Veľmi silný príbeh... Výborne natočený, výborná hudba a kamera.... Jiří Chlumský natočil film , ktorý musí zasiahnuť každého normálneho človeka.. Tento film nieje len o židoch je to aj o nás všetkých..... Musím spomenúť aj výborné herecké výkony ---- Samuel Spišák, Peter Oszlík, Marian Slovák, Vlado Černý , Ondrej Vetchý----- Film hodnotím 80%....(31.8.2010)

Není to špatný pohled na Slovensko v době druhé světové války a po ní, jsou zde rozhodně dobré scény, které jsou emotivně nesmírně silné, ale jak film pokračoval, nějak se mi stávalo, že mi vlastně bylo jedno, co se s hlavními postavami stane. Jednoznačně je lepší první a prostřední část, než ta poslední.(27.11.2014)

Ani sa mi nesnivalo, ze sa niekdedy este dockam kvalitneho slovenskeho filmu. Nedodrzany Slub ma zaujal od sameho zaciatku a drzal ma v deji az do samotneho konca. Pred pozeranim som sa trosku bal vyberu mladeho herca nakolko som videl zopar casti Panelaku a tam toho vela nepredviedol. Nakoniec vsak mozem z kludom skonstatovat, ze postavy zidovskeho chlaca zvladol a zahral z velkym prehladom. Pribeh je zalozeny na skutocnych udalostiach a mne osobne pripomenul to co som sa ucil v skole na hodinach dejepisu. Vo filme sa najde par hluchych miest a niekedy sa moze zdat trosku roztahany, ale to nic nemeni na tom, ze tento film sa rozhodne podaril a mna velmi prijemne prekvapil. Potesili ma aj male ulohy v podani Romana Luknara, Lukáša Latinákana a Evy Kerekes. Dufam, ze tento film nestane bez odozvy a chytia sa aj dasli filmari, lebo je vidno, ze ked sa chce tak aj u nas sa da natocit kvalitny film. A ako je vidiet ani nasi herci nie su az taky zly, ked skutocne maju co hrat.(6.10.2010)

Začiatok a ešte aj dlhšie po ňom je film bohužiaľ absolútnym strojovým napĺňaním šablóny o tom, ako má vyzerať film o židovskom osude počas 2.S.V a nazval by som ho ťažko akademickým. Našťastie potom začne byť nepredvídateľný (ak si neprečítate tunajší obsah), pretože je založený na skúsenostiach konkrétneho človeka. Meníme spolu s ním často lokality a sledujeme jeho predieranie sa vojnou a životom. Chlumský ukázal, že sa dá v našich podmienkach nakrútiť dobre vyzerajúci film s kvalitnou výpravou, o nejakej filmárskej odvahe alebo nebodaj inováciách nemôže byť ani reč. Je to stávka na istotu. Keď nám pred rokom Maďari ukázali, ako sa dá moderne nakrútiť film o hrôzach v koncentráku, tak Nedodržaný sľub pôsobí v jeho svetle ešte viac spiatočnícky.(30.8.2016)

Slovensky film s tak silnym pribehom som veru velmi davno nevidel. Na moje velmi mile prekvapenie jeho spracovanie vobec nie je zle, skor naopak, film sa vobec nenatahuje, je svizny, dialogy su napisane tak, ze ma nevytacali ako to byva obvykle pri nasich pocinoch zvykom, herci su v pohode, nikto zbytocne netlaci na pilu a neostava mi tak nic ine ako s potesenim konstatovat, ze po Legende o lietajucom Cyprianovi sa mi aj tento slovensky film pacil. 3,5/5*(8.4.2011)

• - Na konci 58. minúty Martin ukazuje Šanimu 20-korunovú slovenskú bankovku, ktorá je perforovaná (predierkovaná). Toto sa však robilo až po vojne, keď sa uvoľňovali na zberateľské účely. (abraxas)

• - Martin Friemann dnes žije v Los Angeles pod jménem Matrin Petrášek. (Devitka)

• - Scénář k filmu napsal známý spisovatel a scénárista Jan Novák, který momentálně žije v Chicagu v USA. (Taninaca)