Krt.Ek

Na to, že zde hrají J. Nicholson a M. Freeman ( výborní herci ) a námět je opravdu silný ( dva umírající na cestě za svými sny) tak jsem se bohužel po většinu snímku docela nudil. Některé filozofické úvahy starců, ale donutí uvažovat. 60% ()

SaNcHeZ_cz

I přes značnou vyumělkovanost, přiteženost za vlasy a nepříliš povedené triky se jedná o skvělý herecký koncert, u kterého si každou minutu dvou opravdových hvězd hollywoodu užíváte úplně na maximum. Jeden z mála filmů, který mě svým koncem dokázal dojmout. ()

Wysch

Ha! Kýč. Ultraklišé. Dva stárnoucí a staří veteráni, kteří hrajou to, co hráli milionkrát. Bručoun Nicholson, skromný a čestný mentor Freeman. Klepání na nebeskou bránu v angličtině. S postavama o čtyřicet let starší. Prvoplánové emoce. Ultra kýč. Strašně přeslazenej závěr. Přesto kupodivu skvělej film. [TV] s dabingem = zlo; [DVD] v originálním znění mnohem poslouchatelnější. ()

Rosana

Zajímavá tématika, s takovou jsem se ještě nesetkala a je to dost zvláštní mámět na příběh. S hvězdným obsazením pak skutečně skvělý a pohodový film plný naděje. Postava asistenta mě bavila nejvíc. Bohužel tento typ "pomalých" filmů není nic pro mě. ()

Dero

Nikterak převratný snímek, který v mnoha ohledech jen znovu pod pokličkou dusí stokrát převařená témata. Mdlé dialogy taky zrovna nenadchnou, takže zůstávají jen kvalitní herecké výkony a alespoň záchvěvy chemie mezi hlavními protagonisty, které v mých očích tomuto snímku vynášejí průměrné tři hvězdičky. Nicméně za shlédnutí určitě stojí. ()

havLord

Když ti dva v poklidu sedí a řeč nevázne (nebo i vázne), samo od sebe na povrch vybobtnává i nějaký to hlubší poselství, ale když cestují, sklouzává to ke spíš povrchní zábavě s prázdnými tlachy, což nehezky kontrastuje s příjemně přemýšlivým a zároveň zábavným začátkem a koncem filmu. No a Jack a Morgan, takoví staříci, přímo se nabízí: "jednou nohou v hrobě", ale furt to dokážou rozbalit! Předvedli vynikající herecký výkony. 75% ()

mysiak

Keď v niečom hrá Morgan Freeman alebo Jack Nicholson tak je to zaručene zábava, ale keď hrajú obaja v jednom filme tak je to "prúšvih"....film postráda humor (je tam málo vtipných momentov), režisér neutiahol film, scenár bol napísaný asi na 2 strany, no proste bieda...toto si chlapci nezaslúžite.... ()

kobejn

Todle s realitou opravdu nemá nic společného, rozhodně s tou naší ne...když to berem jako pohádku pro dospělé, pak to celkem jde, ale žádnej zázrak to taky neni, prostě oddechová nenáročná zábava, nic víc. ()

GodComplex

Tenhle poklidny rodinny filmecek sice nikoho nicim a v zadnem pripade neprekvapi, jelikoz zobrazi 1:1 presne to co by se od nej dalo ocekavat, nicmene je to i pres to hezke, misty zabavne a na konci velmi dojemne. Freeman i Nicholson si odehrali sve absolutne typicke role se seniorskym prehledem. 7/10 ()

Ridick

o nieco lepsie nez klopanie na nebesku branu, pretoze predsa len freeman a nicholson su zarukou kvality a k tomu rob reiner namiesal docela dobry emocny koktejl, ktory sa pije prijemne, ale ku koncu je predsa len trosku horky... ()

Jillen

Poměrně zábavná jednohubka s tradičně výborným Jackem Nicholsonem :) škoda jen tolika digitálních výblitků ()

Riddick77

Poměrně pozitivní pohled na nevyhnutelný lidský konec, ač způsobený v tomto případě nemocí. Typická hra o důležitosti hodnot (hlavně těch západních) a smysluplnosti života. Vše zabaleno do líbivého vizuálu a vedeno dvojicí prvotřídních sympaťáků. Ač je vše předvídatelné velice snadno, tak dojemný závěr je poměrně silný a dokáže si člověka získat. 8/10 ()

Džejkop

Taková příjemná jednohubka o (ne)pití lahodné kávy, o životě a smrti, o přátelství. Sem tam nějaký ten vtipný frk, sem tam nějaké to dobrodružství, sem tam nějaký ten historický nebo geografický fakt. Nenáročný film o náročném tématu. ()

zipper111

Cibetko, vykakej se.... Nicholson a Freeman zahráli naprosto skvěle, i když místy slabý scénář pokulhával, vždy to jeden z přítomných pánu zachránil nějakou geniální hláškou nebo vážnou a seriozní záležitostí, kterých je pravda ve filmu více než dost, což ho pozvedává nad jiné. Musím říct, že mě tento film trochu vzal, hlavně proto, že život plyne jak voda a málokdo si ho umí užít, možná až úplně na konci, kdy je na spoustu věcí moc pozdě,a toto dílo je vlastně o tom...konec úvah, jasnejch 5*! ()

Freemind

Viděl bych to podobně jako Renton, ano, je to tragicky nevyrovnaný snímek. Místy jsem byl dojat, místy zase znechucen trapností scénáře, kterému jako by někdo v polovině odpojil dýchací přístroj. Námět skvělý, zpracování si koleduje o par facek, Jack a Morgan ovšem opět hrdě odcházejí z boje se vztyčenou hlavou (a zapojeným katetrem). ()

Orlau32

Jsem senior, ale film na mě působil velmi depresivně. A to i přesto, že tam hrály dvě superhvězdy. (Jack Nicholson a Morgan Freeman). Nemiluji filmy o nemocech, zvláště jsou-li tak naturalistické. Život je již tak smutný a ještě abych na to koukala ve filmu... ()

erased

Sarkasmem a Sentimentem proti Senilitě a Smrti. Zatímco oba hlavní představitelé si očividně užívají role pro ně na míru ušité, samotný film se převaluje právě v tom podivném poměru sarkasmu/senility a sentimentu/smrti. Reinerovi se pokus o hořkosladkou tragikomedii příliš nepovedl, obzvlášť ve srovnání s podobně pohádkovým českým Babím létem, které se s tématem dokázalo vypořádat o několik tříd lépe. Přesto se díky krásným záběrům na místa, která nikdy neuvidím (obzvlášť v kontrastu s nemocnicemi a nemocemi) jedná o příjemný a nenáročný snímek. Přesně takový, na který si do rána nevzpomenu. ()

numi

Chytrý námět, který je solidně natočený a rutinně zahraný. Jenže ti rutinéři jsou Morgan Freeman a Jack Nicholson, že... ()