Mumie: Hrob Dračího císaře

• Nizozemsko

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• Djkoma

Co napsat? Usnul jsem... a teď trochu podrobněji. Hodně řečí, ale skutek utekl. Je to škoda, protože potenciál tu byl vždy a Brendan Fraser, i se svou novou (a více sexy) manželkou, stále představuje šanci na zajímavé dobrodružství. Bohužel rychlokvaška stylu Hrobu Dračího císaře je smutný důkaz snahy vydělat a nic víc. Rob Cohen měl šanci znovu nastartovat svou kariéru a dovolit Mumii, aby se vrátila ve čtvrtém pokračování. Nikdy tu zatím nebyl tak skvělý záporák jako je Jet Li, ale co s ním provedli "poučení scénáristé " z dvojky? Každý kritizoval Rockova záporáka, kterého v závěru digitální zrůdnost Hollywoodu poslala do filmových pekel. Tentokrát to potkalo Jeta Li, který většinu filmu stráví ve stavu digitálním.... Dočkáme se někdy pořádného záporáka, který nebude z nul a jedniček po většinu filmu a budete mu aspoň trochu věřit? Mumie má hodně digitální efektů, které nejsou kvalitní, ale jejich kvantita až zarazí (sakra, proč???). Je to smutné, že i scénář je ve stylu "musíme sem, pak sem, teď sem a je konec....". Inovace nulová, snad kromě Marie Bello, která na místo inteligentní naivky Rachel Weisz představuje svoji vizi sexy, úspěšné a dravé manželky oblíbeného Ricka O´Connella. Brendan Fraser odvádí svůj klasický výkon a ostatní jsou prostě jen "ti ostatní". Toto pokračování je honbou za penězmi, která nevyšla na plné čáře... Třeba se uvidíme za rok dva v Peru ...(2.9.2008)

• Trellíno

Odkládal jsem trojku, bál se špatného hodnocení, hledal jsem ideální rozpoložení a moment, kdy by se mi vše mohlo snad líbit úplně nejvíce, ale nakonec nepomohlo ani to. Zbývá jen zvolat pořádně hlasité "ach jo" a dělat, že tohle pokračování mých dvou ohromně oblíbených filmů snad ani nikdy nevzniklo. Čtyřky bych se přesto nebál, ale pouze za předpokladu, že by jí nedostal packal kalibru Cohena ,a také za podmínky, že by se vrátila pravá Eve a ne její naprosto nevhodně zvolená náhradnice (jinak nic proti Marie, ale tady ji to nesedlo abnormálně).(1.9.2008)

• Gilmour93

Mummy: The Tomb of the Rob Cohen. Dotaz a jedna z mála vtipných hlášek filmu:"Should I quit drinking?“ jako by vypadl z úst režiséra této nezdařilé exhumace. Protivný synek Alex s minimem zděděného charismatu a ubíjející scény rodinných rozmluv vám položí na víčka pytle cementu. Prošedivělý vlkodlak z Van Helsinga, co odjel na důchod do hor vydávat se za Yettiho a Jet-Li, měnící se v hopsajícího prasopsa vám je zamáčknou definitivně. Peru? Prosím už ne. Mějte úctu k mrtvým..(22.1.2009)

• kinej

Typický příklad toho jak se dají čínské, či jakékoliv jiné tradice, zbavit hloubky a obsahu a použít jen jako efektní kulisy pro tupou akci. Ani jeden z dílů Mumie si nemůže ani čichnout k jakémukoliv dílu Indiana Jonese. Hrdinům chybí jakýkoliv náznak charisma, děj postrádá věrohodný nádech mystiky a akce postádají nápad. Typický rádoby blockbuster.(3.6.2009)

3* je až moc, ale přece jen si nemyslím, že by to byl tak strašný průšvih, jako např. Eragon. Takže nejdřív klady, ty jsou tři: Brendan Fraser, Michelle Yeoh a Jet Li. I když Jet Li nepředvedl nic vybočující z jeho obvyklé role bezemočního kopajícího číňana. Co je nejhorší je fakt, že to nemá ani kapičku šťávy nebo atmosféry předcházejících dvou dílů a co víc, slovo "mumie" opravdu není to, co ve filmu člověk vidí. Spíš by se to mělo jmenovat "Hliněný panák: Hrobka..." Kdysi vtipný John Hannah střídá jednu trapnou polohu s ještě trapnější, pobleje ho kráva (Why?!), té dokonce pomalu vyzná lásku u táboráku, Maria Bello je prostě špatný vtip, digitální akce nudná, logika příběhu a putování žádná a korunuje to účast ochotných a hodných Yettiů s vizáží Arnolda postiženého nadměrnou kadeřavostí vlny:) Tohle je dobré leda tak proto, aby si člověk se slzou v oku vzpomněl na Imhotepa a Rachel Weisz a napravil si tak chuť původní mumií.(28.2.2011)

• - Pre film boli vytvorené verné kópie vojakov terakotovej armády. (Greenpeacak)

• - Přibližně v 96. minutě Jonathan (John Hannah) shazuje z letadla bombu, která dopadá přímo na jedoucí džíp. V následujících plamenech po výbuchu se však vytvoří malý otvor, ve kterém lze zahlédnout nedotčenou čínskou zápornou postavu. (necisty)

• - Obrovská hlinená hlava, ktorú môžete vidieť na púšti viac krát, bola postavená v púšti Tianmo. Je to podobizeň Jet Liho (Cisár). (Greenpeacak)