Preacher

• Česko Kazatel (neoficiální název) (více)
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (více)

Série(4) / Epizody(43)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

Jeremiasz

Tenhle serial neni pro kazdeho a neni jako jine. Scenariste, kamerama i reziseri museli byt nepochybne pod vlivem nejakeho svinstva. Prvni 3 dily budete premyslet, jestli vam neco unika, co se to tam sakra deje a o cem to vlastne je, jestli si z vas tvurci delaj srandu nebo to jestli to proste je jen takova magorina. Po ctvrtem dilu bud akceptujete, ze ne vsemu je nezbytne nutne rozumet, ne vse musi mit logiku a ze i andel muze byt magor a budete pokracovat nebo pujdete od toho (pokud jste to uz neudelali). Kazdopadne vsechny postavy jsou vysinuty, nic nema logiku ale je to (_._) ()

Brano

Veľmi zvláštny seriál, miestami to bolo pozerateľné, ale po väčšinu času to bola pekná hlúposť, bez nápadu a napätia. Chcel som dať pôvodne 3*, ale záverečná časť bola tak stupídna, že viac som dať nemohol. Herci celkom fajn, ale príbeh bol slabý a aj nedotiahnutý do konca. ()

Buhehe

Kdo má rád komiks ani na to nekoukejte, budete jen znechuceni. Hvězdu snad jen za ztvárnění Cassidyho, ten si je alespoň trošku podobnej. ()

hwnd

Skvělé momenty střídá nuda a zmatek. Občas jsou ty skvělé momenty ještě v menšině. Prostě strašně nevyvážené. Naštěstí to zachraňuje Cassidy a andělské duo. Finále první série totální úlet. ()

mivr

Ja že si pridám ďalší super seriál medzi moje TOP v mojom profile, ale NIE. Pilot ma nechytil, ale hovorím si ešte dám tomu šancu, a tak ďalšie štyri diely som pozeral 3 týždne. Až po piatom diely to začala byť ono. Ale celkovo slabý seriál, málo sa tam toho deje na môj v kus, málo využitý potenciál nápadu. 57%. ()

Luckyboy

Předlohu neznám. I přes to hodnotím první sérii pozitivně. Ačkoli to není lehké, protože celek drží pohromadě jenom hodně těžce. Na druhou stranu i neznalý předlohy se dokáže (aspoň mně se to povedlo) dostat do atmosféry a přijmout způsob, kterým autoři vypráví. Černý humor, sarkasmus, absurdity a naprostá nejasnost toho, kam vlastně děj směřuje není pro každého, stejně tak střídání různých žánrů a někdy i rovin vyprávění. Zejména opakující se scéna řezníka od Gettysburgu z pekla byla jak když někdo škrábe nehty o plech. A takovéto scény střídají gagy a nadsázka. V texaském maloměstě vyprávění fungovalo, otázka je, jak bude fungovat na road tripu. ()

Drozdo57

Určite jeden z najzvláštnejších mainstreamových seriálov, aké si môžete pozrieť. Ono je to vlastne celkom dobré, ale zároveň to vo vás nechá určitý nie príjemný pocit. Ale to je asi cieľ. Tvorcovia sa neštítili skoro ničoho a tak tu máme samozrejme rúhanie a kacírstvo koľko sa len dá, voodoo a satanizmus, sodomiu, body horror, gore a kopu podobných vecí za ktoré vás v nedeľu v kostole nepochvália. A vôbec, tento seriál rozhodne nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú na svoju vieru citliví. Ešte aj mne niektoré veci prišli ako príliš. Najlepšia postava je určite Cassidy, ktorý je istota a ťahá skoro každú scénu. Počul som aj o nejakom prefarbovaní - to ma nezaujíma veľmi, lebo komiks nepoznám. Čo mi vadí viac je, že medzi Tulip a Jessiem som necítil takú chémiu, ako by sa podľa príbehu asi hodilo. Stále ale nadpriemerný počin, ktorý dokáže udržať diváka už len preto, aby ste zistili, akú ohavnosť ešte tvorcovia vymyslia. ()

argo.smile

Pilot a v nom fighty boli fajn, no v dalsich castiach sa to ubera uplne inym smerom. A tym smerom je jedna velka nuda. Po 5 casti koncim sledovanim na AMC. ()

Wolftalon

A cenu za nejlepší seriálový savage všech dob získává... Ano, Preacher! A jestli se začně děj trochu víc hýbat dopředu, vídím to i na těch 5 hvězd. ()

Tomko87

Och toto nie .Veru nie. Ako dobre. Nemusí sa to silno držať predlohy . Odklon niekedy nieje na škodu. No v tomto prípade je to najmenší problém. V prvej série nefungovalo nič. Príbeh, charaktery a chémia medzi nimi. Posledné dieli ..tuším posledné dva alebo tri ma už ako tak zaujali. Celkom aj navnadili na druhú sériu. Ale do piči od dua Rogen/Goldberg som čakal sakra riadnu kreatívnu šialenosť. Zatiaľ si s seriálom vyserte oko. ()

Rian_witcher

Začátek plný pomalejších dějových říček a potůčků se v závěru spojí v mohutnou dravou řeku spějící k excelentnímu finálnímu vodopádu. Joseph Gilgun jako Cassidy sice jednoznačně svou zábavností převyšuje všechny postavy seriálu, ale neméně vynikající je i Jackie Earle Haley (Guerrero z Human Target) v roli majitele jatek a tajemný Cowboy, kterého ztvárnil Graham McTavish. A samozřejmě i vtipně zmatená dvojice "andělů" Anatol Yusef a Tom Brooke. Oproti komiksu méně krve (a ne že by s ní produkce zrovna šetřila :-)) a žádná nahota. Přesto jednoznačně pro publikum 18+ ()

unanimite

Zaujímavý seriál - aj pre tých, čo nepoznajú predlohu (ako ja). Vynikajúca trojica v hlavných úlohách perfektne ťahá dej, Cassidy je fantastický :) Seriál je rýchly, nápaditý, nechýba akcia ani krv. Oslovila ma aj texasko-pochmúrne-úchylná optika, kulisy, kostýmy a hudba. Pravdou je, že Kazateľove konanie by mohlo byť motivovanejšie. Taký bad bad boy a takto hľadá Boha? To chce setsakramentský dôvod... Takže teším sa na druhú sérku. 4 hviezdy, yeah! ()

nuwer

Ještě nejsem zcela rozhodnutá v bodování,počkám na poslední díl první série :) První 2-3 díly perfektní ,pak docela nuda ,pak ještě víc nuda,nic se pořádně neděje... ()

DekaDance

Neznám předlohu. Vůbec nevím, že něco takového existuje. Po shlédnutí prvního dílu, co napsat, napadají mě samá vulgární slova, ale nechci mlčet (tedy jako nic nenapsat). Je to jízda. Totálně mě to strhlo a zamáčklo do křesílka, no tvl, já nevím *************** kulervoucí! Líbí se mi hodně věcí, a filmů, a tak, ale tohle je nějak nad tím. Dokonale to se to trefilo do mého šálku s humorem. Jupí! ()

Saxos

Komplet 1. série nějak moc nenadchla, čekal jsem víc. Nastane velké přemáhání k návratu a pokračování. ()

brasek

Seriálu absolútne nerozumiem. Upír Cassidy v lietadle? Tak to bola absolútna fraška a dementná paródia, ktorá predpovedala smerovanie seriálu. Príbeh ma nebaví, nemá tempo, strieda nudné momenty s akciou, ktorá je smiešna. Pre mňa osobne nemá zmysel tento príbeh sledovať, často sa chytám za hlavu pre ohavnosti, ktoré mi tvorcovia tohto diela ponúkajú v minutáži. ()

Isobel

WHAAAT! Taková komixová podívaná tu ještě nebyla. Prvky westernu, styl vyprávění, mytologie - já to sežrala i s navijákem. Ten seriál má všechno: postavy jsou vtipné a hluboké, přízvuk je jižanský a krom andělů a Ježíše je tu i Hitler... Ok, třetí série je nekoukatelná. ()

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (více)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (více)