Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

ISellPy

Jeden z nejlepších krimi filmů vůbec. Herecké výkony jsou skvělé a příběh je dobře vymyšlený a naprosto nepředvídatelný. Fincher určitě udělal díru do filmového světa tohoto žánru. ()

Brigitte

Tenhle film jsem viděla několikrát a pokaždé mě to totálně dostalo. Je to geniálně natočený film. Napínavý, drsný, promyšlený, strhující, dokonalý. Skvělé herecké obsazení. Konec je šokující a i když vím, jak to dopadne, vždycky mě to naprosto rozloží. Jeden z nejlepších filmů co znám. ()

Opavius

Tenhle thriller... ten mě nenechal ani na chvíli vydechnout a závěr mě doslova přibil ke křeslu... Jen málokdy se stane, že vás nějaký film natolik pohltí, je natolik bezchybný a atmosférický, že pak chvíli trvá, než se "vrátíte do reality". A tohle je přesně takový film. Herecké výkony - snad bezchybné, atmosféra - napínavá, temná, deštivá a frustrující, příběh silný a do konce gradující... tomu filmu neni co vytknout, asi až na těch pár hodin, během kterých to vše tak nějak vstřebáváte... A že jsem psal moc obecně ? To schválně, tenhle film prostě musíte vidět, jste-li alespoň trochu fandové temných thrillerů. Nebo vlastně ani nemusíte být, tenhle film z vás ty fandy udělá sám. 95% ()

MrJoda

No nevím, mně to až tak promyšlené nepřišlo. Vždyť oni vůbec nevyšetřovali! Oni se vůbec nesnažili toho vraha chytit! Celý děj se odvíjí sylem "bác" mtvola. "Bác" další. "Bác bác bác". Jedna mrtvola za druhou, zatímco dvojice detektivů dělá totálně školácké chyby a evidentně čeká, že jim vrah otevře byt a pozve je na čaj. Ten konec se dal docela uhodnout. Každopádně hlavní trojice hrála opravdu skvěle. ()

Chucky96

Úžasný herecký výkon v podání M. Freemana a B. Pitta. Jejich vzájemný kontrast a přitom společný cíl je velice sympatický. Sympatické je i zobrazení zkušenosti stáří a hořícího mládí. Pointa filmu je naprost fenomenální a celá cestička k rozuzlení je jednoduše řečeno skvělá. Velice dobře zpracované dílo. Není žádné výtky, která by mohla podhodnotit toto dílo. ()

terez_p

Sedm je pro mě ztělesněním všeho, od čeho se ve filmu nedokážu odpoutat. Emoce, psycho, dokonalá hra s interiéry (ty nízké stropy v hotelu dělají tísnivou atmosféru jak prase...) a naprosto strhující závěr. Wow. ()

cica

Ach, bože, tento film som ochotná pozrieť si aj dva krát za deň. Brad Pitt je skvelý, atmosféra, kamera, strih - to všetko pohlcuje. ()

bombit

Nejenže v téhle zemi pořád prší nebo je noc, navíc tu v bytě zatlučeném prkny bydlí sběratel konzerv se špagetovou omáčkou. A to mě děsí... ()

mato331

Tak toto bolo husté. Vlastne ani nemám slov. Temné a zvrátené, tak ako myseľ Johna Doea, ktorý vyhráva súťaž o najbeštiálnejšieho filmového psychopata o celú zahnívajúcu mŕtvolu. Technicky dokonalé, s hereckými výkonmi, ktoré len ťažko hľadajú konkurenciu. Mrazivý psychologický nášup, ktorý stojí za to vidieť. ()

phoenix9

Rozhodoval som sa medzi 4 a 5 ale nakoniec posledná polhodinka rozhodla, že to bude plný počet. Aj ked nikdy nebude patriť medzi moje top oblubené filmy , tak hodnotenie aké má tu, si zasluží...85 % ()

SeeSaw

První a s přehledem nejlepší, opravdový krimi-thriller. Výborný scénář a o to silnější, typická Fincherova atmosféra. Vítězným filmovým aspektem je však obsazení. Ostřílený Freeman, jedna z nejlepších Pittových rolí a především nejlépe zapamatovatelný metodický zabiják, Kevin Spacey. Fincher rules. ()

viax

Fakt to bylo dobrý, ale že bych se na to ještě někdy podivala, to ne. Na Mlčení jehňátek ano. V tom je ten rozdíl. Spaceyho part byl asi pokažený dabingem. Smůla. ()

Beliel

Sečteno a podtrženo. Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo...Když tak nad tím přemýšlím tak jsem minimálně ve třech bodech usvědčen :-) Skvěle natočený thriller, který nepostrádá naprosto nic. Jeden chytrý a zkušený detektiv a druhý dravec, který se chce ukázat, ale nakonec někdo ukáže jemu. Skvělé herecké výkony trojice Pitt, Spacey a Freeman. Syrová a mrazivá atmosféra. Best thriller! Tohle můžu! ()

andy60

Bezesporu kvalitní film, s kvalitním scénářem a výbornými hereckými výkony. Přesto jsem jeho kouzlu nepropadl zcela. Připomínky bych měl především k postavě masového vraha, který je po celou dobu líčen jako nadprůměrně inteligentní, téměř geniální, a to, jak film nakonec dopadne, je v rozporu s tímto tvrzením. Je to můj osobní názor, většina uživatelů zde, je jiného názoru, ale tak to prosdtě občas bývá. ()

Cezar209

zatial co freeman a spacey vedia ...a ja viem...ze toto si treba urcite ulozit do domacej filmoteky :o) ...dokonca aj brad prilozil polienko na krasny ohnik ktory krimi a thriller zaner posuva do pozicie ktora im patri a len sa tak nehra. aj ked je pointa myslienkovych pochodov zaporaka jasna relativne skoro a rozuzlenie ma v konecnom dosledku logicky zaver (v kontexte hry vraha) prekvapi nejedneho domaceho filmo-kriminalistu. film vas od zaciatku do konca nenecha na pochybach o tom, ze ste si vybrali spravne. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý