Mumie: Hrob Dračího císaře

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• Lavran

Vida, degradace pokračuje klusem ušlechtilého terakotového hřebce. Příběh je s obzvláštní mystifikační péčí oxeroxovaný podle dvojky, změnilo se pouze prostředí a počet Číňanů na jeden metr čtvereční, scénář není až na pár ojedinělostí ani moc vtipný, vtipná je spíše jeho tupost, herecké výkony jsou z valné části trapně "mumiózní", a o to smutnější je pro každého obdivovatele Jeta Li a Michelle Yeoh být očitým svědkem jejich raketového pádu, neboť pod Cohenovým nulovým vedením se noří do bahna smrdutého béčka, bez záchranných vest či kruhů. A co akce, ptáte se? Věříte, že i velkolepý dobrodružný film dokáže být nudný a domršený střihem a vadnou kamerou? Jestli jste někdy pochybovali, uchovejte si své hýčkané naděje, co nejdéle můžete a žijte blaze. Mumie 3 je z letošní nabídky hollywoodské stupidity asi ten nejblyštivější kousek ve smyslu rozpustilého "brainwashingu", ale bojím se, že díky hypu, jenž se rozbujel po příjemných trailerech si na sebe se štěstíčkem dokáže i vydělat, a hrozba zasazená do "někdy v budoucnu" může jednoho krásného letního dne vystrčit růžky v podobě čtverky. A předem varuji, že pokud by někdo znovu pustil ke kormidlu kapitána Roba, tak bych už musel balzamovat pár mrtvol._____P.S. Poprvé se mi v kině stalo, že jsem si upřímně přál stopnout přehrávání a odejít domů, naštěstí to na deset minut vytrhla banda rozzuřených kostlivců s proletářskou vyřídilkou. Ovšem jen na deset minut. :) Výběr ze scená(d)ristických bonmotů: "Teď je nesmrtelný!!"(31.7.2008)

Třetí díl přišel jako nezvaný chudý příbuzný, které nemáte rádi ještě předtím, než zaklepou na dveře. Jenže zatímco všichni ho podle očekávání toužili vyrazit, já si k němu našel cestu. A to přestože trpím nad ztrátou Rachel Weisz a tím pádem i nevyhnutelnou transformací Evelyn do postavy, která není ani spisovatelkou, ani dobrodruhem, jenom povinným mateřským elementem. Se změnou režiséra přišel sice i o třídu dětinštější humor, ale pořád ještě jsem divák, který na velkorozpočtové archeologické jízdy slyší, obdivuje dobrodružnou polohu Brendana Frasera a zadržuje dech při prologu, autohoničce nebo lavině. I když jsem byl jeden z těch nejhorších proroků, musím teď uznat, že jsem se překvapivě mýlil. Šanghaj a Himaláje sice nemůžou nahradit Egypt a Londýn, ale i tak - díky za to, že moje milovaná série klesla jen o třídu a neskončila tak hluboko, jak pod rukama jiného týmu klidně mohla. 75%(7.12.2008)

• xxmartinxx

Mumie a Mumie se vrací byly sice hloupé filmy, ale zároveň byly zábavné. Tento díl už je jen hloupý. Změna prostředí neprospěla a změna představitelky Evelyn ještě méně. Na tuhle herečku jsem si prostě nezvykl. A to rozhodně nejsou prkotiny - přeobsazení je něco strašně béčkového, že by se mu zajetá série (až na výjimky typu Bond) měla vyhýbat. Přesto bych si ale přál, aby to byl největší problém téhle nekonečné nudy.(12.12.2009)

• DaViD´82

Od "i do rutinéra mám sakra daleko" Cohena jsem vskutku nežádal příliš. Stačila by mi neškodná letní blbina na jedno použítí. No, ani to Cohen nezvládl. Místo toho skrze svou hru na "jako že humor, jako že scénář, jako že akční blockbuster" šíří epidemii. Příznaky se začají projevovat někdy kolem desáté minuty. Nejdříve pouze u několika jedinců. Rychle se však přesunují i na zbylé obecenstvo. Ani děcka nejsou imunní. První příznak je mohutné zývání, druhý klimbání, třetí je spánek na eskalátorech při odchodu z kina a čtvrtý je medvědí služba Hollywoodu. Po tomhle se nikdo nemůže divit, že je na něj tolik lidí alergických. Věřím, že kdyby se v jeden čas po celé planetě uskutečnilo hromadné promítání, tak do Guinessovky putuje nový rekordní zápis. Nejvíce spících v jeden moment. Tady pomůže jediné. Léčba Indym.(3.8.2008)

• Hellboy

Stejnej průměr jako i předchozí Mumie = pořád jde jen o kopírku Indiana Jonsese. Docela odfláklé efekty a výprava, například sníh v Himalájích vypadal naprosto nemožně a kašírovaná jeskyně byla odporná. Porblém je ve scénáři, především vše co se týká Velké zdi. To je trochu překombinované. Nápad s terakotovou armádou mi přišel na začátku téměr geniální. Ale zbytek už za moc nestojí. Závěrečná bitva je velmi nepodařená, nenápaditá, hloupá. Nicméně až do ní, celou první půlku, jsem se skoro vůbec nenudil, což není úplná samozřejmost. První půlka - 3***, druhá půlka - 2** = celkem 2** ;)(14.9.2008)

• - Cohen vyčítal svému režisérskému předchůdci Sommersovi, že se k dějinám Egypta nechoval s úctou a nedržel se reality. Sám o svém filmu tvrdí, že když ho uvidíte, budete o starověké Číně hned vědět víc. (hippyman)

• - Scéna, kde Rick O'Connell (Brendan Fraser) chytá ryby bola natočená v Montreale. Taktiež, aj scéna v hrobke, kde objavia dračieho cisára. (Greenpeacak)

• - Ve filmu je možné spatřit letoun C-119 Flying Boxcar, který používá armáda generála Yanga (Anthony Wong Chau-Sang). Tento letoun se ale sériově začal vyrábět až v roce 1949, kdežto příběh filmu začíná v roce 1946. (Foxhound#1)