Reklama

Reklama

Ezra Miller se představí v roli Barryho Allena alias Flashe, který ve vůbec prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC překonává hranice svých superschopností. Barry Allen použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů a donutí ho závodit o život, aby zachránil budoucnost. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (5)

Trailer 11

Recenze (511)

Morien 

všechny recenze uživatele

Jediný film DCEU, během jehož sledování jsem si nechtěla vyškrábat oči a vyškubat vlasy. A dokonce jsem se bavila. Ale pořád je to dost pitomé, aby bylo jasno. A problematické skrz Ezrova civilní extempore. Ale mám ještě potřebu pár týdnů poté dojít a říct, že Muschiettimu se povedlo se dvěma Ezry vytvořit víc chemie mezi postavami než všem ostatním DCEU režisérům se všemi ostatními herci dohromady. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Rychlík, kterému se musí běžet naproti. Mně to jde snadno, protože se rád oprostím od toho, do jakých zatáček se rozlil osobní život Ezry Millera a dokážu si jen užívat to, jak autenticky a zároveň neuroticky opět působí. Zachránil tím od nesledovatelnosti Ligu spravedlnosti a pro mě s přehledem uspěl i tady. Vzhledem k diváckému propadáku je to ale jeho konec nejen v úloze hrdiny s bleskem na hrudi, ale nejspíš i jako herce velkých rolí a filmů a s tím se mi smiřuje opravdu těžko. Flashova prokletá sólovka je ale problematická i bez vyhroceného názoru na hlavního představitele. Kombinuje totiž potrefený humor, patosem nešetřící rodinné drama a multivesmír. Film, který chtěl paralelní světy před několika lety představit, tak přichází s křížkem po funuse a vzhledem k několikrát odložené produkci a změnám na tvůrčích stoličkách si k hraní s nimi nestačil vyšlapat cestičku. O to raději jsem, že funguje i to málo, co se povedlo stihnout. Ohlédnutí do minulosti málokdy selže a nostalgické povzdechnutí nad těmi, kteří už mezi námi nejsou sem vzhledem k hlavnímu dějovému oblouku pasuje téměř nevídaně. Zároveň ale třeba přiznat, že nad velkými diváckými vějičkami (bohužel dlouho dopředu prozrazenými), tedy účastí starého Batmana a nového přírůstku z Kryptonu, je potřeba se příliš nezamýšlet. Někoho účast prošedivělého ochránce Gothamu bezpochyby rozpláče, ale jakmile se snažím pospojovat smysluplnost účasti zmíněné dvojice a (ne)dopad na výsledný konec příběhu a časového paradoxu, dostaví se rozpaky, protože jako celek jejich účast působí uspěchaně. Stejně tak možností, jak vesmír kolem adaptací nakladatelství DC rozšířit, přestavět nebo jen hodit zpátky na začátek, bylo nevídaně - a nestalo se vůbec nic. Tohle lákadlo tak dopadá na neúrodnou půdu a dělá z Flashe dobrodružství, srandu, potěšení i doják, ale nikdy ne obří událost, kterou celé ty roky sliboval být. 70% ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Nový Flash je hoodně neortodoxní superhrdinovka, která se svým dějem vymyká standardům a která je svým průběhem tak strašně nepředvídatelná, až si mě díky tomu získala a já jsem spokojen! Flash se díky své schopnosti běžet rychleji než světlo vrátí zpět v čase kvůli záchraně matky, ale jak už to tak bývá, vše se pokazí a dostane se do světa, ve kterém se teda dějou věci. Většina superhrdinů neexistuje, Batmanem je Michael Keaton (nostalgie!!), lítá nám tady Superwoman a k tomu přibude nový Flash ze současnosti dané linie. Na jednu stranu jsem zpočátku remcal, že se ani DC nevyhne paralelnímu multiverse nápadu, ale ve výsledku si s tímhle pohrál velmi dobře a tolik nápadů, postav, cameí a změn, které ukázal, mě dostalo. První polovina filmu jede čistě v komediální stránce a až ve druhé dostaneme záporáka, akci a nečekaně poutavě rozehraný multiverse a vše v něm, až do finálního záběru, který naznačuje, že v pokračování ještě bude na co koukat. Nápad “procházení zdí” a vracení v čase jsou fajn ozvláštnění tak “basic” postavy jako je Flash a ukazují, že je to postava pro DC verse daleko důležitější, než původně vypadala a když připočítám i odhalení backgroundu, jak a kdy dostal své schopnosti, máme tady dalšího plnohodnotného superhero, kterého chci na plátně ještě určitě vidět! No ve výsledku úplně dostatečně uspokojivá popcornovka, u které si nejsem jistý, proč ji všichni takhle hejtí. Jo a cameo Nicolase Cage a George Clooneyho je absolutní top! Na režiséra tří hororových celovečeráků rozhodně kvalitní prvotina v žánru! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„BARRY, TY JIZVY, CO MÁME, Z NÁS DĚLAJÍ TY, KÝM JSME. NEMÁME SE VRACET A NAPRAVOVAT JE. NEPROŽÍVEJ SVOU MINULOST. ŽIJ SVŮJ ŽIVOT“…  „Back to the Future“ pro mladý. Takovej komiks, kde nejlepší postavou je Batman. Ať už s ksichtem Afflecka nebo (a pro některý z nás spíš… ) Keatona. Hlavně kvůli němu si na Flashe vždycky vzpomenu. Chyběl mně humor, protože to zábavný byla většinou spíš parodie. Jako jo, dalo se to, ale …     /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Tvůrci potvrdili, že se inspirovali filmem „Návrat do budoucnosti“. 2.) Jen pro připomenutí - Michael Keaton ztvárnil Batmana 2x. V letech 1989 a 1992 v režii Tima Burtona. George Clooney v roce 1997. Jeho Batman (a Robin) se ovšem nemá čím chlubit… 3.) Thx za titule „Petr Zenkl“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Chtě nechtě, celovečerní sólovka s populárním rychlonožkou ze stáje DC želbohu reprezentuje vše, co je na moderních komiksových filmech a blockbusterech celkově špatně.... Nejen v rámci filmovýho DC univerza Flash nepůsobí jako inovativní žánrový prototyp, který by měl svou originalitou a vynalézavostí jako rychlostí blesku progresivně směřovat kupředu, což bylo ostatně avizováno od samotných tvůrců nebo skalních fandů. Paradoxně totiž působí právě naopak: zpátečnicky, jako několik kroků zpátky; jako nedopečenej produkční polotovar a nechutná rychlokvaška, jejíž příprava byla přehnaně uspěchaná. Zejména pak působí jako šíleně nefunkční pseudo-crossover, který namísto kvalitního příběhu o záchraně rodiny [potažmo Barryho vztahu k matce] dává do popředí lacinou marketingovou reklamu na fan-servis a věšák na easter-eggy, který nepůsobí nijak zábavně, ale naprosto směšně, až trapně – a je mi fakt smutno z toho, že se komiksový filmy dostaly do tohoto stadia.... Zda je to příčina studia či režiséra Andyho Muschiettiho je mi záhadou, ale když už sem tam sporadicky dojde na serióznost či emocionální hloubku, Flash se jí marně snaží obhájit naprosto dementní hrou na city v podobě výměny konzervy s rajčatama [ne, nedělám si srandu]. Hřebíčkem do rakve týhle naspeedovaný jízdy skrze digibordel do krematoria zapomnění [protože jinak se to nazvat ani nedá, a o zapamatovatelný film tuplem nejde] je echt nezajímavá akce, která až přehnaně lpí na naprosto odporným CGI [kvůli kterýmu hlavní postavy působí jako gumoví panáci z céčkovýho animáku]. Což se samozřejmě pojí s absolutně nekoherentním a zkratkovitým příběhem, vedoucí odnikud nikam, poněvadž finální katarze = nula.... Rádoby cool [ale ve skutečnosti naprosto lacinými] lákadly jsou zde pak comeback legendárního Michaela Keatona v roli Batmana či Michaela Shannona jakožto generála Zoda [nejde o nic víc či míň než o laciný tahák nostalgie], dvojrole Ezry Millera [jež je dost otravná, jelikož ten týpek fakt nemá žádný charisma], cestování časem alá Back to the Future z Wishe, a v neposlední řadě pak nesmyslný a absolutně zbytečně využitý koncept multiversa [který je zde doslova vysvětlen receptem na špagety] – přičemž všechny tyhle taháky jsou zde jen jako přikrášlený pozlátko, který však z hlediska vyprávění reálně nemají žádný ospravedlnění či opodstatnění [a kupodivu mě upřímně děsí, kam otěže DC nyní povede můj miláček James Gunn].... to vše [zcela legitimně] degraduje Flashe na fakt podprůměrný blockbuster, který si pozornost věrnýho komiksovýho fanouška doopravdy nezaslouží. To už si radši běžte někam zaběhat. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (47)

  • Hlavná budova ruskej väznice sa nápadne podobá na pamätník Buzludža v Bulharsku, čo je teraz pamätník z komunistických čias Bulharska. (Arsenal83)
  • Cílem kostymérů pro Batmana (Michael Keaton) bylo zachovat původní oblek, jaký používal v prvních dvou filmech od Tima Burtona. Ovšem problém byl v jeho funkčnosti, kdy neumožňoval herci hýbat hlavou do stran ani nahoru a dolu, a proto se musel v kostýmu vždy otáčet celým tělem. Přišli tak s úpravami, které kostým učinili víc flexibilnější, pohodlnější a celkově použitelnější. Když s tím za Keatonem přišli a pověděli mu o těchto vylepšeních, odmítl s tím, že to tak prostě nemá být. (ScarFace_V8)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (více)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Reklama

Reklama