Odsouzeni zemřít

• Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)
Trailer

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

Trailer

kingik

Velmi intenzivní survival, který na své intenzitě ztratí až v příliš "epickém" závěru. Drama v americko-německé koprodukci je natočeno podle skutečných událostí a tudíž nepostrádá autentické vyznění. Survival dramata mají většinou řídké scénáře, pevně dané lidské charaktery, které se mění poté co se lidé ocitnou v krajní situaci a krajní situace v Odsouzeni zemřít není nijak přehnaná a hlavně tvůrci vynechali trapné žraloky, kteří se přímo nabízeli poté co partička mladých lidí naskákala bezmyšlenkovitě do vody kdesi v Mexiku a vzápětí ke své smůle už se kvůli příliš kluzkému a vysokému kýlu jachty nemohli vyškrábat zpět na palubu, kde je navíc bez dozoru ponechán vřískající kojenec. Všichni a zejména slečny zpanikaří, pomoc je v nedohlednu a vymyslet jak se dostat zpátky na jachtu dá někdy pořádnou fušku. Tady byly hlavním nepřítelem vyčerpání a žízen. Nepřišlo mně, že by se lidé ve vodě chovali nějak nelogicky nebo nesmyslně. Vyzkoušeli co se dalo a chci vidět někoho ( z řad těch, kteří se filmu vysmívají) kdo by se dostal do podobné stresové situace zda by se choval a uvažoval s naprosto chladnou hlavou a napadlo by ho zaručeně spasitelské řešení. To určitě. Sevřená atmosféra trochu povolila zhruba v posledních deseti minutách, kdy to přestalo být napínavé. Do hereckých řad se vedle málo známých herců podařilo angažovat i hvězdičku Cameron Richardson, která nepěkně naplnila rčení o tupých blondýnách. Celkově to však byl zajímavý survival, který byl mnohem lepší než nudný The Reef. ()

heyda

Obsahuje spoilery... Odsouzeni zemřít je rozhodně lepší a dramatičtější než Open water 1. Námět se mi velmi líbil. To, že naskákají do vody a zapomenou na schůdky je velmi lákavá zápletka a věřím, že se to klidně mohlo stát, jsme jen lidi, ne? Některé ty první nápady, které ve vodě podnikaly mi přišly taky logické. Akorát je teda mohlo pak napadnout spojit síly a některou tu holku se snažit tam vyhodit. Bohužel od momentu, kdy tam nechtěně bodne toho kámoše to jde celý do kopru. To, že se vlastně pozabíjí navzájem mi přijde taky hloupé, mohly tam tvůrci dosadit místo hloupých lidí, pár nenažraných žraloků. Ale jinak musím na filmu pochválit, že to ve mě dokázalo alespoň trochu vyvolat nějaké emoce, zatímco u Open water 1 jsem jen čuměl na obrazovku a vůbec jsem to s těma dvěma neprožíval. Kdyby se tu zapracovalo na logičnosti, zlepšil se scénář, vymazaly se zbytečné konflikty mezi účastníky a nebylo tam tolik evidentních chyb (viz. komentář Aluska88 a Dadel), tak se mohl tento film vyhřívat v červených barvách CSFD, o tom jsem přesvědčený. Ale na kdyby se nehraje a realita je taková, že víc jak na 3 hvězdičky to není. 50% ()

cariada

Velice zajímavý námět, at už je podle pravdy či nikoliv. Film je koukatelný, ale celý film si říkáte jak je ta šestice ve vodě tupá a nepřemýšlí. Stačilo se spojit a tu nejlehčí vyhodit tak, aby se mohle přitáhnout. A nebo když se rozhodnou navázat plavky k sobě jako řetěz, (spoiler- tak mimochodem ta poslední co přežije má plavky pořád), tak po nich jde šplhat chlap co má určitě aspoň 80kg, proč nešla holka, která měla určitě aspoň o 20 kg míň a k tomu ostatní čumí okolo místo toho ,aby ho ze spoda nadnášeli. Stejně jako ta co se rozhodla plavat pro pomoc (spoiler- naštěstí nedoplavala) Další nelogičnost, když se snaží ve tmě najít kdesi na dně moře nůž. Nemůžu si pomoc, ale ty lidi byli naprosto tupý a radši jeden po druhým umírá. ()

Martin741

Scenar a ustredny pribeh k filmu posobia dost realne na to, aby sa to stalo. Oproti jednicke /Open Water 1/ doslo k urcitym zlepseniam, najprv blbnutie na lodi /tancovanie, pijatika/ a potom, ked posledna dvojica skocila do vody, doslo im, ze zabudli na mostik. Potom nasledovali pokusy dostat sa na lod, vsetky neuspesne a tie vystriedal pocit apatie. Vyborny bol hlavne plac dietata a bezmocnost posadky, ktora sa ocitle na hladine svetoveho oceanu. Zaver bol spraveny trochu v lynchovskom style. Co film zadupava k priemeru su dost chabe herecke vykony a zbytocne hadky na mori. Ustredna myslienka vsak nebola az taka spatna : TAK BLIZKO NIKDY NEBYLO TAK DALEKO! A tato myslienka mi je z principu sympaticka. 60 % ()

Hrabka

Tak toto byla solidní marnost. Věděl jsem, že to bude hloupost, ale přeci vám ten nápad nedá a musíte se na to kouknout. Přeci jenom taková volovina, že všichni naskáčou do vody a nedostanou se zpět na palubu je hodně lákavá. Vážně jsem se nasmál, že je nenapadlo spojit síly a jednu tu holku poslat nahoru. No rozhodně nevěřím že se něco podobného stalo. Ale jako dobrý, všichni jsou ve vodě, nemůžou se dostat nahoru, ale to co se dělo pak nemá nic společnýho s realitou. Totálně marná úmrtí, rozhovory a chování většiny zúčastněných. No prostě ubohý film s docela zajímavým nápadem, který byl ovšem tragicky rozprášen neschopností autorů. 35% ()

• "Námorníci skočili cez palubu si zaplávať, ale pre nespustený rebrík sa nedostali späť na loď. Celá posádka bola nájdená mŕtva v blízkosti jachty" - úryvok z knižky Yachtunfälle. Und wie man sie vermeiden kann od Joachima Schulta. Text popisuje rôzne skutočné nehody na mori a možné riešenia, ako sa v podobnej bezútešnej situácii zachovať alebo sa jej vyhnúť. (Karush)
  • Všechny úvodní scény odehrávající se na pevnině (ve filmu označované jako Mexiko) se točily na Maltě. Scéna s klikatou silnicí vedoucí k moři je konkrétně na ostrově Gozo v místě zvaném Dwejra poblíž Saint Lawrence, kde bylo až do roku 2017 Azurové okno – významná maltská přírodní památka, která se během bouře zhroutila a přestala existovat. (haack)
  • Ve scéně, kdy Amy (Susan May Pratt) ukládá dítě, nemá skoro žádné vlasy, v následujícím záběru má spící dítě plno kudrnatých vlasů. (Jocker94)