Reklama

Reklama

Mumie: Hrob Dračího císaře

  • USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)
Trailer 1

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (868)

imf 

všechny recenze uživatele

Ještě dvakrát přestřelenější než druhá Mumie. Cohen nemá talent, nemá... jen (absolutně neúnavně, až se mi z toho klížila víčka) vrší akční scény s průměrnými triky a prokládá je tupými odkazy na Indyho a výjevy z O`Connellovic rodinného života... což je o to větší peklo, že dabing dělá z čistokrevného popcornu div ne adaptaci Jane Austenové (a Maria Bello je zkrátka úplně jiná Evy). Čínské reálie potěší, ale Asiati tu nemají co na práci a Jet Li jen znuděně pochoduje od štace ke štaci. Kouzlo starých Mumií zmizelo se Sommersem, který věděl, kdy nasadit hlášku a jak dát divákům na vědomí, že se mají smát. Tady jakž takž fungují pouze akční scény - po formální stránce super, stopáží ovšem až příliš natahované... Cohen by moc chtěl být jako jeho předchůdce, ale spíš než ke Spielbergovi a Sommersovi se blíží k Turtletaubovi. Díky mizernému scénáři se ale i jeho snaživá rutina propadá do beznaděje. Udusaná třemi digitálními příšerkami, milionem oživlých keramických paňáců a jedním zvracejícím bůvolem. A to jsem určitě na někoho zapomněl. :) ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Klesajúca tendencia kvality sa potvrdila, nie však až s takým poklesom percent ako som očakával. Príbeh je logicky najviac deravý z celej série, yetti mužíci bol scenáristický preklep ako sviňa, prevedenie cisárovho ovládania životných živlov a viacero záberov bolo na pousmiatie, ale zober to čert, keď celá rodinka O'Connellovcov hláškuje jedna radosť, bitky, šermiarske súboje a nenudiaca, takmer permanentná akcia ma celkom slušné grády a všetko má tým pádom pomerne rýchly spád. S poriadnym ozvučením a hlavne v originálnom znení si to všetko divák celkom slušne vychutná, ale potom si hlavne pomyslí a zaželá, nech to všetko neskončí tam, kam to pomaly ale isto smeruje. 70%. ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Po druhém zhlédnutí musím s hodnocením klesnout, protože ani originální znění to nezachraňuje a už to nikdy nechci vidět. Tohle vážně není Mumie 3, ale spíš nějaký trapný spin-off prvních dvou dílů, ve kterém zůstali O'Connell s Jonathanem a Cohen na něj dostal zatraceně moc peněz. Stejně to určitě natočil jenom proto, aby si na konci zatančil s tou brunetou :) 5/10 ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Pokud chcete vidět Jeta Li mutujícího v jakéhosi prasonosorožce, koukněte se na tento film. Pokud chcete vidět Yettiho, koukněte se na tento film. Jestli nechcete vidět ani jedno ze zmiňovaných, tak koukat na tento film je zcela zbytečné. Je to totiž překvapivě dost špatný film. P.S. Brendan Fraser je borec. (myšleno zcela upřímně). 50% ()

somnar 

všechny recenze uživatele

Pojem "vykrádání cizích zdrojů" zde dostává nový rozměr. Tvůrci dávají vale jakékoli originalitě a raději si zcela bezostyšně půjčují klíčové motivy jak z Indyho, tak z Pána prstenů.___Je až úsměvné, jak se všichni zúčastnění snaží, aby divák držel postavám palce, při soubojích trnul nad jejich osudem nebo se dojímal nad rodinnou krizí. U třetí Mumie to ale nejde. Rick O´Connell prostě není cynický sympaťák typu Indiana Jonese a jeho dobrodružství postrádají přidanou hodnotu (resp. vyrábějí se jen a pouze pro peníze). Když pak jedna z postav pronese něco ve smyslu: "Nedokážu si představit svět bez Ricka O´Connela", zní to přinejmenším trapně, nepatřičně a kýžený efekt se alespoň u mě nedostavuje.___Co vlastně pochválit? Skoro nic. Herci hrají na půl plynu, zmíněná rodinná krize je vystavěna až neskutečně primitivně, hlášky Johna Hannaha absolutně pohřbívá český dabing. Bavili mě yettiové (a i celá bitka v Himalájích) a Maria Bello.___S filmem postaveným jen na tricích ještě nikdy nikdo neuspěl. A mumie v Peru raději nechte dále hnít... 40% ()

Galerie (78)

Zajímavosti (56)

  • Sneh v Himalájach bol vytvorený z viac ako 100 ton soli Epsom. (Smok)
  • Vo filme vidno viacero ohňostrojov, ktoré pripravovali čínski odborníci. (Greenpeacak)

Související novinky

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)

Reklama

Reklama