Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

K_A_MK_A_M

Všechno je jinak. Atmosféra potemněla. Postavy se vyznačují skutečnými psychologickými rysy. Zajímavé je, jak si někteří z hrdinů samotným přenosem na Destiny naplnili smysl života, oproti malichernostem a povrchnosti kterými živili své životy na Zemi. Jiní naopak ztratili, jelikož vazby na rodnou planetu byly silné a to jak existenční, tak mezilidské. Zmizela věta "Tak jsme zase zachránili galaxii, co budeme dělat zítra?" Mnohem výraznější hudba. Celkově se cítím jako v povedené počítačové hře. Co díl, to level. Tempo děje také příjemným překvapením. Ano, tady nehledejte hrdiny, co dokázali zničit Wraithy a Guaoldy neustálím přenášením se na jejich lodi, které následně nechali vybuchnout buď za pomoci přetížení systémů lodi, nebo jakýmkoliv jiným způsobem a než loď vybuchla, tak se přemístili na další. Antické znalosti nemají vůbec nic společného s rytířskými zápasy a draky. Váš osud se změnil, vlastně přesněji - jste v Destiny, hluboko v neznámém vesmíru, nemůžete se dostat domu a pod rukama a nohama se Vám rozkládá jediný pevný bod, který "kočíruje nekočíruje" neprůhledný Carlyle. Nechte se unášet. ()

Luk Skywalker

Podle mě to nen klasický Stargate, i když chápu, že po SG-1 a Atlantis by se na Universe, když by byla ve stejném duchu, lidé dívali, ale nadávali, že je to furt stejné. Jenže podle mě to skončilo, tak napůl cesty. Z první poloviny první řady se mi líbily dva (!) díly. Pak se to trochu zlepšilo, ale závěr řady byl americký a tudíž nerealistický, až to bolí. Začátek druhé řady se rozjel v podobném duchu, asi se to nezlepší. Ale nápad, kdy je veděc rozporuplná osoba, to jsem ještě neviděl. ()

J. T. Kirk

SG-1 byla dobrá, sice to tím doděláváním dalších sérií posraly a hlavně kvůli tomu byla jen dobrá. SGA byla úžasná, 5 sérií je akorát, i když by se tam dalo ještě vymyslet pár dílů .). A nyní SGU, která je podle mě ještě o něco lepší. Robert Carlyle je moje nejoblíbenější postava a určitě je o dost lepší než Eli. A fakt, že se nebojuje hned od začátku a řeší se poměrně "normální" problémy posádky Stargate jenom prozpívá. Musím dodat že je to jeden z mála seriálů, které sleduji v angličtině a vůbec mě to nevadí. ()

MarleyCZ

Po zahájení druhé série musím jít prostě s hodnocením hodně vysoko. Zdá se, že se seriál poučil ze svých chyb v první sérii a ustálil se v bodě, ze kterého již doufám nespadne. 90/100 Update 28.9.2012 : Seriál byl bohužel ukončen(Pro některé bohužel, pro jiné bohudík). Pro mně je to nezkutečná ztráta a zklamání co ze značkou STAGATE, která je na trhu cca.13let udělali! To není možné. Režisérům,hercům, producentům a hlavně scénáristům tímto děkuji, udělali jste můj život lepší, bohatší, půl mého života jsem usedal k televizi a čekal na nové dobrodružství, teď již jen bloudím a hledám náhradu, bohužel ji v takové verzi jakou byla STARGATE nenajdu........ ()

Drink4Fun

Velmi obdivuji režíséry, kterým se zde povedlo vytvořit něco jako seriálovou "reality show", kde jde o zkoumání lidského chování v malých prostorech při omezeném množství jídla a pití. Není tolik zaměřený na akční bitky, jako v předešlích SG, ale zato jsou tu pořád ty problémy typu: zase něco nefunguje. Několik lidí sem psalo, že se jim nelíbilo prvních pár dílů a kvůli tomu ho hodnotili špatně, přitom od konce první série je to naprosto super. Když to shrnu, je tu výborné herecké obsazení(hlavně jsem si oblíbil Elie :-D), skvělá hudba a hlavně tu nejsou žádní ufoni, kteří umí anglicky ;-) . Dodatek po zkouknutí všeho: Teď zase pro změnu obdivuju producenty, kterým se povedlo zrušit skvělý seriál :-( ()

DHDV

Jen chci jako první napsat to, že většina co hodnotila tento seriál neviděla celou první řadu, takže některá hodnocení a komentáře sou jako od p++++!1 řada: Svižná, zajímavá, netypická pro svět SG, výborná hudba, dobrá kamera a skvělé prostřihy. Někdy pokus o drama, které se ne vždy povede na výbornou, občas nefunkční „flashbacky“. Ale jinak co se týče ztvárnění a celková stylizace se řadí mezi to lepší ze sci-fi. Hlavní postavy sou možná o něco méně slabší než v první SG, ale jak říkám vizuální stránka je zcela někde jinde. Některé scény (skvělá hudba, střih, „zpomalení“) by mohla závidět i vysoko rozpočtová sci-fi. Já sem spokojen, nečekal sem překonání původní SG ale tohle mi zcela stačilo a rozhodně bych netvrdil, že je to něco strašného. Obsahově možná slabší ale dá se na to koukat! PS: nechápu jak to někdo může srovnávat s BSG??? To je jako srovnávat STAR WARS a STAR TREK!!! ()

Raziel_cz

SGU se od předchozích Hvězdných bran a vlastně i od všech jiných seriálů liší natolik, že pro většinu diváků musí jít o naprosté utrpení. Je pravda, že tvůrci univerza už zřejmě nevěděli, co se známou značkou a tradiční forma by jim napotřetí už pravděpodobně neprošla, ale mně výsledek popravdě docela vyhovuje. A rozhodně nejen proto, že v něm hraje hvězda formátu Roberta Carlyla a opět se cestuje červími dírami. Nemůžu ale říct, že bych víc neocenil, kdyby šedé eminence v pozadí raději místo dvousezónního výletu Destiny zrušenou Stargate: Extinction. ()

Anduril

SG mám fest rád, ale táto je dosť iná. Má kopec nových prvkov, ale nie všetky sa mi zdajú dobré. Dosť sa zmenil prístup k hlavným postavám. Seriál sa zmenil z vedecko fantasticko dobrodružného, na psychologicko vzťahový. Určite mi tu chýba humor a vtipné hlášky ako v SGA a SG1. Celá atmosféra je o dosť vážnejšia, napínavejšia a temnejšia. Príbehy sú však stále prekvapujúce, obsahujú nečakané zvraty. Aj keď je dosť nedokončený. Rád by som vedel čo autori ďalej zamýšľali. Asi kopec fanúšikov SG je sklamaných, ale ja som sa bavil aj na tejto sérii. A nikomu nezazlievam, že to po prvých častiach prestane pozerať. ()

Crowen

První sezóna o třídu lepší než všechny ty ostatní SG-deriváty. Tak na 4*, druhá řada to ovšem těžce srazila na kolena. Za 2*. ()

Ydrosten

Tak tohle mi nesedlo. vyděl jsem 11 dílů a vůbec mi nevadí že další neuvidím. Tohle je kydanec hnoje. Nesympatické postavy, zmatený děj, záhady se vrší, lidi si vyměňují těla ( až jsem kolikrát nevěděl kdo je vlastně kdo ) atd. Loď si letí vesmírem, sem tam zastaví, a zase letí dál, a tak pořád dokloa, aniž by se něco pořádného dělo. Tenhle třetí SG je spíše takový blábolení a mluvení a hádání se mezi sebou. To se mi moc nezamlouvá. ()

sadlokan

SG-1 s šablonou-problém,problém,hláška O'Neilla a za pět minut dvanáct se vše obrátí na pohodu,je pryč.A měl jsem,a mám jí pořád rád.Tohle je taková "biblická pouť vedoucí k objevení Nového světa",dost potemnělá v atmosféře prastaré vesmírné archy-lodi,kde velkou roli hraje i "ponorková nemoc",nechtěných,a,až na vyjímky,alespoň zpočátku,zmatených a nekvalifikovaných astronautů. ()

Faila

Tak, jak jsem byla unesená z Atlantidy a schopnosti tvůrců zasadit Hvězdnou bránu do jiné galaxie s jinými nepřáteli, stejně tak jsem unesená i z Hlubokého vesmíru. Je to jiné, ale trochu stejné. Ale spíš jiné. I když - z mého pohledu - v dobrém slova smyslu. K hlavním hrdinům jsem si cestu hledala trochu složitěji, což je ale podle mě způsobeno i tím, že jsou zde postavy daleko více propracované. V Hlubokém vesmíru je důraz kladen především na ně a na jejich vnitřní souboje spíše než na to, co se děje kolem nich. Na mě to celé zafungovalo víc než dobře a je mi trochu líto, že to mělo pouze 2 série. ()

Johny M.

Stará dobrá SG už to nebude, ale rozhodně i tenhle spin-off je dost zajímavej. Štěky SG1 potěšily, ale co že se to R.D. "O'Neill" Anderson tak zakulatil??? :) ()

asfalt

Na hodnotenie je ešte priskoro, je za nami ešte len pilot, za ktorý by som síce dal plné hodnotenie, no počkám si ako sa bude seriál vyvýjať ďalej. Veľmi sa mi páči, že tvorcovia sa pobrali opäť iným smerom a poňali to tentokrát o čosi temnejšie, za čo u mňa majú veľké plus. Cameo roličky starých obľúbencov samozrejme potešili, no záujem sa zaostroval na nových hrdinov, ktorí nesklamali ba niektorí dokonca príjemne prekvapili. Seriál je o čosi dramatickejší a uvidíme ako sa s tým herci popasujú v ďalších častiach. Ostáva len dúfať, že ani pri treťom seriály tohto druhu nedôjde tvorcom inšpirácia a neskĺzne to do akéhosi klišé. Budem im samozrejme držať prsty. Dopĺňam komentár a udeľujem plné hodnotenie. Tento tretí Stargate má niečo čo Atlantis nemal: originalitu a dramatičnosť. A práve to sa mi na ňom najviac páči, nepotrebujem vidieť vyvražďovanie nepriateľských mimozemšťanov. Toho som videl už dosť, hoci určite k tomu dôjde aj v tejto sérii (tomu sa nemožno vyhnúť) čo mi prekážať samozrejme nebude. Som však rád, že scenáristi prišli na to ako tretí spin off oživiť a nekopírovať tak predošlé série. Vďaka a len tak ďalej. ()

Spiz

Hodně polemizuju mezi 3 a 4*. S původní stargate to má společného asi tak tu bránu. Ale nemyslim si, že je to jenom na škodu, seriál jde trošku jinou cestou a zatím to není tak špatné. Rozhodně své místo výborně zaujmul Robert Carlyle, dále se mi líbí kamera. Musím dodat, že po velké pauze se konečně začalo něco dít. Díly jsou čím dál lepší, zábavnější a poslední díly kde se objevi Richard Dean Anderson a Michael Shanks jsou pro každého fandu SGC uplným odvarem :) ()

Grimlok odpad!

Nějakej producent si asi všimnul, že BSG (Battlestar Galactica, kdyby někdo nevěděl) měla úspěch, tak si řekl :Hmm, vezmeme nějakou starou antickou loď, která sotva drží pohromadě a hodíme do ní hvězdnou bránu, zbytek zkopírujem z BSG, SG-1 a SG:A". Ale ono to jaksi nefunguje. Tuna keců, málo akce a sem tam nějakej flashback z Lostu. 1.série: První polovina série balancuje někde mezi "tragédie" a "zabte mě". Jeden opravdu úžasnej díl byl Time. Pak přišla zimní pauza. Autoři se asi zamysleli a řekli si, že upadá počet diváku, kvůli tomu, že je to nezajímavý. Takže si trochu pohráli se scénářema zbylejch epizod a taadaa dalo se na to koukat. 2.série: Kopírka první série, sem tam nějakej dobrej díl. Trapný bezpilotní útočný lodě, který očividně ovládaj celou galaxii. Cestování časem dotažený trochu do extrému. Mutace Chloe (nejzajímavější zápletka) zametena pod koberec dohodou s mimozemšťanama. Verdikt: Jsem rád, že tenhle seriál skončil a doufám, že pokračování nikdy nespatří světlo světa. ()

Tryman

Zatím jsem dost překvapen... konečně SG, která se více zaměřuje na psychologii postav! Celkově je SGU o dost reálnější než předchozí série - už jenom proto, že v každém díle nepoužívá Deus ex machina. Podle tří dílů zatím nemůžu hodnotit, ale jsem zvědavý, jak se seriál bude vyvíjet. ***Tak jsem pokročil o několik dílů dál a mé počáteční nadšení z velké části opadlo. Vypadalo to na špičkový seriál, ten potenciál byl opravdu obrovský. Ale autoři ho bohužel nedokázali využít ani na 50%. Ze seriálů o hvězdné bráně je tento zřejmě nejhorší, ale zas taková tragédie to přece jenom není... ()

Carthorias

Osobně bych tuhle show pojmenoval Battlestargate Voyager, je to takový mix mezi všemi třemi, perfektní poměr charakterového vývoje ku vědeckým zápletkám. Největší podíl na úspěchu SGU má ale Robert Carlyle, který vyčnívá nad ostatními herci stejně tak, jako kdyby Lionel Messi hrál za Spartu. Edit: Po deseti dílech musím hodnocení snížit, Robert Carlyle vůbec nedostává prostor aby předvedl co umí a většina děje je soustředěna kolem nesympatických postav typu "odhodlaná šukuchtivá dcera senátorky". ()

parabellum

Hvězdná brána vysloveně zraje jako víno. Výborná podmanivá hudba, velmi podařené speciální efekty, vynikající hutná sci-fi atmosféra dalekého vesmíru a ktomu velmi dobře vybrané osazenstvo vesmírného plavidla. Hlavně doktor Rushe v podání R. Carlyla je velmi povedená postava od které člověk vůbec neví co má očekávat v každém díle. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace