MartinezZ

7.2.2010 ~ Ač to tak z posteru nevypadá, u tohohle filmu se nikdo moc smát nebude. Naopak se tu rozjímá nad pomíjivostí života, nad morálními a etickými problémy a nad tím, co dělat, když se s tím nedá nic dělat. ~ Fitzgeraldovi. Idylický pár toužící po rodině. Po prvorozeném synu přichází po čase na svět i dcerka. A s ní idylka končí. Má leukémii. A jedinou možnou záchranou po mnoha operacích a léčbách pro ní zůstává jen dárce kostní dřeně. Jenže ani bratr ani rodiče nevyhovují a ani jiní vhodní dárci nejsou. Je jen jediná možnost. ~ Buďto se bude čekat na vhodného dárce a doufat, že se takový objeví co nejdříve a nebo... mít další dítě. Je zde pravděpodobnost, že další dítě by mohlo být se sestřičkou "kompatibilní". Ale jak moc etické a morální je přivést na svět dítě na náhradní díly? Jsou rodiče ochotni pro záchranu jednoho dítěte obětovat dětství a zdraví toho druhého? Jak se s tím vyrovnají rodiče? Jak se s tím vyrovnává bratr, jak nemocná sestra? A jak se s tím vypořádá právě ta nejmladší, Anny? ~ Celý film je citová vydíračka, prvoplánová. I přesto na mě poměrně dost zapůsobil. Pokud na tu hru přistoupíte, nemůžete zůstat kamenní. Ne ve chvíli, kdy si jedenáctiletá Anny zajde za právníkem a požádá jej o zastupování ohledně zbavení rodičů práva na rozhodování s jejím tělem. V tu chvíli to začíná v rodině vřít, jedno z dětí odmítá pomoci svému na smrt nemocnému sourozenci a to vědomě. Začíná boj matky s malou dcerkou a právníky. A hlavně se matka odmítá smířit s tím, že může jen sledovat jak jí chřadne dcera. ~ Tyhle příběhy by se neměly točit. Neměly by se totiž ani dít. ~ Ve filmu jsou vidět hlavně tři známé tváře - Alec nám od doby své největší slávy dost zestárl a buďto to hraje přesvědčivě nebo je vážně nějaký nemocný. Cameron je tu naopak "zase". Nějak mi začíná připadat, že je pomalu skoro všude. A i když jí to tady jde o něco lépe jak jinde, stejně se nezbavíte pocitu, že hraje. Tedy jistě, že to hraje. ale nijak přesvědčivě, Nastudovala si, jak by se matka v takové a takové situaci měla chovat, ale výsledek je prostě hraný. A Abi? Z týhle holčiny ještě jednou něco bude, pokud nezblbne. ~ Vydíračka nevydíračka, na mě to zapůsobilo. A to je hlavní! ~~~ PS: Těm, co tu dávají odpady a plivou na film za směšnost a citový vydírání, vězte, že stačí málo a film byste viděli v "jiných barvách". A to nikomu nepřeji. ~~~ PPS: Souhlas s komentářem larelay ()

Alqarin

Paklík slušně vystavěných srdceryvných klišé se s pomocí slušných herců škrábe nad hranici prvoplánového škváru, ale od škatulky "otravné" ho nezachraňuje ani ta herecká smetánka, ani vybroušená technická stránka. ()

mysiak

Silná dráma..postavené na vynikajúcich hereckých výkonoch..ale aj tak trošku prvoplánových emočných záverov, ktoré ja moc nemusím...proste ideálny film na poplakanie...solídna dráma ()

katasta

Co se mi na tomto snímku především líbí je to, že není jednostranný. Každý zde má svůj vlastní příběh, svůj život, své problémy, myšlenky, svá trápení. Složením všech takových kousků dohromady získáváme celkový pohled a silný příběh. K tomu malé významné plus za Abigail Breslin. ()

ivishka

Nutno zmínit,že jsem čekala mnohem více než jen tohle. Podivně se rozbíhající retrospektivně i reálně se odehrávající příběh, který vypráví malá Anna Fitzgerald mě ani trochu nedojal. Nelíbilo se mi, že jsem popravdě byla ztracena a zapletena v tom podivném ději, kdy jsem místy snad ani nechápala a nevěděla zda je to v době kdy nebyla slečna na chemoterapii nebo byla...Ono někdy nestačí "oholit" herci hlavu..Mohlo to být trochu lépe zahrané a nejen to - oddělení časového rozmezí mohlo být lépe maskérně vyjádřené. Nemocná holka vypadala stejně pořád i když byla scéna, kdy měla být jako předtím ,než se její nemoc plně rozvinula.Roli mého oblíbeného herce Thomase Dekkera nevidím jako vůbec špatnou akorát to jak vypadali herci odlišně myslím věkově mi trochu hraničilo i s pedofilií ale to je asi jen můj dojem. Nevím čím to je ale herečky Abigal Breslin a Sofia Vassilieva prostě nesnesu...Moc se mi to nelíbilo. 3* za téma,Cameron Diaz,Emily Deschanel,Thomase Dekkera a dobře laděnou hudbu do "srdceryvných"scén. ()

Sandiego

Ždímačka nejtěžšího kalibru, která je doslova katalogem scén, které mohou spolehlivě dojmout. Ani mozaikovitá struktura nepřináší nic navíc. Díky skvělým dětským představitelům však stojí film za vidění, stejně tak když má člověk chuť mít zase jednou na krajíčku, i takové filmy mají své místo v životě (snad to nezní moc sentimentálně :)) ()

Riddick77

Vážná věc, vážná nemoc, těžký rozklad rodiny a psychiky, námět tedy poměrně hutný a zajímavý. Tím výčet kladů končí, protože film mne absolutně neoslovil, postavy mi přišly nesympatické a místy otravné (Diaz). Děj zbytečně natahovaný, přičemž konečné rozuzlení to již nemohlo napravit. Alec Baldwin fajn, jinak klišé a šeď. Bohužel. 4/10! ()

Popluh

Kromě parádního hereckého týmu disponoval Cassavetes v tomto případě i nesmírně zajímavou myšlenkou a v podstatě i filmově novým pohledem na dárcovství. Tedy alespoň v úvodu filmu. Ve výsledku je samozřejmě škoda, že někdo neměl koule (někdo mu je mohl darovat, nebo alespoň půjčit) aby to dotáhl i dokonce, kde se vše zvrátí klasickou, ale stále povedenou, rodinnou podívanou. Možná, kdyby film šel tou nepříjemnější cestou a neobrousil v průběhu filmu hrany, vydržel by v paměti diváků déle. 80 % ()

rockstorm

Velmi silný příběh o boji jedné rodiny s vážnou nemocí dcery, o tom, co všechno je člověk schopen udělat a obětovat. Určitě celkem velké překvapení v tomto filmu byla Cameron Diaz, kterou nemám moc v oblibě.V roli hysterické matky mi lezla dost na nervy, dokud jsem si nepředstavila v téhle situaci sebe a neuvědomila si, že takhle to prostě je, že matka se upíná ke každé sebemenší naději a udělá téměř cokoliv pro to, aby zachránila své dítě. A nejhorším okamžikem pro ni je, když ji vlastní dítě požádá, aby ten boj vzdala a nechala je jít, že takhle už dál nemůže…Asi nejlepší role Cameron Diaz. Hlavně bych ale chtěla vyzdvihnout skvělý herecký výkon obou dětských představitelek Anny a Kate, Abigail Breslin a Sofie Vassilievy. Krásný a smutný film, u kterého slzy nejdou zastavit a jen tak na něj nezapomenete. ()

Zelilu007

Tento film jsem většinově probrečela. Opravdu drsné když vás vaši rodiče chtějí použít jako dárce i když pro svou vlastní dceru. Velice emocionální málokdy od Američanů viděno. Líbil se mi uvěřitelný herecký výkon hlavní představitelky, to jak postupně odcházela její krása a barva. Ale pořád jí ještě zbýval optimismus. Cameron Díaz jsem konečně viděla v té silnější roli. Pro mne velký zážitek. ()

ABLABLABLA

Film to byl skvělý a svým příběhem mě dostal dvojnásob než normálně, jelikož jsem ho viděla zrovna v den, kdy jsem se dozvěděla, že má kamarádka zemřela na rakovinu. U filmu jsem si krásně pobrečela a vše velmi hodně prožívala. Cameron Diaz jako matka tří dětí mi moc ale nesedí. Vážně ne. Jinak Abigail Breslin je nejspíše jedna z nejlepších mladých hereček, jakou znám. Vážně nádherný příběh o tom, jak je život krutý a nespravedlivý. Normálně bych dala asi 4* ale vzhledem k situaci, za které jsem se na film dívala, dávám to nejlepší a nejvyšší hodnocení, protože jsem se alespoň pořádně vybrečela a velmi se mě film dotkl. ()

blackrain

Nejdříve jsem si myslela, že to bude nějaká kravina, která je postavená pouze na tom jednom. Ale během velmi nepatrné chvilky, která nebyla větší než několik mávnutí křídel kolibříka, jsem změnila názor a to zcela zásadním způsobem. Film rozvijí hodně silné a zároveň hodně rozporuplné téma, které vyvolává spoustu otázek, co zůstanou nezodpovězené, protože se na ně nedá úplně jasně a stručně odpovědět. Musela jsem při sledování tohoto zajímavého příběhu hodně přemýšlet. Cameron Diaz rolí, kterou tady hraje krásně dokazuje, že už nění pouze hezkou tvářičkou, ale že umí také hrát. Což oceňuji. Je mi úplně jedno, kolik jí je, protože věk žádnou roli nehraje. Joan Cusack strašně zestárla. Kdybych se na ni pořádně nezaměřila, tak bych ani neřekla, že to byla ona. Ale nikdo z nás nemládne. ()

Kreeki

Jodi Picoult napsal úžasný a silný příběh, Nick Cassavetes převedl tento skvělý materiál s malou Abigail Breslin na stříbrné plátno. My Sister's Keeper táhne neuvěřitelný scénář a ani nevadí, že Nick Cassavetes není žádný světoborný režisér. Lehce komorní, ale velmi příjemné. Proč ne, miluju tu malou.. ()

suicide

Možná místy nevěrohodné, ale alespoň upřímné. Nešlo vůbec o věrné zobrazení reality - vždyť to nejde ani filmům "podle skutečné události", což My sister's keeper není. Jediné o co šlo, bylo ukázat trochu té psychologie, dramatu a dobrého nápadu. Někteří možná čekali více soudního dráma, ale věřte, film by byl by vážně hodně nudný, kdyby šlo čistě jen o ten proces... ()

Remedy

Brečel jsem několikrát, to přiznávám. Zároveň se za sebe stydím, protože monsieur Cassavetes je prachsprostý citový vyděrač. Jako sorry, ale pokud po 10 minutách filmu hlavní trpitelka vystřelí pár špatně mířených (ještě k tomu!!!) šavlí, tak je to násilné, vynucované a nepřirozené žadonění o divákovy emoce, které je mi naprosto odporné. Je fakt, že film jako celek je velmi poctivé řemeslo, to nepopírám a zohledňuji to v celkovém hodnocení. Herecky se taky docela zadařilo, nicméně největší problém jsem měl s hysterickou Cameron Diaz. V těch nejvypjatějších momentech už jen přehrávala, což bohužel nelze přehlédnout. Jako celek ten film není špatný a rozhodně to není brak. Je to kvalitně natočený film s bohužel příliš slzopudným scénářem, který v určitých momentech působí jako signální znamení, které jakoby říká: „teď to bude hodně zlé, připravte si kapesníčky, ale takový je život!" ()

m@rz

Většina hollywoodských dojáků je dojemná jen na konci. Tento je doják už od začátku a myslím si, že oko žádné dívky nezůstane suché. ()

Želik

Je to smutné, ale taký život. Rodičia majú tendenciu spraviť všetko pre svoje deti, ani si pri tom neuvedomujú, že ubližujú ostatným deťom. Neubránila som sa slzám, kiežby nikto nikdy nemusel prežívať to čo rodina v tomto filme. ()

Skip

Útok na city byl frontální a dařilo se kosit jednu řadu diváků za druhou, až na ty, kterých se to nedokázalo dotknout. Patřím k nim i já. Ten film na mě nijak nezapůsobil, a už vůbec ne na mé city. Jediné, co opravdu oceňuji, je pěkně prořízlá vyřídilka malé Anny - jednoznačně herecky nejlepší. Jinak to byl zcela průměrný film. ()