Reklama

Reklama

Mumie: Hrob Dračího císaře

  • USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)
Trailer 1

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (865)

somnar 

všechny recenze uživatele

Pojem "vykrádání cizích zdrojů" zde dostává nový rozměr. Tvůrci dávají vale jakékoli originalitě a raději si zcela bezostyšně půjčují klíčové motivy jak z Indyho, tak z Pána prstenů.___Je až úsměvné, jak se všichni zúčastnění snaží, aby divák držel postavám palce, při soubojích trnul nad jejich osudem nebo se dojímal nad rodinnou krizí. U třetí Mumie to ale nejde. Rick O´Connell prostě není cynický sympaťák typu Indiana Jonese a jeho dobrodružství postrádají přidanou hodnotu (resp. vyrábějí se jen a pouze pro peníze). Když pak jedna z postav pronese něco ve smyslu: "Nedokážu si představit svět bez Ricka O´Connela", zní to přinejmenším trapně, nepatřičně a kýžený efekt se alespoň u mě nedostavuje.___Co vlastně pochválit? Skoro nic. Herci hrají na půl plynu, zmíněná rodinná krize je vystavěna až neskutečně primitivně, hlášky Johna Hannaha absolutně pohřbívá český dabing. Bavili mě yettiové (a i celá bitka v Himalájích) a Maria Bello.___S filmem postaveným jen na tricích ještě nikdy nikdo neuspěl. A mumie v Peru raději nechte dále hnít... 40% ()

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Odkládal jsem trojku, bál se špatného hodnocení, hledal jsem ideální rozpoložení a moment, kdy by se mi vše mohlo snad líbit úplně nejvíce, ale nakonec nepomohlo ani to. Zbývá jen zvolat pořádně hlasité "ach jo" a dělat, že tohle pokračování mých dvou ohromně oblíbených filmů snad ani nikdy nevzniklo. Čtyřky bych se přesto nebál, ale pouze za předpokladu, že by jí nedostal packal kalibru Cohena ,a také za podmínky, že by se vrátila pravá Eve a ne její naprosto nevhodně zvolená náhradnice (jinak nic proti Marie, ale tady ji to nesedlo abnormálně). ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $145miliónovTržby USA $102,491,776Tržby Celosvetovo $401,128,639Tržby za predaj DVD v USA $42,123,147 //počet predaných kusov 2,578,608║ V poradí tretie pokračovanie dobrodružného príbehu s prvkami akčnej-komédie (po horrore už nezostalo ani stopy), sa po dlhšej odmlke v tejto sérii pokúsil oprášiť pre zmenu po priemernom režisérovi Stephenovi Sommersovi(producent filmu) ešte priemernejší Rob Cohen. Ten už má nejaké tie skúsenosti s podobnými filmami, stačí si spomenúť na také Dračie srdce, mimochodom natáčané na Slovensku, takže dalo sa čakať, že by túto skoro zabudnutú sériu mohol ešte trošku zviditeľniť a dať tam aj trošku nového čara. Ale zázrak sa nakoniec nekoná a tak ako dopadli nedávne dobrodružstvá, či už u Indiana Jonesa 4 (75%) alebo Lovcov pokladov 2(45%), rovnako nevýrazne dopadá aj táto múmia. V podstate môžeme len bezducho sledovať príbehové vykrádanie základnej kostry predošlých dielov. Film nie je o nič zvláštne obohatený a čo i len akýkoľvek pokus do príbehu začleniť nejakú tu novú potvorku ako napríklad Yeti, vyznie až nechcene smiešne, o nejakom tom lietajúcom drakovi v tomto prípade škoda aj hovoriť. Hlavne, keď ide o moc nevydarenú animáciu, tak ako väčšina vecí tvorených v rámci špeciálnych efektov, len málokedy nám v tomto ohľade uštedria tvorcovia lepšie spracovaní trik. __Rovnako nevýrazne dopadlo aj obsadenie známych tvári, z nich sa dá asi najviac stráviť Brendan Fraser, taká Maria Bello ako výmena za Rachel Weisz je absolútne tuctová, či dokonca svojim vystupovaním až otravná, jednoducho nezapadla do tohto béčkového príbehu, popri nej sa tam stratia aj známe Ázijské tváre ako Jet Li či Michelle Yeoh. Rovnako ako jednoduchosť a prílišná priamočiarosť príbehu dopadli aj strohé „nudné“ dialógy. Jedine čo tento film zachraňuje je akísi občasný závan odľahčenia v scénkach a ich vtipnosť, občas vydarená ohlušujúca akcia, hlavne tá na úpätí skalnatých hôr, prípadne ešte ako tak zaujme črtajúci sa vzťah medzi dvomi mladými postavami Alex O΄Connell(Luke Ford) a Lin(Isabella Leong) __Malou výhodou filmu je, že to tak rýchlo odsýpa, že sa nemáme šancu nudiť ako pri Lovcoch pokladov 2, ináč to svojou úrovňou zapadá do klasickej nevýraznosti filmových pokračovaní posledných rokov. /videl v kine: 45%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Jet Li vstal z mrtvých a rozhodl se ovládnout svět. Naštěstí je tu Rick O`Connell a jeho rodina, která mu v tom zabrání. Mizerně natočené akční scény tlačí třetí Mumii dolů. I když se ve filmu pořád něco děje, málokdy v té záplavě průměrných triků a papírem šustících dialogů člověk narazí na skutečně zábavný moment. Rádoby dobrodružná podívaná, která se tváří jako ideální rodinná zábava, je ve skutečnosti prvotřídní ukázkou promarněného potenciálu. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Triky bombastické, Fraser sem tam zahláškuje, jinak ale absolutní kravina. Scénář na zabití, Maria Bello na zeblití (nebo obráceně? Teď vám nevím...), John Hannah je těžce nesnesitelný a Jet je absolutně nevyužit. Dějově silně přeplácané a i když Cohen zvládá závěrečnou bitevní scénu, akční honičku i kontaktní souboje zabíjí roztřesenými nepřehlednými detaily a debilním střihem... Nicméně stále VÝRAZNĚ lepší, než Mumie se vrací... ()

Galerie (78)

Zajímavosti (56)

  • Brendan Fraser (Rick O'Connell) používa sebaobranný systém využívaný izraelskými vojskami a políciou - Krav Maga. (Smok)
  • Soundtrack k filmu byl vydán den před premiérou v USA (29. 7. 2008). (Varan)
  • Závěrečná scéna byla vytvořena s pomocí softwaru Massive, který byl původně vyvinut specificky pro obří davové scény v trilogii Pán prstenů (2001, 2002, 2003). (Lobotomas)

Související novinky

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Ačkoli závěr Hrobu Dračího císaře hláškou o jistém nálezu v Peru naznačoval pokračování, už se ho nikdy nedočkáme. Studio Universal se rozhodlo, že je načase s touto sérií skončit... a začít znovu od… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)

Reklama

Reklama