Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

CrazymanM

Další z mnoha komiksových adaptací.Nebylo to špatné,ale ani mě to příliš nenadchlo,herci dobří,nějaká ta akce,obrovské americké vlastenecké nadšení :),na jedno,dvě podívání maximálně!Doufám,že Avengers budou aspoň o něco lepší?! ()

lektvar

Záber, keď chlapci v spomaľovačke vybehli so štítom od kukanádoby spôsobil, že sa mi pred očami premietol celý film vtedy v amerike a to ma dostalo. Ináč maska hlavného zlouna - Are you seriouse? a zbytok hovadsky dobre odvedená robota zo všetkých strán, sory. ()

Efreeti

Nejzajímavější z celého filmu je opět začátek - přerod chcípáčka Rogerse v nadupaného supervojáka (ale stále loutku armády) Kapitána Ameriku ()

Caan

za a) jsem vždycky odvařenej, když se 2. světová válka změní na Star Wars, b) jsem odvařenej ještě víc, když ty Star Wars technologie maj náckové a stejně prohrajou. Samozřejmě rukama Amíků, pokud nejlépe s houfnicema a s jedním hrdinou, kterej spasí svět. Ale když si na tyhle pitominy zvyknete, je to docela dobrej oddychovej film. ()

elanista1

No nic, dostal som chut na popcornovu zabavu a nedostal som o nic viac nez som ocakaval. Postradanie zakonov logiky ci fyziky je v tomto podzanri akceptovatelne, preto mi to mozno az tak nevadi ako by malo. Je to drahe, ale privelmi sa vsadza na efektnost akcnych pasazi ako na samotny pribeh. Ale to je tiez akceptovatelne. Dialogy su jedno velke klise, a pisane su tak, aby vyzneli "cool" /len co niekto zacne vetu, hned viem ako ju dokonci/. Ale dajme tomu, ze aj cez to sa da preklenut. Skoda, ze tu je len jedna charakterova postava, ktoru som si oblubil /agentka Peggy/. Inac sa mi zdalo, ze ostatni su tam len naoko nalepeni, aby tam niekto pobehoval. Totiz, pribeh nemozno brat seriozne, ani ked ste na drogach, nieto este ked ste na taketo scenaristicke vyplody alergicky.SPOILER .. Jedna jedina scena, ktorej som mal nejake naznaky emocii /dojatie, smutok/ a to ked sa Captain rutil s lietadlom na zem, ale ked sme sa nasledne na to dozvedeli, ze zazrakom ozil, tak to vsetko vyprsalo a ostal len suchy pocit z nicoho .. SPOILER Som zvedavy, ako sa bude pozerat na taketo filmy o takych 40 rokov, ci po nich este aspon ten pes stekne, alebo mozno sa zacina digitalna doba a uz to bude len horsie. ()

toomm

Jo je to hloupé, nehorázně hloupé, ale aspoň se to nebere vážně, což jedině prospívá. Mně osobně komiks nic moc neříká, ale některé jejich filmové adaptace mám poměrně rád. Captain Amerika patřil až do zhlédnutí tohoto filmu, pro mně naprosto neznámé postavy a opravdu se ani nedivím. Tohle amerikánství není nic pro mě. Zvláštní zasazaní postavy do období druhé světové války s velkou řadou sci-fi prvků, dělá z filmu slušnou podívanou a hlavně neokoukanou "hero zábavu". Já osobně se slušně bavil. 70% ()

Safa Daniel

Zajímavý příběh komiksového hrdiny, který chce být nápomocen ve válce, nás zaujal nejen díky dost vtipnému oblečku superhrdiny, ale i díky ději. Efekty a spojení mezi historií a sci-fi jsou chválihodné. Jediné, co tomuto filmu podotknout je naprostá nesmrtelnost hrdiny a neschopnost jeho protivníků, kdy jsou 3 metry od něj, míří na něj, ale nestřílí. A možná k té 2. světové mohli ubrat trochu toho sci-fi.. Jinak se mi film líbil a doporučil bychom ho dál :) ()

valesv

Pro mě zklamání a rozhodně nejhorší Avendžrovka (nejlepší je dle mého názoru Thor). Nevím, jestli je to stopáží či příběhem, ale přišlo mi, že to snad trvá celou věčnost.. 2.5* ()

Don Maty

Môj ty bože. Prvý avenger ale najgýčovejší a najnudnejší avenger. Mám pocit, že to bolo len rýchlo natočené aby mohli zbúchať avengers. Koľko srákovín sa tam nakecali o dobrom človeku, a samozrejme o americkej hrdosti. Ja už mám toho skrátka dosť, viete?...2* ()

Kennedy_R

Na to že jde o komiksovou akční pohádku primárně určenou pro dospívající chlapce, tak filmové zpracování se mi líbilo a přineslo přesně to, co jsem očekával. Popravdě: komiksy čtu stále i v dospělém věku. ()

BenchPress

Nevím, co se to se mnou dělo, ale jednou ráno jsem vstal a řek jsem si, že mrknu na nějakej komiksák. Napadl mě Captain Amerika, a i když tu postavu opravdu nemusím, tak jsem si řek, že to nemusí bejt špatnej nápad. Ale jo, docela byl. Nemá cenu se tu pitvat v režii, scénáři nebo v hereckým obsazení. Mně prostě tenhle hrdina absolutně nesedí, protože to podle mě ani není hrdina. Ale abych jen nekritizoval. Přeměna Chrise Evanse z mezichlebáka na skutečného vojáka byla opravdu efektní a Hugo Weaving, jakožto rudá maska opravdu potěšil. Naopak třeba Tommy Lee Jones mi do role generála nebo co to bylo, moc neseděl. Opět se setkáváme s jednookým Samuelem, který nás "rozehřívá" na Avengers. Kdyby nebyl Captain America pro mě tak nezáživnou postavou, tak by bylo hodnocení vyšší, protože po stránce herecké a režijní bych toho moc nevytkl. Vytkl bych stránku scénáristickou a příběhovou, která podle mého vaří z vody. Docela pěkné akční scény nezachránily ten fakt (pro mě), že 119 minutová stopáž utíkala pomalu. Prostě se z toho dalo udělat víc. 2/5. ()

kubilov

Pro někoho možná až moc přitažené za vlasy, přesto ale originální. To je Captain America, nerodilý vůdce, nerodilý silák a štítonoš. Klasický námět přeměny utlačovaného outsidera v lídra je zde podán velmi originálním způsobem, přesně jak to MARVEL umí. Chris Evans je ok, jen moc velkej správňák. Víc baví Red Skull v ppodání Huga Weavinga. ()

baclajean

Neoslovilo ma to, ako herecké obsadenie, tak ani výkon daných hercov. Jedna hviezdička je adekvátna, druhú pridávam za vtipnú poslednú vetu filmu. Tá bola naozaj prekvapivo nečakaná, na rozdiel od mnohých predvídateľných momentov v samotnom filme. ()

nikus120

Taká obyčajná komiksovka. Je tam dosť nedomyslených detailov a niektoré scény si príliš jednoduché ked vliezol do pevnosti kde je plno nepriateľských vojakov, hlavne že bojuje s 10-timi ale strieľajú iba dvaja. Film zachránil nabúchaný Chris Evans s jeho nevinným ksichtíkom. Ale radšej si Kapitána Ameriku kuknem v Avengers. ()

m.xFuck

Proč se musí německá armáda zase chovat jako banda debilů? Aby jim mohl kapitán amerika nakopat prdel... Hodně slabé, hloupé a naivní. Přemýšlím, kolik by mi muselo být, aby mě to nenudilo. ()

pasqviL

Film ponekud nudny, cekal jsem vetsi zabavu. Rozhodne ale nejhorsi na celem filmu je cesky dabing, ktery zesmesnuje nemecky akcent ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)