Ani sa mi nesnivalo, ze sa niekdedy este dockam kvalitneho slovenskeho filmu. Nedodrzany Slub ma zaujal od sameho zaciatku a drzal ma v deji az do samotneho konca. Pred pozeranim som sa trosku bal vyberu mladeho herca nakolko som videl zopar casti Panelaku a tam toho vela nepredviedol. Nakoniec vsak mozem z kludom skonstatovat, ze postavy zidovskeho chlaca zvladol a zahral z velkym prehladom. Pribeh je zalozeny na skutocnych udalostiach a mne osobne pripomenul to co som sa ucil v skole na hodinach dejepisu. Vo filme sa najde par hluchych miest a niekedy sa moze zdat trosku roztahany, ale to nic nemeni na tom, ze tento film sa rozhodne podaril a mna velmi prijemne prekvapil. Potesili ma aj male ulohy v podani Romana Luknara, Lukáša Latinákana a Evy Kerekes. Dufam, ze tento film nestane bez odozvy a chytia sa aj dasli filmari, lebo je vidno, ze ked sa chce tak aj u nas sa da natocit kvalitny film. A ako je vidiet ani nasi herci nie su az taky zly, ked skutocne maju co hrat.(6.10.2010)

(CINEMA MUNDI 2010) Nedivím se tomu, že NEDODRŽENÝ SLIB byl vyslán za Slovensko na Oscara, protože v sobě spojuje dostatečně silné téma i realizační zdatnost nevídanou nejenom v rámci slovenské, ale i české polistopadové tvorby. Nepřekvapuje mě ale ani to, že se nedostal do užšího výběru, protože se jedná nejenom o film definitivně účtující s minulostí slovenských Židů za druhé světové války, ale i s ostatními filmy, které vznikaly především v 80. letech díky slovenským ateliérům na Kolibě. Podnětnost finančně dobře zajištěné projektu, což je na něm v tom nejlepším slova smyslu vidět, spatřuji ve spojení stylu slovenských děl z koncentračního prostředí a těch ruských partyzánských, protože jinak jde "pouze" o důsledné naplnění konceptu se vším, co lze očekávat (v tom pozitivním, ale i negativním slova smyslu, např. poslabší, ale v kontextu české a slovenské tvorby nadstandardní postsynchrony). Koncept ale oceníte jenom v tom případě, pokud přistoupíte na to, že nejde o introspektivní vyprávění z pohledu hlavní postavy, i když jí je přisouzena řada hlediskových záběrů, ale o národní film - svým tématem i vztahem k jiným slovenským spřízněným, nutno podotknout že ale kvalitativně lepším kouskům.(28.2.2010)

Mám rád scenáre, ktoré napísal sám život.Je bez zbytočných, už dlhšiu dobu otrieskaných klišé.Ku spokojnosti to ale vždy úplne nestačí.V tomto prípade obsahové výkyvy a istá menšia povrchnosť, film zaradila na naše tuzemské pomery k slušnému štandardu(hlavne, čo sa týka obsadenia alebo výpravy).Ako si ale vedie na svetovej úrovni? ...Ruku na srdce.Má ,,Nedodržaný sľub,, na to, aby stál v jednom rade s inými perlami svetovej kinematografie danej témy?Pre mňa je to stále len bárka , ktorá sa pozerá na ostatné lode vedľa nej....Ale, vďaka aj za ne!(12.7.2009)

Taká silná téma, ktorá je skoro každá, čo sa týka druhej svetovej vojny a navyše koncentračných táborov...navyše ešte keď sa jedná o príbeh podľa skutočnosti je úplne, ale úplne nevyužitá. Necítiť z toho emócie, ani jednu jedinkú....je to chladné ako psí čumák a po skončení vo vás nechá zmiešané pocity. Ja osobne som sa vôbec nevedela stotožniť s hlavným hrdinom a vytvoriť si k nemu nejaký hlbší vzťah...lebo to film podľa mňa nedovoľuje...A navyše ešte úplne zbytočné vsuvky typu Evy Kerekes, ktorá je možno pre mužov príťažlivá...ale tu bola len ak príťažou...Napriek tomu ide o film, ktorý bez výčitiek môžem zaradiť k tomu lepšiemu, čo naša kinematografia vytvorila...aj keď stále to neni ono...(1.12.2009)

Na tento film som nešiel s veľkým nadšením, bál som sa, že to bude sprostosť! Lebo je to slovenská tvorba ktorej je veľmi nedôverujem (až na niektoré výnimky). No môžem povedať, že neísť na tento film bola by to veľmi veľká chyba. Pútavý príbeh (ešte o to viac, že je podľa skutočnej udalosti), zaujímavá hudba, dobré herecké výkony to všetko Nedodržaný sľub má. Ešte k tým hereckým výkonom mladý a talentovaný slovenský herec Samuel Spišák, ktorý na začiatku filmu nepôsobí príliš dospelo a vôbec som som si nevedel predstaviť ako zahrá dosť veľkú časť života Martina Freedmana, no tento film má veľkú tendenciu prekvapovať a preto sa netreba čudovať, že na konci filmu je so Samuela skutočný muž. Sledovať tento úžasný príbeh o chlapcovi ktorému futbalový talent ale aj šťastné náhody zachránili život bolo pre mňa veľmi zaujímavé. Martin Freedman dnes žije pod menom Martin Petrášek a slovenský film Nedodržaný sľub je jeho skutočný príbeh. Plný veľkého šťastia v zlých časoch! Už už keď mu "priháralo" práve vtedy sa niečo stalo alebo mu niekto pomohol. Martin musel mať skvelé šťastie za ktoré môže ďakovať bohu. Myslím, že nepreháňam, že film Nedodržaný sľub je jeden z najlepších slovenských filmov za posledné desaťročie. Pútavý príbeh, ktorý napísal život má spád je bez hluchých miest a to, že trvá dve hodiny vôbec neprekáža. Obrovským plusom pre film je skvelá simulácia bojových scén a rovnako to, že autori si dali záležať nauzaj na každom detaile vrátane takých drobností ako napríklad, že sa pred vojnou u nás jazdilo na pravej strane. Kamera výprava ktorá dokonale vyobrazila temné obdobie 2. svetovej vojny má moju zvláštnu poklonu. Som nadšený a tlieskam lebo tento film mi dokázal, že aj Slováci dokážu natočiť vysoko kvalitné filmy a určite nerúbem vysoko keď poviem, že nominácia na Oscara by bola presne to pravé čo si zaslúži. A ja dúfam, že slovenská (Slovenská filmová a televízna akadémia) SFTA tak aj učiní. Film si určite pozrite. P.S.: Nedokážem pochopiť ako takýto skvelý film mohol od slovenského publika získať taký divácky nezáujem! Dúfam, že to neohrozí jeho vydanie na DVD.(1.6.2009)

• - Na žádost Martina Petráška byla ve filmu vzpomenuta i scéna, ve které si partyzánský vůdce nechává vytrhnout zdravý zub. (Devitka)

• - Martin Friemann dnes žije v Los Angeles pod jménem Matrin Petrášek. (Devitka)

• - Ve filmu účinkuje 94 herců (slovenských, českých, polských, ruských, anglických) a více než 1 000 komparsistů. (Taninaca)