Mumie: Hrob Dračího císaře

Múmia: Hrob dračieho cisára

• Nizozemsko

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Německo / Kanada, 2008, 112 min

I trojka je pořád skvělá akční zábava, ale už to prostě neni ono, za prvé to značně postrádá Rachel Weisz, ať se snaží Maria Bello sebe víc, tak do role nesedne tak dobře a podle mě byla docela chyba měnit herečku, když už, tak měla zmizet celá postava. Za druhý citelně jsem tady postrádal lepší příběh nebo legendu, oproti předchozím dvou dílům to byl docela nudnej nápad bez jiskry a občas byly dialogy až příliš naivní a rodinný a do třetice všeho špatnýho mi podobně jako v Indym 3 neseděl ten akční namachrovanej synek archeolog, ale když se tohle přežije a zaměří se na akčně dobrodružný scény, tak je to stejně výborná zábava, u který občas sice haprujou triky, ale docela rád sem zase viděl Ricka O'Connella, Jonathana a Eve zpátky v akci(21.8.2008)

• tron

„Zlikvidoval som viac múmií, než si ty videl.“ Múmia 3 bola ďalšou z mini-série snímok, v ktorých sa mala predávať štafeta novej generácii (Indiana Jones 4, Mission: Impossible 4). A nevyšlo to. Trojka sériu okamžite pochovala. Brendan pôsobí unavene a opotrebovane, chýba mu šarm a vtip z jednotky. Ako ostatne celej trojke. Rachel Weisz od začiatku tušila prúser a tak sa dobrovoľne nechala pre-obsadiť za bežných okolností sympatickou milfkou Mariou Bello. Lenže toto nie sú bežné okolnosti a Maria je dosť biedna. Samostatnou kapitolou sú potom katastrofálne postavy pre Jeta Li a Michelle Yeoh; vôbec sa nečudujem, že ázijskí akční herci boli z hosťovania v Hollywoode absolútne znechutení a v drvivej väčšine sa skôr či neskôr rýchlo vrátili naspäť domov. Dokonca i milovaný John Hannah je úplne mimo. Proste celé zle. Sem-tam to chytí spád alebo lepšiu scénu, ale skutočne len raz za čas. Pre mňa je nepochopiteľné, ako táto séria mohla klesnúť tak hlboko po mega-úspešných prvých dvoch dieloch. Toto Rob Cohen pohnojil (až na finálny fór s "v Peru múmie nie sú"). Ku koncu je to už vyložená katastrofa so žalostnými trikmi a otrasnými akčnými scénami. A bravúrnymi scenáristickými nápadmi, kedy americký hrmotĺk vyzýva ázijskú akčnú legendu, aby "bojovala ako chlap", na čo dostane kovboj totálne na búdku a nakoniec musí situáciu zachraňovať jeho nemožný syn, ktorý Jeta bodne ODZADU dýkou do chrbta. Fakt čestné spôsoby, Brendan. Fakt.(5.4.2017)

• Lateef

Skoro všechno špatně. Tímto uvaluji na Roba Cohena kletbu Hom-Dai, protože totálně posral moji oblíbenou filmovou sérii. Já myslel, že se dost ztrapnil u Stealthu, ale ne, on musel upustit svoji nudně-digitální slinu zrovna tady. Tak tedy ano, film je, co se efektů týče, poměrně velkolepý, avšak mnohé z nich působí docela spektakulárním dojmem, jsou až moc počítačové a navíc nemají žádný drajv, žádnou větší úchvatnost a razanci. Ona vůbec atmosféra prvních dvou dílů sem jaksi nedorazila. Samozřejmě je to způsobeno režisérem, ale těch prvků bude více. Místo Rachel Weisz se sem přišla pohřbít Maria Bello, jejíž postava zdrhla z nějaká bolívijsko-ekvádorsko-urugvajské telenovely. Charizmatickému Voosloově Imhotepovi má konkurovat Jet-liho císař, trojhlavý drak a namakaný prase v jednom. Paráda. Hudbu hodnotím slovem odpad s vykřičníkem a souboje slovem odpad s dvěma vykřičníky. Drobátko se stříhalo. Hlášky se ztratily někde v časoprostoru anebo prostě z toho hroznýho scénáře utekly. Film aspoň trochu zachraňuje Brendan Fraser, protože jak John Hannah, tak Luke Ford mě ani maličko neoslovili. Celkově je to nadmíru drahá nuda, asi jako Evan Almighty. 145 miliónů dolarů(rozpočet)/392 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/51 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(20.11.2008)

Jedničku i dvojku mám moc rád. Oběma dílům jsem dal za pět. Ale tady ať se snažím sebevíc, nemůžu dát více než 3. Proč? Především kvůli absenci pravé Eve, sice se Maria Bello snaží, ale Eve je jen jedna. Pak ten děj je více nabušený, je tu více všeho, ale za cenu lepšího příběhu. Nicméně pár dobrých fórků to zachraňuje, (především Jonathan a Rick hláškují jak o život), a plus dávám taky za to, že +/- jsem se nenudil. Ale není to ta stará dobrá mumie, na kterou jsme zvyklí. Škoda, protože z mého pohledu se jedná o největší zklamání roku 2008.(3.2.2009)

• MrHlad

Jet Li vstal z mrtvých a rozhodl se ovládnout svět. Naštěstí je tu Rick O`Connell a jeho rodina, která mu v tom zabrání. Mizerně natočené akční scény tlačí třetí Mumii dolů. I když se ve filmu pořád něco děje, málokdy v té záplavě průměrných triků a papírem šustících dialogů člověk narazí na skutečně zábavný moment. Rádoby dobrodružná podívaná, která se tváří jako ideální rodinná zábava, je ve skutečnosti prvotřídní ukázkou promarněného potenciálu.(29.7.2008)

• - Návrhy všetkých osôb a stvorení (yetiovia, trojhlavý drak, terakotový vojaci) mal na starosti Aaron Simson. (Greenpeacak)

• - Dom, v ktorom býva Rick O'Connell (Brendan Fraser) sa nachádza blízko Londýna, v Aylesbury. (Greenpeacak)

• - Tekutina, ktorá sa nachádzala vo vnútri oka Sangri-la, teda elixír života, sú vlastne zmenšené pixely diamantov. (Greenpeacak)