Hra o trůny - Série 3

(série)
USA / Velká Británie, 2013, 9 h 4 min (Minutáž: 49–60 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Michelle Fairley, Iain Glen, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Natalie Dormer, Jack Gleeson (více)

Epizody(10)

Ve třetí řadě budou ústředními tématy příslušnost k rodu a loajalita, přičemž vyvrcholí mnoho zápletek rozehraných v předchozích řadách a několik hlavních postav potká krutý osud. Hlavní pozornost je i nadále soustředěna na královské sídlo, kde se Lannisterové po divokém námořním útoku Stannise Baratheona (bratra zesnulého krále) sotva udrželi u moci. Dění na Severu hrozí změnit celkovou rovnováhu moci v Západozemí. Král Severu Robb Stark bude čelit veliké pohromě při jeho úsilí zužitkovat vítězství nad Lannistery v předchozích dílech. Na ještě vzdálenějším severu Mance Rayder (nová postava, kterou ztvárnil Ciarán Hinds) se svou obří armádou divochů pokračuje v neúprosném pochodu na jih s cílem zdolat Zeď. Za Úzkým mořem se Daenerys Targaryen - znovu pospolu se svými třemi hrozivými rychle dospívajícími draky - pokusí postavit armádu otroků, aby s nimi vyplula z Essosu v naději, že nakonec získá Železný trůn. (HBO Europe)

motyka52

Ano, konečně, takhle jsem si to představoval. Velkolepost, intriky a žádné slitování s postavami, včetně těch hlavních. A i kdybych většinu třetí série pořád ještě pochyboval, tak svatební Deště Kastameru musely veškeré pochyby rozptýlit. ()

Rebel24

V tretej sérii sa zvýšil rozpočet, pridalo tempo, intrigy, skvelá kamera aj lepší soundtrack. Túto sériu si veľa scén pre seba kradne Charles Dance, ktorého Tywim Lannister je úplne brilantný regent of the king. Tiež pridanie rodu Tyrell do hry o Tróny je veľmi vítané, za the Wall sa dejú veci a Red Wedding bola až prekvapivo kruta časť a ukázala, že tak ako G. R. R. Martin v knihe ani tvorcovia seriálovi sa neboja ísť do extrému. 💯% ()

matous20063

Téhle série bombím pětku, asi jsem koněčně pochopil o co valstně v seriálu jde, ale hlavně mě tato série moc bavila. Jak humorem tak i akčnímy scénamy a zvraty. Asi se hlavně v devátém díle fanoušci rozdělili na dva tábory, na ty kteří se na tvůrce extrémně nasrali a na ty, kterým se začal seriál jěště více líbit (mezi které patřím i já). Prošte se to zde rozjelo na plné obrátky. A já se velice těším na další sérii. 90% ()

7Filip7

10/10. Absolutně šokující finále, které asi nikdo nečekal (teda konkrétně devatá epizoda). Aspoň já jsem ještě pár minut po závěrečných titulkách seděl a nechápal jsem co se stalo. Proto je za mě devátá epizoda nejlepší epizoda seriálu a jedna z nejlepších epizod vůbec! Zaporná postava Jaimeho Lannistera dostává svou back story a v hodně momentech vám ho už začíná být líto a soucítítě s ním. Prostě Nikolaj Coster jako Jaime této sérii absolutně kraluje. Linka s Daenerys už také začíná být zajímavější. Hlavně čtvrtá epizoda byla dobrá, jak získala svou armádu. Lepší než předešlé dvě série. Nejlepší epizoda - The Rains of Castamere. ()

Tobias18

Věděl jsem, že GoT je dobrý seriál, jak nám předvedly první dvě řady. Že to však dokáže být tak dokonalé jako tato třetí série, mě ani ve snu nenapadlo. Od začátku do konce skvělý příběh, skvělé rozvětvení postav, a tolik, tolik zvratů! Hlavně ten konec (myslím samozřejmě předposlední díl) byl naprosto dechberoucí a skvělý. Nemám slov. 100%. ()