Přichází Satan!

• Velká Británie The Omen (více)

Narodil se v šest hodin, šestého dne šestého měsíce... Britsko-americký film Přichází Satan! režiséra Richarda Donnera patří ke komerčně nejúspěšnějším hororům s okultistickou tematikou, které prožívaly svůj rozmach ve Spojených státech 70. let. Působeni Satana je v Donnerově filmu dáno do souvislosti s politikou: americkému diplomatovi Robertu Thornovi je za podivných okolností podstrčen k adopci chlapec Damien, ve skutečnosti vtělení Antikrista. Po řadě záhadných nehod, jejichž oběťmi jsou lidé odhalující pravou tvář dítěte, vyhledá Thorn v zoufalství kněze, který mu vyjeví, co musí udělat. (Česká televize)

losmachos

Klasická školu hororu (pro mě spolu s Vymítače ďábla nejvýznamější hororory historie) s perfektním scénářem, herci a zejména s výborně mrazivou a děsivou hudbou. Jako bonus tady tady Gregory Peck ukazuje jak vypadá herectví. I malej antikrist Damien je fakt divnej a strach nahánějící. Prostě hororová bomba. ()

mzop

Při tomhle filmu mě až mrazí. Duchařské filmy mi nikdy nic neříkaly, ale tenhle mě teda dostal. Atmosféra celého filmu podtržená postupným odhalováním všech skutečností, které vysvětlují zdánlivé náhody. Nedrhnou ani herecké výkony, zkrátka žádná složka nepokulhává. Bacha na tři šestky! Zajímavost: Natáčení filmu doprovázely nehody, pády letadel i úmrtí, mluví se dokonce o nejproklatějším filmu všech dob. Nejprobíranější z řad smutných událostí je autonehoda asistenta speciálních efektů Johna Richardsona. Když se vyškrábe z trosek auta, vidí dopravní ukazatel: Ommen 66,6 km. ()

Elanornegra

Tak tento film ma pohltil uplne, vyborn atmosfera, dej, hudba i skvely dej. Na takyto typ hororov cas nema vplyv.. fakt vyobrne... 100% ()

Dann99

Kedže som videl najprv verziu z roku 2006,tak ma tento Omen nemohol ničím prekvapiť.Obidva majú porovnateľnú atmosféru,rovnako znepokojujúcu hudbu aj vcelku slušné herecké výkony.No tento má predsa len Gregoryho Pecka.Aj kvôli tomu a aj za originálnosť dávam 5* ()

Makaan69

Bravo! Nápad absolutně famózní, zpracování tak na 70 % (zas tak děsivé to nebylo, musel jsem se dívat pozdě v noci), a je to docela inteligentní, zaujme to každého, tenhle snímek se právem řadí mezi hororovou klasiku... :) A ta hudba - opravdu požitek. Uvažuji, zda dám čtyři nebo pět hvězd, ale asi se přikloním nahoru, když vidím sračky, které vznikají dnes. ()

MorbiDeath

Smrť kňaza, fotografa a hudba bolo asi to jediné, čo sa mi najviac páčilo. Ale aj tak si film zaslúži, aby odo mňa dostal aspoň tri hviezdy... ()

kakttus

Tento film ve mě zanechal rozporuplné pocity - má bezpochyby skvělý motiv, výtečné herce a dobré zpracování a přesto v něm zůstává nádech jakéhosi nenaplnění, zápletky, která je divákovi předestřena pouze z poloviny. Nechci říkat, že je to špatný film - je to dobrý film, který měl potenciál být výborným. ()

Welington

Přichází Satan! je další film, co mi dlouho unikal a byla to chyba, kterou jsem vlastně napravil teprve nedávno. A opravdu, když říkám, že to chyba byla, pak se nemýlím, poněvadž je to úžasně zpracovaná, hororová klasika, která zanechává otisk ještě dlouho po tom, co jsem ji viděl. Herecké výkony jsou znamenité a Gregory Peck byl špičkovým hercem patřící do míst dalších hereckých legend a ten malý Damien, byl ďábelsky skvělý a mimořádně nadaný. Nejen, že to ten prcek dobře ztvárnil, ale šel z něho strach a já měl k němu respekt po celou stopáž a ke konci jsem z něj sám málem drobet zešílel. Všichni herci měli jasně dané role, jasně zvolená stanoviště a ani se nekřížili, nelezli do míst, na které nestačí a to jim velice prospívá. Každá scéna je malým dotekem múzy a hudební doprovod nádherně, až nelidsky vše doprovází a podtrhuje vyvážený scénář tak znamenitě, až je reálnost snadno dosažitelná a téměř hmatatelná. Scény, ve kterých se děje něco vážného, něco děsivého, mi teprve ukázaly, co je to opravdové mrazení v zádech, které ani zdaleka, po tom všem zážitku, nebere konce. Film je kvalitní, děsivě vynikající podívanou, které se i po letech může člověk pokusit vyhnout, ale nakonec mu bude stále v patách i ve chvílích, kdy mu na ni jen na malý okamžik ulpí zrak. ()

Lewandowski

Rozhodně jeden z nejlepších, ne-li nejlepší horor co jsem kdy viděl. To budování napětí je skutečně parádní, stejně tak herecké výkony v čele s Gregory Peckem, Davidem Warnerem a Billie Whitelaw (ty její oči mě budou strašit ještě dlouho) a i hudba se vám dostane hluboko pod kůži a jen tak se jí nezbavíte. Navíc tenhle film je důkazem, že aby se člověk bál, nemusí z obrazovky cákat hektolitry krve a kilometry počítačově vytvořených střev. Chtěl jsem napsat, že doporučuji všem co se rádi bojí, ale napíšu spíše, že tenhle film doporučuji úplně všem! ()

Marta.Adamko

Jeho matka byla šakalí samice :) baví mě tyhle filmy,protože jsou tak neuvěřitelně neskutečné,mimochodem šarmantní Gregory Peck ()

Aceboris

Damien, samotný diabol , aj keď sa vo filme veľa toho nedeje, väčšinou sa rozpráva a polemizuje o možnostiach , alebo príčinách toho čo sa deje, nebudete mať vôbec pocit, že sa nudíte, film výborne pracuje s emóciami, napätím a spôsobom spracovania. Výborné tu totiž ladí kamera s hudbou a hereckým výkonom v daný moment. Miestami trošku naivné. Klasika , ktorú si nemôže nechať ujsť žiaden fanúšik hororu. Za mňa 8/10 ()

Ozzy89CZ

Na tu dobu dobrý. Dítě samotné je tam vlastně málo. Strach jsem bohužel taky neměl. Je to spíš jen mysteriózní. ()

Gabe

Geniální film. Obrazově, hudebně, herecky, scénářem, atmosférou. Nezestárl (snad jen scéna na hřbitově) a dodnes patří mezi nejlepší horory. Richard Donner nemohl svou kariéru nakopnout lépe. Naopak, kolik režisérů se může pochlubit, že jejich debut je dodnes řazen do zlatého fondu (nejen hororů). A představitel malého Damiena byl vybrán dokonale. Ave Satani ! ()

hodnaduse

asi nejstrašidelnější věc na tomto film je fakt, že mi nešly spárovat airpody s notebookem v hodině - zabila jsem tím reálně 15 minut; potom až se spárovaly a já si ten film pustila, tak jsem hned byla vyvolaná k tabuli V CHEMII kde jsem strávila DVACET MINUT --- dohromady 35 minut mého života v prdeli... no každopádně dokoukávala jsem to v další hodině a usínala jsem. neříkám nic, je to horor ze sedmdesátek, to já miluju a mám pro to spoustu pochopení, ale tohle byla usínačka obecná.. asi už jsem moc stará a prostě nejsou děcka posedlý diablem můj vibe... ale ikonická scéna s paní co si hraje na oběšence je nice, to potěší vždy, jen teda attention seeking at its finest nooo (this is so sad alexa play pověste ho vějš) ()

GrooteLulu

..věřím na Damiena, chtěl bych mít takovou chůvu s pejskem, nebo takový havrany, nebo tu pološílenou matku poslat do blázince a mít jen hodného tatínka a jeho kamaráda fotografa, co rád Řím... moc skvělá parta i se zapíchlým otravným knězem a co další díl?.. senzace už od prvních titulků.. ()

KoprQ

Příšerně hloupé, naivní a předvídatelné. Všichni víme, že na Antikristovi jsou nejstrašidelnější... psi a postarší chůvy. Top scéna souboj šedesátníka Gregoryho Pecka s Mary Poppins. Alespoň hudba vhodně ďábelská. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner