Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

LiSaiFun

Dvakrát jsem tenhle film rozkoukal - dvakrát jsem u něj usnul. Tím nic nehodnotím, jenom konstatuji. V druhém případě mi druhý den dcera řekla, jak to dopadlo, a já jsem se rozhodl, že potřetí to zkoušet nebudu. Gvinetka je totiž drahoušek... ()

robert.poch

Sledovat herecké výkony ve filmu Sedm, nechat se unášet kamerou, sledovat hrůznou cestu člověka, který sám sebe určil za toho, kdo bude vychovávat a trestat; to ve mně muselo zanechat hluboký dojem z filmového zážitku, a taky zanechal. Film byl pro mě tehdy tím nejlepším, co jsem v krimi viděl, ale dnes není pro mě film o nic horší, ba naopak ho považuji za zlatý fond světové kinematografie. Ta nálada filmu je prostě nekompromisně vtahující, vcucne vás a už nepustí. To co předvedla trojice herců Freeman, Pitt a Spacey pod režijním vedením Finchera je prostě herecký koncert, který vám rozehraje ty nejskrytější struny. A právě díky tomuto thrilleru, až do morku kostí si uvědomíte, co vlastně znamená obžerství, lakomství, lenost, závist, hněv, pýcha, smilstvo a proč jsou vlastně některými lidmi považovány za hříchy, a to doslova smrtelné. ()

defender110

Myslím , že je zbytečné cokoliv dodávat, bylo to zde řečeno mnohokrát. Naprosto geniální film ve všech ohledech. Absolutní špička svého žánru rovnající se Mlčení jehňátek. Kevin Spacey, Morgan Freeman , Brad Pitt a nejen oni zde předvedli úžasné herecké výkony. Za mě 98% ()

L.O.T.R

Dávam 5 hviezd za v podstate klasiku ktorú vidím prvý krát až teraz. Len sa mi to zdalo už trochu pretiahnuté...možno keby to trošku naozaj len trošku stiahli bolo by to lepšie ale tých 95% si to určite zaslúži. ()

TenshinHii

Se7en je mistrovský thriller s morbidní atmosférou a se skvělými hereckými výkony. Režie je úžasná stejně jako všechny scény ve filmech Finchera. Konec nepředvídatelný a film je tím takovou zvláštní revolucí detektivek. Titulky na začátku filmu dokázaly udat tón celému filmu a zvolený soundtrack bez problému zapadl. Ani mi nevadil Brad, kterého většinou snesu jen ve filmech typu absurdní Bondovka. ()

Pcermis

Film jsem včera od premiery viděl podruhé a jelikož jsem siho moc nepamatoval tak vlastně poprvé :-) a musím říct že mě moc nenadchnul možná to bylo tím že se dnes natáčí filmy jinak, možná to bylo tím že jsem od ilmu měl přehnané nároky ale třeba konec filmu byl naprosto předvidatelý už puli filmu a žadnej wau efekt který jsem o filmu s 92% čekal se nekonal. Za mně 3 hvezdičky ani super ani špatné zkrátka dobré. ()

jakub.bystra

Pro mě další trošku přeceňované dílko :) U mě se jedná o další klasickou kriminálku s velmi chytrým magorem. Mlčení Jehňátek je u mě podstatně výš. Očekával jsem nějaký dechberoucí závěr. O ten se taky Fincher snažil, ale už nějakých 30-40 minut před koncem, za jistých okolností mě napadlo, jak by to mohlo skončit. Čekal jsem, že má doměnka bude samozřejmě vyvrácena, ale nebyla. Tudíž trochu předvídatelná pointa řekl bych. Normálně bych dal 3*, ale jelikož na Freemana je radost se dívat a Pitt se taky slušně rozehrál, tak tu jednu ještě přidám, ale jsou to opravdu mizerné 4* :) ()

Milonak

Sedm je fakt nářez. A stačí k tomu tak "málo" - scénář, režie a především Freeman a Pitt v hlavních rolích. Pitt jen potvrzuje, že je dobrý herec a v některých rolích (a mezi ně patří i tato) dokonce skvělý. Je to samozřejmě tak trošku pohádka, ale ten motiv vražd, postupy vraha, dvojice hlavních protagonistů a především ta ATMOSFÉRA, plná deště a tmavého, depresivního prostředí velkoměsta - tak tenhle mix dělá z filmu opravdovou pecku. Film mě obrovsky pobavil a překvapil svým závěrem, ten jsem opravdu v takovémto provedení nečekal. Později vzniklo několik dalších filmů s podobným námětem, ale na SEDM se dívají z poměrně uctivé vzdálenosti.100% ()

napomelon

Rozhodně oceňuju klíčovou myšlenku vraha - sedm smrtelných hříchů. U toho ale můj obdiv a spokojenost končí. Možná nevidět Mlčení jehňátek a neokusit tak tu syrovou a nefalšovanou podstatu thrilleru, byla bych určitě spokojenější. Zaprvé nechápu nelogičnost konání vraha. Trestá ty, kteří se dopouštějí smrtelných hříchů a pak zabije někoho, kdo je naprosto nevinný, ať už to mělo mít jakýkoliv důvod. Na rozdíl od Jehňátek nemá vůbec to správné tempo, naopak, vždy když se to slibně rozjede, šlápne na brzdu nějaká rozvleklá scéna, která sice má nakonec nějaký smysl, ale samotný děj brzdí a dusí. Na první pohled je zde spoléháno hlavně na zvrácenost samotných vražd a deštivou atmosféru špinavého velkoměsta, což je dost málo na film v první desítce. ()

majki41

Je to asi naj film o vrazdach co som kedy videl akurat konec mohol by malinko lepsi a lepsia hudba by vagradovala lepsie finale takto je to premna velmi dobry film ale na 92 percent ake je tu tak to urcite neni 8 mm umna ostava C.1 ()

BranuliQ

Po rokoch som sa odvážil pozrieť si tento film. A vôbec toho neľutujem. Film ma odrovnal hneď od úvodnych minút. Tak dokonalá réžia a prešpekulovaný scenár sa len tak jednoducho nevidí. Naviac sa k tomu pridajú excelentné výkony hlavných protagonistov, riadne vyšinutý záporák, pochmúrna atmosféra a naozaj prekvapivý a zdrvujúci záver, ktorý človek nečaká ani v najhoršom sne. Ozajstný skvost tohto žánru. ()

andydufrsn

Poprvé mně tenhle film vyrazil dech a vyrazil mi ho i podruhé i potřetí a to i přesto, že jsem již znal pointu závěru, ale film nestojí jen na úžasném drsně šokujícím konci – film je úžasný od začátku do konce. Houstnoucí atmosféra podpořená šedou odporností města,kde se film, odehrává a samozřejmě skvělý Freeman a neméně skvělý Pitt! ()

virus5161

Nevim proc, ale nikdy me zadna Fincherovka nedokazala poradne chytit za koule. A to jsem sel ze Silence Of the Lambs nadsenim s ocima navrch hlavy. Nebo to bylo to tou prvni radou v Alfe,kdyz jinam uz listky nebyly? ()

Chillik

Ano, není co vytknout - dokonalé od kamery po herce, temná atmosféra, ne zcela překvapivá, ale přesto velmi dobrá pointa... Naprosto zasloužených pět hvězd, ale tenhle film bych v životě nikomu nedoporučila. Je strhující, je napínavý, ale taky je nekonečně nechutný a sadistický. To není výtka, jen konstatování, každopádně některé scény (především případy obžerství, smilstva a lenosti) může s potěšením sledovat jen osoba s pokročilou potřebou lékařské pomoci. Na film se podívejte, jestliže jste pro pohled na práci mistrů ochotní vydržet cokoli. Na film se nedívejte, pokud si myslíte, že "to bude něco jako Saw" ( Nebude. Bude to mnohem horší.), nebo - a to je snad i správně - se nevyžíváte v sadomasochismu, technikách mučeni a pohnutkách psychopatů. ()

lalailah

Krimi síce nepatrí medzi moje najobľúbenejšie žánre, ale tento film bol proste geniálny. Napínavé, so skvelými hereckými výkonmi, a takisto úžasným záverom. Pravdepodobne najlepšie zo žánru, čo som dosiaľ videla. Pitt a Fincher proste k sebe patria. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý