Reklama

Reklama

Mumie: Hrob Dračího císaře

  • USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)
Trailer 1

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (868)

Fr 

všechny recenze uživatele

Byl vládcem milionů, ale potřeboval porazit posledního nepřítele – SMRT!….. Rodinka prošla ,,Výměnou manželek“ a hrozivě se nudí. Bohužel rodinná nuda se přenáší i do hlediště a nic na tom nezmění ani nové dobrodružství za tajemstvím věčného života. Nudné dialogy bez špetky humoru, který nahraďte slůvkem trapnost a není vhodný ani pro 10ti letý děti. Množství triků bereme jako samozřejmost, ale velkolepé akce rychle omrzí. Dorazil mě Yeti. Chybělo oživit snad jen Ho Či Mina! PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne Co uvidíme (možná) příště? Mumie: v PEKLE! Klidně! Hlavně ať u toho není Rob Cohen! ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Skoro všechno špatně. Tímto uvaluji na Roba Cohena kletbu Hom-Dai, protože totálně posral moji oblíbenou filmovou sérii. Já myslel, že se dost ztrapnil u Stealthu, ale ne, on musel upustit svoji nudně-digitální slinu zrovna tady. Tak tedy ano, film je, co se efektů týče, poměrně velkolepý, avšak mnohé z nich působí docela spektakulárním dojmem, jsou až moc počítačové a navíc nemají žádný drajv, žádnou větší úchvatnost a razanci. Ona vůbec atmosféra prvních dvou dílů sem jaksi nedorazila. Samozřejmě je to způsobeno režisérem, ale těch prvků bude více. Místo Rachel Weisz se sem přišla pohřbít Maria Bello, jejíž postava zdrhla z nějaká bolívijsko-ekvádorsko-urugvajské telenovely. Charizmatickému Voosloově Imhotepovi má konkurovat Jet-liho císař, trojhlavý drak a namakaný prase v jednom. Paráda. Hudbu hodnotím slovem odpad s vykřičníkem a souboje slovem odpad s dvěma vykřičníky. Drobátko se stříhalo. Hlášky se ztratily někde v časoprostoru anebo prostě z toho hroznýho scénáře utekly. Film aspoň trochu zachraňuje Brendan Fraser, protože jak John Hannah, tak Luke Ford mě ani maličko neoslovili. Celkově je to nadmíru drahá nuda, asi jako Evan Almighty. 145 miliónů dolarů(rozpočet)/392 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/51 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

I... really... LOVE... mummies!!! Nemusíte ma brať vážne, pretože ja Cohenovi žeriem dokonca aj Stealth, ale... toto vo mne proste prebudilo 12-ročného chlapca. Bavil som sa od začiatku do konca. Iste, šmrnc prvých dvoch dielov to nemá, hlášky by mohli padať hustejšie, Jetov cisár nesiaha Imhovi ani po členky, ale inak... Fraser (sa) baví, Mariu Bello mám rád odjakživa, Yettiovia sú sympaťáci, Michelle odohrá presne to, čo sa od nej žiada a kto niekedy miloval filmy Raya Harryhausena, zlupne dokonca aj toho draka a armádu kostlivcov. Akcia je nadupaná, triky obstojné, hlavná šikmoočka chrumkavá. Pre mňa presne tá popcornová jazda, akú sľuboval trailer... 7/10 ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Čemu se směju? Ano čemu se směju, když se ptá ve filmu hlavní hrdina. Odpověď zní " Asi úplně všemu". Triky výborné, ale bez efektu, příběh a provedení určené pro člověka, jenž prodělal lobotomii. Rob Cohen dle mého soudu není režisér. Už když jsem se dozvěděl, že nová Mumie spadla do klína jemu, věděl jsem že je zle. Při sledování se mi tento fakt celou dobu jen potvrzoval. Dialogy jsou neuvěřitelně hloupé. To snad muselo být napsáno za 5 minut 12. Ve filmu neexistuje akční scéna, jenž by mě dokázala alespoň na chvilku vtáhnout do děje. Postava mladého O´Connella je naprosto zbytečná. To má být jako herec ten Luke Ford? Nejlépe mi z filmu vychází Brendan Fraser, přestože i on dostal řádně na frak. Prosím Roba Cohena, aby již přestal točit filmy. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Nečekaně nepovedené pokračování, Rob Cohen absolutně neumí podat komické situace, které zoufale nefungují (až na pár vyjímek). Brandon Fraser opět sympaťák až na půdu, okouzlující Isabella Leong a John Hannah vypouštějící z pusy hlášky, které jsme slyšeli jinde a mnohem líp. Největší mínus z herců je pro mě překvapivě Maria Bello, která se zde vůbec nehodila a tmavá barva vlasů ji vůbec nesluší, zlatá Rachel Weisz. Jinak akční scény vypadají slušně, sice někdy rychlejším střihem jsem vůbec netušil, co se na plátně děje, ale to nebyl až takový problém jako to, že režisér ve mně nevyvolal pocit nebezpečí, nebo že jsem necítil respekt k hlavnímu záporákovy. Příběh je plný klišé a ničím nepřekvapí což by ale nevadilo, kdyby nabídl něco navíc, na poprvé to ještě jde, i když i teď je z toho cítit silný podprůměr a nevím, jestli bych si to někdy dal napodruhé. Když vezmu ještě v potaz, že Mumie 1 a 2 byly minimálně o řád lepší, tak nemohu jinak, než hodnotit slabými 2 hvězdičkami… ()

Galerie (78)

Zajímavosti (56)

  • Maguire (Liam Cunningham) pilotuje druhoválečný britský útočný letoun Bristol Beaufigher. V závěrečné bitevní scéně mu pak pomáhá stíhačka P-40E Warhawk. (Foxhound#1)

Související novinky

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)

Reklama

Reklama