Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Raz2

Perfektně natočený thriller s detektivní zápletkou. Syrová atmosféra filmu diváka vtáhne a až do konce ho nepustí. Geniálně vymyšlený scénář navíc vygraduje naprosto nečekanou pointou. Úžasné herecké výkony Morgana Freemana, Brada Pitta a Kevina Spaceyho. Prostě skvělý film. ()

Zeddi

Nejlepší detektivka. Nemám rád, když od prvních 15ti minut filmu vím, že vrah je zahradník. Sedm není tímto případem. Naopak geniální logika vraha a geniální rozplétání záhady vražd Morganem Freemanem mě tak dokonale přikovali do křesla, že na konci jsem říkal ne já chci ještě. Miluji konce, kdy je divák připraven na určité vyústění a ono to dopadne vlastně jinak. V tomto případě jsem pevně věřil, že Brad Pitt to nezmáčkne. Je to přeci policista takže nakonec znechuceně zaklapne závěr pistole kopne toho zmetka do hlavy a řekne odveďte mi ho z očí. Ó jak jsem se mýlil,když to zmáčnul. Nejlepší zakončení jaké mohlo být. ()

The_God

Thrillery nejsou moje krevní skupina a Pitta nemám moc v lásce, ale Sedm tvoří výjimku potvrzující pravidlo. Skvělé herecké výkony, výborná režie i scénář...film vás svojí atmosférou dokáže naprosto vtáhnout do sebe, bez ohledu na to, jestli chcete nebo ne. Neustále jsem čekal, co bude dál, těšil jsem se na každý další zvrat, každou další scénu. Nemluvě o vygradovaném finále, kdy jste napjatí, co Pitt udělá (při prvním shlédnutí). Jeden z mála filmů, kdy mi bylo líto, že už skončil. ()

Martyyn

V tomto filmu jsem měl čest setkat se snad s nejlepším detektivním thrillerem, jaký lze jen ztěží napsat a ještě náročnější ho zfilmovat. Davidu Fincherovi se to podařilo a vytvořil atmosféru, při které divák jen lape po dechu a neustále se snaží předvídat, co se v následujících minutách stane. Hlavním hrdinům, detektivům, zdatně v poslední půlhodině filmu sekunduje Kevin Spacey, jenž hraje masového vraha s maximální reálností a věřil jsem tomu nepravděpodobnému spojení geniálnosti jeho činů a naprostého sadismu při jejich vykonávání. Opravdu nezapomenutelné je rozuzleni případu, které mi v paměti zůstane napořád. ()

lisma

Velmi, velmi kvalitní thriler. Kvůli takovémuto filmu je Fincher v mých top10 režisérů. Vrah bezcitně a promyšlně trestá své oběti za jejich smrtelné hříchy. Atmosféra je úžasná, příběh řádně tajemný a ústní do 5 * finále. ()

Buraking

90%. Freeman, Pitt i Spacey zahráli naprosto úžasně. Kamera, hudba, scénář a režie na jedničku a konec filmu mě absolutně ohromil.... ()

kanalek

Mrazivě reláný thriller díky němuž jsem si oblíbil Freemana a Pitta.Atmosféra ve filmu by se dala krájet a všechno vypadá tak opravdově, že skoro cítíte smrad z těch zatuchlých, špinavých místností.Myslím, že tenhle thriller už nikdy nikdo nepřekoná. ()

Sentinel

Napoprvé bezpochyby fascinující podívaná, podruhé a víc už wow efekt značně vyšumí. Takže "jen" čtyři hvězdy a na 6. nejlepší film všech dob bych čekal přece jen něco víc zapamatováníhodného. Mezi mnou a panem Fincherem je zdá se nějaký odpuzující magnet, protože podobným způsobem vnímám i podobně "dokonalého" Zodiaca.. ()

dereksmart

Ani napodruhé mě tento film nepřesvědčil o své vyjímečnosti, zvlášť ve srovnání třeba s Mlčením jehňátek mi připadá minimálně o třídu níž, jak v atmosféře, tak v charismatu ústřední dvojice - zůstává pro mne tedy jedním z nejpřeceňovanějších filmů v žebříčku csfd, i když napoprvé to za shlédnutí stálo..70% ()

E.T.Martin

Tenhle snímek spolu s Mlčením jehňátek odstartoval vlnu filmů o bizarních vraždách a úchylných zabijácích. Ne že by nebyl dobře natočený, o tom žádná, jenže můj šálek čaje to není. ()

Grim

...tažké rozhodovanie medzi *** a ****, ale nakoniec som sa rozhodol tak ako som sa rozhodol, ovplyvnený hlavne hodnotením ostatných, aj keď mne to zas také fantastické neprišlo... ()

Snooper

Já chci mít též možnost chodit do takové knihovny, jakou navštěvoval Morgan Freeman! :-) Téma, které bylo, je a vždy bude aktuální. Chovejte se slušně lidi. Mým hříchem budiž závist vůči všem, kteří viděli tento klenot na stříbrném plátně. ()

tombender

Je opravdu málo herců, kteří mají tu schopnost objevit se v posledních minutách a zcela bezostyšně zastínit své do té doby excelující kolegy a uznávané herecké veličiny. Kevin Spacey je jedním z nich. ()

david666

Ještě víceméně neznámý Fincher natočil skvost a nastartoval období různých svých klonů, kteří se mu chtěli vyrovnat. Marně. Co mě dostalo nejvíc je to depresivní deštivé počasí, které prostupuje celým filmem. ()

storkanek

Brad Pitt, Morgan Freeman a Kevim Spacey předvádí skvělé herecké výkony v (asi) nejlepším thrileru, jaký kdy byl natočen... A na režisérské sesli sedí genius Fincher, který ještě špatný film nenatočil. Se7en je jeho nejlépe hodnocený snímek a to samo o sobě hodně vypovídá :-) Co víc dodat? ***** ()

zelinho

Ano, přesně tohle je můj šálek kávy co se filmů týče... z části hororový thriller je super... Brad Pitt se mi v této roli líbil snad nejvíce ze všech, které odehrál (možná si dokáže konkurovat jen ve snímku Hanebný pancharti)... je tady krásně vidět jeho mladická nervozita a to, že hraje "zelenáče" mu perfektně padlo... scéna kdy stojí v hustém lijáku venku s dvěma šálky kafe a čeká na Freemana mě vážně dostala... od Morgana Freemana další skvěle zahraná role, i když v Shawnshanku se mi líbil víc... a nesmim zapomenout na Gwyneth Paltrow, která se mi v tomhle filmu líbila nejvíc z rolí, ve kterých jsem jí viděl hrát (rozumějte jako fyzicky líbila ;-)... Kevin Spacey mě osobně až tolik nedostal jako sériový vrah, kromě scény, kdy s ním jedou v autě... tento film je jedním z nejlepších v celé kinematografii... 100% ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý