Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

cubajz

tak tohle byla pecka! Hodně krve, několik pohádkových odkazů, supr Gemma Arterton a Jeníček píchající si inzulín, protože se jako malý přejedl perníkem. ()

humanbeing

Dost slušná nenáročná podívaná mající dostatek čarodějnic, explodujících končetin, krásných hereček a hláškování. V českém překladu mi trošku nesedělo, proč dospělému muži říkají Jeníček, ale to je spíš problém prvních překladatelů, kteří zřejmě ani nemohli tušit, že někdo v jednadvacátém století natočí akční horror s dospělými verzemi Hansela a Gretel. Hodně se mi líbila scéna s kulometem, pak celkově vizuální styl, a parádní herecký výkon Petera Stormarea. Závěrečná scéna mě přesvědčila o tom, že druhý díl nezní jako úplně špatný nápad. ()

dubinak

Pěkně brutální pohádka. Velice zábavné a efektivní pojetí dřívější klasiky asi neocení úplně všichni, ale já na tyhle blbosti docela jsem a tlemila jsem se u toho v kině jak magor. Gemma a Jeremy jsou velice sympatičtí a role zahráli obstojně. Celkové efekty se mi líbily, létající kusy masa a čarodějnice nasekané na nudličky občas hraničily až se splatterem. Mařenka musela být ale asi z oceli, když vydržela v těch pěkně vypracovaných, docela drsných bojích. I vizuálně to všechno krásně kontrastovalo a nebyla bych absolutně proti, kdyby byla značně delší stopáž. ()

laik_60

Zdá sami to ako nepodarená paródia na známu rozprávku. Janíčko pichajúci si inzulín, za to, že sa "obžral" perníkovej chalúpky .. to aby sa diabetik urazil :). No nic, dám iba dva body a film vymažem. ()

nithiel

Příjemně krvavá a uhozená zábava na sobotní odpoledne. Děj, scénář či herectví hlavních hrdinů jsou nepodstatné, tady jde o kulervoucí hlášky a hlavně skvěle režírovanou akci. Pozitivní je, že přiléhavý kostým Gemmě sluší mnohem víc, než třeba Scarlet v Avengers. Takže, pokud chcete nechat svůj mozek na hodinku a půl jet na volnoběh, tak si nechte postvětit kulomety, nabrušte si aspoň kilometr drátu a hlavně k tomu nepřikusujte to zasraný cukroví ;-) ()

Crawler-D

Předigitalizovaná krvavost nezakryje, že je jedinou, byť nedostatečnou a nepovedenou nadhodnotou špatného pohádkového převyprávění. Hlavně nesnesitelný přístup postav, které i když už je několikrát čarodějnice odzbrojila, pořád jedou na zadržovací taktiku "mířim na tebe zbraní". ()

C0r0ner

Kdo čekal něco seriózního, musel být logicky zklamaný. Tady se vše inspirovalo Van Helsingem a přidala se halda vtipů a litry krve. Scénář samozřejmě kvalitativně odpovídal celému obrazu, ale o to asi nakonec šlo. Rozhodně se těším na dvojku, kde budu očekávat víc brutality a víc ulítlých fórů, které si pokračování zaslouží. 70% ()

necisty

Tak určitě:). Splnilo očekávání. Do kýblů čarodějnické krve přidáno trochu ženské nahoty a já si spokojeně uslintával s 3D brýlemi na očích:D. A nešahejte mi pořád na Edwarda sakra:D! ... GA Cinema 3D ()

carly

keďže prístupnosť filmov ma obvykle nezaujíma, bola som trochu prekvapená množstvom kečupu a vnútorností, ale adaptovala som sa dosť rýchlo. film má dobré tempo a je to zaujímavé poňatie príbehu. vadil mi strih pri akčných scénach, kde bolo takmer nemožné sledovať, čo sa deje a kto vlastne vyhráva. páčilo sa mi, že bosorky neboli nemohúce škaredé stvorenia, ktoré pojedajú deti, ale že mali silu a schopnosti. väčšina moderných prvkov pôsobila úsmevne a nie rušivo. obsadenie sa tiež vydarilo. najsympatickejší mi bol jednoznačne troll Edward ()

epicek

Na tento film jsem šel s očekáváním, že dostanu pořádný nářez a co jsem vlastně skutečně dostal? NESKUTEČNÝ NÁŘEZ ! Po rychlém úvodním osvěžení původní pohádky , začnou Jeníček s Mařenkou zabíjet hlava nehlava , končetiny nekončetiny. Herecké obsazení je perfektní a funguje výborně což Jeremy Renner dokazuje ve všech jeho filmech. Ještě když na to dohlížel sám velký Hanis Zimmer, to nemohlo dopadnout špatně. Rozhodně doporučuju všem, kteří potřebují na chvíli vypnout od okolního světa a užít si 83-minutový nářez moderní pohádky. ()

Martrix

Guilty pleasure - husťárna, kde to cáká a cáká a nikomu to nevadí, protože...je to sranda. Pokud jste tohle čekali, tak odejdete z kina zklamaní tak napůl. Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, by mohla být pohádka pro dospělé, která bude dotažena do extrému a pak by nálepku Guilty pleasure klidně mohla dostat. Jenže to by se musel scénáře chopit někdo jiný. Jako režisér Tommy Wirkola nepochybně obstál, ale scénář...proč to okecávat, Jeníčka vykastroval a Mařenku domestifikoval natolik, že tady máme pouze další film pro náctileté, jejichž fantazie zpravidla končí společně s klasickým ...a žili šťastně až navěky. Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, má pouze jedinou devizu. Probouzí u komercí nelobotomizovaných a zvrhlejších jedinců chuť popřemýšlet nad tím, jak by pohádka mohla pokračovat dál, pokud by měl Wirkola větší ambice, než udělat "jen" akční vytloukačku s několika dobrými nápady. ()

campix

Jednohubka na oddych, přesně jak jsem si představoval. Nic vyloženě složitého a zároveň má akce spád a stopáž není nějak přemrštěná. Jeníček a Mařenka, tak jak by vše dopadlo, kdyby se drželi řemesla a udělali by ze života peklo stovkám čarodějnic. Ten nápad se mi opravdu líbí a ústřední dvojice je sympatická a jejich spojení dohromady celkem funguje. Příběh je bohužel až moc jednoduchý a některé věci jsou tak nějak polovičaté. Linie se Stormarem žalostně nevyužitá, některé zkratky ve vyprávění, které nejsou moc vysvětleny. Alá hele našla jsem knihu a ta nám pomůže porazit čarodějnice. To je mi ale náhodička. Závěrečný souboj také více méně nemá grády jaké by jste čekali a ty věci, které by vás měli v ději překvapit jsou vám jasné od prvních vteřin. Dalo by se najít spousta chyb, ale Jeniček a Mařenka: Lovci čarodějnic si na nic nehraje, tak ho nechme tak jak je. Vypnout - pobavit - zapomenout. ()

pufina

Superhrdinové Jeníček a Mařenka, ueeh! Jeníček má cukrovku po perníčku s polevou a Mařenka tu běhá s kuší a výstřihem. V jisté míře mě to pobavilo, první část celkem nudila, možná jsem jen čekala hlubší příběh. Efekty mi nepřišly nijak zvlášť špatné. Za mě lepší průměr, ale vidět znovu bych to už nemusela. ()

Wormboy

Do oci bijuca MTV produkcia. Stale sa tam niekto beha, striela, tecie krv, hlaskuje sa ako zivot, ale vsetko to ide akosi mimo mna. Tesil som sa na fajne becko, dostal som zbytocnu sracku. 1,5/5* ()

Pajky3

Jo, byla ta docela sranda, sice dost ujetá, ale sranda. Jeniček s inzulínem pobavil a celkově koncept lovení čarodejnic působil neokoukaně. Jako jednohubka pobavilo, ale bez pokračování bych se obešel. ()

Gabbo

Pro jistotu jsem tomuto filmu moc šancí nedával, ale trailer vypadal celkem dobře. A dopadlo nad moje očekávání, vypnul jsem mozek, královsky se bavil, Gemma v kožených kalhotách a s výstřihem byla sexy, Jeremy nevadil a výbornou akci podporil dobrý soundtrack. Whatever you do, don't eat the fucking candy. ()

Flynn

Taková prostě žánrovka alá Van Helsing apod.... já to mám rád, mě to neurazí a když tam můžu okukovat Gemmu v kožených hadrech, tím líp.... kdyby vypotili další díl, tak bych se ani nezlobil. ()

Juto

Film sa nesnažil mať dobrú zápletku ani prekvapivý zvrat. Má jednoduchý dej a to ma bavilo. Je to fajn zábava. 6/10 ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)