Comeback

• Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Série(2) / Epizody(51)

Wishkah odpad!

Kdyby se tady aspoň někdo snažil a netlačilo se tak na pilu. A kdyby scénárista pochopil, že největší perly přicházejí díky improvizaci a ne jen z tupého přežvýkání scénáře. A kdyby tu nebyli všichni tak otravní. Je to hovadina. ()

venom14

První řada-3* Druhá půlka první řady-odpad Druhá řada-2* Třetí řada 2 a 1/2* Ale na poměry dneštních seriálů na Nově to vážně ujde ()

Rendiss

Myšlenka dobrá, napodobit americký sitcomy, ale prosím vás, proč to dávaj pořád dokola a žádný nový díly? Herecký obsazení? Snad jen Iva a Lexa jsou dobrý, Ozzák? Dejdarovi to prostě nejde. Matonoha? Bože, ten člověk měl dávno jít do důchodu, za svuj život nedosáhl ničeho, chtěl si teď snad jen něco vydělat? Ne. Comeback ne! ()

Mo.

Většinou není žádný zvláštní důvod sáhnout po české produkci. Na to, abychom byli schopni točit větší množství kvalitních věcí jsme prostě příliš malá zemička - není tu dostatečné odbytiště a tak v českém filmu zkrátka nejsou prachy (o nedostatku opravdu kvalitních herců a režisérů nemluvě). U seriálů se tenhle problém projevuje ještě mnohem markantněji, protože u nich je zapotřebí především ucházející scénář, který vydrží na dostatečně dlouhou dobu - a právě v tom bývá problém. Českých seriálů, které by stály za řeč je minimum a většina jich má datum výroby 5-15 let zpátky. Comeback se sice tváří jako něco výjimečného a na české poměry zřejmě i je (jedná se v zásadě o jediný český sitcom amerického střihu), ale v porovnání se zahraniční tvorbou je ta kvalita prostě a jednoduše špatná. Nezachraňuje to ani české prostředí ani na české reálie šitý humor. Na výběr je mnoho zábavnějších seriálů typu Comebacku, jen většinou nejsou české. Což alespoň trochu náročnému divákovi obvykle nijak zvlášť nevadí. Snad jednou přijde doba, kdy bude mít smysl věnovat českým seriálům svůj čas . ()

Chandell

Po Hospodě a po Okresním přeboru (respektive před ním, ale já sledoval v opačném pořadí) další počin z produkce Novy, který v mých očích snese nejpřísnější měřítka. A stejně jako u přeboru jsem i zde musel při hodnocení přidat, protože některé ftípky jsou opravdu dokonalé. Nejvýraznější postavou je pro mě Simona Babčáková, která mě dokáže svým mateřským přístupem rozsekat … “To by se líbilo každýmu válet se doma v teple a koukat na televizi. Já prostě vypnu topení a elektriku, hodím do pokoje netopejra a jak jdou druhej den rádi chrchlat do školy.“ ()

ondrula

Vtipný to pravda moc není, ale občas bylo znát, že některý dialogy jsou z pera pana Baldýnskýho, kterej není úplně blbej... Postavy se podle mýho moc nepovedly a působí až nechtěně parodicky. Předně hlavní hvězda seriálu - Martin Dejdar, se na svojí roli nehodí, protože s máničkama očividně nemá vůbec žádný zkušenosti a tedy ani netuší, že jejich směšnost je v jejich normalizační zastydlosti a ne v alkoholické demenci. Tomáš Matonoha v roli prudérního fotra suchara podává svůj standardní (tedy bídný) výkon. Kristýna Leichtová je zas taková nafrněná krásná Pražanda, která celým svým okolím pohrdá a taková postava také nevzbuzuje moc sympatií. Dana Batulková je už na tu svojí roli femme fatale od balkánskýho mafiána moc stará bréca (ženským po padesátce by se vážně mělo zakázat se oblíkat do růžovýho) a nejtragičtěji tento výčet doplňuje Matouš Ruml, jehož trapná přetrapná stylizace se do nablblýho puberťáka působí dost uboze. Nejlíp v celým seriálu na mě působily epizodní postavičky, který ztvárnili např. Norbert Lichý, Vlastík Harapes ale třeba i Standa Hložek (!) No a ten předtočenej smích, kterej zazní po každým fóru, to je prostě něco strašnýho, zábava pro blbečky. ()

J*A*M*A*L

Vtip to mělo a to velice originální. Samozřejmě hlavním důvodem proč vidět tento seriál je určitě Martin Dejdar. Ale například takový Tomáš Matonoha je také perfektní herec, kterého mám rád a který mi zde také sedl. Díl co díl to bylo navíc lepší, až na tu poslední sérii obsahující cca osm dílů, které už ztrácely svůj vtip, oproti první sérii. Jednou také konečně solidní český seriál. TOP EPIZODY: Lexa a porno, Křeslo, Prohozz, Koprovka, Heavy Christmas, Zdravý a nemocný, Simonina volba, CzechSteh (není to podle pořadí). ()

Andree8

Češi by měli dělat to co umí, to jest vařit dobré pivo, pěstovat skvělé víno, rodit krásné dívky, sem tam vyhrát nějaký ten hokejový zápas a co se filmu týče, dělat FILMY typu Pelíšky a Samotáři, seriály v duchu Chalupářů, ale proboha, proboha prosím... žádné Sitcomy, které prostě dělat neumíme, nemáme na to a nedá se na to dívat!!! ()

Drirr

Asi jediný český sitcom, který má opravdu nějakou úroveň a v rámci žánru (pokud odhlédnu od toho, že sitcomy nejsou můj šálek kávy) to není žádný velký průšvih. Jistě, herci přehrávají a výprava je zoufale laciná, ale řazení jednotlivých scén a gagů, postava Ozzáka a časté originální nápady ve scénáři (bez ohledu na jeho celkovou kvalitu) dělají ze seriálu poměrně příjemnou záležitost. Viděl jsem zatím jen několik dílů, ale netrpěl jsem a mnohdy jsem byl i příjemně překvapen. A to se mi u českých děl nestává často... dobrých 65 procent... ()

Strandmon

Na českou scénu to je velmi podařený seriál. A čekám jenom na další díly, které jestli vůbec budou tak asi né hned, což je řekl bych velká škoda. ()

Krepi

Těšil jsem se, že česká produkce vyplodí něco vtipného a zábavného.... nestalo se tak... Na druhou stranu, zatím nejlepší český sitcom, který jsme po revoluci vytvořili... ()

Yardie

Abych se přiznal, od tohoto seriálu v podání TV Nova jsem příliš nečekal, po minulých zkušenostech s "díly" této stanice. Nicméně, kouknul jsem se, co nového se zase uvařilo. A byl jsem celkem mile překvapen. Samozřejmě se to nevyrovná americkým sitcomům, nicméně na české poměry celkem kvalitní. Co tento seriál táhne na horu je vynikající Dejdar, který hraje Ozzáka, a Lexa, který je totální pako. Ostatní tak paběrkují, ale ti dva jsou skvělí. Co mi strašně leze na nervy, tak je ten všudepřítomný smích diváků. Ten mi leze krkem, je ho moc. Takže celkově jsem překvapen a určitě na pobavení a odreagování fajn. Howgh! ()

KatRi

Chvíli se bavíte, chvíli se divíte a nevěřícně kroutíte hlavou...I český sitcom může mít světlé okamžiky, bohužel jich je velmi poskrovnu. a to je sakra málo, má-li oslovit mladou generaci, a půjde-li takto dál, Comeback rozhodně nebude důvodem, proč ve čvrtek pustit TV. ()

kymberelyJ

Docela sranda, akorát mi přijde, že se snaží kopírovat rádoby vtipné americké sitcomy. A to tomu spíše ubírá než dává.... ()

dehlie

napriek k predpojatosti k produkcii tv nova som sa odvážil a pozrel som si jeden diel comebacku, potom druhý, tretí...a funguje to! naozaj som prekvapený. seriál tiahne mierne švihlý ozzák, lexa, krásne zlatá kristýna leichtová a v roli šlahnutej saši moja oblúbenkyňa z pusiniek marie doležalová. len tak ďalej! ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý