Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

RedRose

Ano, já chápu, že je to dost mizérie, pokud se na to budeme dívat jako na kinofilm. Ale pokud to budete brát jako já, jako žánrový TV film (komedie, až parodie na cokoliv) na pobavení, tak jsem opravdu nadšený! Výborní herci v čele se skvělým Noahem Wylem (jeho podání Stevena Jobse je neuvěřitelně špičkové! (ani pozdější filmy o Jobsovi ho nezastínily!!) a role Toma Masona byla taky vynikající), který patří mezi mé oblíbence a je vidět, že si tuto roli neuvěřitelně užívá! Příběh je téměř tuctový, ale v tomto podání je to i tak výborné a tato trilogie na mě prostě funguje! 82% ()

Quendi

Flynn Carson se propadá z kategorie celkem příjemné, průměrné zábavy do kategorie silně béčkových a přitrapnělých televizních filmů. A to je škoda. Série o knihovníkovi nikdy nebyla dírou do světa. Přesto mě celkem bavila, stejně jako její hlavní hrdina. Tohle už ale hraničilo s przněním, dá li se takové slovo použít v případě, že i původní filmy byly lehkým przněním žánrové modly. ()

Jara_II

Úvod filmu je doslova otřesný (úvodní titulky vypadají jako titulky levného televizního seriálu na úrovni Herkulesa či Xeny, záběry Orleans mi místy připadaly jako amatérské záběry turistů z letní dovolené). Postupem času se ale film, co se technické kvality týče, dostává výše, a i když z toho stále sálá jakási televizní levnota, dá se na to koukat i bez sebezapření a hlavně - Flynn Carsen je tu kvůli všemu, jen ne kvůli dokonalým digitálním trikům. První dva díly, alespoň mě, oslovily svou lehkostí, nadsázkou, vtipem a bohatými narážkami na podobné dobrodružné filmy v čele s Indiana Jonesem. No nemůžu si pomoci, ve třetím díle toto všechno jakoby neklapalo, a i když se Noah Wyle snaží už to na dobrý film nestačí. Tato televizní trilogie je tak zakončena neslaným nemastným třetím dílem a já doufám, že Noah Wyle už nebude dál plýtvat talentem v podobných projektech, protože má evidentně na víc. ()

xxlch

Jako dobrodružný filmík na sobotní večer,kdy se chtěj dívat neodbytné dětičky to jde,poněvadž mohou koukat s váma.Jinak nic moc,ba co dím hodně slabé a asi nejslabší ze všech dílů. ()

pekas

Ano, typický Flynn Carsen. A protože se mi líbí i předchozí díly, tento je na tom naprosto stejně - pomezí čtyř a pěti. Tak dám jednou pětku, ne? ()

Renie42

Přemýšlela jsem, kolik tomuhle filmu dám hvězdiček, 4 za Flynna a Simone, 3 za příběh. Těšila jsem se na tento film, předchozí filmy jsem viděla, tak jsem se nemusela bát, že to bude nuda. Jen mě tam trochu vytáčeli ty relikvie, jako je např. létající Excalibur. Naštěstí tam nepoletoval při celým filmu, ale strčit do muzea Noemovu archu, nalízt kámen mudrců. Celé je to přitažené za vlasy, ale dá se na to dívat. ()

Kubi21

Pro mne nejlepší Flynn. Téměř všechny neduhy byly odstraněny a zůstala příjemná stopáž, lehce nekňubovitý hrdina, tajemná kráska, která je navíc vtipná, vcelku nosný a rozumný příběh a hlavně moře zábavy. Nadprůměrná televizní dobrodružná zábava. ()

kubilov

Po tragické dvojce je Jidášův kalich úsměvným zakončením úsměvné televizní trilogie, která zase trochu oprášila Noah Wylea. Zajímavým oživením je Stana Katic, která navíc obstojně hraje. ()

Blazkowicz

Poslední díl pojatý trochu jinak. Těžko říct jestli to je lepší nebo horší, protože můj zážitek je pořád stejně špatný. Dej, točící se kolem upírů, je ale pěkná hovadina. 2* ()

Idealista

Blbovinka ( mysleno v dobrém ) která je jednoduchá, nebere se moc vážně, někoho potěší jiného nenasere. Do tv. se hodí. ()

rafix

Konečně mám i ten třetí díl Flynna Carsena. I ten třetí díl se mě hrozně líbil. Celá trilogie Flyna Carsena je bezvadná. ()

ArNEtis

No, Flynn nám vyrostl a konečně si našel pěknou babu. Parodie na upíry a drákulu řešit radši nebudu protože bych musela dát odpad, ale celkově mi přišlo že půlka filmu chyběla, takový hrc prc, zazvonil zvonec a pohádky je konec. Málo napětí a dobrodružství oproti prvním dvoum. ()

koza3

Odpolední céčko. S béčkem to nemá nic společného... bohužel. Koukal jsem na to s českým dabingem, tak proto možná podhodnocuji, protože čeština s ruským přízvukem mi urvala jedno ucho. Zpracování triků bylo do nebe volající. Triky jsou hodně nepovedené a amatérské. Viděl jsem jedničku a dvojku jenom z rychlíku, ale ono to na sebe nijak extra nenavazuje. Asi je dobře, že už není další díl, i když je během trojky naznačen. Jediný plusový bod je za Stanu Katic a to jen v některých scénách. Hezká to žena, ale někdy to přehrávala... 30% ()

AndrewNewman

Tentokrat Flynn konečne schytal skutočnú krásavicu. Pri Stane Katic by mi zrejme nevadili ani tie tesáky. Preto prilepšujem o jednu hviezdu, pretože v rámci nejakej originality je to opäť len čisty priemer, v niektorých prípadoch dokonca podpriemer. ()