Mumie: Hrob Dračího císaře

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

• imf

Ještě dvakrát přestřelenější než druhá Mumie. Cohen nemá talent, nemá... jen (absolutně neúnavně, až se mi z toho klížila víčka) vrší akční scény s průměrnými triky a prokládá je tupými odkazy na Indyho a výjevy z O`Connellovic rodinného života... což je o to větší peklo, že dabing dělá z čistokrevného popcornu div ne adaptaci Jane Austenové (a Maria Bello je zkrátka úplně jiná Evy). Čínské reálie potěší, ale Asiati tu nemají co na práci a Jet Li jen znuděně pochoduje od štace ke štaci. Kouzlo starých Mumií zmizelo se Sommersem, který věděl, kdy nasadit hlášku a jak dát divákům na vědomí, že se mají smát. Tady jakž takž fungují pouze akční scény - po formální stránce super, stopáží ovšem až příliš natahované... Cohen by moc chtěl být jako jeho předchůdce, ale spíš než ke Spielbergovi a Sommersovi se blíží k Turtletaubovi. Díky mizernému scénáři se ale i jeho snaživá rutina propadá do beznaděje. Udusaná třemi digitálními příšerkami, milionem oživlých keramických paňáců a jedním zvracejícím bůvolem. A to jsem určitě na někoho zapomněl. :)(29.7.2008)

• DaViD´82

Od "i do rutinéra mám sakra daleko" Cohena jsem vskutku nežádal příliš. Stačila by mi neškodná letní blbina na jedno použítí. No, ani to Cohen nezvládl. Místo toho skrze svou hru na "jako že humor, jako že scénář, jako že akční blockbuster" šíří epidemii. Příznaky se začají projevovat někdy kolem desáté minuty. Nejdříve pouze u několika jedinců. Rychle se však přesunují i na zbylé obecenstvo. Ani děcka nejsou imunní. První příznak je mohutné zývání, druhý klimbání, třetí je spánek na eskalátorech při odchodu z kina a čtvrtý je medvědí služba Hollywoodu. Po tomhle se nikdo nemůže divit, že je na něj tolik lidí alergických. Věřím, že kdyby se v jeden čas po celé planetě uskutečnilo hromadné promítání, tak do Guinessovky putuje nový rekordní zápis. Nejvíce spících v jeden moment. Tady pomůže jediné. Léčba Indym.(3.8.2008)

• kOCOUR

„Filmy z donucení“ - mající za úkol prodloužit zachovalou značku a vymáčknout producentům ještě aspoň pár zlaťáků – jsou obohaceny o další čerstvý přírůstek. Proti trilogii o zafačovaných mrtvolách běhajících po pískovišti a prázdných efektních filmech obecně z principu nic nemám. Jednička plná hlášek poměrně zábavně balancovala na hranici totální kraviny a dobře natočeného akčního filmu, dvojka přitlačila na rodinném skotačení, digitálních tricích i stopáži (a mělo to v určitém smyslu něco do sebe). Trojka je pokrmem bez výrazné chuti, přestože všechny ingredience jsou papírově na správném místě. Průměrný řemeslník Cohen si látky neváží, jeho hrdinové proplouvají příběhem takřka bez příčiny (a logických svodidel), hlášky chybí, akce je rozmazaná (!) či naprosto rutinně odvedená (co má znamenat znuděný Fraser, ledabyle střílející z džípu do armády smrtelně nebezpečných monster?). Po bombasticky odvedených trailerech přichází kašička, která je i pro nenáročného nestravitelná a jsou v ní drogy navozující pocit lacinosti a koncepčních zádrhelů (drak… ježismarjá). Zmatky před i za kamerou jsou už jen posledním smutným kontrastem k tomu, že na ústřední duo se zatraceně dobře kouká a je za tím vším cítit hodně peněz a povrchně přitažlivá velkolepost.(29.7.2008)

• Renton

Scénář: Alfred Gough, Miles Millar .. Takové nehody se při naší práci stávají.. ___ Snad nebude takhle vypadat 'Indiana Jones 5 a problémy rodinného kruhu' protože tady o nic moc jiného ani nejde.(28.8.2008)

• Xmilden

Čemu se směju? Ano čemu se směju, když se ptá ve filmu hlavní hrdina. Odpověď zní " Asi úplně všemu". Triky výborné, ale bez efektu, příběh a provedení určené pro člověka, jenž prodělal lobotomii. Rob Cohen dle mého soudu není režisér. Už když jsem se dozvěděl, že nová Mumie spadla do klína jemu, věděl jsem že je zle. Při sledování se mi tento fakt celou dobu jen potvrzoval. Dialogy jsou neuvěřitelně hloupé. To snad muselo být napsáno za 5 minut 12. Ve filmu neexistuje akční scéna, jenž by mě dokázala alespoň na chvilku vtáhnout do děje. Postava mladého O´Connella je naprosto zbytečná. To má být jako herec ten Luke Ford? Nejlépe mi z filmu vychází Brendan Fraser, přestože i on dostal řádně na frak. Prosím Roba Cohena, aby již přestal točit filmy.(27.11.2008)

• - Scéna, kde pre Cisára (Jet Li) zháňajú vzácne zvitky, bola natočená v Turfane, v kláštore blízko kazachstanských hraníc. (Greenpeacak)

• - Podivné zviera, v ktoré sa premení Cisár (Jet Li) v záverečnej bitke a zhodí lietadlo, sa nazýva Ni Yuan. Je to strážca chrámu, lev a pes v jednom. (Greenpeacak)

• - Jonathanov klub má meno Imhotep's - meno múmie z prvých dvoch častí. (Mihail123)