poster

Mumie: Hrob Dračího císaře

 • USA

  The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

 • Německo

  Die Mumie: Das Grabmal des Drachenkaisers

 • Slovensko

  Múmia: Hrob dračieho cisára

 • Velká Británie

  The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brouk
  **

  Škoda...škoda...škoda... To je tak, když se "dojí" za každou cenu... a ono už neteče mlíčko, ale krev... Plně chápu záměr producentů, ale přes okázalou výpravu se jejich počin stal kontraproduktivním... až na pár "pěkných" momentů se jedná o prázdnou podívanou... Je to tak jak píšu... škoda... škoda... škoda... Třeba bude MUMIE 4 (jak Jonathan naznačil, když pádil směrem na PERU)... a stane se zázrak a dojde k reinkarnaci... je to přeci jen lákavé... a jestli jo, tak ať přijde ztracená svěžest, ztracená lehkost a nadsázka...(6.1.2009)

 • 3DD!3
  ***

  Efektní to jistě, ale spíš jako nějáká předražená videohra. Nebýt solidního hereckého obsazení a povedeného závěru, byla by to tragédie. Jet Li je trestuhodně nevyužitý a tipuju, že svoje části zvládl natočit maximálně za tři dny naštěstí záporáky umí a tak i přes to všecho dokázal zapůsobit. A když si vzpomenu jak to v trailerech vypadalo slibně. Ach jo.(8.11.2008)

 • Isherwood
  *

  Lehce odhadnutelná a ještě lehčeji zapomenutelná blbina, která chvílemi není ani na to jedno jediné použití. Cohen je ryze akční režisér, takže všechno směřuje k přepáleným akrobatickým eskapádám, jimž sice zdatně sekundují triky, ale jejich sterilita nezná mezí. Chybí tomu jakákoliv trocha nadhledu (a Liam Cunningham to nezachrání), takže spíš budete identifikovat scény, kde se bere odjinud. Nevadí mi Maria Bello (mám ji jako herečku moc rád), ale jako náhrada za Rachel Weisz je totálním castingovým omylem. Rodinné etudy odzívané, celek zoufale pronuděný.(5.11.2010)

 • Hellboy
  **

  Stejnej průměr jako i předchozí Mumie = pořád jde jen o kopírku Indiana Jonsese. Docela odfláklé efekty a výprava, například sníh v Himalájích vypadal naprosto nemožně a kašírovaná jeskyně byla odporná. Porblém je ve scénáři, především vše co se týká Velké zdi. To je trochu překombinované. Nápad s terakotovou armádou mi přišel na začátku téměr geniální. Ale zbytek už za moc nestojí. Závěrečná bitva je velmi nepodařená, nenápaditá, hloupá. Nicméně až do ní, celou první půlku, jsem se skoro vůbec nenudil, což není úplná samozřejmost. První půlka - 3***, druhá půlka - 2** = celkem 2** ;)(14.9.2008)

 • Lateef
  **

  Skoro všechno špatně. Tímto uvaluji na Roba Cohena kletbu Hom-Dai, protože totálně posral moji oblíbenou filmovou sérii. Já myslel, že se dost ztrapnil u Stealthu, ale ne, on musel upustit svoji nudně-digitální slinu zrovna tady. Tak tedy ano, film je, co se efektů týče, poměrně velkolepý, avšak mnohé z nich působí docela spektakulárním dojmem, jsou až moc počítačové a navíc nemají žádný drajv, žádnou větší úchvatnost a razanci. Ona vůbec atmosféra prvních dvou dílů sem jaksi nedorazila. Samozřejmě je to způsobeno režisérem, ale těch prvků bude více. Místo Rachel Weisz se sem přišla pohřbít Maria Bello, jejíž postava zdrhla z nějaká bolívijsko-ekvádorsko-urugvajské telenovely. Charizmatickému Voosloově Imhotepovi má konkurovat Jet-liho císař, trojhlavý drak a namakaný prase v jednom. Paráda. Hudbu hodnotím slovem odpad s vykřičníkem a souboje slovem odpad s dvěma vykřičníky. Drobátko se stříhalo. Hlášky se ztratily někde v časoprostoru anebo prostě z toho hroznýho scénáře utekly. Film aspoň trochu zachraňuje Brendan Fraser, protože jak John Hannah, tak Luke Ford mě ani maličko neoslovili. Celkově je to nadmíru drahá nuda, asi jako Evan Almighty. 145 miliónů dolarů(rozpočet)/392 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/51 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(20.11.2008)

 • - Pro film byly kromě umělých zbraní vyráběny i pravé bronzové - kvůli váze a autentickému odrazu světla. (hippyman)

 • - Scéna, kde pre Cisára (Jet Li) zháňajú vzácne zvitky, bola natočená v Turfane, v kláštore blízko kazachstanských hraníc. (Greenpeacak)

 • - Obrovská hlinená hlava, ktorú môžete vidieť na púšti viac krát, bola postavená v púšti Tianmo. Je to podobizeň Jet Liho (Cisár). (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace