Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

mandella

Na to, že tyhle citové ždímačky nemám moc ráda, tak jsem to přežila bez úhony. Hlavně díky skvělé trojce Gordon-Levitt, Rogen a Kendrick. Jako člověk, který má podobnou zkušenost za sebou, oceňuju, že se to častokrát hodně dotklo reality (fáze klidu, totální panika před operací, potřeba dostat city ze sebe, když si člověk myslí, že má poslední šanci...). UFF. Tenhle film je cenný tím, že člověka donutí vážit si těch blbostí, které mu v dobrých dnech připadají samozřejmé. ()

sokor3

Tento film se opravdu velmi vyvedl a dle mého je to z velké části tím, že si do něho vybrali skvělé obsazení. Levitt hlavní postavu ztvárnil opravdu výborně, smekám klobouk před jeho hereckým výkonem. ()

mokrasek

Když chlap s rakem nemá řidičák, páč je to pátá příčina smrti, je to na pováženou. A tak není divu, že je jeho posledním přáním před vážnou operací řídit auťák a má to přednost třeba i před takovým úkonem, jakým je šukání děvek při seskoku padákem. Trhlej kámoš, nepřesvědčivá terapeutka, autoritativní matka, poněkud netečný, byť roztomilý otec a happyend. ()

Tomik00

Film, jehož obsah vás vezme za srdce. Je to skvělý snímek, který si pět hvězdiček určitě zaslouží. Když vám nemoc vezme radost ze života, co pak? V tomhle snímku je to přesně popsané. Člověk si má užívat a nehledět na to, co ho trápí.Užívejme si dokud můžeme. ()

Facik.

Jelikož mám sklony k ožrání se, děkuji bohu že tento přehodnocený cajdák netrval o pár chvil déle a já nehledal rozřešení svého znechucení na dně lahve. Tento romantický subjekt by měl být promítán na záchytných stanicích, za účelem odrazení od dalších návštěv. Předpokládám, že většina osazenstva by s klidnou duší slíbila, že už nebude pohoršovat veřejnost svým obžerstvím a opilstvím výměnou za to, že tento snímek už nikdy nebude nudit jejich oční bulvy. ()

v.indruchova

Chci jen poznamenat, že mě překvapilo tak vysoké hodnocení. Pokud chcete plakat a mít depku tak se na to podívejte. Jednu hvězdu za konec. Jinak mi ten příběh nepřišel nějak zajímavý. Bohužel ztáta času. Myslela jsem si, že borec užívá života protože si uvědomý, že mu hrozí smrt. Takové hloubání nad životem osobní nadhled a "poslední" věci co chce člověk dělat. Spletla jsem se. Zábavné to není. Nevhodné balit holky na rakovinu a prohlasit teď čůrám (do plínky). Tenhle humor (a bylo ho málo) mi nesedí. Je to drama komedie to tedy není. Psycholožka je nezkušená a poněkud trapná, jako hodně scén v tomto filmu. Zajímalo by mě co by na to řekl člověk s tou to nemocí, třeba by mu to mluvilo z duše, nevím? PS:Souhlasím s hodně názory uživatelů, kteří hodnotili taky za jednu hvězdu. ()

DurbanPoison

Úsměvné drama. Po dlouhé době film, který mě dojal a jistým způsobem povznesl. Obdivuji herecké výkony, proto tak kladné hodnocení a samozřejmě jedna hvězda minimálně je věnována úsměvu Anny Kendrick. ()

zigy

Bylo by to jedno velké slzavé údolí plné bolesti, kdyby tam nebyl ten buranský kámoš, který řekne hned, to co má na jazyku, aniž by o tom dvakrát přemýšlel, a to tomu dodává tu správnou šťávu. K tomu si přidejte nádherně se rozvíjející vztah s psycholožkou a je tu za srdce beroucí romantický film o nejen o životě, ale taky o smrti a strachu z ní. ()

HolyKeeper

Tento film byl pro mě velmi příjemným překvapením. Dostal jsem se k němu docela náhodou a vůbec jsem nečekal, že mě tak emotivně zasáhne. Dokázal mě rozesmát a zároveň jsem i několikrát málem sahal po kapesníku. Film pojednává o mladém Adamovi, kterému se v jeden jediný okamžik zhroutí celý svět. Škoda, že je skoro od začátku patrné, že film nedopadne až tak špatně, jak by se mohlo zprvu zdát. Předvídatelnost je vlastně jeho jediná vada na kráse. Rozhodně ho řadím výš, než podobně laděný film Hvězdy nám nepřály, nebo i Zůstaň se mnou. A to hlavně díky skvělým přirozeným hereckým výkonům. Nejvíc se mi líbil Seth Rogen - takového pohodáře kamaráda by chtěl asi každý. A nesmím zapomenout ani na neodolatelnou Annu Kendrick. Nesmělá studentka psychologie ji perfektně sedla a věřil jsem ji úplně všechno. Výborný film u kterého úplně vypnete, ideální na večer s vaší polovičkou.. ()

hanazu

Rakovina jako nejnormálnější věc ve vašem životě... Jen zvýrazní to, co už i tak bylo divné nebo nefungovalo. Ale dají se na to balit holky. ()

kejly

Těšil jsem se na ne zcela obvyklý film o rakovině, nějakou tu dávku patosu jsem překousnul, romantika byla taky fajn, líbily se mi celkem dobře vykreslené vztahy v rodině, ale za Setha bych vraždil, ten se snažil snižovat film na úroveň teenagerských komedií. Naštěstí mu to ale nevyšlo a můžu dát 70%. ()

bonovox

Silný a hlavne krásne natočený film o nádeji na život aj v ťažkej chorobe a o pravom chlapskom priateľstve. Toto by mali na predpis púšťať všetkým pacientov so zákernou chorobou. Príjemné prekvapenie. ()

Kozlowski8

Film o rakovině, o boji s ní a o tom, jak je důležité mít okolo sebe lidi, kteří činí tento boj snesitelnější a kteří nemocnému dodávají pozitivní energii... Adam takové lidi okolo sebe má. Má skvělého kámoše, rodiče a sympatickou psychoterapeutku, díky nimž se neutápí v depresích a zůstává pozitivní. Takový je i celý film - přestože je o hnusné a hrozné nemoci, není nasycen ponurou a depresivní atmosférou. Naopak - je v něm mnoho úsměvných a vtipných pasáží. Joseph Gordon-Levitt v roli Adama, stejně jako Seth Rogen v úloze jeho kámoše jsou výborní. Oba kluci jsou úplně jiní a ten kontrast je velice zajímavý a zábavný. Atmosféru dobře doplňuje skvělý soundtrack. 80%. ()

tabu

Tahle záležitost mi až do nedávné doby byla naprostou neznámou, a když jsem si přečetl zdejší komentáře, neváhal jsem a do filmu šel s docela velkými očekáváními. A ta bohužel zůstala nenaplněna. Oceňuji způsob podání takto vážného příběhu, to odlehčení a zároveň realističnost, a také v podstatě nemohu nesouhlasit s většinou nadšených ohlasů tady, ale na mě to nějak nefungovalo. Kendrick mi je nesympatická, ale ve filmu se nevyskytovala natolik, aby tím pro mne byl ovlivněn celý snímek. Tak co způsobilo onen plytký dojem ? Těžko říct. Mrzí mě to, ale víc jak 3 hvězdy dát nemůžu. ()

koci

Na filmech mne obvykle nejvíc zajímají scénáře a Will Reiser napsal svůj celovečerní debut opravdu brilantně. Je tam sice pár hluchých míst, ale jak by mu to vůbec někdo mohl mít za zlé, když jste s Adamem ze zjevných příčin autorovy zkušenosti a umění tak živě napojeni. Krásný příklad komediálního scénáře, u kterého sice víte, jak asi skončí, ale právě to, jak a čím se k závěru dostáváte, vás baví. ()

SobikGSXR

Citovka, kde se se špetkou nadhledu dokážete upnout na hrdinu a prožít s ním celý příběh. Hvězdičku srážím za "happyend", který mi byl jasný od poloviny filmu a tudíž žádné závěrečné překvapení. Přesto oceňuji gradaci po citové stránce k závěru tohoto díla. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby