Řekni, kdo tě zabil

• USA Pushing Daisies (více)
USA, (2007–2008), 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hudba:

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (více)

Série(2) / Epizody(22)

Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)

bouncer

Po první sezóně... Pushing Daisies se tváří jako kouzelná komedie, s několika nadpřirozenými prvky a velkou láskou, která se obejde i bez doteků. Takže je to krásně nezávadné...teda až na to oživování mrtvých. Na první pohled seriál opravdu kouzelný je, nadsazené barevné zpracování upoutá a první díl navnadí. Nápad použít schopnosti k vyšetřování vražd autorům umožňuje na každý díl mít dostatek nápadů k vyprávění. Ovšem postupem času originalita rychle vyprchá, díly se začnou podobat jako vejce vejci a zpočátku zajímavé použití vypraveče začne být neuvěřitelně otravné. Nejenže jeho hlas se oposlouchá, ale neustále vypráví to samé, ideálně každý díl několikrát a k tomu přidává hlášky o evidentních faktech jako kdyby měl diváka za hlupáka, který by to bez něj prostě nepochopil... (1. sezóna - 65%) ()

MoiJe

Jednoduche a pritom pomerne originalne, rozhodne vtipne:) Neviem si predstavit niekolko serii a stale dookola, ale taku jednu stopro:) Inak aspon pre mna bez tituliek nezvladnutelne:) ()

Gazy

Je to sice hodnocení jen devíti zatím odvysílaných epizod, ale hodnocení naprosto zasloužené. Přijít s něčím takovým do rušných seriálových vod je hodně odvážný počin, naštěstí vyšel na výbornou. Nejvíce to asi připomíná Burtonovu Velkou rybu, ale v žádném případě se nejdná o vykrádačku. Už od prvního dílu mě Pushing Daisies okouzlilo a nepustlo, je to totiž krásně magické, pohádkové, plné barviček, ale vzhledem k zápletce i docela morbidní a všechno dohromady to vytváří neodolatelný mix čekající na divákovo zakousnutí. I obsazení je dosti povedené, pekař Ned je správný sympaťák a obživlá Chuck v podání Anny 'Bathory' Friel je rozkošná a jednoduše není možné si ji neoblíbit. Už teď se nemůžu dočkat podzimního nášupu nových epizod, protože z těch prvních devíti jsem velice příjemně namlsaný. ()

Marek1991

Pekná blondína, pekná Anna Friel, zvláštny herec v hlavnej úlohe, zvláštny príbeh, celkovo fantasmagória a hovadina, ale dalo sa ňou na chvíľu pobaviť. ()

keddy79

Hezké, zajímavé, originální, barevné, rozkošné postavy. Viděla jsem 7 dílů a nějak mně to nenutí se dívat dál. ()

Adasin

Opravdu jsem se neměla dozvědět název tohohle seriálu v originále, neboť si pokaždé, co jej vidím nebo slyším, tak si, i přes uvědomování si jeho skutečného významu, představím vytlačování sedmikrásek z hlíny, a mám záchvat smíchu... Jinak mě kdysi tenhle seriál bavil svou ujetostí asi dva týdny. Naprosto ideální, chcete-li nějakou milou vtipnou kriminálku a máte dost klasického C.S.I. Tady bych brala i víc sérií. 7/10 ()

Paxxx.cz

Vtipný seriál s týpkem, který umí dát a zase brát život a taky s krásnou Annou Friel známou z filmu Bathory, díky které se na seriál příjemně dívá. ()

kareen

Po celou dobu sledování, jsem měla pocit, jako by mě někdo hodil do burtonovského universa, avšak ne toho temného, ale naopak toho vizuálně i jinak hýřícího barvami, hemžícího se spoustou bizarních figurek a naplněn stejnou měrou jak černým, tak vlastně i laskavým humorem. Detektivní případy nejsou nijak ohromující, ale komu na tom záleží, když je to celé tak absurdně nápadité, Anna Friel roztomilá, Lee Pace sympaťák až na půdu, vedlejší postava černocha narušuje obvyklý stereotyp už jen tím, že ve volném čase plete svetry, tety mořské panny nemají chybu a i ty mrtvoly berou svoje vraždy tak nějak sportovně. A navíc je to provoněné všemi druhy koláčů, co jich jen v místní koláčovně napečou...no, neberte to! ()

sonnak

Ohromně kouzelná a perfektně natočená podívaná s neuvěřitelně přitažlivou vizuální stránkou...jestli bude fungovat i zbytek se uvidí. EDIT: Po pár dílech se přestávám dívat, nemá to pro mě zkrátka náboj, ale chápu, že si to ostatní můžou zamilovat. ()

blackrain

Neobyčejná detektivka s velkou dávkou černého humoru a romantiky. Nejdříve jsem si říkala, že to bude děsná volovina. S obavami jsem přepínala na TV Prima. Moje obavy se velmi rychle rozplynuly jako pára nad hrncem, protože mě seriál chytil hned od prvních minut a jak je vidět, hned mě nepustí. Už si nebudu herečku Annu Friel spojovat jen s Jakubiskovou Bathory. ()

ABLABLABLA

Tak to je moje. Kouzelnou barevností mi to připomínalo Penelope. Ta atmosféra podle mě hrála v seriálu velkou roli. Taky se mi líbí malý počet dílů, což zaručilo, že se seriál nestihl zkazit, jak to mu zpravidla bývá. Herci byli perfektní od Lee Pace, přes Annu Fiel až po Chi McBride (můj osobní favorit v tomto seriálu), no a tetičky nebyly jiné než perfektní. Jediný, kdo mi tu vadil, byla Kristin Chenoweth - tu jako herečku nemám vůbec ráda a vadí mi snad všude v čem jsem ji viděla. Díly vás nikdy nenudí, střídá se tu vtip, občas napětí (i když abych pravdu řekla, poslední díly jsem viděla s českým dabingem a tam mě velmi mrzelo že v podstatě už od začátku jsem věděla kdo je ten bídák, jelikož ho vždy - aspoň v těch 4 dílech- daboval Vaculík), láska, absurdita, magičnost. A to vše je zabaleno, jak už jsem se zmínila, v krásné přímo pohádkově magické barevné atmosféře. ()

kaylin

Myslím si, že sleduji celkem velké množství seriálů, nebo jsem je aspoň sledoval. Je jich poměrně mnoho, které mě opravdu zaujaly, další, které jsem spíš přetrpěl, ale pak jsou naprosto srdcové záležitosti (i těch je hodně), které se mi vryly hluboko do hlavy i do toho orgánu, který mě hlavně drží naživu. "Pushing Daisies" (podobně jako u seriálu "Supernatural" nechci používat český název, protože je divný) je přesně takovým seriálem, který se mi zapsal hluboko do duše. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/03/pushing-daisies-serial-2007-2009-100.html ()

suicide

Je ještě brzy na nějaké objektivnější hodnocení, takže se ho prozatím zdržím, protože seriál může překvapit. Prozatím po několika dílech zhlédlých kostatuji pár poznatků: Když jsem viděl upoutávku, tak jsem si říkal: "Páni, to je ale skvělej námět na film!" Pak jsem se zklamáním zjistil, že jde o seriál. Víte ono takhle pojatý to nemůže mít dlouhou únosnost na seriál. Co jsem měl možnost vypozorovat, tak se jedná o jakousi kombinaci Zoufalých manželek, Amélie z Montmartru a jakéhosi nespecifikovatelného krimi seriálu. Bohužel ta část, která nesází na kecání a vztahy (krimi) je silně podceňována a degradována na minutový pokec s mrtvým a shrábnutí prachů. Taky mi přijde, že scénáristi se snaží tak intezivně až hystericky vyvolávat zdání pohodového seriálu, že tak nějak zapomínají vykreslit charakter dvou hlavních protagonistů - Neda a Chuck. Bohužel, ač se to snaží scénáristé před divákem zatajit, jedná se hlavně o rozvíjení tohoto vpravdě platonického a bezbudoucnostního vztahu těchto dvou, takže se opravdu nemůžu těšit, že by otravná Chuck zemřela nějakým náhodným dotykem, což je naprosto nereálná představa. A možná právě se divák může opravdu vcítit do těch dvou vedlejších hrdinů (detektiva a Olivie), s kterýma může svou nenávist vůči Chuck sdílet. Těmahle dvěma a ještě tím bezva chlápkem z márnice. ()

Mikita

Po třech dílech se těžko hodnotí, ale u tohoto seriálu mám takový neblahý pocit, že krom pěkné vizuální stránky a pár absurdních příběhů, nemá co víc nabídnout. Když se v příběhu objeví tety mořské panny, mám ještě více pocit, že sleduji variaci na Big Fish. Tento netradiční detektivní seriál je jistě zajímavý a romantický, ale bojím se, že se po pár dílech okouká a zápletka neudrží vaši pozornost dlouho. No uvidíme, dám mu jistě ještě šanci, ale na nějakou závislost to nevidím. EDIT: Potvrzeno. Závislost se nedostavila, ale hrdinové jsou dostatečně sympatičtí, abyste jim věnovali úterní večery. Kouzelná atmosféra a netrediční příběh potěší, nemám ale pocit, že bych nemohla dospat napětím, jak to vše dopadne. A tak se vždy jen těším na to, až se vyšetří, kdo zabil. ()

dr.Orlok

Moderní seriálová pohádka ve stylu Amélie se tu potkává s detektivně-forenzními seriály typu CSI. Anna Friel vyzařuje kolem dokola až nakažlivou optimistickou auru a spolu s Lee Pacem tvoří navýsost sympatickou ústřední dvojici této platonické romance. Jedním z mála záporů vysoce stylizovaného seriálu (viditelné digitální triky, široké barevná paleta), jež se dočkal pouhých dvou řad (z nichž obě byli oproti plánu zkráceny - nejdříve kvůli stávce scénáristů, podruhé pak kvůli upadající sledovanosti) je někdy až přestřelená execentričnost vedlejších postav. ()

Starletka

"Everything we do is a choice. Oatmeal or cereal, highway or sidestreets, kiss her or keep her. We make choices, and we live with consequences." Originální seriál s neskutečně unikátní atmosférou i stylizací, rychle ubíhajícím dějem a sympatickými postavami a herci, který dokáže být jak napínavý tak vtipný tak dojemný a přitom všem příjemně pohodový a romantický bez toho, aniž by upadl do klasické americké telenovely (i když druhá série k tomu bohužel v jednom místě silně skloňuje, ale naštěstí se včas probere). Škoda, že je tak málo dílů, protože hodně věcí by si zasloužilo dovysvětlení. ()

kajas

"Dala bych ti pusu, kdyby mě to nezabilo." Fakta byla následující: První řada na mě působila jako zjevení, protože jsem dlouho neviděla tak roztomilou, vtipnou a originální záležitost se sympatickými postavami (Emersonovy neustálé sarkastické poznámky byly top). Po několika letech jsem konečně zhlédla i druhou sérii, která měla sice více slabších momentů, ale pořád dokázala pobavit. Chválím také český dabing. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (více)