Nuala

Ještě teď mi po tvářích tečou slzy... Příběh o tom, co s rodinou dokáže udělat hrozba smrti. Zvlášť když se jedná o dítě... Je zde velmi krásně a dojemně vykreslen střet dvou tužeb: touhy vyhnout se bolesti na jedné straně a touhy neztratit milovaného a obětovat pro jeho záchranu cokoli na straně druhé. Příběh filmu je velmi silný nejen svým námětem, ale také zpracováním - zaměření se na úzkou skupinku postav a sledování jejich emocí, odhodlání, tužeb, bolesti, naděje, bezvýchodnosti a lásky. Velmi skutečné a uvěřitelné herecké výkony. Dokonale byla vystižena postava matky (v bravurním podání Cameron Diaz, která mě velmi mile překvapila), která se nechce za žádnou cenu vzdát svého dítěte, bojuje za jeho život každičkou vteřinu svého života a není připravena ani na chvíli připustit možnost, že by ten boj mohl být marný. Nevidí, neslyší, jen ví, že pokud poleví, ztratí nejmilovanější osobu na světě, vlastní dítě. Velmi se mi líbila hudba, která krásně podkreslovala děj filmu. Uznávám, že 100% dokonalý film to nebyl, ale nakonec jsem se po mírném váhání rozhodla udělit mu 5*, protože mě opravdu zasáhl do srdce svou opravdovostí a citlivostí. ()

Martin741

Reziser Nick Cassavettes /John Q, Alphadog/ natocil silny krasny film o rodine, kde kraluje hlavne vyborna Cameron Diaz. 82 % ()

Havaj8

Příjemnej film se svojí dávkou citovýho ždímání. Ono obecně tyhle filmy s nemocí, smrtí do toho i jdou s tím, aby zasáhli co největší publikum. A pokud to je alespoň trochu zdatně natočený, tak se nikdo zlobit nemůže. Tohle je prostě každodenní život. Obsazení rodiny zafungovalo a Cameron Diazová dokazuje, že umí pořád zahrát. Možná jenom to bylo zbytečně ke konci natahovaný. ()

Marqta

Příběh je silný, ale řekněme, že to je prostě tím o čem je. Film s touhle tematikou a konkrétním motivem by nebyl silný jen pokud by se ostatní věci hodně ale opravdu hodně nepovedly. Nechci tím ani omylem zlehčovat výběr motivu ani ostatní aspekty filmu. Jen chci říct, že když se na to člověk podívá s trochou nadhledu, tak ten snímek není zase tolik skvostný, jak by se mohlo zdát na první pohled. Ale film se určitě povedl, udržel mě v napětí a emoce se dostavily. Sice byly tak trochu prvoplánovitě "vytáhnuté", ale platilo to na mě. Cameron nemám moc ráda, ale nemůžu popřít, že tady byla vážně dobrá. Váhám mězi 3 a 4 hvězdičkami. Kdyby tam nebyl ten úplný konec, který mě lehce zhnusil svojí umělohmotností....tak bych asi tolik neváhala a řekla, že si to zaslouží ty čtyři. Takhle trochu váhám a třeba to budu ještě měnit. ()

Nautila

Bála jsem se toho kvůli trapnému českému názvu filmu, nakonec by to ale byla chyba. Plánovaná plakačka, velmi dojemná a silná, půvabná a křehká. Sice někdy toho brečení bylo místy moc na to, aby se tomu dalo věřit a konec filmu vypadá jak scéna z reklamy na švédské léky nebo na kafe. Ale pobrečeli jsme si pěkně, to jo. A ani to nebylo tak křečovité, jak to jindy bývá. ()

Streeper

Velmi emotivní film, který mě naprosto uchvátil. Nádherný, plynulý děj, skvělá hudba a herecké výkony byly naprosto fantastické. Překvapila mě hlavně Cameron Diaz, která předvedla nejlepší výkon, co jsem od ní viděla. Alec Baldwin je dobrým hercem sám o sobě. Brečela jsem od začátku do konce. Nádhera. ()

C0r0ner

Citové vykrádačky z principu nemám rád, protože jsou strašně jednoduché na napsání se zaručeným účinkem (stejně jako filmy o sportu). Cassavetes je nicméně tak zručný režisér, že mě nenechal na pochybách o tom, kolik hvězdiček si za svou snahu zaslouží. Tohle totiž natočit muselo být opravdu něco a to oceňuji. 90% ()

MovieKings

Vynikající film a výkon Abigail Breslin-ta holčina má opravdu talent. Nicméně je zde více citlivých filmů, které ve mně nějakým způsobem zůstali. Brečící orgie se nekonali ;-) ()

Wormboy

Neskutocna citova vydieracka, ktora vsak na mna dokonale fungovala. Nelinerane rozpravanie bol extremne vydareny tah, herci od toho prveho, po toho posledneho odviedli kvalitnu robotu (Abigail Breslin ma pred sebou svetlu buducnost, no prijemne ma prekvapila aj Cameron Diaz) a jedine co mi ostava povedat je, ze : "To bolo kurva drsne"! Hoc taky je zivot... ()

pufina

Když jsem se o filmu prvně doslechla a pročetla názory, tak jsem očekávala lacinou, typicky americkou citovou vydíračku. Přece filmů, jak někdo někomu umírá před očima, je více než dost, ne? Ale byla jsem na velkém omylu. My Sister's Keeper je obzvlášť silný životní příběh. Uběhlo 20 minut od začátku a já hledala kapesníky, od té doby jsem slzela každou chvíli, a o slzavém údolí na konci ani nemluvím.. Příběh o životě, umírání, bolestech, naději a bezmoci, ale také o milující a trpící rodině.. K hereckým výkonům nemám výtky, mladičká Abigail Breslin a Sofia Vassilieva mě moc mile překvapily, ale i samotná Cameron Diaz (přesvědčila mě, že není tak špatná, jak se v některých filmech zdá). ()

kusper

Film u kterého se cynik jako já jen směje. Bože ta umírající holka je tak dokonalá! Tak proč sakra neumře už na začátku a neušetří nás toho nemístného smíchu. ()

pakobylka

O všech matkách, které donekonečna urputně bojují v předem ztracených bitvách ... o všech otcích, kteří to unesou ... a o všech dětech, které předčasně dospějí - protože jim nic jiného nezbývá. Drama, které vám vypálí cejch a rozseká vás na kousíčky. Nikdy nevíte, co vás potká - tak buďte vděční osudu za bezvýznamné choroby svých potomků, které přicházejí i odcházejí bez následků. ()

laik_60

Hmm asi nie je dobré hneď po zhliadnutí filmu dávať nejaký komentár, ale čo už, ... takže. Veľmi zaujímavý námet. Až som sa zhrozil, či je to naozaj tak, že rodičia jednoducho môžu dať rezať súrodenca pre záchranu toho druhého. Je to naozaj tak ??? kurnik. Sám ako rodič neviem , ako by som sa rozhodoval, možno s krvou , áno ale dreň? či dokonca nejaký párový orgán ???? Nedospelému decku ???? juj ... :(. Po dlhom čase som videl skvele zahrať Cameron ... zvládla rolu matky brilantne. . Scenár bol tiež skvelý, akurát v tej poslednej tretine som nečakal, že sa to troška zvrtne , a že to bol podnet z druhej strany... :( Ten "boj o zdravotnícku svojprávnosť" mali dotiahnuť do konca bez zásahu postihnutej sestry. No a nesmiem zabudnúť na skvelú muziku Aarona. Dopĺňanú super romantickými songami, čo v tak emotívnom filme slabším a romantickým povahám automaticky vháňalo slzy. :) Ale nebojte sa boli aj chvíľky úsmevu. TICHO SOUDCE !! a Baldwinov sarkazmus boli z nich . Tento film pustím jednej mojej osôbke ktorá si myslí že návštevou národného onkologického ústavu všetko skončilo. ()

carly

silný film, ktorý kladie zložité otázky. nič v ňom nie je čierno-biele, každý má svoje chyby a zlé momenty, ale ukazuje silu lásky a aj to, že niekedy je najťažšie nechať ľudí ísť. silné herecké výkony, hlavne Joan Cusack, Sofia Vassilieva a Cameron Diaz. ()

Juto

To bolo oveľa zaujímavejšie, ako som čakal. Rieši niekoľko problémov a robí to s jemnosťou a bez tých najlepších melodramatických filmov tohto typu, ktoré tak často majú. Je to dojemné, provokujúce na zamyslenie a určite to nie je predvídateľné. Nick Cassavettes si zaslúži veľkú zásluhu za vytvorenie filmu, ktorý čelí týmto problémom bez toho, aby bol príliš mrzutý, a robí to citlivo a objektívne. Výkony sú dobré od každého. 7/10 ()

Riley

Nevím jak ten film popsat, protože slovo krásný se sem zrovna nehodí. Byl dokonalej, smutnej a slovo, který sem měla po celý film asi nejvíc na jazyku - hroznej! V tom dobrém slova smyslu pro film samotný samozřejmě. Skvělé téma, na které neexistuje jednoznačná odpoveď a Abigail jako bonus - vždyť vlastně jen kvůli ní jsem se na to dívala. :) ()

Ice123

Naprosto průměrný film. Jediný kdo to tam občas osvětluje je Cameron Diaz (občas by jste jí vážně zabili) a trochu taky Aleck Baldwin. Věřim, že holkám se to bude zdát jako hodně dojemný film, ale u mně to tak nedopadlo.... Ještě by to mohlo být rádo za 3*, jelikož jsou i mnohem lepší průměrný filmy za 3* kterým se tohle rovnat nedá, kdyby tu bylo 2,5* tak by to byla jasná volba. ()

Kolikokoli

Dobří herci, zajímavý začátek ("vypěstování děcka na náhradní díly"), ale ten konec... z nějakého důvodu se mi to nelíbilo. Akorát scéna na pláži byla skvělá! ()

ewi

"Coze? ty ji nechces dat ledvinu? Ty ji musis dat ledvinu. Jen kvuli tomu jsme te stvorili. Ale stejne te miluju" "ja tebe taky mamiiiii" ... jo jo, zcela uveritelne drama o tom, jak je super umirat a o tom, kdo rozbreci soudkyni ()