitcom, který neublíží a hodně bude záležet na tom, co od toho očekáváte a jak si přisvojíte jednotlivé postavy. Téma absurdity práce v takových obchodech zde není, nehledejte kopii The Office a jak zde někdo chytře uvedl, tak je to asi jako kdybyste brali Brooklyn 99, jako sitcomu z policejního prostředí. Dokonce celé pojetí je stejné. Ale rozhodně je to dobré na koukání v horkých letních dnech, kdy fakt nechcete jít ven. ()

kubas369

7/10. Příjemný sitcom z prostředí jednoho amerického obchoďáku. Není to nic světoborného na druhou stranu, zde nebyl snad ani jeden díl, kde bych se upřímně nezasmál, takze účel splněn. Ty karikatury americké ,,spodiny" jsou sice trochu prvoplánové ale zrcadlo americké společnosti nastavují povedeně. Prostředí je zajímavé a vytěžené uspokojivě. Jediná věc, která mi doopravdy nesedla je postava Jonaha v podání Bena Feldmena, hrozně nesympatický slizoun, vyžadující neustálou pozornost. ()

Galerie (1 441)