Odsouzeni zemřít

Hans Horn

Bernhard Jasper

Gerd Baumann
  • Dadel

Sice jsem se nenudil, ale už dlouho jsem neviděl film, jehož postavy by byly tak ne-u-vě-ři-tel-ní IDIOTI !! Bylo jich tam šest, proboha, to by pět z nich nedokázalo pozvednout jednu z dívek tak, aby dosáhla na palubu?? Proč se o to aspoň nepokusili? A když už si udělali lano z plavek, tak proč nepodpírali toho, kdo po něm šplhal, aby snížili jeho hmotnost? Není trauma z dětství to největší klišé na světě? Opravdu bylo nutné zabíjet se nožem? A proč sakra ta dívka, která se nakonec dostane nahoru, má na sobě spodní prádlo??? Neměla ho náhodou předtím věnovat na výrobu lana? A kdo vlastně na konci umřel? Proč ten rybář na palubě nikoho neviděl? A co se stalo s tou holkou, která plavala k pobřeží? Otázky, samé otázky...(6.9.2007)

• Mrkvič

Čekal jsem to skoro i horší. Občas se film tváří i hodně nadějně, ale potom většinou přijde dosti tvrdá rána v podobě strašné hlouposti postav nebo jako na závěr, hrozné hlouposti režiséra, který se na poslední chvíli snaží o nemožné - film zachránit. Když ale všichni umírají a jejich partnerky pro ně smutní, je atmosféra slušná, takže to není až tak zbytečný film.(19.8.2009)

• dobytek

Film natočený podle skutečnosti? Tohle mi spíš připadalo, že někdo hodil do moře 6 špatnejch herců a řek jim, ať se chovaj jako totální dementi. Vrcholem je, když si jeden rozbije hlavu o lodní šroub a v dalších minutách nasadí výraz jako Luděk Sobota po lobotomii. Dobrý taky je, když druhej týpek bodne nožem třetího a pak se mu hrozně omlouvá. Legrační byla taky scéna, kdy se jedna z postav snaží vyšplhat na palubu po americký vlajce. Je to sice k nevíře, ale americká vlajka zklamala a roztrhla se. Mimochodem mě fakt dostávalo, jak se jeden snaží vyšplhat a ostatní ani nenapadne, že by mu třeba pomohli a místo toho na něj čuměj a povzbuzujou ho stylem "Ještě kousek, ty to dokážeš! Zvládneš to!". Celou dobu jsem doufal, že připlave žralok a sežere je, což se nestalo... Budiž filmu ke cti, že snad kromě úplnýho konce jsem se ani moc nenudil. Je to sice blbina, ale dá se na to koukat. 35%(28.9.2008)

Mně se to líbilo. Děj měl rozhodně spád i napětí a na filmu se pozitivně projevilo, že není americký, protože Američani by nechali umřít maximálně 2 lidi a ještě by se v ostatních ozvala stará láska, tváří v tvář smrti by pochopili, jak nesmyslný vedou život a na palubě by ho začali měnit... Ne, opravdu nemám příliš výtek, občas sice moc patosu a přehnaně citu, ale u filmu podle skutečných událostí mi to zase tak moc nevadí. Protože vážně si dovedete představit, že pokud se někomu taková věc stane, lze to překonat beze strachu, hysterie a slz? Neřekla bych.(30.12.2006)

• LaciLC

Pred zhliadnutím filmu som mal veľké obavy z toho, že: "Naskáču do vody, nespustia rebrík a teraz čo??? Čo sa bude teraz tú hodinku a pol diať???" Sám som bol potom prekvapený ako to tvorcovia tam vtlačili. Film bol však hrozne nudný, o hercoch snáď ani nemusím hovoriť, a ich postavy sú ešte hlúpejšie ako by ste za normálnych okolností čakali. Keďže si takýchto tupcov nemôžete obľúbiť, aspoň ja som nemohol, ani emócie nebudú na vysokej úrovni. Jediným kladom filmu pre mňa zostáva netradičná a no dobre, aj celkom realistická zápletka, ale za to predsa nemôžem dať **, pretože všetko čo sa okolo nej deje je tak málo uveriteľné, že som začal pochybovať či to tvorcovia naozaj mysleli vážne.(17.7.2007)

• - "Námorníci skočili cez palubu si zaplávať, ale pre nespustený rebrík sa nedostali späť na loď. Celá posádka bola nájdená mŕtva v blízkosti jachty" - úryvok z knižky Yachtunfälle. Und wie man sie vermeiden kann od Joachima Schulta. Text popisuje rôzne skutočné nehody na mori a možné riešenia, ako sa v podobnej bezútešnej situácii zachovať alebo sa jej vyhnúť. (Karush)

• - Ve scéně, kdy Amy (Susan May Pratt) ukládá dítě, nemá skoro žádné vlasy, v následujícím záběru má spící dítě plno kudrnatých vlasů. (Jocker94)

• - Na druhém záběru na spící dítě má dítě v puse dudlík, ve třetím ale už zase ne. (Jocker94)