Mumie: Hrob Dračího císaře

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• Gilmour93

Mummy: The Tomb of the Rob Cohen. Dotaz a jedna z mála vtipných hlášek filmu:"Should I quit drinking?“ jako by vypadl z úst režiséra této nezdařilé exhumace. Protivný synek Alex s minimem zděděného charismatu a ubíjející scény rodinných rozmluv vám položí na víčka pytle cementu. Prošedivělý vlkodlak z Van Helsinga, co odjel na důchod do hor vydávat se za Yettiho a Jet-Li, měnící se v hopsajícího prasopsa vám je zamáčknou definitivně. Peru? Prosím už ne. Mějte úctu k mrtvým..(22.1.2009)

• Trellíno

Odkládal jsem trojku, bál se špatného hodnocení, hledal jsem ideální rozpoložení a moment, kdy by se mi vše mohlo snad líbit úplně nejvíce, ale nakonec nepomohlo ani to. Zbývá jen zvolat pořádně hlasité "ach jo" a dělat, že tohle pokračování mých dvou ohromně oblíbených filmů snad ani nikdy nevzniklo. Čtyřky bych se přesto nebál, ale pouze za předpokladu, že by jí nedostal packal kalibru Cohena ,a také za podmínky, že by se vrátila pravá Eve a ne její naprosto nevhodně zvolená náhradnice (jinak nic proti Marie, ale tady ji to nesedlo abnormálně).(1.9.2008)

Nope. Tohle prostě nevyšlo. Námět je slibný a hodný blockbusteru a mohl v klídečku zajistit slušné pokračování velkolepé "The Mummy Saga". Jenže film selhává snad na všech frontách. Těžko říct, o jaké kvality by byl film navýšen, kdyby Rachel Weisz "vy si asi říkáte co taková poušť jako já, dělá na téhle holce" zůstala na své pozici. Možná by ani zdatná knihovnice Evelyn nedokázala pomoci snímku od jeho neduhů. Maria Bello je sympatická, ale nahradit Evelyn nedokáže ani náhodou. Tentokrát to není mocný Imhotep, který snášel na Egypt deset biblických ran, "kráčející" Král Škorpion, ani masožraví Skarabeové, s čím se musejí hrdinové vypořádat. Je to především scénář. A celkové zpracování. Nějak mně to prostě nebavilo. Chyběla tomu ta správná atmosféra, nálada a odlehčenost, kterou v sobě měly oba předchozí díly. A ten CGI drak, to mělo být jako co, prosím? No, škoda. Velká slabota, kterou nedokázali zachránit ani původní členové předešlých výprav, Rick a Jonathan.(15.6.2014)

Teraz uz chapem, preco sa to mnohim uzivatelom nepacilo. Sklamany som bol aj ja, ale nie az natolko, aby som dal 2 hviezdicky. Priznam sa, ze sa mi viac pacila prva polovica filmu, ako druha, kde uz len proti sebe bojovala armada digitalnych mumii, ale v porovnani s predchadzajucimi Mumiami to ma naozaj dost daleko. Jednak hned bolo citit, ze ma reziu niekto iny a bolo to vidiet aj na niektorych nepodarenych alebo lacnych trikoch, hlavne ked sa Jet Li premenil na trojhlaveho draka. Taktiez tam chybalo nejake to napätie, ake bolo napriklad v prvej casti. Jeta Liho ako herca mam rad, len skoda ze nema stastie ani na poriadny kvalitny Blockbuster, akym tretia Mumia mohla byt. Reziser Rob Cohen prave pracuje na scenari zivotopisnej dramy KING OF THE NUDIES, snad sa mu podari natocit nieco poriadne, pretoze od neho sa mi DRACI ZIVOT BRUCE LEE (1993) celkom pacil... 13.08.2008 _____ Brendan Fraser - (Rick O´Connell) +++ Maria Bello - (Evelyn O´Connell) +++ Luke Ford - (Alex O´Connell) +++ Jet Li - (Cisár Han) +++ John Hannah - (Jonathan Carnahan) +++ Michelle Yeoh - (Zi Juan) +++ Isabella Leong - (Lin) +++ Hudba: Randy Edelman +++ Produkcia: Stephen Sommers +++ (Videl v kine 12.08.2008) +++(13.8.2008)

• Jamal

Nevím co k tomu dodat. Čekal jsem, že to nebude ono, ale ono to bylo ještě horší. Rickovi O'Connellovi (Fraser) došla jiskra, jestli tedy někdy nějakou měl. Zasmál jsem se všeho všudy jen párkrát (především, když byl na scéně strýček Jonathan Carnahan) a to jsem se ještě cítil blbě, protože v kině bylo ticho jako v hrobě. Triků bylo více než dost, ale to bohužel nestačí. Rickova manželka Evelyn (Maria Bello) byla úplně příšerná, jejich syn Alex (Luke Ford) ještě horší. Tudíž u mě má celá rodinka O'Connellových velkou nulu. Od Jeta Li jsem čekal také něco lepšího, toho však omlouvá fakt, že více než 3/4 filmu je trikově vylepšen. Jediné dvě hvězdičky jsou za scény s Yettiema a za Zi Juan ( Michelle Yeoh ), se kterou jako snad s jedinou jsem byl spokojen. Na čtyřku už ale raději nepůjdu.(7.8.2008)

• - Závěrečná scéna je vytvořena s pomocí softwaru Massive, který byl původně vyvinut pro davové scény v trilogii Pán prstenů. (Lobotomas)

• - Kaskadérsku choreografiu pripravoval Vice Armstrong, ktorý sa okrem iného podieľal na viacerých “bondovkách“ alebo na filmoch Indiana Jones. (Greenpeacak)

• - Dom, v ktorom býva Rick O'Connell (Brendan Fraser) sa nachádza blízko Londýna, v Aylesbury. (Greenpeacak)