Odsouzeni zemřít

• Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)
Trailer

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

Trailer

LIVINGDEAD

Film mne příjemně překvapil, je 100 x lepší než OPEN WATER I (ten byl nudný!). Trošku mne už od počátku zarazilo to, že jsou ti lidi tak hloupí a nikoho nenapadlo aby 2 kluci dali ruce k sobě a jedna štíhlá dívčina na ně vyskočila! Copak nikdy neblbli na bazéně???? To tu holku muselo napadnout až 5 minut před koncem, když už zůstali jen dva na živu. Promiňte, ale pokud je to opravdu podle skutečné údálosti a pokud se to opravdu stalo v Německu - tak jsou Němci naprostí IDIOTI ! ()

DaViD´82

Otevřené moře, loď, parta lidí, nevázaná zábava, blbnutí, hromadný skok do vody, pohled na vytažené schůdky, tečka, konec. Tak v takovéhle krátkometrážní podobě by to mohlo na Youtube výtečně fungovat. Z nepochopitelných důvodů je to však ve formě celovečerního filmu určeného pro kina. Ti lidé, dle jejichž osudu to je natočeno, by za svou tupost zasloužili posmrtné udělení Darwinovy ceny (ve skutečnosti všichni zemřeli, zde je však pro některé připraven sladký happyend). Režiséra by po zásluze měl potkat osud jeho postav. A scénáristi? Těm fandím, jelikož věřím, že mají záchvaty smíchu ještě teď, když si vzpomenou, že jim fakticky všem čtyřem zaplatili za těch pět minut "práce" s pár řádky "děje a dialogů". Špatné, nudné, nesměšné a iritující. ()

Malarkey

Tahle volovina se prej v půjčovnách děsně pučuje. Lituju těch, kteří si ji pučili, tedy i sám sebe, jelikož jsem na to naletěl. Ono nejenom, že to je pokračování, což názvem parádně zastřeli, ale také je to podle skutečné události a to má přidávat na dusivosti a znechucení oné atmosféry, která vodou překypuje nejen v ale také nad a voda vlastně teče uplně všude, takže tý se divák užije dosytosti. Samotný film je jedna velká: nuda, nuda, která ne a ne skončit a když už jsem se zbavil ke konci šance připlutí náhodného žraloka k oné jachtě, objeví se ledatak tak dementní konec, že nejsem schopen ani uvěřit, že nějaký základ pravdy tahle story z moře má. Možná jenom to, že si parta lidí vyjela na moře, ale zbytek...? Tohle mohli natočit fakt jen Němci, už jenom fakt, že se jachta na vlnách nepohupuje prakticky vůbec...alespon se u toho člověk chvílemi zasměje. --- Tak blízko nikdy nebylo tak daleko ()

Lateef

Největší problém filmu je ten, že si neudrží pozornost ani těch 84 minut a to ho autoři natahují všemi možnými a nemožnými způsoby. Oproti snímku z roku 2003 se počet vymrzlých a dokonale proslazených těl ztrojnásobil, zábava je to ale pořád stejná - nudná. Postavy se v afektu mlátí, bodají noži a dělají spoustu jiných nerozumných věcí. Jediné, co může být trochu působivé, je fakt, že tento příběh nemusí být až tak nereálný. Jinak je to opravdová nuda, která je natahována hloupými zpomalovačkami, zmatenými flashbacky(zejména v samotném závěru) a která je prostřihávána záběry na plačící dítě na palubě(když si uvědomíte, že by to dítě mělo být Vaše, tak to má atmosféru). Autoři si měli dát větší práci s vykreslením charakteru jednotlivých postav a nemuseli by pak vymýšlet tolik sáhodlouhých a nic neříkajících scén na moři. Mimochodem možná to přežilo víc lidí, jestli tu paní nesežral žralok(ve filmu se neobjeví ani jeden, čemuž je třeba uznale pokývat hlavou), tak možná ještě plave pro pomoc ke břehu:) ()

Marigold

Nudíte se? Vezměte jachtu, vyjeďte na volné moře, naházejte neschopné herce do vody a nechejte je 95 minut přehrávat, hýkat pitomé existenciální fráze, hystericky naříkat, umírat těmi nejdebilnějšími způsoby a celé to zakončete čímsi lynchovsky nepochopitelným. Výsledkem nemůže být (a není) nic jiného než grandiózní hovadina uvěřitelná asi jako projevy Mirka Topolánka a sexy jako zadnice Jirky Paroubka. Hans Horn bohužel nemá na to dosáhnout Bollových kvalit, protože respektuje určitou nepřekročitelnou normu blbosti a Odsouzeni zemřít není formálně až tak ukrutnou slátaninou jako Uweho projekty. To není pochvala, vážení přátelé, to je míněno jako kritika. ()

• V rámci přípravy na natáčení trávil Susan May Pratt mnoho času a soláriu a v posilovně, aby byl schopen tak dlouho šlapat vodu. (Jocker94)
  • Všechny úvodní scény odehrávající se na pevnině (ve filmu označované jako Mexiko) se točily na Maltě. Scéna s klikatou silnicí vedoucí k moři je konkrétně na ostrově Gozo v místě zvaném Dwejra poblíž Saint Lawrence, kde bylo až do roku 2017 Azurové okno – významná maltská přírodní památka, která se během bouře zhroutila a přestala existovat. (haack)
  • Ve scéně, kdy Amy (Susan May Pratt) ukládá dítě, nemá skoro žádné vlasy, v následujícím záběru má spící dítě plno kudrnatých vlasů. (Jocker94)