Prostřeno! (TV pořad)

Reality-TV / Soutěžní

Česko, 2010, 50 min

Petr Štulíř

Účinkují:

Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Ivanka Devátá, Yemi Akinyemi, Zbyněk Merunka, Ludmila Žemberyová, Martin Stropnický, Veronika Žilková, Vincent Navrátil, Jiří Krampol, Tereza Kostková, Hana Krampolová, Petr Kracík, Barbara Nesvadbová, Sámer Issa, Jaroslava Hanušová, Vlastimil Harapes, Květa Fialová, Roman Skamene, Patrik Hezucký, Eva Pilarová, Jana Šulcová, Eva Decastelo, Dominika Mesarošová, Michaela Dolinová, Michal Spišák, Alexander Hemala, Linda Bartošová, Robert Vano, Hana Mašlíková, Jitka Boho, Sandra Parmová, Jitka Nováčková, Marian Vojtko, Michaela Kuklová, Valérie Zawadská, Naďa Urbánková, Petr Kotvald, Alice Bendová, Viktor Limr, Josef Mladý, Josef Alois Náhlovský, Petr Martinák, Marcela Březinová, Petr Jablonský, Miloš Knor, Václav Upír Krejčí, Naďa Konvalinková, Vladimír Kratina, Hana Křížková, Halina Pawlowská, Zbigniew Czendlik, Pavlína Danková, Miroslav Šimůnek, Kateřina Macháčková, Stanislav Hložek, Kateřina Neumannová, Dagmar Patrasová, Lenka Kořínková, Pavel Vítek, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Ivan Vyskočil, Světlana Nálepková, Petra Černocká, Jana Andresíková, David Suchařípa, Jan Vlasák, Miloslav Tichý, Pavel Soukup, Miroslav Etzler, Simona Chytrová, Roman Štabrňák, Miluše Bittnerová, Jana Krausová, Jaroslava Obermaierová, Gabriela Filippi, Lucie Hadašová, Laďa Kerndl, Mojmír Maděrič, Marie Tomsová, Iva Hüttnerová, Lumír Olšovský, Bohumil Klepl, Karel Vágner, Barbora Tachecí, Olga Šípková, Daniela Šinkorová, Markéta Hrubešová, Kateřina Brožová, Pavel Trávníček, Petra Horváthová, Martin Kraus, Jitka Smutná, Richard Nedvěd, Lukáš Hejlík, Heidi Janků, Ivana Andrlová, Yvetta Blanarovičová, Vlasta Žehrová, Kamila Špráchalová, Pavla Ptáčková-Vitázková, Jiří Adamec, Veronika Jeníková, Iva Janžurová, Theodora Remundová, Agáta Prachařová, Sabina Remundová, Jiří Pomeje, Martina Gavriely, Nikol Štíbrová, Jiří Štěpnička, Lucie Bártová-Zedníčková, Martin Severa, Petr Janda, Osmany Laffita, František Létal, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Kateřina Kristelová, Regina Holásková, Karel Ondrka, Kateřina Sokolová, David Svoboda
  • BoPo

Normálny človek by sa tam nikdy neprihlásil. Veď kto by si pustil tlupu úplne cudzích ľudí do spálne? A koho by bavilo počúvať trapné pripomienky na každú pič*vinu v teple vlastného domova? Od Prostřeno nečakajte niečo netradičné na jedlo. Keď už sa tam nejaký gurmán prihlási, tak chce logicky vyhrať a nebude riskovať, že by jeho súperi žerúci celý život párky, kura, rybu jedine z konzervy, zemiaky na jeden spôsob skolabovali pri vybočení z konzumnej rutiny. Dobre sa pozerá na toto strápňovanie pochybných existencií pred celým národom, ale vidieť 754 x po sebe kuřecí vývar, řízek a dezert z piškotů je naozaj SM.(25.1.2014)

• Subjektiv

Dnes jsem navštívil v nemocnici svou nebohou matku. Nebohá být musí - zdravotnické služby jsou sice na úrovni a objektivní nález uspokojivý, je však nucena sledovat tuto a jiné zhůvěřilosti, což se neblaze projevuje na jejím psychickém stavu. Ještě štěstí, že ji už propouštějí. +++++ Dík okolnostem, jež tu nehodlám rozebírat, jsem musel absolvovat návštěvu za běhu prakticky celého Prostřena! Tak moc jsem tím trpěl. Tak moc. Marně jsem na otázku moderátora: "Kdo by chtěl více vědět o (jméno jsem po freudovsku vytěsnil?" odpovídal: "Já tedy rozhodně ne." Dozvěděl jsem všechno o té osobě, jejíž ňadra byla rámem obrazovky nepojmutelná. Všechno. +++++ Povšiml jsem pak si zajímavé věci. V devadesátkách, když se poprvé objevila reklama v podobě přerušitelky různých pořadů, bych něco takového považoval za nemožné. Ale stalo se. Když v půlce přetrhl Prostřeno blok reklam, seznal jsem, že se mi nesmírně ulevilo, pookřál jsem a užíval si jejich invenci, profesionalitu a relativní neinvazivnost. Reklama je pro mě ode dneška svatá. Svatá! +++++ Zážitek byl odpadový a mít jich víc, udělil bych jej. Ale dokud mě milosrdný osud šetří dalších dílů, nehodnotím.(2.3.2017)

• Gilmour93

To kyselo je moc kyselé, stůl je moc hranatý a talíře moc kulaté aneb vyvolejte konflikt a dostanete více zaplaceno, protože lidé přesně po tomhle touží.. V klidu si počkám na finálový týden, kdy bude v pátek posledním hostitelem ve svém florentském bytě Hannibal Lecter a naservíruje čtyřem zbylým omámeným soutěžícím jejich neužívaná mozková centra studu a soudnosti - pěkně s podušenými žampióny, brusinkovým paté a s vynikajícím Campolongo di Torbe ročník 88. Při té božské baště z vlastní otevřené lebky je pak zcela jistě ani nenapadne vznést připomínku k drobné pavučince, s níž si pohrává průvan u doktorovy kuchyňské garnýže..(24.5.2011)

• hippyman

na "VIP" epizody s tzv. "celebritami" se dá celkem bezbolestně koukat, obecně to jako bydlo-jídlo inspirace taky není špatný... ještě tak změnit dramaturgii, atmosféra standardních dílů je mi silně nepříjemná... no není to nic moc žrádlo a nemůžu říct, že bych si to sám dobrovolně zapnul, ale nechá se u toho vydržet... občas... což se o spoustě dalších NASERvírovaných realityšou říct nedá. 40%(8.8.2012)

• Vančura

Výborně vymyšlený formát, v podání TV Prima ovšem pro mě v podstatě nekoukatelný. Výčet věcí, které mě na PROSTŘENO k uzoufání iritují, by byl nekonečný. Buranský komentář Vydry a Bouškové (kteří navíc omílají z 90% pořád to samé dokola, bože! po pár dílech by to člověk mohl říkat místo nich, protože už přesně ví, co kde budou říkat). Prznění češtiny řadou děsivých slov a obratů ("šmějděníčko šmejdění" asi nejděsivější příklad). Scénář, který soutěžící nutí do stupidních a nucených aktivit, aby se vůbec zaplnila relativně dlouhá stopáž jednoho dílu (stupidní "úkoly týdne", nevtipné "zábavy", idiotské předvídání ostatních, kde asi bude aktuální hostitel bydlet a co bude vařit...). To nejhorší je ovšem reklamní a bulvární balast, do něhož je cely pořad po krk utopen (nekonečný proud reklam před pořadem, v průběhu i po něm - na internetu je to ještě horší a na Prima Play se na to kvůli neustálým reklamním pauzám nedá v podstatě koukat, o pravděpodobném výskytu product placementu nemluvě) - o všemožných exotech v pořadu s oblibou píše bulvár, který ze soutěžících dělá (nepochybně s důkladnou podporou primáckého PR oddělení) rychlokvaškové podřadné "celebrity" na jedno použití, kterým se všichni vysmějou, aby po nich za týden neštěkl pes (virální životnost některých videí je ovšem pozoruhodná). Příšerné je i to, že člověk při sledování ani nemá jistotu, co vše soutěžícím předepisuje scénář (respektive do čeho jsou nuceni smlouvou) - všichni se zde chovají tak příšerně nepřirozeně, až to bije do očí. Och, člověk samozřejmě ví, že princip tohoto pořadu je vystaven na tom, ztrapnit každý týden hrstku zoufalců, kteří ze sebe v televizi udělají naprosté idioty kvůli směšné výhře 50 000 Kč, ale stejně se pořád nemůže ubránit údivu z toho, že se pořád najde dostatek jedinců bez špetky soudnosti, kterým toto nedochází a kteří se tam stále hrnou. Považuji za ironiii osudu, že vedle pořadů zkušených profesionálů (typu Pohlereichovo "TEĎ VAŘÍ ŠEF!" ), kterých aktuálně běží v telce hne několik, vyznívají směšné gastronomické pokusy "amatérských kuchtíků" v PROSTŘENO jako nevtipná fraška, která je skoro k pláči. Ne vážně, člověku se chce těch lidí skoro litovat kvůli tomu, jak neumí vařit a kde bydlí (och bože, nikdy by mě nenapadlo, že když budu bydlet v pronajaté špeluňce s komunistickým nábytkem v Horní Dolní, že si budu domů zvát televizi). Je mi na zvracení z toho, co tento pořad dělá z lidí a co se v něm ukazuje.(29.3.2015)

• - Natáčení jednoho dílu probíhá v reálném čase a všechno se musí stihnout za jeden den. Začíná se kolem deváté ráno a končí kolem desáté večer. Kompletní materiál připravený k odvysílání se připravuje šest dní. [Zdroj: časopis Blesk TV Mánie] (Bioscop)

• - Vedle pěti soutěžících je na place sedm dalších lidí: režisér, asistent režie, produkce, kameramani a technik. [Zdroj: časopis Blesk TV Mánie] (Bioscop)

• - Za deset let se v pořadu o výhru ucházelo 1 764 účastníků, kteří ve svých domovech připravili a servírovali 8 800 chodů. Mezi soutěžící byla rozdělena výhra v celkové výši 17 425 000 Kč, diváci pak získali 480 000 Kč. [Zdroj: časopis Blesk TV Mánie] (Bioscop)