Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

Driscoll

Cronenberg pokračuje v trendu, který nastolil v Dějinách násilí. Narozdíl od Dějin se zdají být Přísliby méně ucelené, nicméně atmosféra je hutnější a herecké výkony lepší (tzn. skvělé), což platí především pro Vigga, neméně procítěný je však i projev Vincenta Cassela. Strašně moc rád bych dal Příslibům pět hvězdiček a vše uzavřel tím, že jsem měl tu čest shlédnout "ruského" Kmotra, ale není tomu tak; závěrečné vyústění zplošťuje postavu Nikolaje a degraduje tak částečně Mortensenův výkon a i závěrečná scéna (v které bych jinak Mortensena přirovnal k ruskému Michaelovi Corleone) ztrácí na působivosti. Budu se tedy držet při zemi a ohodnotím Přísliby velmi silnými čtyřmi *. S definitivním hodnocením si však dám na čas. ()

ypres.bass

Vcelku podařené zpracování neobvyklého tématu jako jsou "vora v prikaze". Viggo Mortensen dokázal vtisknout své roli Nikolaye takový rozměr že se při tom až tajil dech a ta Oscarová nominace byla oprávněná. Bylo by škoda opomenout vyvážený a hlavně procítěný výkon Armin Mueller-Stahla, jakožto Pápa Semjona. Poslední věcí kterou musím pochválit je outro, kdy VM sedí v nějakém baru a hraje si s růžencem. --- 79% Dozvidanya! ()

Šmoula

Celý film se nese v poklidu je naladěn na pomalejší, ale o to dosti napínavější notu ruské mafie. V. Mortensen hraje klidnýho a nenapadnýho mafiánka, u něj se mi práve líbila jeho klidnost a nulová výbušnost ve všech směrech, mělo to něco do sebe! I děj nebyl zas tak špatný. V originálním znění je super slyšet ruskej přízvuk jak se snaží mluvit anglicky, což je podle mě perfektní! Žádný mega střílečky nebo tak, spíš ukazuje mafii, jak si vyřizovaly účty v tichosti pokud to šlo. N. Watts taky nehrála špatně, jen neměla tolik prostoru, nebo spíš film jí nedával možnost, aby ukázala co v ní je. Je to ba pomezí 3-4 hvězdiček, ale dávám 70% ()

hobbitko

Mnohem lepší než Špína Londýna, která se zabývá podobnou tematikou. Výborně tady funguje kontrast mezi příběhem a místem a dobou, ve které se odehrává - krásně zdobené vánoční ulice, útulně a příjemně působící interiéry, ve kterých lidé bojují jednou o holý život, jiny o důstojnou existenci. Velice působivé. ()

kowalski

Příběh o doktorce, která se zaplete do problémů s ruskou mafií v Londýně. Ať už příběh je zajímavý a o kvalitní režisérské práci zde není pochyb musím do nebe vyzvydnout herecký výkon Mortensena, Cassela a Stahla. Wattsová taky zahrála pěkně ale hlavně Mortensen dostal dost prostoru a úplně mě ohromil jak minimalisticky odehrál své. Bitka v sauně byla originální ale už mě na ní připravil Fuka s Baldýnským z Odvážných palců;-) ()

Badel

Čekal jsem víc. Připadá mi to jako brácha History of violence, neboli skvělí herci, výborná atmosféra, pěkná režie a .....opět banální nezajímavej příběh. To fakt Cronenberg neumí odvyprávět nějakej epičtější kousek? Fakt škoda, ale bohužel to ve stopách Kmotrů nejde. Viggo super. Lepší tři. ()

God91

Cronenbergova syrová mafiánská žánrovka pro labužníky.Film přesně podle mého gusta, vše je jak má být... ruští mafiáni pijí jenom to co hoří :-) , bez mrknutí oka se zbavují nepřátel, přízvuk herců je dost vypiplaný.Jednoduchá zápletka vůbec neškodí, naopak díky ní má film spád.Některé scény se mi vryjí do paměti na dlouho- stylová bitka v sauně, drsná úvodní scéna , pomsta před stadionem ala ,,To je za bratra'' , Mortensenovo křtení na člena vory..Hudba je též perfektní, pro mě není co řešit - 5* ()

FakyCZ

Mafiánský a gangsterský filmy mám opravdu rád a tenhle drsnej londýnskej příběh se ihned v tomto žánru řadí mezi mé nejoblíbenější. Viggo Mortensen postupně odhazuje slupku padoucha bez kapky dobra až se z něho vyklube klaďas. 4,5* ()

barteca

Už jsem to viděla dvakrát a nějakým způsobem mně ten film fascinuje - asi dokonale vystiženou atmosférou a naprosto přesným herectvím, konečně jsem přišla na chuť i Casselovi ()

gonga

Naprosto přeceňovaný snímek s hloupým koncem a neuvěřitelnými kiksy ve scénáři. Fakt už nevím, kam na to hodnocení uživatelé čsfd chodí. ()

grerar

Jedna z nejlepších (východních) gangsterek a Viggo se vrací do kolejí zajetých už v Carlitově cestě. Tentokrát jako hlavní postava, a vůbec to nebylo špatný... :) 5* ()

Saur.us

Nenadchne ani neurazí. Cronenberg s Viggo Mortensenem v hlavní po Dějinách násilí opět dokazuje, že točit gangsterské filmy mu není cizí. Sice to pro mě nebyl takový zážitek jako v Dějinách, tady to bylo to více klidné a komorní a tím pádem hrozila i nuda, která se naštěstí ukázala jen v nepatrném množství ale díky výkonu zmíněného Mortensena, Naomi Watts a i Vincenta Cassela jsem se na konec přemluvil, že 3 by pro tento film byly málo. Vždyť scéna ze sauny byla výborná. Soundtrack Howarda Shora potom celému filmu umocňoval jeho už tak místy dost melancholické pojetí. Vždyť co je na to lepší než teskné housle. ()

Pidzey

Jsem z toho nějaký zmatený,nevím co si mám o tomhle filmu myslet.Jo je skvělý,přesně obsazený a dobře zahraný,ale já nevím,něco mi tu chybělo.Čekal jsem např. že si to Mortensen nakonec všechno vyřídí s velkým bosem…Podobně jako v taky skvělých Dějinách násilí.Možná a právě proto že k závěrečnému vyúčtování nakonec nedošlo (nebo jo? To si můžu jen domýšlet) působí tento film velice věrohodně.Prostě mě ten perfektní záběr pěkně sebral,aniž by byl takový jak jsem si ho žádal.Naomi to celou dobu sluší,Viggo je sekáč,kliďas a když je potřeba nejde pro ránu daleko,prostě skvělej a Vincent je senzační pako.Skvělý film. ()

El-Barto

"Ty okrádáš mrtvoly? Vlastně jo, je to výhoda práce v nemocnici." A tak to celé začalo, docela nevinně a s dobrými úmysli. Příběh je to docela pomalý, všechny zvraty jsou podány jen tak mimochodem bez nějaké velké slávy a ani scény s násilím (hlavně v sauně) nepůsobí vynucenou touhou šokovat. Jednoduše se mi libí a oceňuju jak je příběh naservírovaný. Viggo i moje oblíbenkyně Naomi byli výborní. Celý film byl vhodně doplněný takovou "kmotrovskou" hudbou Howarda Shora. 9/10 a chci dvojku! ()

Viperine

Sugestivní a strhující drama se slušnými prvky trilleru a krimi; atmosférické pokoukání, jak se na Cronenberga sluší. Chytrý film se skvěle zahranými charaktery a parádním scénářem. Mortensen exceluje, vůbec všechny hlavní role jsou moc vyvedené. Doporučuju a sama si ho ještě někdy dám. 9/10 ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie