Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

paja.

poprvé a první minuty snad jako každý nevím o co jde ale potom už zhruba chápu.a podruhé už dokonce vím od začátku o co jde.výborný nápad jak upoutat fanoušky akčních filmů jinak než trapným dějem se střílečkama.tohle mělo koule.díky za počátek. ()

KristKrist

Hans Zimmer coby jako hudební skladatel nepřekonatelný. Nečekala jsem,že Počátek bude až tak působivý,jaký byl. Herecké výkony jsou skvělé,hlavně Leonardo DiCaprio se mi líbil,způsob podání filmu byl perfektní. ()

jelen10

Fantazie! Neuvěřitelný scénář, neuvěřitelné zpracování, herecké výkony par excellance a jedna velká smršť akčních scén. Přestože celá Nolanova tvorba je úžasná, tenhle snímek řadím výš, než všechny ostatní. Nezbývá, než zopakovat: Fantazie! ()

yahoo

Pri tomto filme, som prvý a asi aj posledný krát v živote zadržal dych na takmer tri hodiny. Úžasné vizuálne divadlo ktoré treba vidieť niekoľko krát, samozrejme s originálnym zvukom a prehnať to cez kvalitné domáce kino - susedia vždy vedia kedy si pozerám takéto filmy. Nolan tu prišiel s novou víziou filmu ako kedysi Cameron v Terminátorovi 2 a Wachowski brothers (sisters) s Matrixom. ()

StarFsh

Memento, Insomnia, Dokonalý trik, Batmanovská trilógia, Počiatok... Každý film je úplne iný a o niečom inom. A tak fanúšikov predchádzajúcich Nolanových filmov môže tento tak trochu sklamať, pretože je úplne o niečom inom a nie je tu žiadna kontinuita s predchádzajúcimi filmami. Trošku mi vadí v hlavnej roli Leo DiCapo, ktorý tomu filmu dodal tak trochu "svetlo na konci tunela". Keby to hral Bale, alebo niekto iný, "viacej temnejší", mohla z toho byť čistá čierno-čierná tma. Otázkou je, či by to diváci dokázali uniesť. Asi najskôr nie a preto voľba DiCapa bola voľbou rozumnou v prospech filmu, ktorý je neskutočne vyvážený a ohromne remeselne natočený. Nič viac, nič menej, než Nolan v najlepšej forme! Dodatok: Zimmerov soundtrack mám aj v mobile. Najlepší soundtrack, aký som kedy počul! ()

Sheryl22

Naprosto dokonalý film. Pokaždé když ho vidím, tak tam objevím detail, kterého jsem si před tím nevšimla. Počátek mě nikdy neomrzí. A ta hudba v něm je dokonalost sama ...Hanz Zimmer je pro mě jednička. ()

majicek

Chris Nolan je prostě génius. Když jsem viděla první minuty filmu, netušila jsem, co si o tom mám myslet. Bez jediné informace o ději či námětu jsem se vrhla do víru svižného filmu. Originální nápad a prolínání jednotlivých vrstev snů však zapůsobilo velmi efektivně a dokonalý soundtrack tomu dodal tu správnou atmosféru. Některé drobné chyby ve scénáři ráda odpustím, protože celkový dojem je opravdu velkolepý. Ráda bych vyzvedla i samotné herce, ze kterých mě nejvíce zaujali Joseph Gordon-Levitt a Tom Hardy a jejich postavy. Tenhle film doporučuji zhlédnout více než jednou, než budete dělat jakékoli závěry. Na další pokusy tam najdete více a více podrobností, které si zaslouží pozornost. ()

k0c0urek

Z poslední doby a z posledních scifi filmů ten nepovedenější. Jednoduše o co jde?...film o snění a o tom, kde vzniká myšlenka, která dokáže změnit život...film nejlépe shlédnout 2x...tak jako třeba Matrix...až podruhé plné vychutnání :) Doporučuji. ()

Brisingr

Představte si, že jdete po ulici a vidíte pěknou slečnu. Co pěknou, krásnou! Míry přesně takové, jaké by měla mít, nikde nic nepřebývá ani nechybí, dokonce se na vás i usměje. Dáte se s ní do řeči a zjistíte, že studuje aplikovanou biochemii a mezi její koníčky patří kvantová a teoretická fyzika, fotbal a ke všemu ještě ráda pije pivo. Prostě je až MOC dokonalá... A stejně se jeví i Počátek. Je prostě bezchybný, originální a promyšlený. Ale věřit mu to budete jen těžko... ()

adam7

Ťažko sa mi opisuje tak perfektný film ako je Inception. Pretože ani slová ako "perfektný", či "úžasný" nedokážu toto dielo dostatočne adekvátne vystihnúť. Nolanovo (asi) najlepšie dielo, nie že by som neveril, že by nedokázal vytvoriť niečo lepšie, ale sám si lepší film ani neviem predstaviť. Od perfektne šikovného scenára, cez (nielen pre mňa) elitných hercov ako je DiCaprio, Hardy, Cotillard, Gordon-Levitt, až po Paríž. Akoby toho nebolo veľa, pridáva sa zvukový doprovod, s ktorým Inception posúva latku poriadne vysoko, takmer do neprekonateľných výšin. V súčasnosti neexistuje lepšia dvojka ako Nolan a Zimmer a Inception to potvrdil. A na záver by som rád spomenul DOKONALÚ záverečnú scénu (ktorej atmosféra je znásobená Zimmerovým dielom Time. ()

Annulka

Ako sa dá poznať dobrý film? Pre mňa osobne je poznávacím znamením dobrého film ak vám vlezie do hlavy a vy sa ho ani za svet nemôžete zbaviť. Ja som s Počiatkom v hlave existovala ešte nejaký ten týždeň, dva. ()

Miiro

Film jsem videl několikrát a mohu jen doporučit. Je to skvělá podívaná.. A film jen tak někdo nepochopí a hlavně má dva závěry. ()

dosino

Pro mě to bohužel není na 5 hvězdiček. Velkým plusem je naprosto geniální hudba, která upoutá a přidává hodně k silnému zážitku. Možná by to v kině bylo lepší než na domácí obrazovce. Bohužel "geniální" nápad není až tak geniální a spousta věcí do sebe nezapadá. Vyskytuje se tu i docela dost nelogičností... Něco tomu chybí, brada vám nespadne, chybí napětí. Není to dobrý film, jenom velmi dobrá podívaná. ()

BranuliQ

Film ako tento je výnimočný už svojím pútavým a neprekonateľným dejom. Nečudo, že sa Nolan týmto filmom asi najviac vyznamenal. Zrežíroval to proste na jedničku s hviezdičkou. Hudbu do filmu zkomponoval fenomenálny Hans Zimmer a ako vždy aj teraz to malo neskutočné grády. Herci sa do svojich úloh vžili naplno a to všetko z tohto filmu spravilo neskutočnú pastvu pre oči. Som za tento film neskutočne vďačný. ()

EchoswordCZ

Abych pravdu řekl, do tohoto filmu jsem šel s velkým očekáváním. Přeci jenom Christopher Nolan je jedním z nejlepších režisérů současnosti, charismatický Leonardo DiCaprio se zhostil hlavní role a to celé ještě zabaleno do geniální hudby Hanse Zimmera, no kdo by od této kombinace nečekal velké věci, že? Naštěstí se každé mé očekávání vyplnilo. Dostalo se mi inteligentního a napínavého thrilleru s, na dnešní poměry, originální zápletkou, která si pohrává s myšlenkou vstupování do snů. Kromě skvělého DiCapria a celkem příjemného Kena Watanabeho pro mě osobně zazářila i mladá Ellen Page, které její role náramně sedla a působila hodně přirozeně. Takže, abych to nějak zhodnotil. Christopher Nolan pro mě stále zůstává na špičce a Inception, společně s Batman trilogií, považuji zatím za jeho nejlepší výtvor. Pokud tedy máte rádi napínavé a originální thrillery s přiměřenou dávkou akce, je film Inception přesně pro vás! ()

Nazzy19

Po pravde som sa trochu strácal v jednotlivých úrovniach snenia. Ale tento snímok má naozaj všetko, čo by sa od 2. najlepšieho filmu roku 2010 dalo čakať. Humor, napätie, akcia, zvraty, vyvrcholenie. Všetko to namixované vo veľmi vhodnom pomere a podané divákovi v 148 minútach deja. Nebolo vo filme momentu kedy sa nič zaujímavé nedialo. ()

Anka1597

Jediným slovem film nelze shrnout, zkrátka: neuvěřitelný, úžasný a hodně promakaný. DiCapriovi vyloženě sedí role vdovců, zhrzených manželů, apod. - opět v tomto filmu dokázal že patří mezi hereckou elitu. ()

r140xx

Já dávám rozhodně 5 hvězd za tak sugestivní podívanou. Jen se připravte na totální zmatení po zkončení filmu... které pravděpodobně bude způsobeno tím, že film nedává smysl... ()

lupik84

Pokaždé, když se na tento film podívám, vidím více detailů, kterých jsem si nikdy předtím nevšiml. Rozhodně to není film na jedno zhlédnutí. Když jsem ho viděl poprvé, řekl jsem, že je to blbost, ale napotřetí už říkám pravý opak. Délka filmu je cítit, ale rozhodně to nevadí, naopak bych byl radši za čtvrtou úroveň snů, aby měl film o půl hodiny déle. Počátek rozhodně patří do mých TOP10. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)