Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

genetique

Podľa všetkého si film veľkú česť vo svete nezíska, no sláva mu odo mňa právom patrí. Joe Carnahan vytiahol z vrecka ďalší scenár, ktorý sa u mňa ujal. Film o korupcii v radoch americkej polície. Ja som si pred filmom povedal: ďalší? Keď som však videl Carnahanove meno v úvodných titulkoch, preskočila iskra a už počas úvodných z nej vzbĺkol oheň, ktorý horel až do konca, len miestami to mierne tlelo. Joe tentokrát konečne zahral poriadne tvrdo na emočnú stránku filmu, na čo bolo však treba slušných hercov, a nimi (perfektne hrajúci) Norton, Farrell, Emmerich a Voight bezpochyby sú. K tomu veľmi zodpovedne vyberaná kvalitná hudba, štýlová kamera a filtre. Žiadne zvraty, ktoré vám dajú facku sa nekonajú, tu ide o čistú a hlavne hustú kriminálku so zameraním na mravné hodnoty. 85%. ()

3DD!3

Výborná kriminálka o policejní korupci. Kromě hereckých výkonů (potěšil nezáporný Jon Voight) není na PRIDE AND GLORY nic moc zvláštního, ale dobře se na to kouká a po skončení závěrečných titulků máte takový příjemný pocit, že svět je prdeli anebo do ní pěkně rychle míří. ()

Arachneuss

Nijak originální a pomalu plynoucí drama o policejní korupci, při jehož sledování jsem měl pocit, že pánové Farrell a Norton jej natočili jen tak bokem, aby zaplatili hypotéku na barák, protože žádný herecký koncert se tentokrát nekonal - oba hráli tak jak to od nich film vyžadoval. Nic víc, nic míň. Neustálé zabíjení policajtů a padouchů v průběhu děje taky dvakrát neoslnilo, z letargie mne pouze probrala sebevražda v autě. Do nadprůměru snímek ve finále dostává dobře natočený, ne však neočekávaný, závěr. ()

Krouťák

Tak a je to... Právě mě Edward Norton přesvědčil o svých hereckých kvalitách a že si to své místo mezi mými oblíbenci zaslouží. Popravdě nechápu, proč tu v hodně příspěvcích vidím negativní komentáře k O'Connorově režii, protože z tohohle scénáře vymáčkl maximum. Obsazení bylo rovněž výtečné, rodina plná policajtů snad nemohla mít lepší aktéry a že to bylo přesvědčivé představení. Dojemný a dramatický závěr vynesl Hrdost a slávu o třídu výš.... 90% ()

Falko

Opät jeden z dalsich filmov o skorumpovanych policajtoch, tentokrat z protidrogoveho, ktori sami obchoduju s drogami, ale su tu aj ti spravni policajti, ktori s tym nechcu mat nic spolocne. Zo zaciatku mi to bolo dost nejasne, ale neskor ked sa postava Colina Farrella riadne vyprofilovala, mi bolo vsetko hned jasne a dost ma zaujimalo, ako sa zachova Edward Norton. Tento film mi pripominal napr. krimi dramu SERPICO (1973) s Al Pacinom, akcny thriller VYJEDNAVAC (1998) so Samuelom L. Jacksonom alebo STREET KINGS (2008) s Keanu Reevesom - vsetko filmy o skorumpovanych policajtoch. Ak vas tieto filmy bavili, mohol by vas bavit aj tento s kvalitnym hereckym obsadenim. Prvu polovicu som sa zdrziaval pri troch hviezdickach, ale druha polovica pridala na plyn, takze som bol spokojny. ________ Colin Farrell - (Jimmy Egan) +++ Edward Norton - (Ray Tierney) +++ Jon Voight - (Francis Tierney, Sr.) +++ Noah Emmerich - (Francis Tierney, Jr.) +++ Jennifer Ehle - (Abby Tierney) +++ John Ortiz - (Ruben Santiago) +++ Ramon Rodriguez - (Angel Tezo) +++ Produkcia: Toby Emmerich +++ ()

castor

Tribuny šílí, protože druhý tým dostává solidní nakládačku. Policejní tým ví, že v americkém fotbale není místo pro poražené. Jenže několik z hráčů se zároveň trochu vzdálilo přísaze, v které tahle profese spočívá. Jinde ve městě totiž zařve kvarteto parťáků a je zřejmé, že to nebyla náhoda. Hlavní postavy nemají příležitost dostat se divákovi pod kůži, jejich jednání se rovná tahu na jistotu.. Ostatně nic moc jsem neočekával a možná to dopadlo ještě o krapet hůř. Mnohokrát viděná story o zkorumpovanosti policie, o hrdosti, o váze hodnot a síle přátelství. Když se nad tím člověk zamyslí, tak to celé vypadá jako nějaká odrhovačka léta se o comeback pokoušející kapely. Všechno jede jen na půl plynu, všechno už jsme někde slyšeli i viděli, celé obehnané urputnou snahou o rádoby drsné finále. Než se k němu ale dobereme, tak to dá pořadně zabrat. Téměř 130 minut je odvyprávěno tím nejnatáhlejším možným způsobem bez silných momentů. Režisér protentokrát evidentně pozměnil své vidění i žánr a pustil se do skandálních odhalení, které ovšem ve vztahovém a hodnotovém schématu dostatečně nefungují. Stejně jako herecké obsazení. Edward Norton, přepečlivý ve výběru rolí, čeká paradoxně na pořádnou látku už pěkně dlouho, špatně hrát on ani neumí, ale mnohokrát jsem v posledních letech vzpomínal na jeho strhující kreace coby vypravěče v Klubu rváčů nebo proměněného neonacistu Dereka Vinyarda v Kultu hákového kříže. Tak snad příště.. ()

Spooner

Další z řady kriminálek o hodnejch a zlejch policajtech, kterých se v poslední době objevilo docela dost. Tahle ovšem nijak moc neoslní. Příběh je sice docela dobrej a vztahy v policejní rodině jsou dost dobře popsány, jenže režisér jede celou dobu přinejlepším na půl plynu. Celé je to pomalé, žádná scéna vás nějak moc nezasáhne a celý je to až moc dlouhý. A nějaká ta pořádná akce by se tady taky hodila. A ke konci už mi bylo jedno jak to celé dopadne. Aspoň že ti neselhávající herci to drží za každé situace, zvláště Colin Farrell je tady výbornej. Jinak je to spálená šance a jedna z těch kriminálek, na kterou se brzy zapomene. Kdyby to natočil třeba takový Ayer, tak by to určitě byla lepší jízda. ()

Faustka

Korupce napříč kontinenty. Jistě i u nás se najdou policisté jako Ray Tierney. Tak doufám, že až budu v nesnázích, právě takový Ray mě přijde zachránit. Pomóc!! ()

Davies182

Působivě zpracované krimi/drama o korupci v rodince policajtů z amerického New Yorku. Mile mne překvapily výkony Farrella a Nortona, což se ovšem dalo čekat. Tito pánové snad ani nemohli zklamat, nehledě na to, že jim to spolu náramně slušelo. Příběh je sice dost ohraný ze starších, žánrově podobných filmů, ale i tak mne dokázal tento specifický snímek několikrát srazit do kolen, a během celých dvou hodin jsem se ani chvíli nenudil. Za to dávám skoro permanentně hvězdičku navíc. ()

gogo76

Tento kriminálny thriller zdobí výborné herecké obsadenie na čele s mojím obľúbencom E.Nortonom.Príbehov o skorumpovaných policajtoch tu bolo mnoho a aj tento presne zapadne medzi Training day alebo Street kings.Príbeh nie je nijako objavný ,film drží nad vodou hlavne herecké obsadenie a ich výkony, ale za zmienku stojí trošku netypický biblický záver v ktorom C.Farrel dopadne tak ako dopadne.J.Voight na poslednú chvíľu nahradil pôvodne plánovaného N.Nolteho,ktorý vážne onemocnel, ale asi je to tak lepšie.Dvd obsahuje jediný ,ale výborný a nezvyčajný bonus, ktorý je dokonca rozdelený do kapitol - to som videl prvý krát. Popisuje celú cestu vzniku filmu, výber hercov priamo na uliciach, problémy všetkéh druhu a spovedanie sa režiséra do kamery v neskorých nočno-ranných hodinách. 80% ()

Xmilden

A jaj tak to je trošku oříšek. Nikdy jsem se netajil že zpracování tématu o hodně špinavých poldech je můj dost oblíbený žánr. Celkem pochopitelně mě tedy nemohl minout film Hrdost a sláva. Film samotný mě příliš nepřesvědčil. Hlavní role Edward Norton. Colin Farrell tolik času před kamerou přece jen nestráví. Tohle je taková menší past prezentovaná na plakátech. Na druhou stranu scény s Colinem vyvolávají ve filmu vždy dost veliké napětí a hlavně pocit že se něco děje. První věc co mě na filmu zaujala byla nápaditá kamera, kterou musím pochválit. Filmu musím bohužel vytknout zoufalý nedostatek akce. 70% ()

FlyBoy

Technicky zvládnuté retro-krimi, škoda, že sa to v závere zvrtne do koniny non plus ultra. Keby som nebol taký nostalgik a nechápal, že niektoré škatuľky proste musia byť občas naplnené, tak by som to asi na tvrdo odpísal... ()

Real Tom Hardy

"WE SOLD OUR SHIELDS OFF TO THE HIGHEST BIDDER." --------- Vždy som chcel dvojicu Norton & Farell pekne spolu na jednom mieste. Konečne to mám a čo z toho nakoniec bolo? Slabá, zbytočne dlhá, nepekná krimi bez chuti a dobrej príbehovej linky, navyše plná všemožných klišé. Čo už. ()

lesumir

Jsem hrdý, že jsem mohl vidět tuhle za tím ne příliš slavnou kriminálku :-) __ Další old schoolová krimi na sklad, kterou zachraňují a tahají z průměrných vod herecké výkony. Ať Colin, Edwart nebo Jon, všichni hrají výborně. Syrová neo noirovská podívaná určitě stojí za to, ale místy je to zdlouhavé a nevýrazné, špatně vykreslené. Ale čtyři hvězdy si to zaslouží. ()

LiVentura

Ne všechno je na první pohled viditelné, zvláště policejní korupce a zločinnost. Jedna rodina, jedno město, jeden policejní sbor a tři úhly pohledu, vyšetřovatel, pachatel a ten, co vše kryje. ()

cheyene

Thriller s dobrou atmosférou a zajímavou krimi zápletkou. Řada známých hereckých tváří dodává snímku šmrnc a zejména duo Farrell a Norton potvrzuje, že jsou herci patřičného formátu. Jon Voight je tu rovněž vynikající. Některé scény rozhodně stojí za pozornost, např. dítě, Farrell a žehlička; Farrellova poslední scéna ve filmu; aj. Verdikt: 4*. ()

Shakers

Musím sa priznať, že keď som to pozeral, tak som nebol vo svojej koži, takže sa mi to ťažko hodnotí.Rozhodne sa na to budem musieť pozrieť druhý krát, pretože záver filmu sa mi páčil, ale ten začiatok ani moc nie.Dej je dobrý, herci perfektný a scenár tiež funguje super, ale problém je len ten že na začiatku som sa nudil, ale ako vravím keď som to pozeral nebol som vo svojej koži.Soundtrack od Marka Ishama nie je nejako energetický, ale počúva sa fajn a vo filme skvelo ladí, hlavne v závere.Obľúbený soundtrack: El Train / Waterline 70% - 3* ()

lamps

Detektivní tuctovka, která postrádá atmosféru Drsných časů a akční drajv Street Kings. Nikoli průšvih (už kvůli hercům), avšak jestli mě nějaký ambiciózní výplod s áčkovým podpisem nechal v daném žánru úplně, ale úplně chladným, tak vedle Mannova Miami Vice je to právě klišovitá Hrdost a sláva.. 60% ()

Arkos

Hodně slušná krimi, které ke špičce žánru přeci jenom ještě něco chybí. Nejlepší na filmu jsou herecké výkony, i když příběh samotný také špatný není, je však značně předvídatelný. Zajímavé jsou brutální zákroky zkorumpovaných policistů, kterých je filmu několik. Celkově se jedná o film, který stojí za to vidět. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)