Odsouzeni zemřít

Hans Horn

Bernhard Jasper

Gerd Baumann
  • Big Bear

Všechno už zde padlo, v obsahu i komentech je vyzrazena základní dějová linie i pointa... Geniální je na tom ta jednoduchost. Parta rozjuchané omladiny při cestě po moři v euforii naskáče z jachty do vody. Když je prvním zima a chtějí z vody, zjistí, že nikde není žebřík. Kluzké šikmé boky elegantní lodi jsou bez výstupků a paluba mimo dosah plavců ve vodě.... Úplně jsem cítil tu beznaděj, únavu i chlad z vody... Jste v moři, u moderní jachty s rádiem, mobilama, jídlem a pitím a přitom vám hodně drsně hrozí dehydratace a utonutí... Celkem by mne zajímal ten skutečný příběh podle nějž to bylo natočeno... Koukat se na to dá už jen kvůli půvabné Susan May Pratt... Na více než dva záchrané kruhy to však není. * *(18.9.2012)

• Malarkey

Tahle volovina se prej v půjčovnách děsně pučuje. Lituju těch, kteří si ji pučili, tedy i sám sebe, jelikož jsem na to naletěl. Ono nejenom, že to je pokračování, což názvem parádně zastřeli, ale také je to podle skutečné události a to má přidávat na dusivosti a znechucení oné atmosféry, která vodou překypuje nejen v ale také nad a voda vlastně teče uplně všude, takže tý se divák užije dosytosti. Samotný film je jedna velká: nuda, nuda, která ne a ne skončit a když už jsem se zbavil ke konci šance připlutí náhodného žraloka k oné jachtě, objeví se ledatak tak dementní konec, že nejsem schopen ani uvěřit, že nějaký základ pravdy tahle story z moře má. Možná jenom to, že si parta lidí vyjela na moře, ale zbytek...? Tohle mohli natočit fakt jen Němci, už jenom fakt, že se jachta na vlnách nepohupuje prakticky vůbec...alespon se u toho člověk chvílemi zasměje. --- Tak blízko nikdy nebylo tak daleko(31.7.2007)

• Vědma

Skupinka debilů, kteří mohli to, co nakonec použili k záchraně poslední dva, použít hned než rozličnými smrtmi sešli z tohoto světa, dokud měli ještě nůž Jediné, co je na tomto filmu nervydrásající je to mimino na palubě a představa, co prožívá jeho matka, která byla přesto kupodivu ze všech nejklidnější. A ten rádoby sofistikovaný konec tomu dal korunu. Ale nicméně oproti původnímu Otevřenému moři je to zábavnější.(13.4.2015)

• ilemas

Neuvěřitelně hloupé a ani se nechce věřit, že je to podle skutečné události. Tolik nesmyslů v jednom filmu.Pozor,kdo neviděl,ať dále nečte. Nejvíc mně pobavilo jak šel hledat ztracený nůž nebo proč nahoru nelezla nejlehčí žena. Jak slabá a vysílená žena dostala na loď těžkého utopeného borce? A vůbec ten nesmyslný konec.(4.10.2008)

Tak tenhle průměrný kousek jsem si pustil na štědrý den a měl jsem několikrát sto chutí ho vypnout. Není sice vyloženě špatný, ale je zde k vidění tolik nelogičností, že jsem se pochvíli držel za hlavu. Sice tu hrály pěkné herečky a několikrát se objevilo i napětí, ale jinak jsem se místy i dost nudil. 5/10(26.12.2010)

• - "Námorníci skočili cez palubu si zaplávať, ale pre nespustený rebrík sa nedostali späť na loď. Celá posádka bola nájdená mŕtva v blízkosti jachty" - úryvok z knižky Yachtunfälle. Und wie man sie vermeiden kann od Joachima Schulta. Text popisuje rôzne skutočné nehody na mori a možné riešenia, ako sa v podobnej bezútešnej situácii zachovať alebo sa jej vyhnúť. (Karush)

• - V rámci přípravy na natáčení trávil Susan May Pratt mnoho času a soláriu a v posilovně, aby byl schopen tak dlouho šlapat vodu. (Jocker94)

• - Ve scéně, kdy Amy (Susan May Pratt) ukládá dítě, nemá skoro žádné vlasy, v následujícím záběru má spící dítě plno kudrnatých vlasů. (Jocker94)