Odsouzeni zemřít

• Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)
Trailer

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

Trailer

Marigold

Nudíte se? Vezměte jachtu, vyjeďte na volné moře, naházejte neschopné herce do vody a nechejte je 95 minut přehrávat, hýkat pitomé existenciální fráze, hystericky naříkat, umírat těmi nejdebilnějšími způsoby a celé to zakončete čímsi lynchovsky nepochopitelným. Výsledkem nemůže být (a není) nic jiného než grandiózní hovadina uvěřitelná asi jako projevy Mirka Topolánka a sexy jako zadnice Jirky Paroubka. Hans Horn bohužel nemá na to dosáhnout Bollových kvalit, protože respektuje určitou nepřekročitelnou normu blbosti a Odsouzeni zemřít není formálně až tak ukrutnou slátaninou jako Uweho projekty. To není pochvala, vážení přátelé, to je míněno jako kritika. ()

castor

První Open Water z roku 2003 bylo DOCELA příjemným překvapením. Nepřímý nástupce nám nabízí rozjařené páry, jenž uprostřed taneční juchandy na luxusní jachtě naskáčou do vody, aniž by si spustily žebřík, po kterém je snadná cesta zpět na palubu. Stát se to může!! A mrazivě to působí!! Právě paluba je zdánlivě na dosah, ale co teď s tím? Logicky smýšlející člověk by během prvních deseti minut dané situace přišel na celou škálu možností, jak se alespoň pokusit dostat zpátky na loď. Jenže naše banda výletníků na to potřebuje půl dne a ještě k tomu se dokáže slušně pohádat, vzájemně pobodat (bezpochyby nejabsurdnější část celého vyprávění) a nesystematicky rozhodovat. Řetěz z plavek by HNED napadl i desetileté dítě, přičemž ani to by tam rozhodně nepouštělo devadesáti kilového chlapa, ale nějakou ze slečen a ještě ji podepíral, aby snížil její hmotnost. Což šlo udělat už dávno. A stačila by osa dva chlapi – jejich ramena – holka na ně a šup. Dramatická situace je tak prostá, až to bije do očí, přesto se britsko-německý štáb nepokouší o NĚCO nového. O žádný umný tah se tu nikdo nesnaží, oproti jedničce jde o čistokrevnou zábavu (nejednoznačný první díl se utápěl v ručních roztřesených záběrech) překvapivě bez žraloků, obohacenou o vděčnou nálepku „založeno na skutečných událostech“. V triviálním dialozích je tu navíc neuvěřitelný nával klišé (tklivá hudba, dítě na palubě, Bůh záchranář, traumatické zážitky z dětství, milionář lhářem) a neustále mi v hlavě ležely myšlenky, jak to šlo udělat lépe. A když už nic jiného, tak se v rámci zmiňované „záchranné“ akce svlečou všichni přítomní z plavek, jenže do konce filmu, ač se snažíte sebevíc, žádný pořádný záběr nenajdete!! Což už při tom málu vyloženě naštve!! ()

Hrabka

Tak toto byla solidní marnost. Věděl jsem, že to bude hloupost, ale přeci vám ten nápad nedá a musíte se na to kouknout. Přeci jenom taková volovina, že všichni naskáčou do vody a nedostanou se zpět na palubu je hodně lákavá. Vážně jsem se nasmál, že je nenapadlo spojit síly a jednu tu holku poslat nahoru. No rozhodně nevěřím že se něco podobného stalo. Ale jako dobrý, všichni jsou ve vodě, nemůžou se dostat nahoru, ale to co se dělo pak nemá nic společnýho s realitou. Totálně marná úmrtí, rozhovory a chování většiny zúčastněných. No prostě ubohý film s docela zajímavým nápadem, který byl ovšem tragicky rozprášen neschopností autorů. 35% ()

peiton

Na rozdiel od ostatných,mne sa film páčil,bavil ma a ani na chvíľu som sa nenudila.Záver filmu dosť rozpačitý,každý si ho mohol vysvetliť po svojom.V mojich očiach si nemci šplhli,vôbec nebolo poznať,že dráma pochádza s nemeckej dielne.Priam naopak,dýchala s nej pomerne slušne americká ,,kuchyňa".Milo prekvapili . A navyše filmy založené na skutočnej udalosti ma vždy fascinovali a bavili. A nabudúce,ked budete skákať do vody s jachty,nezabudnite si pre prípad spustiť rebrík... :)) ()

cariada

Velice zajímavý námět, at už je podle pravdy či nikoliv. Film je koukatelný, ale celý film si říkáte jak je ta šestice ve vodě tupá a nepřemýšlí. Stačilo se spojit a tu nejlehčí vyhodit tak, aby se mohle přitáhnout. A nebo když se rozhodnou navázat plavky k sobě jako řetěz, (spoiler- tak mimochodem ta poslední co přežije má plavky pořád), tak po nich jde šplhat chlap co má určitě aspoň 80kg, proč nešla holka, která měla určitě aspoň o 20 kg míň a k tomu ostatní čumí okolo místo toho ,aby ho ze spoda nadnášeli. Stejně jako ta co se rozhodla plavat pro pomoc (spoiler- naštěstí nedoplavala) Další nelogičnost, když se snaží ve tmě najít kdesi na dně moře nůž. Nemůžu si pomoc, ale ty lidi byli naprosto tupý a radši jeden po druhým umírá. ()

• Všechny úvodní scény odehrávající se na pevnině (ve filmu označované jako Mexiko) se točily na Maltě. Scéna s klikatou silnicí vedoucí k moři je konkrétně na ostrově Gozo v místě zvaném Dwejra poblíž Saint Lawrence, kde bylo až do roku 2017 Azurové okno – významná maltská přírodní památka, která se během bouře zhroutila a přestala existovat. (haack)
  • Na druhém záběru na spící dítě má dítě v puse dudlík, ve třetím ale už zase ne. (Jocker94)
  • "Námorníci skočili cez palubu si zaplávať, ale pre nespustený rebrík sa nedostali späť na loď. Celá posádka bola nájdená mŕtva v blízkosti jachty" - úryvok z knižky Yachtunfälle. Und wie man sie vermeiden kann od Joachima Schulta. Text popisuje rôzne skutočné nehody na mori a možné riešenia, ako sa v podobnej bezútešnej situácii zachovať alebo sa jej vyhnúť. (Karush)