Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

deLaFere

Bale je vynikající, ale Wahlberg ještě lepší, vyloženě jsem mu fandil a měl chuť za něj poslat jeho rodinu ke všem čertům. ()

Lovec prasat

Sociální drama o dvou bratrech, z nichž jeden je silným boxerem, který se však musí naučit si dupnout, a druhý vyšeptalou troskou, která se musí sebrat a udělat správnou věc. A o pár dalších věcech... Vše podtrhují kvalitní herecké výkony hlavně ústředního dua (Bale je opravdu neuvěřitelný) a napínavá režie soubojových i dialogových scén. Celý článek zde. ()

Petulka88

Mám rád filmy o boxu. Tenhle si ale (i přes veškerou snahu sympaťáka Marka Wahlberga a krásné Amy Adams) ukradl pro sebe vynikající Christian Bale. To ale není vůbec na škodu, protože sledovat jeho herecký koncert je opravdu zážitek. ()

Pathrose

Jedno z velkých překvapení. Jelikož moc bojové filmy rád moc nemám, tak na Fightera jsem se i těšil po recenzích a všech doporučení od kamarádů. A byl jsem velmi spokojen. Christian Bale je absolutně vynikající a Mark Wahlberg to také zvládl více než dobře. ()

BDMarty007

Klasické sportovní respektive boxerské drama jakých jsem viděl už asi pět. Tady je to ještě okořeněné sociálním dramatem. Děj je od začátku až do konce plně předvídatelný. Přesto to celkem slušně funguje a dá se na to koukat. Oproti jiným podobným dílkům je to pojaté trochu méně pompézněji, civilněji. 70% ()

danny_21

Tuctové sportovní rádoby " rodinné " drama o tom jak boxer spadl na dno a potom dolezl až na vrchol za - kolikrát jsem tohle už viděl ? Z šedi průměru ho tahá zase jednou výborný a pohublý Chris Bale alias smažka Dickie, takže hlavně díky němu 65 % ()

bono22vox

Na výsledný počin se dá dívat ze dvou úhlů pohledu: Fighter je buď dosud nejrealističtěji pojatá ,,pohádka pro dospělé", respektive naplnění amerického mýtu o self-mademenech - nebo film, který si na začátku dovolí být sociálně kritický, ale v závěru uhne k idyle, aby publikum moc nedeprimoval. Jak napsalo už hodně recenzentů, autoři jako by si nebyli schopni vybrat, jestli chtějí natočit spíš idealistického Rockyho nebo deziluzivního Zuřícího býka... i přesto ale dávám 70% a to především díky Ch. Baleovi... ()

Pavel82

Rozjezd je hodně pomalej a nesednul mi. K Fighterovi jsem se musel vracet a comeback neměl jednoduchý, ale dokázal si to u mě vybojovat... Bale potvrzuje svoji extratřídu (ztroskotanec jedna báseň) a Wahlberg svůj klasický průměr (absolutně ničím nezajímavý, zapomenutelný výkon). Klasický příběh, dostatečné emoce, velmi dobrý hudební podklad , kvalitní režie... to vše skvěle namícháno pro ideální zážitek.... Mám rád sportovní filmy, které vlastně nejsou moc o sportu. Velmi silné čtyři. ()

ljukyljuk

White trash drama, ktorá je niekedy až perfektne tragikomická, aj keď to možno nemá v pláne (každá scéna so sestrami fakt stojí za to). Dej nie je až tak prekvapivý, ale je to podľa skutočnej udalosti, takže tým pádom tu niet čo vyčítať. Najväčšou devízou ale sú práve charaktery. Nie sú čierno-biele, chvíľu sú vám sympatické, chvíľu by ste im najradšej jednu vlepili, jednoducho sú reálne a tak je to dobre. A že budem mať slzy na krajíčku pri zápase boxu, to som fakt nečakal, no prišlo to. Lebo vidieť, čo sa deje na obraze a prežívať ten šialený adrenalín pri pozeraní sa na šport, ktorý mi v bežnom živote nič nehovorí, to chce naozaj poriadne "herecké gule". A tie tu teda mali všetci do jedného. Už iba ako čerešnička pôsobia záverečné titulky, počas ktorých si ešte raz uvedomíte, aký skvelý je Christian Bale herec. 85% ()

Armin82

Scénáristicky ani příběhově nic neobvyklého, nečekaného a už vůbec ne překvapivého. Aniž by člověk četl popisku k filmu, už po několika minutách mu je jasné, jak se bude snímek vyvíjet a jaká je pointa. Nicméně i přesto dávám 80% a důvod? Christian Bale. Po pravdě se vůbec nedivim, že se u posledního Batmana nechal slyšet, že si masku tohohle maskovanýho hrdiny nasadil naposledy. On to opravdu nemá zapotřebí, protože prostě a jednodušše zahraje všechno. Tenhle talentovanej brit je přesnou ukázkou toho, jak se pozná dobrej herec. Dejte mu masku Batmana, nechte ho zahrát kouzelníka(Dokonalý trik), vysloužilýho vojáka(3:10 Vlak do Yumy) nebo zkrachovalýho,vyfetovanýho boxera a on to prostě zahraje. Nejen to, on to zahraje bezchybně. Nejen, že je schopen řádově v několika měsících nabrat nebo shodit 20 kilo svalový hmoty, ale dokáže se do své role neskutečně vžít a dává do toho všechno. To jsou důvody, díky kterým ho momentálně považuju za jednoho z nejlepších herců Holywoodu. Toho Oscara dostal po právu, protože tenhle film staví hlavně na něm! Těšim se na jeho další počin ()

Nocturno culto

Kvalitní dílo, ukazuje na pomíjivost slávy, která dohnala skvělého sportovce až do vězení, tam mohl najít sám sebe a zodpovědně dohlédnout na růst svého mladšího bratra, ze kterého udělal mistra světa WBU ..Konec byl sice emotivní ale podle mě přišel ten zvrat až příliš prvoplánově .. 60 % .. ()

D.Sleeper

Paradoxně ani jednu ze čtyř hvězd nevyboxoval Marky Mark Wahley, co by hlavní úderník, ale všecky oscarové "záběry" tu oddřel úderník s handicapem, bratr asistent, Cracky Crack Baley :) ()

Sign

Úžasný Mark, výborná Amy, dechberoucí Melissa a naprosto dokonalý Christian!!! Film o boxerovi který dokázal že opravdu stačí mít srdce,věřit a jít si za svým za jakoukoliv cenu nehledě na názor ostatních,film o touze a bezedné trpělivosti na jejímž konci prostě musí být vysněný cíl do kterého dal jeden z nejslavnějších boxerů celý svůj život plný pádů a na konci stál jako vítěz. I´THE ONE FIGHTING!!! NOT YOU,NOT YOU AND NOT YOU!!! ()

gemi

Tolik nesympatických lidí v jednom filmu, to se nevidí každý den. První dvě třetiny filmu totální utrpení, měl jsem co dělat, abych to nevypl. Finále super, ale film nezachrání. ()

IEO10

Výborné drama z prostředí boxu se špičkovými hereckými výkony v čele s Christianem Balem ,ale na boxerské klenoty jakými jsou (rocky,zuřící býk,těžká váha) něco málo ztrácí ,i tak spokojenost......... ()

Čejkyn

Velmi milý,příjemný film vypráví příběh dvou bratrů z chudé rodiny kteří se rozhodli proslavit sebe a svoji čtvrť boxem.O stupeň výš zvedá snímek absolutně skvělý Ch.Bale ,ač je to vedlejší postava,zajímal mě víc jeho příběh než ten hlavní.M.Wahlberg svoji roli zvládá taky obstojně,a nebýt takového očekávaného průběhu poslední 1/2 hodiny filmu,asi bych napálil plný hodnocení,takhle zůstávám na 80%. ()

vetsinezobri

Úplně mě to nenadchlo. Wahlberga nemám rád, takže jsem do toho šel s předsudkama. Nezachránil to ani na kost vyhublej Bale, kterej si to očividně užíval a to jeho utíkání před mámou mě bavilo. Nepřišlo mi to ničím výjimečný, prostě další boxerský drama. Špatný to ale nebylo, to bych lhal. ()

iKosser

Film je to vskutku zvláštní. Na začátku jsem měl pocit, že si s tou nominací někdo dělá srandu, ale ke konci jsem pochopil, že snímek graduje společně s Mickyho formou. A takový přesně z toho asi měl být pocit->cesta z úplného bahna na top. ()

rottik-cb

Když je film o boxu tak trochu nuda, že něco špatně. Fighter je o dost horší než Million Dollar Baby, ale také o dost lepší než Zuřící býk. Na to, aby se stal kultem, ale nemá. Největšími přednostmi filmu jsou pěkná kamera a herci. Christian Bale vypadá úplně jinak, než ho známe, a je vidět, že si svoji roli vyhublého nezodpovědného feťáka vyloženě užívá. Trochu tak zastiňuje Marka Wahlberga v hlavní roli. I když ty jeho svaly jsou fakt sexy :) A Melissa Leo je prostě čarodějnice k pohledání. Balancuji mezi 3 a 4, ale nakonec uděluji 3, protože tohle už jsme opravdu viděli mockrát a nějaká snaha o invenci by neuškodila. PS Počkejte si na titulky, budete příjemně překvapeni :) ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale