Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

lewica

V onom čase keď som na to bola prehovorená kamarátom, že aký je to skvelý film s neskutočným hereckým obsadením a samé superlatívy... Môžem teraz po uplynutí času povedať, že motanica od začiatku až po koniec. Z kina som odchádzala totálne psychicky vyčerpaná. Viac už to vidieť nechcem... ()

Duston_Movie

DiCaprio ako profesionálny snílek ma pekne prekvapil, pretože som si zozačiatku myslel, že film nebude moc dobrý. Tiež tu boli zaujímavo použité video efekty, nielen na výbuchy a ničenie, ale aj napríklad na vytváranie budov a objektov počas priebehu.. Veľmi zaujímavý nápad, dej a koniec = excelentný film! ()

Milabusek

No abych pravdu řekl, částečně jsem se ztrácel v tom co je sen a co realita musím uznat tentou kousek se nolanovy pořádně povedl. Ale mohl to napsat tak aby to nebylo tak lezoucí na mozek, ale povedlo se mu to tak mu nemám právo nic vyčítat a žebříčcích 6 nejoblíbenější a 52. nejlepší film si opravdu zaslouží a dávám tomuto filmu 85 %. ()

kuryckyna

Počátek je filmový skvost. Každý náročný divák musí být šťastný, že existují filmy jako je tento. Jestli je někdo, kdo ho ještě neviděl nebo se mu film nelíbil nechť skončí v pekle! Z každou vteřinou jsem lapala po dechu, vychutnávala si nejlepší herce, nádhernou hudbu a naprosto dechberoucí příběh, který je tak krásný, že film budete chtít vidět ještě jednou, co jednou desetkrát a pokaždé v něm najdete nový a jedinečný detail, a co je ještě hezčí, že vyprávět příběh člověku, který film neviděl je dost složitý úkol, který vás nutí o filmu přemýšlet! Nakonec třeba dopadnete jako já a budete mít sny ve snech... ()

Kalantana

Zvláštní film. Ve chvíli kdy naskočí titulky, tak jen nevěřícně sledujete, že to vážně skončilo takhle. Za mě povedený film s lehkým humorem a poutavým příběhem. Že jste to vypnuli v půlce, protože jste nechápali o co tam jde? Tak se vraťte, dokoukejte to a pochopíte. Děj, zápletka i samotné rozuzlení se pomalu rozvíjí v průběhu filmu. Takže vše pochopíte až ke konci. Kdo nemá rád DiCapria, který je jediným důvodem, proč se na film nepodívá, tak ať to zkusí překousnout a udělá si názor sám. Jeho herecký výkon je zde vážně úžasný. Počítačové efekty a grafika má moje uznání. Film není přeplácaný všemožnými triky, ale je jimi jen decentně doplněn. Romantika? Tu zde nehledejte. Jedná se o snový příběh postavený na klamech a iluzích. Rozhodně film doporučuji. ()

Anubiska

Vizuálně dokonalé. Na příběh jsem se musela soustředit a i tak.... Leo výborný,ač mi není sympatický,musím uznat,že zraje jako víno a hraje čím dál lépe,taky má šťastnou ruku na výběr filmů,takže se jeho jméno stává zárukou kvality. Počátek je vynikající film,po všech stránkách zážitek. ()

lestatos

Ani neviem kde mám začať. Keď som po desiatich minútach pozerania Incepion, stíšil telefón, vypol sa zo skype a FB, bolo mi jasné, že sa niečo deje.Začal som tušiť, že pozerám sci-fi film, ktorý prichádza raz za dekádu. Pocitovo som sa nachádzal presne ako 10 rokov dozadu keď som videl Matrix. Christopher Nolan mi predložil šťavnatý steak a ja som sa bez váhania zahryzol a nechal som stekať šťavu po svojej brade celé dve a pol hodiny a bol som v takom vytržení , že ma ani nenapadlo utrieť si tvár .....))). Nolan zase nakopol žáner sci-fi , ktorý sa nachádza v hlbokej kríze a takýto inteligentný blockbuster potreboval ako soľ. Inceptions je urputne návykový, donúti vás premýšľať v neuveriteľnom tempe ale hlavne si myslím, že Nolan otvoril tému ktorá onedlho nebude až také veľké sci-fi. Nechcem púšťať spoilers.... sadnite si , zatemnite okná... odpojte telefon...a uvedomte si, že v sne je možné všetko, len treba mat odvahu snívať !!))). Pre mňa v danom žánre 95% ()

PORTER44

Výborná podívaná,hlavně po vizuální stránce tak i hereckými výkony.Dal bych i plné hodnocení ale vadilo mi až moc vzpomínek na Cobbovu ženu a ke konci filmu jich bylo čím dál víc a víc romanticko zamilovaných a přitom film byl spíš nabitý napětím a akcí,jinak super podívaná.Hned bych si to taky vyzkoušel snít kdy chci možná lepší než real.. ()

Halik2

Únik z reality priamo do snov, v podaní Leonarda di Capria v hlavnej úlohe pôsobil zaujímavo, na nezainteresovaného diváka, film ku ktorému si sadne človek, no oči sú upriamené na fantáziu Christophera Nolana a jeho veľkolepého diela. Skvelá hudba Hansa Zimmera v podaní s dobrými hereckými výkonmi perfektne ladila. ()

mezonek

Mindblowing - to je ten pravý výraz popisující zážitek z filmu. Je to prostě na hlavu, ale úžasně poutavým způsobem. Prvních 45 minut jsem nechápavě koukal a vůbec jsem se v příběhu neorientoval. Až pak jsem to začal chápat a začal jsem si využívat vzrůstající akci a napětí. Navíc hudební doprovod film skvěle podbarvil a dodal mu šťávu. I herecké obsazení sedlo. A nejvtipnější na celém filmu je, že byl o pár hodinách spánku. Sen ve snu už po Inception nikdy nebude stejný :) ()

jakubesd1

Kde len začať . Videl som a neoľutoval som . Parádny dva a pol hodinový fiilm ktorý vtiahne do deja od samého začiatku . Dokonalé blúznenie v snoch ktoré absolútne perfektne na známku 1 spracoval CH.Nolan . Veľmi premyslený a neodfláknutý film . 10/10 a jednoznačne odporúčam si to pozrieť hoci aj tri krát . ()

lllleon

Na tenhle film jsem byla hodně zvědavá, jelikož na něj pěli ódy snad všichni mí známí. Upozornili mě, že u něj opravdu musím dávat pozor, jinak to nepoberu. Už v prvních pěti minutách se to potvrdilo. Složitý děj se složitými pravidly, a o to větší si zaslouží chválu režisér a scénárista, kteří ho zvládli převést na plátno tak, aby byl k pochopení. Cením originální nápad i herecké výkony všech zúčastněných, z nichž musím vyzdvihnout Ellen Page a samozřejmě Lea DiCapria. Dvě a půl hodiny zkrátka uteklo až moc rychle. ()

Lucisek

Film, kterému musíte celou dobu věnovat plnou pozornost, a i přesto se možná ztratíte, v které vrstvě snu to vlastně jsou. A konec...kdo ví jak to vlastně skončilo. Byl záběr na pořád se točící káču, což by znamenalo, že je to pořád sen. Ale než začaly titulky, tak tam byl zvuk, jakože spadla. Takže byl to sen nebo to nebyl sen? ()

Cecko

Na to, že zde nikdo nešetří hvězdičkami, to zas taková špička není. Sice námět nemá chybu a slibuje "něco velkého", ale v tom filmu mi to zkrátka chybělo. Potenciál té myšlenky zůstal prostě nevyužitý. Na můj vkus to bylo až moc dlouhé a až moc komplikované, zvláště ke konci, kde nás tvůrci přenesli do snu ve snu, ten byl v dalším snu, ten byl ještě v jednom snu a nakonec to celé bylo také ve snu...především mě naštval konec, který neodpověděl na zásadní otázku, viz. točící se káča. Čtyři hvězdy za slušné herecké výkony a vizuální efekty. ()

Archangel_P

Velice zajímavý film, pro méně bystřejší diváky ale místy složitější na pochopení. Jako celek se mi ale líbil, pěkný počin. 97 % ()

radimhasalik

Z tohoto filmu mi utkvěl nejvíce nepřehledný děj. Proto hodnotím třemi hvězdičkami. Nicméně zkusíme se k tomuto filmu časem vrátit a uvidím, jestli své hodnocení změním. ()

OokamiCZ

Když už si říkáte, že v dnešní době vychází jen samé spotřební filmy bez hlubší myšlenky nebo nápadu, náhle udeří Počátek a vyvede vás z omylu. Leonardo DiCaprio nikdy nepatřil mezi mé oblíbené herce už jen kvůli Titanicu (nikdy jsem si nepotrpěl na slaďáky, přestože alternativní vysvětlení příběhu s bláznivou Rose a jejím imaginárním přítelem Jackem zní zajímavě), a tak každý jeho film končil v mém pomyslném odpadním koši. Och já bláhový, o co vše jsem se za ta léta připravil a dodnes děkuji, že jsem na své "DiKapra leda ve snu" na chvíli opomněl. Nápad s pomyslným vykrádáním lidské mysli je zajímavý... nápad s vnuknutím myšlenky do lidské mysli je... úchvatný!!! A tak se pan Cobb se svým týmem vydává do několika vrstev lidského podvědomí, aby se vrátil ke své rodině. Ale o zámynku nám přeci nejde, jde nám o to, jakým způsobem pracují na nenásilném implantování do mozku C. Murphyho, vypořádávání se s depresemi DiCapria a záchranu K. Wanatabeho. To vše za doprovodu Hanse Zimmera s malým cliffhangerem na konci. Co víc k tomu říct, rád se i přes pomyslné mládí k tomuto filmu vracím, objevil jsem díky němu pár dalších tipů na zhlédnutí a s oblibou si pouštím samotný sountrack. Tleskám se svými 110%. ()

Pettr450

"You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling." Tak toto je opravdová slast o které se každému sní. Pan Nolan dokáže vzít jakoukoliv myšlenku a "splácat" ji do naprosto fascinujícího a propracovaného díla. Do svého Inception týmu, což velice oceňuji, vložil úžasného a jedinečného Hanze Zimmera, který nejen že dokáže aby jste film vnímaly, vy ten film budete i prožívat ! Co se týče herectví... to ani nemám slov. Za úžasné a fascinující herectví Leonarda DiCapria s Tomem Hardym s úžasnou hudbou v pozadí si tento film nezaslouží nic jiného, než jednoznačných 5*. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)