Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

Zeck

Známé téma, předvídatelný děj i závěr, přesto velice zábavné. Není co dodat, podobných filmů bylo natočeno tisíce. 70% ()

Jara.Cimrman.jr

"I kdybych rozlišoval, jestli jsou darebáci černí, žlutí, nebo hnědí, stejně bych je zastřelil. Kdyby byli bílí, tak bych je odvezl domů a proč? Protože jsem rasista." Tak tomu říkám názor, se kterým se dá pouze souhlasit ... tedy když jste bílý detektiv a práce vám už trošku leze na mozek. Mě tedy detektiv Ludlow svým neskrývaným rasismem zaujal a taky mě zaujalo, kterak si jeho oddělení samo pere špinavé prádlo. Jinak to bylo jen zobrazení toho, kterak prorůstá organizovaný zločin do řad policie. A to je stejné v Los Angeles, v Londýně i v Plzni a mě už to moc nebaví. ()

H34D

Špinavé, noční ulice, gangsteři všech "barev" a ražení, kapsy plné drog, ruce plné zbraní a byty plné bílého masa, nadto jeden zkorumpovaný chlastající policista a atmoséfra je na světě. Keanu Reeves bere zákon do svých rukou a v duchu neo-noiru odhaluje, jak je v jeho čtvrti obtížné rozlišit policajta od mafiána (doslova). Nic moc originálního, první polovina dokonce zavání béčkovitostí, ale pak se to zkomplikuje, zahustí a žánrová klišé se alespoň z menší části zahalí pod roušku slušné kriminálky. Děj je sice samozřejmě smyšlený, ale v něčem se do černého přeci jen trefuje - řada policistů svého postavení zneužívá a je takřka nemožné jim to dokázat. Původně zde byly slabé 4*, ale s odstupem přehodnocuji na silné 3, přeci jen na tomto filmu není nic světoborného. 7/10 ()

dobytek

Koukám, že David Ayer na začátku svý režisérský kariéry natočil 3 filmy na stejný téma. A ani jeden z těch filmů mě moc nenadchnul. Tohle je další z řady filmů o zkorumpovanejch policajtech, kterejch se natočily už mraky. Nepřináší to nic novýho, nic originálního, nic překvapivýho. Asi je tohle téma prostě už úplně vyčerpaný. 50% ()

Arx

Výborný thriller o zkorumpovaných policajtech, který se po vlažnějším začátku rozjede do neuvěřitelného tempa. Skvělá režie, scénař a herci. Hlavně Keanu Reeves, který konečně získal po Constantinovi důstojnou roli a kterému jeho chladný, zabijácký obličej musíte věřit. 90% ()

Skejpr

Zklamání. Předvídatelný děj bez jakéhokoliv zapamatovatelného momentu a také prapodivné herecké výkony. Dokonce i ten Whitaker mi nějak nesednul. No a jediný opravdový klad - Hugh Laurie, si to svoje odbyl za jeden natáčecí den... Street king nemají co nabídnout. Vůbec nic. I ta relativně slušná atmosféra je zabitá naprosto průměrným vizuálem... ()

Pumiiix

David Ayer nám jako režisér po Drsných Časech naservíroval další skvělý kousek, kterým si mě opět získal. Herecky na vysoké úrovni, Keanu Reeves dlouho takhle nezářil a podle mě si roli drsného agresivního policisty pořádně užíval. Forest Whitaker jako obvykle bez chyby a mezi dalšími zářil i seriálový Dr.House – Hugh Laurie. Příběh má hodně podobný styl jako Training Day, který mám dost v oblibě a je patřičně drsný, nekompromisní a dobře promyšlený, povedené dialogy a v neposlední řadě dobrý scénář, který dává možnost sžít se pořádně s filmem a sledovat se zatajeným dechem každé vyšetřovaní a každou akci. Další co bych vyzdvihl je dobrý soundtrack, který mě jako zastánce Hip-Hopu velice potěšil i když na něm měl z větší části zásluhu ne moc oblíbený The Game, ještě že v samotném filmu nedostal moc prostoru, takže nemohl nic zkazit. 9/10* ()

Shit

Drsnej temnej krimi thriller, kterej se podobně jako Training day zajímá spíš o policii a její divný praktiky a dělá to fakt ve velkým stylu, hned od začátku film hodně navnadí parádní akcí v podání Keanu Reevese, kdy vystřílí jeden barák, pak to sice z týhle akční cesty mírně sejde, ale o to víc se přídá na atmosféře a na příběhu, kterej je víc než slušně propracovanej, i když né originální, krom toho jak Keanu, tak hlavně Forest Whitaker jsou naprosto parádní a obzvlášť u Whitakera bych se nebál mu udělit oscara za vedlejší roli, pak už stojí za zmínku jen Hugh dr. Barák Laurie, kterej ale tady nepřekročil stín výbornýho seriálovýho herce. Jinak ale hodně příjemný překvapení na poli krimi ()

flanker.27

To máte tak. Když takovýho zkorumpovanýho policajta zastřelíte, tak je s ním ámen. A když ho zastřelí Keanu Reeves, tak je s ním ámen dvakrát. Příběh je až moc jednoduchej co do motivů, kromě syrovýho podání toho moc nenabízí, nějaký zajímavější charaktery už vůbec ne, Reeves filmem projede jak odbržděnej kamion, kterej se nikdo pořádně nepokusí zastavit. Když zkorumpovanci udělaj jednu chybu v autě typu vyslepičim hrdinovi všechny plány než ho sejmu, abych mu dal dost času se osvobodit, budiž, ale když to úplně stejně proběhne o pět minut pozdějc, už má člověk chuť vydat příručku "100+1 chyba filmového padoucha: Jak zajistit úspěch podlého plánu" + 2CD s příklady. Training Day byl lepší, tohle je prostě tak nějak nevýrazný. ()

choze

"Jsme policie. Můžem si dělat, co sakra chceme. Nesejde na tom, co se opravdu stalo, ale jak to sepíšem." - "A co pravda?" - "Co s ní?" L.A. Přísně tajné se potkává s Training Day. Ellroyova předloha v Ayerově režii rovná se scenáristicky i režijně nepřekvapivý, ale krásně plnotučný žánrový kousek (za směšných 20 mega) ze současného L.A. o zkorumpovaných fízlech s vlastní morálkou i způsobem nastolovaní spravedlnosti/řešení případů. S výborným Reevesem v roli poldy, co rád střílí lumpy. ()

Gilmour93

Oproti Harsh Times a Training Day i díky ztrátě originality krok zpět. Vinu bych však rozhodně nehledal na Ayerově straně, nýbrž v Ellroyově scénáři, jenž s blížícím se koncem i přes svou překombinovanost stále více zabředá do mainstreamových vod vyhřátých sluncem vycházejícím nad LA. Jednoduše řečeno, zatímco Street Kings jezdí v naleštěných bourácích po ulici, v Drsných časech ku prospěchu věci tu samou cestu prolezou kanály. Když jsme u těch srovnání, z trojice Reeves, Bale, Washington u mě jednoznačně vyhrává ten poslední, protože on se nejvíce dokázal odklonit od své zavedené herecké značky. Jak říkáš, Denzele, King Kong ain´t got shit on you! Kdyby Whitaker věděl, jak to má Dr.Dům Laurie celé ošéfované, nemusel to s tím svým přehnaným hereckým projevem zas až tak hrotit.. ()

robbiee

[imdb: 7.0/10] | me: Drsnej podla, tvrdé praktiky, špinavé mesto a krvavé prachy v akčnej oddychovke, ktorá nijako nevybočuje zo žánrových koľají, ale vďaka Keanu-ovi a kvalitnému tempu stojí za to. Film ponúka všetko čo divák očakáva (a nebyť záverečného klišé) bolo by to ešte o čosi lepšie. Celkovo je to ale dobrý akčný kúsok. "How can you shoot a guy taking a dump? I mean, seriously, that's sacred. That's like shooting a man in church." ()

TeeAge

|| Scenár: James Ellroy, Kurt Wimmer, Jamie Moss | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: Lucas Foster, Alexandra, Milchan, Erwin Stoff | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Regency Enterprises | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 65,572,887 $ || Plnokrvné krimi s výbornýn hereckým obsadením. Scenár je osviežujúco iný, než ostatné žánrovky, a zvrat na konci s odhalením pravých postojov postáv je skvelý. Nadčasovú epiku to žial nemá, ale už aj takto je to ťažký nadpriemer. ()

genetique

Ayer je späť! I keď mnohých svojím predchádzajúcim filmom nesklamal, mňa áno, ale teraz mi to všetko vrátil aj s úrokmi. Pekelne nabrúsená mašina, ktorá silne konkuruje všetkým filmom o skorumpovaných ochrancoch zákona. Scenár z drsného života policajtov je skvelo napísaný, jeden zvrat strieda druhý a potom sa to všetko ešte raz zvrtne úplne naopak, ale stále to má svoju ucelenú rovinu a príbeh (silného scenáristického komba Wimmer-Ellroy) Ayer drží pevne v rukách. Navyše Keanu je neskutočne pri chuti a vidno, že si svoju postavu užíva, akoby po nej túžil už odmala a teraz sa mu splnil detský sen. Ayer teda takmer pokoril svoj slávny 'Training Day', ale nakoniec ostali oba pre mňa na rovnakej úrovni. Kto by to čakal, že tá istá téma bude aj po tretíkrát v rukách toho istého režiséra stále tak horúcim uhlíkom. 90%. ()

3DD!3

Příběh nutného zla. Davidu Ayerovi se po DRSNÝCH ČASECH povedla další sonda do Los Angelesského podsvětí. Ludlow je správně špinavý hrdina, který sype z rukávu jednu hlášku za druhou a Keanu Reeves je v botách tohohle zvlášního kovboje jako doma. Forest Whitaker si svou postavu vysloveně užívá a Hugh Laurie ze sebe snadno setřásl Houseovskou image. Co se týče celkového děje tak ten dokáže skákat od předvídatelných situací k nečekaným a vyloženě překvapivým koncům (např. lopata v hlavě). V hodnocení jsem přiznám se trochu váhal protože nebylo čisté. Viděl jsem to tak na na 4,5, ale tenhle druh filmů je prostě moje krevní skupina a KRÁLOVÉ ULICE jsou za poslední dobu v tomhle žánru to nejlepší co mi přišlo před oči. ()

Arachneuss

K filmu jsem přicházel s domněnkou, že akorát shlédnu Training day, kde hlavní hrdinové jsou běloši. Když jsem od něj odcházel, měl jsem dojem, že Street Kings je Training day s dobrým scénářem, mnohem lepším režisérem a herci. Brutální snímek o špíně života, v které se hlavní hrdina brodí a sám jí tvoří, mne naprosto uhranul. ()

Le_Chuck

Štýlovo natočená kriminálnka, ktorá rozmaznáva surovým špinavým vizuálom (typickým pre Ayera), neurazí jednodúchým príbehom a poteší obsadením. Hlavne na záver je vidno rozdiel medzi hercom (Reeves) a pánom hercom (Whitaker). 75% ()

kitano

Nie výnimočná, no aj tak skoro bezchybne odvedená žánrovka o "zlých policajtoch" spĺňajúca presne to, čo by ste od filmu z tejto škatuľky čakali. Poteší kvalitné a dobre vytypované obsadenie. (6.8/10) ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)