Pravěk útočí

• Velká Británie Primeval (více)
Velká Británie / Německo / Francie, (2007–2011), 27 h 10 min (Minutáž: 42–48 min)

Douglas Henshall, Lucy Brown, Andrew Lee Potts, Hannah Spearritt, Juliet Aubrey, James Murray, Ben Miller, Mark Wakeling, Laila Rouass, Jake Curran (více)

Série(5) / Epizody(36)

Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen... (Djkoma)

casef

Kdyby to měla na starosti americká produkce, mohlo to být ještě lepší. Nevim jestli je to malým rozpočtem, ale ty filmové efekty vypadají jako z minuléto století nebo že je dělal student 1.ročníku filmové školy. ()

viky13

První série byla zkouška jak se to lidem zalíbí. Naštěstí prošel, i když tak tak. Jsem ráda že dali zelenou druhé a potom třetí sérii, protože každá série je lepší a lepší. Zdokonaluje se, postavy se vybarvují a speciální efekty ( i když šnečím tempem ) se zlepšují. ()

Uesbe

tým škriekaním by sa mohla liečiť mizofónia ale nejakým spôsobom je to tak zábavnejšie a detinskejšie. je to taká Jurská prča, okrem momentov, kedy  je to smutné kvôli smrti dobrej postavy alebo pri prehliadke zvierat, ktoré nikdy neochutnáme...celkový dojem dobrý, aj ti digimoni, ehm, dinosaury ()

Vitasek123

Tak jsem se vrhnul na rewatch tohoto seriálu, který jsem jako malý zbožňoval. Pokusím se shrnout jak se můj názor s odstupem času změnil. Vezmeme to po sériích, 1 a 2 série: jsou pořád bezkonkurenčně nejlepší ze všech. Je tam vše: tajemno, výborná atmosféra, prouzkoumávání anomálií, nečekané zvraty a hlavně skvělé postavy. Opravdu, ta hlavní pětice postav má mezi sebou skvělou chemii, motivace/dialogy jsou taktéž perfektní. Jediné, co je s odstupem času horší je CGI, zvláště v prvních dílech, ve kterých se občas nějaké záběry opakují. 3 série: Tady se začíná můj pohled lehounce lišit, v této sérii začíná, alespoň pro mě, úpadek seriálu. Prvně kvůli tomu, že se „pětice“ hlavních postav v průběhu série postupem rozpadne. Pouze 2 postavy se objeví i v následujích sériích. Představí se nám nové charaktery, které se bohužel nevyrovnají těm starým. Dějová linka u jedné postavy, která si mimochodem zasloužila mnohem víc, končí otevřeně. Nová záporná postava se tu vyskytne úplně od nikud, neví se proč, jak a kdy se začala o anomálie zajímat, nemá background a to je škoda. CGI je lepší, příběh není nijak převratný, ale stále se to dá skousnout. 4 a 5 série: Poslední 2 série jsou bohužel zklamáním, jako malej jsem je měl rád, ale míň jak předchozí. Teď je pro mě ten rozdíl ještě větší. Je tu opět nové složení týmu, pár členů se v této sérii už neobjeví, vyjma jedné epizody. Je vidět, že tu tvůrci chtěli víc a víc všeho, větší hrozby, zvířata... Některé věci ani nedávali smysl, v podstatě se neshodovali s tím co bylo zmíněno v předchozích řadách. Je tu opravdu málo povedených epizod, většina je těžký průměr. Zakončení se nezdařilo, možná tvůrci počítali i s další sezónou, která bohužel není. Takže konec taky podle toho vypadá, je otevřený, nic není pořádně uzavřeno, škoda. Celkově, ale stále patří seriál k mým oblíbeným, hlavně první dvě série, třetí se ještě dá, zbytek už bych si znovu nepustil. 7/10 ()

Beri

Nemôžem si pomôcť, ale tento seriál na mňa pôsobil strašne amatérsky a neoriginálne. Herecké výkony menej než priemerné, a tie pokusy o vtipné situácie radšej ani komentovať nejdem. Podobný dojem ako zo seriálu Eureka. ()

Renie42

Jen náhodou jsem narazila na tento seriál v obchodech. Ale jakmile jsem uviděla dvojici člověk a dinosaurus, vzpomněla jsem si na Jurský Park, neváhala a koupila si to. Bylo milým překvapením, že seriál má spád a děj a i triky se povedly. Hltala jsem doslova každý díl první série. Těším se na další pokračování a věřím, že díl od dílu bude lepší a lepší. Dodatek k druhé sérii: Je vidět, že svět se změnil, lidé na první pohled zůstávají stejní, jiní mizí a objevují se v jiné identitě. Anomálií přibývá, existuje instituce, která jimi zaobírá, kde právě pracuje profesor Cutter se svým týmem. Zvířata z minulosti i budoucnosti děsí stále více obyvatel. Je tam více zla ohledně lidí na druhé straně, což se mě oc nelíbilo, ale dalo se to přežít. Poslední díl druhé série jsem koukala doslova s otevřenou pusou. Smrt Stephena mě zasáhla, ale nevím, zda se nějakým zázračným způsobem objeví v další řadě. To asi ví jen Helen a parta jejích klonovaných vojáků. Od raptora, smilodona, mamuta, přes příšery z budoucnosti, to vše je tam k vidění. (Rexe mi bylo líto, jak se s ním zle zacházelo, doufám, že bude opět fit). 3. série: Jak smutné, že někteří hlavní hrdinové odcházejí, nebo jsou zabiti, jako v případě Nicka. Myslela jsem, že to dotáhne daleko a Jenny (Claudia), to mě zamrzelo, že to s ní takhle skončilo. Ale plno nových tváří to trochu rozvířilo. Některý díly se mi zdáli, jako kdyby nevěděli, o čem točit, ale některé díly byly opravdu super (např. díl s gigantosaurem). Opět otevřený konec. Bude snad další řada???? ()

pekas

Prvních šest dílů se mi nelíbilo. Zvířátka pěkný a agentka taky ujde. To je ale vše, na co se dá dívat. Ostatní je fakt slabota. Dalších sedm dílů to samé v bledě modrém. ()

Stejšn

Tenhle seriál má dva základní vážné problémy: první je děsná namachrovanost hlavních postav. Tzn. všichni okamžitě znají všechna řešení, ničeho se nebojí, bleskově vědí co dělat, všechno mají k dispozici, je to jak počítačová hra a stejný problém měla např. nedávná třídílná Zahada Bermudského trojúhelníku. Je to chyba jak scénáristická, tak herecká. A druhý problém jsou televizní triky. Což je u seriálu, který na tricích stojí, opravdu podstatná chyba. Bohužel je to průšvih do očí bijící - počítačové potvory naprosto nekorespondují s natočeným prostředím. Jsou špatně nasvětlené, špatně zaostřené, dokonce se hýbou jinak než kamera a prostředí. Takhle špatně to bylo naposledy vidět snad jen v Putování s dinosaury. Navíc třeba stonožka, která řve jako Vetřelec, je fakt blbá. Celkově mě to vůbec nezaujalo. I když námět má velký potenciál, zpracování to bohužel sráží. ()

inmax

Asi to nemá cenu srovnávat, ale kterákoliv dinosauří scéna ze 17 let starýho Jurskýho parku strčí celej Pravěk útočí do kapsy :) Nápad s "portály" do jiného časoprostoru není moc originální, ale dalo se z něj vytěžit daleko víc, hlavně kdyby ve filmu hráli zkušenější herci a né jen nějací ochotníci, modelové a rádoby zpěvačky. Akční scény působí směšně. Kdyby se tvůrci nepouštěli do sci-fi a natočili radši další dokument, udělali by líp. ()

LordArthas

Tak zůstanu u těch 5 hvězdiček...ikdyž po druhé sérii to začalo ztrácet dech...občas se to zvedne a tak furt dokola....je škoda, že nebyl využit víc tento potenciál. Ale stále je to furt hodně zajímavý a ojedinělý seriál...:) ()

Prubner

Po prvním dílu (druhý už neriskuju). Tady je všechno špatně. Scénář je mizerný a herci do jednoho nezajímaví, nesympatičtí, nevýrazní, bez charismatu, v případě žen lze říct rovnou oškliví. V německých filmech jsem na ošklivé herečky zvyklý, protože Němky prostě takové jsou, ale v Británii by se snad nějaké pohledné herečky našly, ne ? Přece tam nemají jen Keiru (doufám). Zvířata nevypadají moc realisticky, obzvlášť velcí ještěři, kteří se pohybují tak lehce, jako by vážili pár kilo. Samotný námět není špatný, pravěk je ve filmu pořád ještě málo využitý ... Ale to bídné zpracování ! ()

DooFooS

Hodnoceno po čtyřech dílech, protože na víc nemám odhodlání. Pokud to vezmu z opačného konce, tak jednu hvězdičku dávám za celkem výborný nápad a pravěkou náplň seriálu. To ostatní mě neustále iritovalo skoro jako u Medicopter 117. ()

ondrasz odpad!

Musim uznat, ze je to skutecne vyjimecna debilita :-) Cim vic dilu vidim, tim je to legracnejsi.... Kdosi zde napsal, ze je to neco mezi Akty X, Hvezdnou branou riznutou pravekem...... Doporucuji vyhledat ihned odbornou pomoc - diagnoza - kretenismus :-D ()

Idealista

Jsem velký fanda Jurského parku a filmů o cestování v čase , takže ten to seriál je vážně pro mne to pravé . Kvalita jednotlivých dílů je trochu kolísavá , je i vidět že tvůrci neměli nijak závratný rozpočet . Ale i přesto mne každý díl pobaví skvělým humorem a napínavou akcí . Nikdy před tím bych neřekl že ve mne budou hrůzu vzbuzovat evidentně počítačové potvůrky . Skrátka mi to sedlo a patříto k malé skupině seriálu na které se vždy velmi těším ! ()