Mumie: Hrob Dračího císaře

• Nizozemsko

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• D.Moore

Fuj. Mumii miluji, Mumie se vrací je skvělé pokračování. Ale tohle? Rob Cohen není Stephen Sommers. Maria Bello není Rachel Weisz. Jet Li není Arnold Vosloo. Ve prospěch třetí mumie toho moc nedělá ani Brendan Fraser a ani John Hannah. Líbilo se mi několik, opravdu jen několik scén (ta úvodní, yettiové a část závěrečné "bitvy"), ale celkově jsem byl hodně zklamaný. Díky alespoň za sympatickou dvojku Michelle Yeoh a Isabella leong. Z Mumie se díky Cohenovi vytratila všechna hravost, zbyla bez nápadu natočená 112 minut trvající splácanina, která doufám prodělala natolik, že už čtyřku nikdo točit nebude. Jedině Sommers, ale tomu nevěřím.__P.S. Edelmanovy povedené hudby je pro tohle škoda.(29.8.2009)

Efektní to jistě, ale spíš jako nějáká předražená videohra. Nebýt solidního hereckého obsazení a povedeného závěru, byla by to tragédie. Jet Li je trestuhodně nevyužitý a tipuju, že svoje části zvládl natočit maximálně za tři dny naštěstí záporáky umí a tak i přes to všecho dokázal zapůsobit. A když si vzpomenu jak to v trailerech vypadalo slibně. Ach jo.(8.11.2008)

Fakt nechapu ty zaporny ohlasy, pac tohle je paradni zabavna jizda, ktera v podstate splnila to, co jsem cekal. Pribeh sice neni kdovico originalniho, navic vetsina legendy ustupuje akci, nicmene je tu docela slusna variabilita prostredi a akce je tu prakticky od zacatku do konce a prerusena je skutecne jen misty, takze mi vubec neprislo, ze ma film skoro dve hodiny. Jinak celej film tahne opet Brendan, kterej sice obcas prehrava, ale je to porad ten starej znamej frajer a masakruje vojaky po desitkach. Jet Li tu je vetsinou jako olezla mrtvola nebo socha a je to jedine dobre, akci zvlada na vybornou, ale s hranim bezcitnyho cisare to je horsi. A co se tyce Marii Bello, to je fakt chaba nahrada, navic ji to moc neslusi a vypada stare. Celkove proste super zabavna jizda plna paradnich souboju (i kdyz misty neprehlednejch), velkolepejch zaberu a perfektnich vtipku a hlasek, to vse trikove hodne slusny, takze to zakryje i fakt, ze Cohen je nic moc reziser a na Sommerse fakt nema.(7.8.2008)

• kOCOUR

„Filmy z donucení“ - mající za úkol prodloužit zachovalou značku a vymáčknout producentům ještě aspoň pár zlaťáků – jsou obohaceny o další čerstvý přírůstek. Proti trilogii o zafačovaných mrtvolách běhajících po pískovišti a prázdných efektních filmech obecně z principu nic nemám. Jednička plná hlášek poměrně zábavně balancovala na hranici totální kraviny a dobře natočeného akčního filmu, dvojka přitlačila na rodinném skotačení, digitálních tricích i stopáži (a mělo to v určitém smyslu něco do sebe). Trojka je pokrmem bez výrazné chuti, přestože všechny ingredience jsou papírově na správném místě. Průměrný řemeslník Cohen si látky neváží, jeho hrdinové proplouvají příběhem takřka bez příčiny (a logických svodidel), hlášky chybí, akce je rozmazaná (!) či naprosto rutinně odvedená (co má znamenat znuděný Fraser, ledabyle střílející z džípu do armády smrtelně nebezpečných monster?). Po bombasticky odvedených trailerech přichází kašička, která je i pro nenáročného nestravitelná a jsou v ní drogy navozující pocit lacinosti a koncepčních zádrhelů (drak… ježismarjá). Zmatky před i za kamerou jsou už jen posledním smutným kontrastem k tomu, že na ústřední duo se zatraceně dobře kouká a je za tím vším cítit hodně peněz a povrchně přitažlivá velkolepost.(29.7.2008)

• xxmartinxx

Mumie a Mumie se vrací byly sice hloupé filmy, ale zároveň byly zábavné. Tento díl už je jen hloupý. Změna prostředí neprospěla a změna představitelky Evelyn ještě méně. Na tuhle herečku jsem si prostě nezvykl. A to rozhodně nejsou prkotiny - přeobsazení je něco strašně béčkového, že by se mu zajetá série (až na výjimky typu Bond) měla vyhýbat. Přesto bych si ale přál, aby to byl největší problém téhle nekonečné nudy.(12.12.2009)

• - Scéna, kde pre Cisára (Jet Li) zháňajú vzácne zvitky, bola natočená v Turfane, v kláštore blízko kazachstanských hraníc. (Greenpeacak)

• - Tvorcovia čelili veľkým problémom týkajúcich sa šanghajskej naháňačky, pretože ulica mala byť dobovo zaradená do obdobia 1945 až 1947. Žiadna ulica v Šanghaji teda nepripadalo do úvahy. Neskôr zistili, že v danej oblasti je štúdio, kde je dobový Šanghaj pre filmové účely neustále k dispozícii. (Greenpeacak)

• - Luke Ford, který hraje syna Brandona Frasera (Rick), je o pouhých 13 let mladší než jeho filmový otec. (Fozzy)