Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

fafejt001

My co známe Davida , víme , že to dělá dobře . Velmi dobře natočeno a rovněž herecké výkony parádní . Kdo by to řekl , že Nikolaj to má na vedlejší úvazek . Věrohodná scéna je rovněž v lázních či v sauně . Věrohodný je vlastně celý film . Tož dobré , dobré . ()

Stupid

V tomto obchodu někdy to nejvetší nebezpečí pochází z nejhloupějších věcí. A to si v této oblasti nemůžeš dovolit. ()

Saxos

Výborný Viggo Mortensen jako řidič Viktor-čistič u ruské mafie v poklidné Anglii. Jediný co mi celej film vadilo bylo otřesné nadabování. Všichni jsme pochopili, že to jsou rusové. Nebylo potřeba mluvit, jako Ivanek Lendl, když už nějakou dobu pobýval USA. ()

Soth

Velmi dobry film, Vigga jsem znal jen jako Aragorna a tady mi sedl hodne. Vincent zahral taky vyborne. Jen vic mafianskejch filmu! ()

czema

Super film. 5*. Tak nějak v půlce filmu mi už bylo jasný že mortensen je dobrák od kosti. Ale z toho co dělal bylo zle i těm drsňákům. Prakticky sem se po každý těšil co udělá. A pak ta nahá scéna v sauně. Líbilo se mi to. Ale boršť kvůli tomu baštit nezačnu :D ()

Willynka

Kumulaci ruských stereotypů a totálně utnutého závěru, který si zasloužil být o 20 minut delší, zachraňují kvalitní herci a hanbatá bitka v sauně. Rozmazlený fracek, kterému nedělá problém znásilnit 14-letou holku, ale nad miminem se rozbrečí, protože se v něm zčistajasna hne svědomí? WTF? ()

Rendyz

Dokonaly Mortensenov vykon popri ostatnych hercoch. Konecne som videl nejaku zmysluplnejsiu a lepsiu dramu po dlhsom case. Cely film ma vcucol do seba a ja som rad ze som bol pri tom. Praca s kamerou a rezia top. 80% ()

PTuranyi

Výborne natočený drsný príbeh pôrodnej asistentky, ktorá sa vďaka denníku dievčaťa, ktoré zomrie pri pôrode zapletie s ruskou mafiou obchodujúcej s "bielym mäsom". V mnohom pripomína Cronenbergove Dejiny násilia s rovnako skvelým Viggom Mortensenom v hlavnej úlohe, ktorému sekunduje rovnako skvelá Naomi Watts. Hoci v tomto prípade nie je jednoznačné kto komu sekunduje. ()

PanPyzamo

Za mě skvělá krimi podívaná. Příběhové zajímavé a jsem rád, že se film nebál být odvážnější. Drsnější scény do takového žánru podle mě patří. Ať už nahota nebo brutalita. Do toho všeho děj, který to ještě zlepšoval. Já jsem fanda mafiánských filmů, takže se mi líbí kdejaký, ale i tak si myslím, že zaujme celkově fandy krimi žánru. Za mě skvělý film, který mě bavil svou mafiánskou tématikou, příběhem, zvratem. Pomohl také tomu Viggo Mortensen. Ten mě bavil a pro mě film dost tahal. Zkrátka velmi zdařilé krimi, které fandům žánru můžu doporučit. 8,5/10 ()

estella

Úchvatné, ponuré, romantické. Na začátku se nadechnete a vydechnete až při úplně posledním záběru. Děj mě vtáhl podobně jako Bourneovo ultimátum. Musím uznat, že Naomi Watts se pro mne stává zárukou dobrého filmu, a Mortensenovi je role Nikolaje šitá na míru. Bezvadný scénář, který vám jen tak nevyprchá z mysli. ()

Pedrozont

Váhal jsem, jestli **** nebo *****, protože film to byl opravdu vynikající. Naturalistické zobrazení násilí mi občas až nahánělo hrůzu a Vigo se předvedl, jako nikdy předtím. Opravdu vydařený snímek ()

ostre_pero

som sklamaný. čakal som hlbšie preniknutie do problematiky ruskej mafie v anglicku, no nedočkal som sa. čakal som hlbšej prepracovanosti postáv, no namiesto toho bol celý film postavený len na hraní Vigga Mortensena a možno (len na okraj) Naomi Watts. Solídny film, ale myslel som si, že bude oveľa lepší. Atmosféra, hudba a scenár nič moc. ()

ježura

Film, který mě zaujal nejenom prostředím, kde se odehrává, ale hlavně nestandartním příběhem, který není typický mafiánský. Zajímavý konec, který dává možnost divákovi domyslet si detaily. Přeju, aby proměnil nějakou nominaci na oscara v opravdovou sošku. ()

darky

Jednou větou, vynikající film, dlouho jsem tak dobrej film neviděl. Nejvíce mě ohromilo perfektní ztvárnění skutečné reality ruské mafie. O což se hlavně zasloužil Mortensen, který se před natáčením filmu dostal do oruhů ruské mafie, která mu nakonec dala dost vědomostí o tom jak to skutečně chodí. Díky tomu, že on i oni chtěli, aby film o nich nešpinil jejich pověst. Já na to jen řikám, věřim tomu od začátku do konce, výborná režie, a film kterej si určitě pustim i podruhý. ()

4sAd

Vigo Mortensen ukázal, že je králem nejen Středozemě, nýbrž i hereckého plátna. Vincent Cassel se v tomto žánru pohybuje jako ryba ve vodě a sedí mu (narozdíl od "mořské" trilogie), Armin Mueller-Stahl skvěle doplnil a věčně upršený Londýn tomu dodal tu správnou atmosféru. "I am just a driver..." aneb řidič, který doslova udělal tenhle film. 4* ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie