Reklama

Reklama

Mumie: Hrob Dračího císaře

  • USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)
Trailer 2

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (858)

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

„Filmy z donucení“ - mající za úkol prodloužit zachovalou značku a vymáčknout producentům ještě aspoň pár zlaťáků – jsou obohaceny o další čerstvý přírůstek. Proti trilogii o zafačovaných mrtvolách běhajících po pískovišti a prázdných efektních filmech obecně z principu nic nemám. Jednička plná hlášek poměrně zábavně balancovala na hranici totální kraviny a dobře natočeného akčního filmu, dvojka přitlačila na rodinném skotačení, digitálních tricích i stopáži (a mělo to v určitém smyslu něco do sebe). Trojka je pokrmem bez výrazné chuti, přestože všechny ingredience jsou papírově na správném místě. Průměrný řemeslník Cohen si látky neváží, jeho hrdinové proplouvají příběhem takřka bez příčiny (a logických svodidel), hlášky chybí, akce je rozmazaná (!) či naprosto rutinně odvedená (co má znamenat znuděný Fraser, ledabyle střílející z džípu do armády smrtelně nebezpečných monster?). Po bombasticky odvedených trailerech přichází kašička, která je i pro nenáročného nestravitelná a jsou v ní drogy navozující pocit lacinosti a koncepčních zádrhelů (drak… ježismarjá). Zmatky před i za kamerou jsou už jen posledním smutným kontrastem k tomu, že na ústřední duo se zatraceně dobře kouká a je za tím vším cítit hodně peněz a povrchně přitažlivá velkolepost. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Lehce odhadnutelná a ještě lehčeji zapomenutelná blbina, která chvílemi není ani na to jedno jediné použití. Cohen je ryze akční režisér, takže všechno směřuje k přepáleným akrobatickým eskapádám, jimž sice zdatně sekundují triky, ale jejich sterilita nezná mezí. Chybí tomu jakákoliv trocha nadhledu (a Liam Cunningham to nezachrání), takže spíš budete identifikovat scény, kde se bere odjinud. Nevadí mi Maria Bello (mám ji jako herečku moc rád), ale jako náhrada za Rachel Weisz je totálním castingovým omylem. Rodinné etudy odzívané, celek zoufale pronuděný. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Rick O'Connell je pořád frajer, ale vše ostatní je špatně. Otcovsko-synovská linie nefunguje jak díky nulové chemii, tak díky faktu, že Luke Ford vypadá pomalu starší než Brendan Fraser. Maria Bello, jakkoli ji mám jako herečku rád, je castingovým přehmatem roku. Její "nová" Evelyn naprosto postrádá roztomilost té "staré", nemluvě o faktu, že snaživým britským přízvukem skutečnou Britku zkrátka nenahradíte - jiný styl herectví, úplně jiný projev. Michelle Yeoh a Jet Li mají epizodní role, přičemž i těch několik málo soubojů, ve kterých se objeví, se v záplavě triků ztratí. Zůstává tak akorát povedená výprava a sem tam vydařenější fórek. To ale nezachrání fakt, že trojka (na rozdíl od předchozích dílů) není dobře promazaným strojem, neboť se výrazně pozměnil tvůrčí tým a je to znát – chybí tomu ta klíčová souhra, díky které byla jednička geniální a dvojka snesitelná… ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Pane bože to byla tak obrovská sračka, že by se nevešla ani do Macochy. A herci ? Škoda mluvit . Nejlepší je, když otce a syna hrajou herci, kteří vypadají jak kdyby je od sebe dělil jeden rok a to ještě ve prospěch syna. Ženský, ty normálně komerčnímu megabijáku zachrání co se dá, ale tady ta hlavní představitelka, nooo ehm už dlouho mě nezaujala nějaká ženská tak moc jako tahle, naprosto bezvýrazná, bez jiskry a herecky toporná atrapa ženský. No a ty Yetiové, to byla slušná trapoš zone, prej, Yeti : "uááááá" "chlapík "Yetii já jsem na tvý straně" A Yetii stojí a čumí, kde tohle vyhrabali, snad radši ani nechci vědět. Jednu hvězdičku dávám za dobře udělaný souboj Michelle Yeoh s Jet Lim a asiatku z jizvou přes tvář, ta byla jako jediná ze všech hami, hami. Jinak je to, ale velkolepá urážka všech žánrů co jsou zde pod názvem filmu uvedeny. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nejslabší díl "mumiácké" trilogie, o tom není pochyb. Je to tak na 50%, ale přikláním se nahoru kvůli dvěma předešlým dílům. Scénář mi přišel poněkud překotný, obvykle promíjím tomuto žánru jisté nelogičnosti (ty byly i v jedničce a dvojce), ale tentokráte se mi jich zdálo být o pár více, než bylo nutné. Co mi ale vadilo maximálně, bylo "náhradní obsazení" Evelyn O'Conellové, kdy její roli převzala Maria Bello. Ačkoliv nepovažuji Rachel Weisz za nějak excelentní herečku, tak výkonem v Mumiích Mariu Bello strčí do kapsy i se zavřenýma očima. Maria se sem skutečně ANI NÁHODOU nehodila.... Omyl roku! ()

Galerie (59)

Zajímavosti (55)

  • Závěrečná scéna je vytvořena s pomocí softwaru Massive, který byl původně vyvinut pro davové scény v trilogii Pán prstenů. (Lobotomas)
  • Rob Cohen familiárne nazýva Brendana Frasera "Big B". (Smok)
  • Návrhy všetkých osôb a stvorení (yetiovia, trojhlavý drak, terakotový vojaci) mal na starosti Aaron Simson. (Greenpeacak)

Reklama

Reklama