Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

Bbronx

"Jak zabít legendu snadno a rychle" Nápad: 1z5; Zpracování: 2z5; Obsazení: 3z5; Efekty: 2z5; Zvuk: 3z5 Hodnocení: 44% ()

renoarko

Priemerná popkornová vymývarna, na ktorú po pozretí ihneď zabudnete. PS: Jason vyzerá omnoho pozerateľnejšie ako Arnie. ()

netWoor

Pěkný začátek, kde na krvavé scény ještě hledíte s nadšením a svižná kamera a choreografie bojů je novinka. Poprvé se čelo skrabatilo u dobývání vesnice, ale viděl jsem horší. S plnoletým barbarem ale film začíná ztrácet a tolerance mizí. Ne, není to špatný, ale určitě ne vyloženě dobrý. Konec už se pak utápí ve tmě a i díky rychlosti střihu je velmi nepřehledný. Děj je jako vždy rozplizlý, ale upřímně, v kterým podobným filmu jde o děj a nakonec ... filmu stejně nejvíc ublížil jeho název, protože Arnold je legenda. Celkově? Čtyřku nedám, ale blíží se jí to. ()

E lan

Celkově slabý film s podprůměrným scénářem, hereckými výkony a 3d triky. Přílišná brutalita filmu také nepřidává. Přesto z nostalgie fandové původního filmu mohou přidat i hvězdičku. ()

Tamten

Velice rozporuplný film. Na jednu stranu příběh, který možná není geniální, ale který je na úrovni jakékoliv knihy z conanovské série, dobré triky, prostředí a přiměřené hudba. Na druhou stranu totálně spackaný film po režisérské stránce a hlavní herec, který působí spíš jako teplouš než jako drsný barbar. ()

Jazz06 odpad!

Od tohohle filmu jsem čekal, že to bude blbost, ale až taková rozhodně ne. Strašně šablonovitý film, absolutně bez vlastního nápadu. Režisér se snaží být co nejnechutnější pomocí záplavy krve a useknutých hlav (brutalita ve filmech mi nevadí, ale tohle bylo příliš). To se mu i podařilo, ale asi si už neuvědomil, že film by měl obsahovat něco víc hraní a třeba příběhu než videoklip. Celou "podívanou" doprovází tuctový soundtrack, který mě na začátku dokonce i vadil, což se mi snad ještě nestalo. Jediné, na co se asi dalo koukat, byly souboje, ikdyž i tam to někdy pokulhávalo díky totální vylízanosti Conanových nepřátel. ()

ER

Hodně nepovedený remake. Velmi prostoduchá řezničina a ještě tu chybí osobnost ala Schwarzenegger. Jediné,co drží film nad vodou jsou pěkně namalované "kulisy" a pár efektů (písčití bojovníci jsou dost dobří). Ono sice ani původní Barbar Conan nebyl kdovíjak "pro chytráky",ale jako béčkový film si držel slušnou úroveň.Už jenom úvodní příjezd Thulsy je více mystičtější,než v remaku. A to se už ani nebavím o boji malého Conana,který pobije pár dospělých bojovníků Hyborie jako by se nechumelilo (v remaku). Je toho více,ale nemá smysl plýtvat energií. ()

danny_21

Srovnání s Arnoldovým Conanem nesnese, přesto to nebylo úplně na odpis. Havajan má charisma, bojové scény podle mě zvládl bez problémů, i triky ( třeba ten písečný ) byly slušné. Námět je slabší, některé scény úsměvné, neurazí, nenadchne, takže jako výsledek mi vychází 50 % ()

Ryšty

Začátek byl strašně utahanej a zdlouhavej. Ten mě nezaujel vůbec. Po stupem časem se to zlepšilo, hlavně když došlo na souboje. Efektity byly ale celkem dobrý. Na původního Barbara s Arniem to ale nemá ani náhodou. Momoa je ale taky slušná hora. ()

kwaicheng

Nevím proč trapáci parkuristi musí přitepleně hopsat v každým filmu. Pozoruju, že každý správný buzerantský free-runner musí nutně vlastnit šedivý tepláky, za který si může zastrčit tričko, aby tak okouzlil přítomné baby svým vypracovaným svalstvem. Budiž, když se to děje někde v parku, překousnu to. V Conanovi ale ne. Kór když ještě ty parkurový postavičky kvičí jak podsvinčata, který se nadejchaly helia - coby efekt mocného řvaní. Další postřeh je ten, že kdyby Conanovic kluk furt tak bodal s mečem do země, tak by ho měl za cvíli tupej jak prdel. Prostě každej správnej barbar musí zakuchnout meč do hlíny když jde stopovat křepelky, rozdělávat oheň, sedlat koně, srát, chcát, a číst si v encyklopedii Britannica. Ron Pearlman vypadal ne jako barbarův otec ale jako špinavej očouzenej Mikuláš, kterej se zrovna vrátil z hasičskýho výjezdu. Hlavní ženská postava, kterou Conan přehnul na jeskyňářské expedici zase vypadala, jako kdyby jí tam šoupli z rovnou z nějakýho seriálu. Hele, mě se to moc nelíbilo. ()

Luckyman

Mám síce veľmi rád barbara Conana a hlavne sa mi veľmi páčil ten starší film s Arnoldom Schwarzennegerom, ale toto! Myslel som, že to bude aspoň slušné, ale bohužiaľ ma to nijako neoslnilo. Jediné čo je dobré na tomto filme, tak je to sám Jason Momoa, ktorý musel poriadne zamakať v posilke, aby aspoň ako tak vyzeral, ale inak nič moc. Ešte Ron Perlman bol dobrý známy z Blade 2. Dej o ničom. Čakal som od toho viac, oveľa viac. ()

Sykon

Ještě horší než jsem čekal. Momoa sice dělá co může, ale na rozdíl od Conana nemůže zachránit všechno. Jinak je to bída, děj je vcelku o ničem, přesuny dost nezvládnuté a vedlejší postavy? Skoro se dá říct, že tam žádné nejsou. Suma sumárum, ačkoliv jsem nikdy nebyl nijak velký fanda původního Barbara, musím přiznat - zlatej Arnold. ()

vincchuppo

Jako uctívač boha oceli, mocného Kronose, jsem byl zrazen. Vzali moji oblíbenou postavu z dávných románů a totálně ji zprnili! Musím nacházet potěšení jen a jen u starého dobrého Arnolda, protože Momoa jako Konan propadl do říše zatracení. ()

Moiraine

To, co by se tady dalo nazvat dějem, slouží jenom jako ospravedlnění všech těch soubojů. Které se ale velice brzy omrzí. Co rozhovor, to rádoby drsná hláška, při které se mi protáčely panenky. Zase jsem jednou byla ráda, že už je konec. ()

Armin82

Ještě, že existujou podobné stránky, kde může každý beztrestně psát svůj názor a lidem, kteří snímek ani neviděli, valit do hlavy bullshity první kategorie :) Odsoudit film jen proto, že hlavního hrdinu hraje holywoodskej loverboy Jason Mamoa, je ubohost a zaujatost hodně vysokýho levelu. Je pravdou, že to co předvedli herci v hlavních rolích, by asi zvládnul kdekdo, ale já osobně ani nějakou top hereckou extratřídu nečekal. Jason Mamoa je slušnej pořízek, takže vypadal věrohodně, u jeho milé vsadili na atraktivitu, což taky nebylo žádným překvapením a zbytek herců taky v pohodě. Film vůbec není špatnej. Ačkoliv dějová stránka není nikterak ničím vyjímečná, velmi se mi líbilo zpracování. Co považuju za největší plus? V historických snímcích je mnohdy velká křeč ohledně pasáží, které vás nutí mžourat očima. Tady to rozhodně neplatí! Režisér to prostě napálil už od začátku a to tempo udržel až do konce. Ty dvě hodiny utekly jako voda a rozhodně nepovažuju snímek za ztrátu času. Na kouzlo původního Conana si Markus Nispel sáhnout nemohl, ale průměrných 47% je podle mýho neadekvátních kvalitě snímku. Čarodejka se vzhledem perverzní ku*vy nějakýho levnýho Ostravskýho bordelu byl teda hodně velkej úlet, ale jinak oukej. Mimo jiné se mi opět potvrdilo, že v mnoha případech se na zdejších stránkách musí brát průměrné hodnocení s opravdu velkou rezervou, protože 47% je prostě málo ---> za mě 80% ()

Killin

Tak tohle byl doslova průser. V kině nás bylo opravdu minimum a evidentně všichni fanoušci původní verze, která byla špičková. Nehledě na to, že se z filmu, kterej měl dobrou atmosféru a libovej soundtrack, udělal běžnej béčkovej film, jedna věc mě doslova vytáčela. A to sice snaha nacpat do bojových scén "humor". Absolutně se to tam nehodilo. Ne. ()

Mitopus odpad!

Árnieho Conan patří mezi to nejlepší co kdy filmové fantasy nabídlo, bohužel Conan 2011 se mu vyrovná asi tak jako Dark Horse od Katy Perry Jacksonovu Remember the Time - je to prostě trapná nudná cirkusová sračka, jen tam ještě scházel nějaký tlustý rapující debžot. Scénář i režiji si snad střihlo nějaké čtrnáctileté děcko, herci příšerní. Conan je nesympatický našminkovaný nagelíkovaný kretén (a to už od dětství), čarodějnice se chová jak populární kravka na americké střední (protože tak si všichni představujeme čarodějnici ve věku který předcházel starověku... Rose McGowen - Čarodějky - aha, tak už je to jasný - že, Koule?), no a ostatní nestojí ani za řeč. Dialogy příšerné; "heeeeergh fajt!" - a shodili na ně šutry; "huh, guy?" - kulervouccí stěr hlavního záporňáka po půhodinové bitvě na meče; "frrrrr" - vyjadřující rozhořčení když mu Conan pláchne, "I dont like you anymore, barbarian" - představující klimax střetu dobra se zlem, kdy už je to opravdu osobní atd ... Taky nesmím zapomenout zmínit komické prvky - zejména v mimice postav, které jsou rozhodně na místě a u kterých si každý uhrovatý honič stříkne do kalhot, protože jsou jak z těch kúl filmů o trávě. Děj se odherává asi na 40 místech, která vypadají jedno jak druhé, na každém se zastavíme na pět minut, z čehož 4 minuty a 50 sekund se tam mečujou a pak se jede dál, to celé doprovázeno nepřestávajícím hudebním doprovodem. Prostě Nispele ty už na tu režii radši nehrabej, seberte se s tou trojící géniů co vypotili tak sofistikovaný scénář a radši běžte točit hip-popové klipy. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)