Preacher

• Česko Kazatel (neoficiální název) (více)
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (více)

Série(4) / Epizody(43)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

Pajky3

1. série Preacher je pro mě jeden z nejočekávanějších seriálů nejen letošního léta, ale celého roku. Komiksovou předlohu sice neznám, ale pokud jsou zvěsti pravdivé, tak Preacher je něco opravdu jiného, než jsme zvyklí v televizi vídat. Člověk si musí říkat: „Tohle je něco, co chci vidět“. A tak jsem sledoval od začátku, jak to seriálem bude a kdo se v něm nakonec objeví. Sice mě trochu strašilo jméno Setha Rogena, protože jeho humor není úplně šálek mého čaje, ale zdá se, že sem se to bude hodit. Oproti tomu se mi hned od začátku zamlouvalo obsazení, jak Dominic Cooper, tak i Joseph Gilgun se mi do rolí skvěle hodí. Pilot má sloužit hlavně jako představení, a to tenhle bezpochyby plní. Hlavně Cassidy a Tulip dostanou uvítací scény par excellence. A vzhledem k představování odpustím i fakt, že pilot se chvílemi mírně vleče. Pokud mám vyjmenovat ty nejzajímavější body, tak se budu opakovat. Dominic Cooper je pro roli perfektní a kněze, který má jen poslední zbytky víry, vystihuje skvěle. Stejně tak Joseph Gilgun, jehož přízvuk si musíte zamilovat a nevadí mi ani Ruth Negga v roli Tulip. Body navíc přidávám za dobrý hudební podkres. Určitě je i pár věcí, které mi úplně nelahodí. Například se mi nelíbí ty šokující přechody mezi scénami, kdy se objeví obří bílé písmo. A abych pravdu řekl, tak jsem to čekal o něco ostřejší. Nemyslím tím, co se týče gore detailů, mám na mysli spíš jazykově. Problém je, že i zbytek série se vcelku vleče a i když si občas tvůrci připraví opravdu skvělé scény (hotelová rvačka, go to hell nebo volání Boha), tak mi to úplně nestačí. Čekal jsem víc, čekal jsem to divočejší. Navíc mě vůbec nebavila linka z "divokého západu". Závěr série však nabídl naději, že tahle byla opravdu rozjezdová a že ta pravá jízda začne teprve v sérii druhé. Já si počkám, ale pokud nezačne ani tehdy, tak už se nevrátím. 2. série Musím uznat, že druhá řada mě bavila o dost víc než ta první. Jenže pořád to není úplně to, co jsem si od Preachera sliboval. Vlastně má seriál docela štěstí, že se vysílá v létě a tak nemá tak velkou konkurenci a čas si na něj najdu. Nástup Herr Starra byl fajn a bavil mě, oproti tomu Hitler a celá linka z "pekla" mě tolik nebrala. Uvidíme, co přijde za rok. ()

Martrix

Preacher je jedna z prvních vlaštovek, která převážně neznalému českému divákovi zvěstuje, že komix není jen o Fifince, Bobíkovi a Myšpulínovi, ale stejně tak nestojí jen na superhrdinech a superpadouších a la Spiderman, Batman... . Ve skutečnosti se totuto formou zabývá nemálo velmi solidních spisovatelů. Dobrý nápad rozvedený do série příběhů na pokračování, většinou zafunguje i v té televizní formě. Mám radost, že došlo i na Preachera. První série byla seznamovací a bylo znát, že tvůrci zkouší, co si mohou dovolit. Nakonec se vcelku odvázali a přes jisté rozpaky, na konci první a začátku druhé série najeli na absurdní humor, který mě baví. Ta krvavá lázeň okolo...co už, asi to k tomu patří. Hledá se Bůh...a hledá ho nepříliš dokonalý kněz, který v sobě má Něco, co mu umožňuje přinutit lidi dělat co chce(třeba nechat policajta nastříkat si slzák na koule). Doprovází ho jeho násilnická přítelkyně a věčně sjetý upír z Anglie. To je námět vskutku montypythonovský. Absurdních scén je dost a kdo má rád nepředvídatelné momenty (a nečetl předlohu), bude příjemně překvapený. Primárně není Preacher seriál pro -náctky, kteří fičí na Fleshovi apod. Není to žádná velká pecka, ale má svůj styl a v době, kdy neběží moje top seriály, určitě příjde vhod. ()

Prometheus69

Každé zlo má své opodstatnění i odplata: Tolik keců okolo jednoho N.E.F.E.L.I.N.. ale docela mě to baví... :) První a 6 díl... teď jen doufám že to bude lepší a lepší. Konečně to začíná být i sranda..... ta neustálá respavnace.. mě úplně rozsekala! :D Bitka vojáčků... LUXUSNÍ!!! Ten černý humor je čím dál tím děsivě prohloubenější! XD Čekal jsem spíš něco na způsob Supernaturál... ale kdo ví. Terminátorskými anděli to třeba jen začíná, o démonech totiž byla taky zmínka. ;) Začíná se to dost slušně uzavírat a postupně zapadat jako dokonale promyšlená skládačka. Úvodní a ending scény z minulosti... GENIÁLNÍ! :) A je tu Grandiozní finále! MÁM ČÍSLO NA BOHA ZNÁM I JEHO PIN! JSEM PREACHER!!!!! :D Luxusní.. i když tu závěrečnou parodii jsem trochu čekal, ale následky které to vyvolalo.. byli prostě explozivní... už jen chybělo si zapálit kdybych byl tedy kuřák... TAKŽE HURÁ A ZaBOHEM! :DDDD Jednoznačně 95%! Komiks neznám.. ale mám google, ale nechám ho být, nechte ho raději taky i vy: .. ;) ()

Doudis19

Po počátečním nadšení z temné, šílené, nadpřirozené atmosféry a městečku plného naprostých pošuků po pár epizodách přišly menší rozpaky. Prostředních 4 až 5 epizod skutečně za moc nestojí a podezřívám Rogena a spol., že ani pořádně nevěděli jak sérii navést ke konci. Který je tedy zase parádní a jak naznačuje poslední epizoda a i popisek u seriálu, tahle zběsilá trojka konečně vyráží hledat Boha! A na to se moc těšim :-). ()

filmmovier

První díl mě lehce zklamal. Prozatím se to komiksu moc nedrželo, šlo to vlastní cestou a na geniální předlohu to rozhodně nemá, přesto to není žádný průšvih. Čekal jsem ale víc černého humoru a vlastně tak celkově i víc všeho. Cassidy si krade celou epizodu pro sebe, zkvělé ztvárnění Josepha Gilguna mě nachlo. Dominic Cooper nezklamal, postavu mu věřím a na Kazatele je rozhodně tou nejlepší volbou, jen se ještě musí trochu rozehrát. Zato Tulip je zklamání, jak herecky, tak i tím jak je napsaná. V komiksu byla naprosto skvělá, tady bohužel ne. V Pilotu se vlastně nic nestalo, ale seznámení se s postavami bylo skvělé a opravdu ve velkém stylu. Navíc tato epizoda přinese pravdu o Tomu Cruisovi, takže za ten povedený vtip (?) rozhodně nějaké bodíky navíc. 80%. + Jesse, Cassidy, Quincannon, Pistolník - za celou sérii se tam vůbec nic nestalo, promarněný potenciál a hlavně Tulip Desátý díl: No, nevím, dost se mi to nelíbilo, ale... ale. Na druhou stranu nám tvůrci konečně dali vědět, že se závěrem první série dostali na začátek celého komiksu (takže první série jako prolog zpětně dobrá), takže do budoucna se těším na nějaké pevnější souznění s předlohou, protože závěr nasvěčuje tomu, že se konečně začne něco dít. Poslední epizoda je samostatně pro mě jedna z nejhorších a vlastně skoro nic včetně splaškové dekonstrukce Anville mi absolutně nesedlo a tentokrát ani Dominic Cooper, Gilgun a opravdu extrémně otravná Ruth Negga. Takže 70%. Ale celá první série po tomhle finále působí mnohem lépe, kompaktněji a jako vlastně docela povedený a originální prolog do děje komiksu. Takže uznávám svou chybu a těším se na za rok, kazateli. ACHTUNG: V této sérii má velkou úlohu i Adolf "Fucking" Hitler. První série Preachera byla sice fajn, ale strašně se vlekla a nic zajímavého neukázala, opravdu jsem z ní nebyl příliš nadšený. Její poslední díl ve mně ale probudil naději v to, že by ta druhá mohla být dobrá. A byla. Zatímco na tu první jsem koukal vlastně tak nějak ze zájmu a zvědavosti, ta druhá mě naprosto pohltila už od první minuty a já jsem z ní naprosto nadšen. Scénáře jsou fantastické, postavy, hlášky, všechno funguje (Hitler, Herr Starr, Prdelman), z každého dílu jsem byl naprosto nadšený a z každého také o něco více než z toho předchozího. Druhá řada Preachera je jedním z nejlepších seriálových zážitků, se kterými jsem měl letos tu čest a je to skutečně něco nevídaného. Originální, zábavné, plné nápadů. A já už se strašně moc těším na další řadu - kdyby nebyla, byl by to hřích. Preachera jsem si zamiloval, chvíli to sice trvalo, ale o to víc je ten cit teď silnější. A dokonce i ta Ruth Negga mi přestává vadit, což je taky obrovskej pokrok. Skvělá práce, úžasná zábava. 90% ()

geklon

Rogen a Preacher? No casting na jedničku. I ta kontroverzní Tulip je nakonec kopanec do prdele. Ale nevyváženost a zbytečná odlišnost od předlohy v momentech, kde je to zbytečné, je na palec dolů. Atmoška jak debil a celá vizualizace je ojedinělá. Včetně hudby, soundtracku a střihu. Ale kurva proč je z Cassidyho takovej vyměklej ubožáček. Komiksový Cass je zmrd a zmrdům........věčný (ne)svit (ne)poskvrněné mysly, héj? První serka je na procenta 77%. ()

noriaki

Čekal jsem něco drsnějšího. Preacher nastavil vynikající první epizodou příliš vysokou laťku. Pak ji zbytek dílů s úsměvem podlézal a vychloubal se, že ji jednou s lehkostí přeskočí. Měl pár momentů kdy se rozběhl, ale nikdy se to nestalo. Téměř každá zajímavá scéna byla okamžitě vykompenzována rozpačitou, nebo dokonce nudnou. Tempo kolísalo, vývoj událostí neustále zpomaloval a ředil tím atmosféru a můj zájem. Od druhé sezóny dál se tempo zrychlilo, ale děj se rozplizl do efektních epizodek a stěžejní zápletka zmizela v pozadí. Neobvyklé postavy a chytlavě vymyšlený fikční svět stále držely vysokou kvalitu seriálu a slibovaly kulervoucí závěr. Ten se nedostavil a po posledním dílu zůstala pachuť nevyužitého potenciálu. ()

MikyAff

První série mi odrovnala tím, jak dokáže být tenhle seriál jiný. Což se drželo pak i tu následující a s větším příchodem Grálu to začalo dost upadat a poslední sezóna je pro mě naprostý bizár. Z původního zapálení pro samotného Kazatele jsem vydržela nakonec jen pro Tulip a Cassidyho, který je jedna z nejlepších seriálových postav, které se mi za poslední dobu vryly do paměti. Pro člověka, který má rád šílenosti, vřele doporučuji. Jen se z toho nakonec stane tak trochu blázinec. :) ()

hroubek

S01 - Zatím největší seriálové zklamání tohoto roku. Zbytečně natahovaný, kdy se ve spoustě epizod skoro nic moc nestane. Kdyby celá první řada měla jen 6 dílů(viz. první řada The Walking Dead)tak by to fungovalo mnohem lépe. Nejvíce zamrzí, že je vidět ten potenciál, který seriál má a nedokáže ho nebo ho nechce prokázat. Velká škoda. ()

Yoda sama

Zábavná a šikovná adaptácia. Komiks som nečítal, no z toho, čo som si zistil, som pochopil, že si Rogen, Goldberg a spol. v prvej sérii prichystali fajn prológ pred ešte väčším šialenstvom, než bolo toto. A prosím, dúfam že to príde, pretože tieto weird shits majú v mojom srdiečku vždy miesto. ()

LizianShaw

Tento seriál mě zaujal hned od začátku a to díky skvělým hercům a zajímavým postavám. Seriál lze definovat jedním slovem a to " divný ". Seriál má naprosto originální zápletku (pro mě první seriál od Vertigo) a ačkoliv to malinko spadá pod Dc, tak to s Dc nemá nic společného. Dominic Cooper hraje kazatele velmi dobře a jsem velmi rád, že to není seriál o "pouhém" kazateli, ne tenhle má i cool schopnost a velmi zajímavou minulost. Pokud, jste ale přišli k seriálu abyste hledali akci, tak si radši vyberte jiný, ze všech 10 dílů jsou tam pouze 3 akční scény... Což nevadí, seriál to vynahrazuje skvělými postavami jako třeba Tulip (Ruth Negga), Arseface, a nebo i Lucy Griffiths. Nejlepší "záporák" je pro mě samozřejmě Odin Quincannon, kterého hraje legendární Jackie Earle Haley (Rorschach) :) 85% Druhá série přináší mírný skluz dolů. Skoro vůbec se neřídí komiksem (tak jak Rogen sliboval), což je škoda, kniha první je opravdu skvělá. Prvních šest epizod se Saint of Killers je opravdu jízda, jenže pak se skoro nic neděje. Alespoň trochu to vynahrazujou úžasné scény v pekle s Arsefacem a Hitlerem, to jsou snad ty nej scény ze všech. A když jsem u toho dobrého, předvedli nám dokonalého Herr Starra, ten má boží hlas, a scény s ním jsou fakt divné a tím seriál přímo vyniká. 80% Třetí série zatím nejlepší, co nám seriál nabídnul a určitě za to může osekání na 10 epizod, kdy tvůrci dali přednost kvalitě před kvantitou, a to je dobře. Víc akce, komedie, absurdity a Humperdooa. Mighty Allfather byl jako vytržený z komiksu, to byla (ne)radost pohledět. 9/10 ()

vyfuk

1. série: Moc nevím jak tento seriál definovat. Je to asi jeden z největších hitů poslední doby a má na to svým způsobem právo. Má nějakou svoji fanouškovskou základnu a vůbec to s jeho budoucností, co se týče kreativity nevypadá špatně. Ale to bych posoudil až se dostanu naplno ke komiksu. Preacher je úžasný v tom, že je to fakt jeba ve svém oboru, co se týče kreativity i jiných prvků. Problém u mne nastával v tom, že i když dokážu ocenit originalitu, nemá to co dělat s tím, že mne seriál třeba nebavil tolik jako takový (ne tolik, ale přesto též) originální Lucifer. A o to jde. Seriál je v pohodě na koukání a baví vás. Ale spíš v tom slova smyslu "Hej kámo, vyšel Preacher. Hmmm, tak se třeba za hodinu kouknu až budu mít čas." - než spíš v tom smyslu "Ty krávo, vole, vyšel Preacher seru na vše a jdu koukat!. Takže asi tak. Můj názor. Těším se na druhou sezónu. Lidi ohledně scénáře s postavami solidně vyjebávaj. 3. série: Stejně jako u druhé série se mi stal problém, že jsem nevěděl, že seriál už vlastně vychází. O to víc jsem si mohl onu nádheru užít najednou. Druhá série nebyla špatná, ale v rámci hrátek kolem, humoru a atmosféry se stala třetí série naprostou bombou. Hlavně jsem rád, že se více vrátila určitá epičnost a humor, která pomalu předtím vyprchávala. Obrovská natěšenost na další sérii. Konečně vzestup. 4. série: Vstupovat do čtvrté série bylo v celku těžké. Bylo to provázeno euforií z dalšího Preachera obecně, ale zároveň to vše pokračovalo zjištěním, že půjde o poslední sérii. A to celé se dostalo dohromady s vizí toho, že tahle série prostě jela. Nenudili jsme se, to rozhodně ne. A nechutnosti eskalovali, stejně jako humor. A to celé prostě se dostalo do stádia, kdy vše běželo jak mělo. Konec sám o sobě může naštvat hodně lidí, ale tak to s konci bývá. Občas to chce jenom trochu vděku a benevolence. Co na to říci? Seriál to nebyl pro každého. Ale ten kdo mu dal šanci a našel se v něm, dostal jednu z největších akcí jakou mohl dostat. Těžké loučení. ()

dragon94

Preacher je velmi šílený seriál plný všemožných bizarností a zvráceného humoru, který si kolikrát nebere žádné servítky. První série je taková slabší. Nenajde se v nich příliš dobrých epizod, ale některé pasáže skutečně stojí za to. Obvykle jsou to pasáže s Josephem Gilgunem, který upíra Cassidiho hraje absolutně fantasticky. Druhá série začala velice dobře a držela se do nějakého 6tého dílu, pak bohužel seriál opět začal přešlapovat na jednom místě a nikam se nehnul, a to ani v samotném finále série. Třetí série pak působí jako vpíchnutí adrenalinu do žil. Je velmi svěží, neustále se v ní něco děje. Už se nepřešlapuje na místě. Voodoo téma navíc seriálu perfektně sedlo a konečně jsme se dočkali skvělé a chvílemi velmi temné show. Čtvrtá série si pak dokázala udržet kvalitu té třetí, i když mi její téma nebylo tak sympatické jako téma série třetí. Se samotným závěrem jsem taktéž spokojený. Obával jsem se, že bude působit uspěchaně a nedotaženě, ale opak byl pravdou. 1. Série 3*, 2. Série 3*, 3. Série 5*, 4. Série 4,5* Celkově 4* 70% ()

spikey1

v průběhu první sezony tleskám a chci víc takhle nápaditých Ritchiovských seriálů. Nádhernej origin na který komiksožrouti nadávaj, ale ta quirky beznaděj a vysvětlení odkud a kam jdou antihrndinové krásně odšpuntuje větší otáčky druhý sezony. Po první jsem dával 4 hvězdy, na začátku druhé sezony přidávám další. Víc experimentálních seriálů prosím ()

Kaceris

Zatiaľ po prvých šiestich dielov musím uznať, že som s preacherom spokojný. Má to síce ešte miestami hluché miesta, ale pri tom koľko filmových referencií som počul, a kopec momentov a hlášok ktoré som už počul, tak mi to ani moc nevadí. Je ale zase pravda, že celé to ťahá hlavne Joseph Gilgun ktorý je proste neuveriteľne dobrý. Tak uvidíme, snáď to v budúcnosti potiahne, a vytiahne sa vyššie. ()

Soweek

Jeden z nejlepších seriálu, za poslední dobu, ale bohužel nesedne každému. Seriál si ani nesnaží zavděčit širokému publiku, což je dobře. Pokud by to byla mainstreamová záležitost, stalo by to upřímně za hovno. ()

DavidS.

Není to komiksový PREACHER a není to pouze proto, že Tulip není blond...Z příběhu zbylo torzo, se kterým je nakládáno zcela volně a celý scénář je jen parafrází, která mění charaktery, motivace i katarze...Texas vůbec netvoří to správné westernové pozadí a hranice s Louisianou není plná nadržených sadistických vidláků v lacláčích na holej chlupatej zadek...Chybí mýtus amerického snu i rozčarování z jeho noční můry...Nejvulgárnější výraz je "fuck", což všichni "prasomrdi", co si oblíbili slovník Herr Starra prostě nemohou akceptovat, ale obrazovka by to samozřejmě neunesla...Pro neznalce předlohy je Preacher bizarní hříčka s komediálním vampírkem a trochou gore efektů... ()

iXtr3m3

Nepozerateľný shit, ktorý zachraňuje len obsadenie. Inak je to zlátanina ako American Gods, ktorý tiež mali byť mega peckou a stali sa krásne zabaleným ale smradľavým hovnom. Aspoň v prvej sérii. ()

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (více)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (více)