Preacher

• Česko Kazatel (neoficiální název) (více)
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (více)

Série(4) / Epizody(43)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

Juklitz

Komix začíná koncem desáté epizody a první série tak funguje circa jako návod na osobu kazatele, Tulip a Cassidyho (ovšem jen velmi omezeně). Bohužel si myslím, že AMC s tímhle trochu šlápli do lejna. Samotný komix je poměrně dlouhé a těžko zvladatelné dílo, kterému se jednak seriál nemůže rovnat, druhak ten vyplácal deset hodinových epizod na něco, čemu se komix ani nevěnuje. Seriál vyplácal příliš energie na něco, co není ani podstatou předlohy, dostat se do kolejí bude pro druhou sérii velmi obtížné, především bude muset být násobně svižnější. Za čtyři, ale důvod je spíš to, že si prostě Preachera užívám, osobně mě překvapuje množství pozitivních reakcí od lidí, co Ennisovo dílo neznají. ()

poppy75

skvele....dychtivo cakam na druhu seriu...obzvlast upir a tulip su uzasni....august 2017-po 8 .castiach 2.serie -jednoznacne sklamanie...ten drive z prvej serie chyba.miestami mi dokonca niektore sceny pridu hluche,zbytocne-skratka,akoby nemali co vtisnut do epizody tak natahuju... ()

Bihary

Solidní řemeslo, proč je Tulip černá nechápu, asi se na to chtěl koukat i Obama. To že je to dějově a hlavně ideově jinde nevadí. Hlavně ať se povedou Jody a T.C. Tedy jestli tam budou. ()

d-nao

Po druhej sérii idem o hviezdu dolu. Vôbec, ale vôbec ma to nevtiahlo tak, ako prvá séria, v ktorej som osem dielov len čakal na záverečnú pointu. A vraj tá druhá je lepšia? Nuda, dialógy mimo mňa, postavy už nemajú čím zaujať (okrem Saint of Killers). Končím pri S02E10 a idem radšej na The Stranger Things S02. ()

tortillahot

Odporucam pre kazdeho kto ma rad cierny humor ale nie taky suchy anglicky. Chvilami je to dost morbidne co mi niekedy vadi ale dnes ma uspech vsetko zvratene a tu sa to iba potvrdzuje. Prekvapili novi herci, velmi dobry vyber hercov na jednotlive postavy. Dominic Cooper s tym jeho ksichtom ala hyena z Lion King je proste smiesny a to nemusi ani nic robit. Upir Cassidy sa stara cely cas o kvalitnu zabavu ked uz je nudnejsi dej. Najviac ma prekvapila Ruth Negga, ktora vyzera uplne inak ako mala jej postava vyzerat ( blondyna s velkymi prsiami ), ktora ukazuje asi najkvalitnejsie herecke umenie zo vsetkych zucastnenych. Zaporne postavy su vsetky super nesympaticke tak ako ma byt. Skoda niektorych slabsich casti, inac by som dal 5 hviezd. Rozhodne dost navykovy serial a jeden z naj tam vonku :-) ()

jmennno

komiksovou předlohu jsem nečetla, ale i tak se mi seriál líbí. Jesse je kazatel, ze kterého si všichni sednou na zadek! Jeho bejvalka, Tulip, je drsná holka. Cassedy skvěle partu dolňuje, a navzájem tvoří trochu ujeté, ale senzační trio, před kterým by se měl mít každý na pozoru. Jesse je kus! Pravda, seriál je trochu ujetý, ale možná, právě proto, je to skvělý. ()

cb566524

Jsem velký fanda komiksů od Ennise, mám vše co vyšlo česky a zbytek koupený v originále. Seriál je slušný, ale oproti komiksu moc předělaný, takže z mého hlediska komiks je pořád lepší... p.s. Nechápu, proč je najednou Tulip černoška, když v celém komisku je to blondýnka. ()

stuj

Po první sérii končím. Má to být asi vtipná hovadina, ale toho vtipu jsem tam tolik nenašel. Jediná zajímavá postava byl upír, ale to je málo. Další série by byly jen ztrátou času, jistě najdu lepší seriál. ()

SNCIS

Pouze Série 1: Komiks jsem nečetl, seriál jsem viděl. Mohu říct, že toto je nejhorší DC seriál co jsem zatím viděl. Nesympatičti herci (Ruth Negga nejvíc nesympatická.), scénář rádoby originálni, ale přitom strašně nudný a přeplácaný. Je tam páté přes deváté - andělé, pistolník z divokého západu, upír, bůh, prdelman atd. - Takovej gulášek. Není tam žádná akce jako třeba v Arrowi nebo Flashovi to jsou top DC seriály. Ubohosti - Konkrétně třeba to když andělé vytahovali z kazatele sílu do plechovky pomocí písničky a neznámého hracího stroje, nebo ta část s bohem... To byl vrchol trapnosti. Po vizuální stránce rozhodně. Asi jediný to hodnotím objektivně. Nemohou dát víc hvězd - SORRY JAKO. ()

BlackBarron

Když vyšla první série, tak jsem myslel, že ji ani nedosleduji, přemohl jsem se a poslední epizoda to vše vynahradila. Nehorázně jsem se pro ten seriál nadchl. Druhá série byla zábavnější a víc "odsýpala". Třetí sérií to začalo být vcelku ujeté, ale stále skvělé. No, a čtvrtá série je úžasná, naprosto šílený děj a skvělé ukončení seriálu (hlavně závěrečná scéna). Hlavní hereckou trojici (Dominic, Ruth a Joe) mám dost rád i v jiných snímcích, Pip Torrens hraje skvělého pošuka/šéfa a Graham McTavish je jako vystřižený padouch z westernového filmu. Doporučuji. 80% ()

3Libras

Tak také niečo som potrebovala a od čias Misfits čakala. Konečne niečo veľmi netradičné s úplne šialenými postavami. Len tá 1.séria mala naozaj dosť pomalý rozbeh, ale som veľmi rada, že som to dala a s každou ďalšou sériou dej už len gradoval čo sa bizarnosti aj napätia týka. Akurát to nejak rýchlo skončilo :( Určite sa po tomto chcem dopracovať aj k originálnemu komixu. ()

boxolop

Komiks som nečítal, tak ako vždy. Seriál sa mi ale páči. Super nápad, dobrý dej s akčnými ale aj humornými prvkami s dobrým obsadením a hereckými výkonmi. Seriál som videl samozrejme v originálnom dabingu ako premiéru, teraz pozerám s českým dabingom a samozrejme, že to je rozdiel. Ale nič hrozné.. čo je ale hrozné je, že nikdy neviem kedy v CZ dabingu kazareľ používa svoju moc. V niektorých prípadoch je na pozadí zmena hudby kedy to človek vie. Ale nevidieť to v originály tak netuším, kedy ju používa a kedy nie! Samotný seriál je ale slušný a nadchne, ale nejedná sa o topku. Určite odporúčam! ()

frasier

Na Preachera som sa hodne dlhú dobu tešil, na tvorbu Rogena a Goldberga mám veľkú slabost, takisto určitým spôsobom vnímam presýtenie trhu tradičnými superhrdinskými komiksovkami, preto každý svieži vietor vnímam pozitívne (zdravím zbožňovaných The Boys! ). Prvú sériu som sledoval so záujmom, bavilo ma také bádanie v tme a prekvapenie viacmenej v každej časti, veľká spokojnosť s atmosférou, hercami, kamerou, réžiou, proste so všetkým. Silná predloha bola cítiť. O to väčším prekvapením pre mňa bolo, keď som sa po prvej sérii trochu zažral do komiksovej predlohy a pochopil som, že prvá séria viac-menej slúžila na navedenie záujmu a seriál si ma získal ďalšími sériami oveľa viac. Postavy (najmä Herr Starr a jeho družina, pápež, Potomok, divne sympatický Adolf atď.) boli pre mňa ako človeka inklinujúceho k satire a drsnému humoru to najlepšie čo televízia v tejto divnej dobe ponúkla. Ako som hovoril, originalita seriálu, nápady (napr. zobrazenie pekla) pramenia z predlohy ale to by som seriálu určite nevytýkal. Seriál bol pre mňa dlhú dobu určite na 5* avšak posledná séria tú jednu stiahla z dôvodu, že bolo cítiť ako AMC zatrhla pokračovanie seriálu a tvorcovia sa snažili ukončiť parádne rozohraný seriál prirýchlo (môžeme to nazvať syndrómom Game of thrones?). Veľká škoda, pretože z toho mohla byť instantná klasika, ale aj tak sú to silné 4,5* a silné odporúčanie každému kto má rád špeciálne čierny humor a vie si vystreliť aj z témy ako náboženstvo. Ja som to odporučil napríklad kamarátke ktorá je veriaca, dovolím si tvrdiť, že silno a predsa má otvorenú myseľ a krochkala blahom. Určite seriálu dajte šancu, budete spokojní. Ak Vám teda zobrazenie SPOILER ALERT: incestného mesiáša nepríde cez čiaru. SPOILER ALERT ENDS: Ak ste ľahko uraziteľní, tomuto seriálu sa oblúkom vyhnite. ()

Falanx

90% Bůh je nezvěstný - co s tím. Přátelskej 119 letej irskej upír, kazatel a Genesis - potvůrka podivná, bytůstka esoterická až démonická. Pak se dějou věci, který vám rozeserou KARMU na deset tisíc životů...a jedééém v rytmu country.*** V dalších sériích jsem pochopil svůj omyl. Seriál se jen rozjížděl. Jen začátek než se objeví pořádné celebrity - pan Hitler, pan Starr, babča a konfederační zabiják z peklíčka. ()

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (více)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (více)