kajas

Slyšela jsem o tomto filmu mnohé, ale já jsem tedy neuronila ani slzičku. Herecky mě paradoxně nejvíce zaujal Alec Baldwin, který dokázal využít i menší prostor. Cameron nepovažuji za extra skvělou herečku, ale role hysterické a tvrdohlavé matky jí opravdu sedla. "Vy bráníte rodinu?" "Ano!" "Otázka zní, kdo brání Annu?" ()

Zmiu

Normálně se dojímám u každého druhého filmu, ale zde jsem neuronila ani slzičku. Asi proto, že film byl prvoplánově citově vyděračský a taky předvídatelný. Od začátku víte, jak to dopadne, včetně toho, když si Kate najde kluka. Na druhou stranu film pokládá zajímavé etické otázky, a za zhlédnutí stojí. Ale jednou stačí. ()

Gereth

Tady se na pilu tlačilo uplně všude a už mi to přišlo trochu přepísknuté. Kdyby se drželi Kate a dopadu jejího stavu na rodinu, neměl bych moc co vytknout, bylo by to dojemné a uvěřitelné civilní drama. Všechny slečny hrají výborně, hudba zapadá a Cassaventes ví jak od diváků získat své zasloužené slzy. Když ale skoro každá postava, která se dostane do záběru, je jedna ruka se smrtí nebo alespoň s nějakou závažnou nemocí, člověk přestává být emocionálně vychýlený, ale spíše skeptický. // 70% ()

Eldrick

Dojalo mě, když si ti dva nebožáci trpící rakem zašukali. Se mnou si nikdo nezaprcal. Jinak hrozný americký melo-drama dělající z vážný věci totální škvár. ()

Chrysopras

Jasně - citová vydíračka za hranou, kde jedno oko nemůže zůstat suché, pokud nejste duševní mrzáci. Ale film nastoluje i důležité otázky kam až zacházet v léčbě a kdy je za sebe člověk/dítě už odpovědné. Proto nadprůměr. ()

berusche

Nepopírám, že mě to v jedné chvíli skutečně dojalo, ale upřímně z toho na mě čiší dávka typického amerického patetismu. Za prvé vůbec nerozumím tomu, co je to za blbost, pěstovat se dítě kvůli uzdravení druhého, které, co si budem namlouvat, to přežít zjevně stejnak ani nemůže (to se snad může stát jen v Americe), za druhé, co je to za matku, která vědomě hodí přes palubu kvůli jednomu svému dítěti zbylé dvě a za třetí, bych chtěla být u toho, jak by je mladá žalovala a jak lehce by to šlo. Má averze vůči Diazové už je také známá. Já sice chápu, že nám holka dospívá do vážnějších hereckých postů, ale já jí to asi dlouho ještě papat nebudu. Nad všemi vyčnívá hlavně výkon Breslinové, kterou začínám považovat za skutečně nadané dítě, neb co film, to vždy jiná role a s umem zahraná. Začínám si všímat, že bohužel, pokud mě neosloví scénář, těžko můžu přemýšlet nad kvalitou ostatních filmových prvků. ()

lioncel

Velmi silný námět – umírající dítě ... patnáctiletá zcela rozbitá, bolavá, nevyléčitelně nemocná dívka Kate Fitzgerald / Sofia Vassilieva bere svůj osud do svých vlastních rukou a proti vůli, především své matky Sara Fitzgerald / Cameron Diaz, odmítá dále prodlužovat marný boj o svůj život, který by mimo jiné i vážně ohrozil její mladší sestru Andromeda 'Anna' Fitzgerald / Abigail Breslin, kterou si rodiče pořídili právě k tomuto účelu .. aniž by vůbec domysleli všechny důsledky tohoto jednání … skvělé herecké výkony od všech zúčastněných … ... já patřím k lidem jednoznačně souhlasícím, že každý jedinec má právo rozhodovat o svém vlastním životě – i když tím třeba "ublíží“ svým nejbližším … proto mi to celé bylo tak blízké a uvěřitelné .. prostě život z té horší stránky … ()

Taninaca

Chytře a citlivě odvyprávěný hořký životní příběh, podtržený skvělým obsazením, především u dětských herců. Kdo potřebuje uronit „pár“ slziček a chce aby si je utíral z tváře u filmu na úrovni, pro něj je tento snímek správnou volbou. ()

kagemush

Řekl bych ,že se Nick moc nepotatil.Možná i chtěl,ale nepotatil.-Anebo mu prudukce zdělila,že aby si jako ráčil všimnout,že sedmdesátý léta se již jaksi nekonají a on že není svůj otec.-To by jeden neřek. ()

donvitoso

80% ...film naštěstí nebyl prvoplánově zaměřený na divákovy slzy nebo se tak alespon tvaril, já sám jsem měl párkrát na krajíčku, ale při nejvypjatějších situacích tomu cosi chybělo, neco co by mne dorazilo a otevrelo pomyslná stavidla... i tak ale pres vážnost tematu milý snímek a za úžasnou Sofii musím svoje hodnocení ještě trochu zvednout, takže krásný 4* ()

easaque

ve výsledku nijak excelentní film (soudě podle zdejšího hodnocení) jak jsem čekal, ale jen další z řady amerických citových vydíraček. Navíc je zbytečně natahovaný a v ději se hodně "nimrá" ve zbytečnostech. Na druhou stranu má dobrou snahu obhájit volbu rozhodovat se o sobě samém. Ale snaží se o to formou pro mě nezáživnou až odpornou. Tak se v průběhu filmu snižovalo hodnocení níž a níž a konečné vidíte sami... jen minutu chybělo a bylo by to za jednu hvězdičku ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Katarine

Ano, všichni měli pravdu. Je to i můj život je totální emocionální ždímačka. Čekala jsem sice, že probrečím celý film, místo toho jsem uronila dvakrát asi tři slzičky, ale přesto jsem nadmíru spokojená. Díky všem hereckým výkonům bylo totiž vše tak uvěřitelné, jako by se děj neodehrával na televizní obrazovce, ale (nedej Bože) někde v mém okolí. Je opravdu smutné, že se takové věci dějí, nejsmutnější je, že se dějí především těm, kteří si to vůbec nezaslouží. Na závěr ještě musím po dlouhé době pochválit i český dabing. ()

Necron

tahle ryba smrdi od hlavy az k ocasu. nekonecne utrpeni divaka, provedeneho velkou hollywoodskou, prvoplanovitou a neuveritelne klisovitou konstrukci. jak dokonale zneuzit citliveho tematu? tohle je jeden ze zpusobu. ()

M.i.k.e

musím se přiznat,že sem k MSK,v očekávání dalšího prvoplánového slzopudiče,přistupoval trošku s despektem a drahnou chvíli sem tenhle snímek odkládal,ale nakonec sem nucen uznat omyl.Ano,MSK je dojemným a na city útočícím filmem,ovšem ne v tom laciném,očekáváném a předvídatelném hollywoodském stylu,u kterého je navíc třeba ocenit i fakt,že diváka nenutí pouze k slzám,ale leckdy dokáže i příjemně odlehčit a rozesmát.Když k tomu všemu připočtu výbornou hudbu,Cameron Diaz ve své zatím asi nejlepší roli a tradičně výbornou Abigail Breslin,dostal sem mnohem víc,než sem očekával...90% ()

Gee.Rocks

Má člověk právo rozhodnout o tom, jestli bude dál bojovat za život, i když už je vyčerpaný? Není sobecké to vzdát? A není sobecké chtít po člověku znaveném bojem, aby to nevzdával? Jedna strana už nemá sílu a chce to vzdát, ač budou ostatní trpět. Druhá strana odmítá konec boje, protože by to znamenalo smrt a kupodivu i věřícímu člověku je líto, když někdo zemře. S tím nebem to asi nebude tak žhavé. Je to i můj život je ale film o třech stranách. Nemocná dcera, rodiče a druhá dcera, která byla "vyrobena", aby své starší sestře zachránila život. A s touhle malou holčičkou Annou si projdete celým příběhem. Napřed jí budete nesnášet, pak jí pochopíte a pak s ní budete plakat. Člověk si uvědomí jak to musí být těžké, když blízká osoba onemocní rakovinou a natož pak, když je to dítě. Není na Světě nic horšího, než když rodič přežije své dítě. ()

Lischai

Když se na začátku otevřela premisa: V pohodě holka odmítne dát ledvinu své trapné sestře s rakovinou, říkal jsem si: "Paráda! Tohle vůbec nebude hollywoodská limonáda s poprockovými melancholickými písničkami!" Bohužel byla. Ten film je docela dobrý, to zase ne že ne, ale je zaměnitelný s ostatními onkologickými snímky. ()

Aljak

"Most babies are accidents. Not me. I was engineered. Born to save my sister's life." Úžasný precítený film s neuveriteľným srdcervúcim príbehom. Avšak nebolo to žiadne citové vydieranie, ale práve naopak - pri sledovaní takýchto filmov si človek uvedomí cenu života, rodiny, podpory a na čom všetkom vlastne záleží. Ako sa vraví: Každý človek má desiatky-stovky túžieb, chorý človek má len jednu - Žiť! Nick Cassavetes po Notebooku dokázal pretaviť do výnimočného filmu ďalší pozoruhodný scenár a výsledok opäť stojí za to. O to viac to bolo zaujímavejšie, že príbeh bol celý poňatý akoby z pohľadu malej Anny (Abigail Breslin), ktorá na svet prišla ako možná záchrana pre jej chorú sestru. Ich matka je ochotná spraviť všetko pre záchranu chorej Kate, avšak aj tu existuje hranica, ktorá všetko zmenila... Počas sledovania cezomňa prešlo niekoľko vĺn zimomraviek a ešte dlho rezonovalo vo mne jeho posolstvo, takže to vo mne zanechalo naozaj silný dojem. ()