Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

martinvloren

Obával jsem se, že Immortals bude tragické zakončení série mytologických témat. A taky jo. Krásná plastová zbroj, které chyběl již jen nápis made in China, blýskavé oblečky bohů, za které by se nemusel stydět žádný pornofilm a nechutné Tarsemovo pojetí řecké mystiky v duchu Rámajány, to vše skvěle zapadá do reklamních kulis, které si jistě přinesl ze svých televizních zkušeností. Snad nejvíce dechberoucí scéna je příchod Freidy Pinto s kámoškama do solné pevnůstky až vlezle připomínající Taj Mahal z indické telenovelky. Koho by to kdy napadlo, že věštka a její rajcovní doprovod se oblékají podle poslední Bombay módy ve stylu Teletubbies? Jediné plus, díky kterému nepošlu tenhle snímek do odpadu je konečně splněný sen, že alespoň v jednom fantasy filmu neuvidím kameru alá 300. Aby ale film svojí ubohost napravil, děj se vyvíjí tak precizně černobíle, že kdyby sešili tvůrci konec a začátek, tak i moje babča by dokázala převyprávět zbytek scénaře a nesekla by se, jelikož je seriálovka jako poleno. Ne, ne, tenhle film opět na mě neudělal dojem a pokud pan Singh něco prorokuje, tak jedině zrychlující se degradaci tak skvělých bájných témat na copyprint mainstream. Držte se raději dokumentárních snímků a reklam, to Vám šlo dobře. 1 hvězda je veliký výkon i od mojí babičky. ()

SheldonShamy

Antické legendy zpracované poutavou formou do večerního filmu. Boj nejen lidí, ale i bohů a titánů. Fantasy romantika pro malé i velké. Ale nějaký velký dojem to na mě neudělalo. ()

Dejvid17

kdyby Zeus nevypadal jak 20 letej usmrkanec, a pár dalších bizarních věcí, bylo by to fakt moc moc dobrý, tento typ filmů - to je šálek mého čaje.. musím dát 5... jedním vrzem až do konce :) víc takových filmů ()

George.Camel

Po vizuální a kompoziční stránce je film zpracován fantasticky a jedinečně - čtyři věštkyně v červeném, zlatí bozi, titáni, atd. Akční scény se zpomalenými záběry, rychlost letu oštěpů, boje, vše do filmu zapadalo v přesně dávkovaném množství. Krále Hyperiona jsem od začátku nenáviděl a Theseovi držel palce. Nezapomenutelná je zubatá přilba Hyperionova, stejně tak jako zbavení mužství … au au a. To bylo kruté. Tenhle film mě hodně bavil. Měl jsem možnost jej vidět na BR ve 3D ve full HD rozlišení , a byl jsem nadšen, jak obrazem, tak i zvukem, a proto dávám všech 5 hvězdiček. ()

Marty_cz

Mám rád filmy tohohle typu a mě jako člověka, kterému se líbí filmy na starořeckou mytologickou velmi líbí a proto jsem byl z tohohle filmu nadšený. Ovšem na tenhle film jsou obecně dva názory buď se to lidem líbí a nebo se lidem naopak velice nelíbí a to především z důvodu, že mají vztah k té historické době a k té mytologii a přijde jim to jako prznění. Každopádně pokud vás nezajímají tyhle detaily a nevadí vám mytologická tématika jsem si téměř jistý, že se u obrazovky nudit nebudete. A film vás dokáže velice zaujmout a budete rádi, že si ho pustíte. ()

Hruskovice

Oku líbit se chtíc, avšak hovadin je zde mnohem víc. Rourke ala wrestler v brnění, nechutně vypadající prostředí a ještě víc nechutně vydající bohové. Jediné co osvěžilo tuto klasickou americkou 3D hovadinu je násilí (někdy až moc přehnané) a bojové scény. 2,50/5 (průměr a to jsem milosrdný) ()

Bajislaw

Zdaleka ne všechno na tomhle filmu je špatně. Originální vizuální stylizace a na hollywoodské poměry překvapivá brutalita filmovému zpracování starořecké legendy sluší. Je zde patrná snaha natočit v dobrém smyslu výjimečný film. Bohužel, tupost a emocionální sterilita posílá tohle výstřední dítko vizionářského indického režiséra nemilosrdně do podprůměru. ()

vodkasesemte

Zajímavej překlad (asi to slovo nenašli ve slovníku nebo jim česká verze - Nesmrtelní, nepřipadala tak trefná). Zajímavý taky je, že k boji mezi bohy a na tu jednu potyčku vubec nedošlo a odehraje se až v příštím déle - který pro změnu možná nazvali Sleva na všechny sluneční brýle, nebo co je zrovna napadlo - All mens souls are immortal, but the souls of the righteous are immortal and divine - Socrates - Todle je klec, kde je (byl) uvězněn Satan - Titans unleashed (Zj 9/11) - Pořád stejný story - Immortals, once thought incapable of death, discovered tzhey had the power to kill one another - The Epirus Bow - Lost in this war was a weapon of unimaginable power - The victors declared themselves gods (a tady mi to nesedí) while the vanquished were renamed Titans (vždycky jen střepy) - Stejná zápletka jako u Transformeru - Tartarus - Eons passed. Mankind flourished (mám rád tento styl vyprávění) - I too cried to the heavens for help - Instead of mercy I was met with silence (knučí jako zpráskanej pes) - Let me enlighten you, priest - Too much worrying will make you an old man - Its not living as such thats important. Its living rightly - Difference is they fight for believe which allows them to kill without restraint - Thats why they will win - Lysander - I thought Helios ordered you disarmed (taky si řikám) - He does not fear danger nor pain, defeat or ridicule - He fears only the failure to defend that which he holds so dear - Dobře, dobrej zvrat - A mans seed can be his most brutal weapon - For generations your ppl will stare into the eyes of their sons and they will see my likeness - I will be remembered in every glance, every smile, every tear that is shed for eternity - But before your baptism, understand that you are not drawn here to my flame on instinct - But you ran here bcs you are a coward. And the world does not need any more cowards. So I shall do this world a great favor. Mark you as one of us and rid you of your ability to populate the Earth (to každopádně) - Your anger rules you. You must learn to master your emotions - Sleduj - I obey the LAW. No god shall interfere in the affairs of man (čí zákon asi) unless the Titans are released - If we are to expect mankind to have faith in us, then we must have faith in them - We must allow them to use their own FREE WILL - To byl Minotaurus? Málem jsem si nevšiml - In peace sons bury their fathers. In war fathers bury their sons - Zeus zabil Thora? - There are many Hellenics who put faith in the myths and the gods - They are metaphors, nothing more - We are society of LAWS based on negotiation and reason - Why ou covering your face? - All are EQUAL in Hyperions midst (stejně tak v Satanově) - I myself am only a VESSEL for his demands - Long after this war is over, my MARK will be left on this world forever - I offer you immortality - Deeds are eternal, not the flesh - To je Satan jako vyšitej, nábízí ti spolupráci a něco, co nemuže splnit - Chce ti jen ukrást duši, Theseusi! - Dobrý vrata - Their numbers count for nothing in the tunnel - Tvl, kdyby todle měl Leonidas, ten by je tam udržel deset let - Stand your ground - Just because they scaled their faces and scar their bodies does not mean they are baver or stronger than we are - They are cowards. They hide behind their masks - Fight for honor - Fight for man besides you - Fight for the mothers who bore you - Fight so your name survive - Let us write history with Heraklion blood - Možná kdyby do nich v tom tunelu stříleli šípama, tak ho ucpou jejich tělama (jsem geniální) - Což se stane tak nebo tak - To krátký kopí se mi líbí, ale jinde jsem ho neviděl - Onece faithless man, Theseus his life to save mankind and earned a place amongst the gods (až tak) - Time fight against evil never ends - War is coming to the heavens (na konci věku bude válka v nebi, na zemi i pod povrchem) - Kde vzal ty modrý oči? - Izabella Miko - Isabel Lukas - Heracles, Icarus (těch jsem si ve filmu vubec nevšiml) () (méně) (více)

Zelko

Podpriemerný film s veľmi slabým dejom a dialógmi, ktorý nezachráni ani 3D. Svetlejšími miestami sú len niektoré bojové scény, no aj tie boli niekedy prehnané. Celkovo sklamanie. ()

Bornd

Slabý příběh, slabé výkony a místy nuda. Bez bojových scén bych dal 2*, ale ty efekty byli skvělé a proto místy skvělá podívaná. Jinak ale žádný zázrak.50%. ()

vilusinska

Tak jsme včera byli s přítelem v kině,pohodlně jsem se usadila do dvojkřesla nasadila si brýle pro 3D a napjatě čekala co se bude dít. Můžu vám říct že po půlce filmu brutality jsem začala zavírat oči. Jen pro silné povahy,opravdu, spíš jsem podle výběru tohodle filmu čekala něco více historického ale to nějak nepřicházelo a nakonec byl už konec který z toho byl asi nejlepší (těsně před titulkama) jo a málem bych zapoměla bohové byli taky super. ()

májovec13

Já se přes tu patetičnost, lacinost a stupiditu přenést nedokážu. Film je postaven na efektech, soubojích, to ano, ale bez jakékoliv invence v příběhu, a naprostém zprasení původního příběhu se pro mě veškerá efektivita ztratila. Obrovské zklamání... ()

MrLinhy

Kdyby se mě někdo v budoucnu zeptal, jaký film tě v dostal a zároveň nudil, tak by mezi ně patřil tenhle snímek. Sakra proč, tak dobrý producent tohle dopustil. Film měl skvělé herce a DOKONALÉ EFEKTY ( To byla skvost, to byl orgazmus !!) ,ale chyběl mu pořádný příběh. Jo sice když se zamyslíte o čem to je tak si řeknete jojo to bude dobrý, ale pan režisér z toho udělal takovou.,... no prostě děj se mu moc nepovedl. To bylo samé věštění, modlení, zbytečné kecání atd. Kdyby režisér to udělal jako filmu 300 ( U tohohle filmu se furt něco dělo, furt samý akce a příběh nepokulhával!!) byl by to hodně nadprůměrný film! Ale bohužel :( No nic Zkrátka je to škoda no. 65 % ()

veverysiak

Veľké očakávania predchádzali tento kúsok a teraz prevláda mierne sklamanie, grécka mytológia je vďačnou ale aj zákernou studnicou námetov, čo sa podarí jednému, druhého úplne zradí, v tomto prípade sme svedkami dosť výrazného odklonu od pôvodných antických príbehov, čo pôsobí na jednej strane oživujúco, na strane druhej šokujúco, lebo určité fragmenty z okolia Olympu sme už podvedome zvyknutí brať ako dogmu, ďalším prvkom, ktorý nie je v takýchto kúskoch obvyklý, je zvýšená úroveň surovosti a krvavosti, treba však povedať, že ani jedno ani druhé nepôsobia negatívne na celkový kontext filmu, skôr mi vadilo nedostatočné tempo, príliš umelé až ateliérové scény a priveľká zahľadenosť do techník a postupov 300, takže 65%. ()

Elassar

Musím říct, že mě to překvapilo. Jistě, stále je to místy nelogický film, kde děj neznamená tolik jako vizual. Ale přesto se řadí k lepším filmům svého žánru. Dokonce i ten děj vcelku ujde a na tom jak jsem se obával, že to bude průšvih i vše ostatní včetně herců šlo. Jistě, obecně jsou 4 hvězdy asi moc, ale jako žánrovka si je zaslouží. Add. one star down ()

Texxa

Tarsem Singh mě baví...! Jeho rukopis je tak strašně zřetelný, bizarní, originální, mrazivý, umělecký a nápaditý, že už při úvodní scéně jsem se tetelila blahem. A ten závěrečný souboj s titány byl... prostě kulervoucí :) Moc dobrá podívaná! ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?