Odsouzeni zemřít

Hans Horn

Bernhard Jasper

Gerd Baumann
  • Sinecod

Tohle je strašná kravina. A tím, že to je podle skutečné události je to ještě mnohem horší, protože místo aby jsme si řekli, chudáci ty lidi co to prožili, si řekneme: Ty vole, co to bylo za blbce? Doufám, že spoustu těch pitomin z toho filmu vůbec není pravda. Protože dobře, jsme vedle lodi v moři. Napadne nás, že svážeme plavky, hodíme je tak, že se fakt zaháknou na zábradlí lodi, to je velký úspěch. A tím ten úspěch končí, protože jsme tak hloupý, že tam na ty plavky poleze zdaleka nejsvalnatější a nejtěžší člověk co tam je místo nějaký tý vyhublý holky. A když už tam ten těžkej osel leze, dá ruku dvacet centimetrů od tyče, která je součást zábradlí. Ne tak aby se tý tyče podržel a nesklouzla mu po palubě ruka, ale pěkně vedle aby mohl zase spadnout do moře. Jedna bloncka se de kus vedle utopit, jeden týpek se praští o loď do hlavy, druhej se probodne při zápase s druhým, jedna holka nechce na nic čekat a tak plave pryč a zbejvají nám dva lidi, který udělají to, co mohli udělat hodinu po tom, co zjistili, že nemají schůdky. Nad logikou tohohle filmu se snad každý musí chytit za hlavu. No a ano, taky sem čekala na žraloka.(10.3.2012)

• Gilmour93

Natočeno podle skutečné události? Zapomněli říct, že tehdy ta skupina obeplavala loď a našla žebřík na druhé straně.. Přiznávám se, že jsem už dlouho neviděl něco tak neskonale iritujícího a urážejícího diváckou inteligenci. Zápletka? Jachta, šest dementů ve vodě a s nimi nafukovací delfín - zjevně nejinteligentnější tvor v tomto seskupení. Neřekl bych ani popel, kdyby se měli vyškrábat na palubu letadlové lodi, ale čeho je moc, toho je příliš. Vzýval jsem Neptuna s Poseidonem, ať se objeví Orca, Moby Dick, či cokoliv zubatého, co by urychlilo likvidaci tohoto sextetu imbecilních akvabel, který by měl problém i vylézt doma z vany a v němém úžasu mě napadaly další způsoby, jak by se dostali ven. Třeba poslat toho delfína hledat pomoc (než se vyfoukl), nebo si rozříznout nožem břicho a udělat ze střev improvizované laso se smyčkou, či nejrozumnější varianta, že by počkali, až se to nemluvně naučí chodit a pak by jim tlačítkem ten žebřík spustilo, ale ti dnešní mladí lidé jsou hrozně netrpěliví a nerozhodní..(16.12.2010)

• Hismael

Neskutečný. Dost by mě zajímalo jak moc se film těch skutečných událostí drží. V českém dabingu rozhovory místy trhají uši, ale to je to nejmenší. Postavy se chovají naprosto pitomě a předvádějí všemožné kraviny, jen aby se nezachránily. Jsou dvě možnosti, buď se zachránit nechtějí a nebo jsou naprosto dementní. Nejhorší na tom ale je, že spousta šancí jak se dostat na jachtu tam vůbec není a když už tam nějaký záblesk nápadu je, končí tím nejstupidnějším rozhodnutím. Finální záchrana je jen důkaz, že si scénárista z diváků dělá celou dobu srandu. Film zanechal jen obrovský množství otázek…..(26.7.2011)

• cariada

Velice zajímavý námět, at už je podle pravdy či nikoliv. Film je koukatelný, ale celý film si říkáte jak je ta šestice ve vodě tupá a nepřemýšlí. Stačilo se spojit a tu nejlehčí vyhodit tak, aby se mohle přitáhnout. A nebo když se rozhodnou navázat plavky k sobě jako řetěz, (spoiler- tak mimochodem ta poslední co přežije má plavky pořád), tak po nich jde šplhat chlap co má určitě aspoň 80kg, proč nešla holka, která měla určitě aspoň o 20 kg míň a k tomu ostatní čumí okolo místo toho ,aby ho ze spoda nadnášeli. Stejně jako ta co se rozhodla plavat pro pomoc (spoiler- naštěstí nedoplavala) Další nelogičnost, když se snaží ve tmě najít kdesi na dně moře nůž. Nemůžu si pomoc, ale ty lidi byli naprosto tupý a radši jeden po druhým umírá.(17.2.2010)

• lennyd

Skupina bývalých spolužáků se (včetně svých partnerů a jeden pár má i své malé baby) sejde na jachtě jednoho z nich, takové setkání po letech. Koktejly, opalování, prostě pohodička. Až do okamžiku, kdy všichni naskáčou do vody (někteří jsou tam "z legrace" hozeni) a po vydatném pokoupání zjišťují, že se ... ehm ... nemají jak vrátit zpět na loď ... Na příběh délky bakalářů by to bylo takřka perfektní, ale na hodinu a půl dlouhý film tragédie. Různými zpomalovačkami a flasbacky natahoval Mr. Horn délku jak jen to šlo. Navíc scénárista asi taky při psaní myslel na něco jiného, protože naše "hrdiny" nenapadnou nejlogičtější způsoby, jak se dostat nahoru (v každým blbým bazénu si holky vlezou klukum na ramena, ale tady je to ani nenapadne...). Tak se radši navzájem pozabíje. Jedna hvězdička za zdramatičnění malým dítětem a taky za to, že při filmu nebyl zabit žádný žralok ....(26.4.2008)

• - V rámci přípravy na natáčení trávil Susan May Pratt mnoho času a soláriu a v posilovně, aby byl schopen tak dlouho šlapat vodu. (Jocker94)

• - Ve scéně, kdy Amy (Susan May Pratt) ukládá dítě, nemá skoro žádné vlasy, v následujícím záběru má spící dítě plno kudrnatých vlasů. (Jocker94)

• - "Námorníci skočili cez palubu si zaplávať, ale pre nespustený rebrík sa nedostali späť na loď. Celá posádka bola nájdená mŕtva v blízkosti jachty" - úryvok z knižky Yachtunfälle. Und wie man sie vermeiden kann od Joachima Schulta. Text popisuje rôzne skutočné nehody na mori a možné riešenia, ako sa v podobnej bezútešnej situácii zachovať alebo sa jej vyhnúť. (Karush)