Prostřeno! (TV pořad)

VIP Prostřeno

Reality-TV / Soutěžní

Česko, 2010, 50 min

Petr Štulíř

Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Ivanka Devátá, Yemi Akinyemi, Zbyněk Merunka, Ludmila Žemberyová, Martin Stropnický, Veronika Žilková, Vincent Navrátil, Jiří Krampol, Tereza Kostková, Hana Krampolová, Petr Kracík, Barbara Nesvadbová, Sámer Issa, Jaroslava Hanušová, Vlastimil Harapes, Květa Fialová, Roman Skamene, Patrik Hezucký, Eva Pilarová, Jana Šulcová, Eva Decastelo, Dominika Mesarošová, Michaela Dolinová, Michal Spišák, Alexander Hemala, Linda Bartošová, Robert Vano, Hana Mašlíková, Jitka Boho, Sandra Parmová, Jitka Nováčková, Marian Vojtko, Michaela Kuklová, Valérie Zawadská, Naďa Urbánková, Petr Kotvald, Alice Bendová, Viktor Limr, Josef Mladý, Josef Alois Náhlovský, Petr Martinák, Marcela Březinová, Petr Jablonský, Miloš Knor, Václav Upír Krejčí, Naďa Konvalinková, Vladimír Kratina, Hana Křížková, Halina Pawlowská, Zbigniew Czendlik, Pavlína Danková, Miroslav Šimůnek, Kateřina Macháčková, Stanislav Hložek, Kateřina Neumannová, Dagmar Patrasová, Lenka Kořínková, Pavel Vítek, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Ivan Vyskočil, Světlana Nálepková, Petra Černocká, Jana Andresíková, David Suchařípa, Jan Vlasák, Miloslav Tichý, Pavel Soukup, Miroslav Etzler, Simona Chytrová, Roman Štabrňák, Miluše Bittnerová, Jana Krausová, Jaroslava Obermaierová, Gabriela Filippi, Lucie Hadašová, Laďa Kerndl, Mojmír Maděrič, Marie Tomsová, Iva Hüttnerová, Lumír Olšovský, Bohumil Klepl, Karel Vágner, Barbora Tachecí, Olga Šípková, Daniela Šinkorová, Markéta Hrubešová, Kateřina Brožová, Pavel Trávníček, Petra Horváthová, Martin Kraus, Jitka Smutná, Richard Nedvěd, Lukáš Hejlík, Heidi Janků, Ivana Andrlová, Yvetta Blanarovičová, Vlasta Žehrová, Kamila Špráchalová, Pavla Ptáčková-Vitázková, Jiří Adamec, Veronika Jeníková, Iva Janžurová, Theodora Remundová, Agáta Prachařová, Sabina Remundová, Jiří Pomeje, Martina Gavriely, Nikol Štíbrová, Jiří Štěpnička, Lucie Bártová-Zedníčková, Martin Severa, Petr Janda, Osmany Laffita, František Létal, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Kateřina Kristelová, Regina Holásková, Karel Ondrka
  • BoPo

Normálny človek by sa tam nikdy neprihlásil. Veď kto by si pustil tlupu úplne cudzích ľudí do spálne? A koho by bavilo počúvať trapné pripomienky na každú pič*vinu v teple vlastného domova? Od Prostřeno nečakajte niečo netradičné na jedlo. Keď už sa tam nejaký gurmán prihlási, tak chce logicky vyhrať a nebude riskovať, že by jeho súperi žerúci celý život párky, kura, rybu jedine z konzervy, zemiaky na jeden spôsob skolabovali pri vybočení z konzumnej rutiny. Dobre sa pozerá na toto strápňovanie pochybných existencií pred celým národom, ale vidieť 754 x po sebe kuřecí vývar, řízek a dezert z piškotů je naozaj SM.(25.1.2014)

• verbal

Stopadesátikilová paní Jana stojí ve své maloměstské kuchyni 1,2 x 1 m a slzy hořkosti stékají přes její masitý podbradek a smutně kanou do základu pro svíčkovou. A ani se jí nedivím, když jí slečna Ivetka, odpudivá to blondýna, jejíž bystrost osciluje někde mezi závodní uklízečkou a jeřábnicí z Nové huti, před chvíli řekla, že hovězí vývar s játrovými knedlíčky, se kterým se srala nejmíň dvě hodiny, chutnal jako odvar z fuseklí a navíc byl studený. "Svině jedna!", procedí mezi vzlyky paní Jana a mohutně potáhne nosem, aby byl ten chrchel, jenž jemně dochutí Ivetčin hlavní chod, řádně žlutý a viskózní. Mezitím ostatní bez zardění důkladně prolézají její malometrážní 2+1 a obdivují všechny ty panenky s porcelánovými hlavami, troubící jeleny, fotky kočiček na stěnách a socialistické tapety, které pamatují generála Svobodu. "Má to moc hezký, Janička", rozplývá se prudce neheterosexuální pan Mirek, "ale na můj vkus je tu trochu málo růžové". Stoletý Václav má dilema, jestli se soustředit na zásuvku s hostitelčiným jumbo spodním prádlem nebo na udržení moči a stolice. Pubertální Miloš s nagelovanými vlasy se žoviálně, s rukama v kapsách houpe na patách, žvýká orbitku a předstírá naprostou lhostejnost dokonce i k prošlapanému, sytě červenému koberci se zašlými fleky kočičí moči. Je totiž děsně kúl, tak ať je to v televizi znát! Jen sem tam mrkne po Ivetě, která mu svýma šilhavýma očima vysílá jasný signál s nadějí na zásun. To taková paní Milena, kníratý babochlap neurčitého věku, otevřeně nad rozkošným hnízdečkem paní Jany ohrnuje nos a je jí líto, že kamery ještě nepřenášejí pachy. "Jak může někdo bydlet v takovém bordelu", pronáší zhnuseně, jakoby mimochodem mrkne do kamery a utírá si do svých prověšených Solexek od Vietnamců prst, kterým před chvíli rozmazala tunu prachu na stropě mahagonového sekretáře s růžovým porcelánem. "Doufám, že budeme mít aspoň čisté talíře!!". Mezitím pan Václav zahuhňá cosi o prdeli a vydá se do umakartového jádra pátrat po toaletě. Mirek se zatím mazlí s každým žužu růžovým hrníčkem s květinovými vzory a zasněně vzdychá. Jen Miloš s výrazem "vyližte mi prdel" pořád stojí na místě, nicméně začíná se trochu nudit, což se projevuje narůstající frekvencí žvýkání. Naštěstí se již z kuchyně ozve chraplavý baryton paní Jany, oznamující, že je Prostřeno, a tak ta šestice krásných, milých a vkusných lidí, jejichž inteligenční kvocient dá v součinu nádherné, dvojciferné číslo, ten dokonalý vzorek národa, může zasednout k extrémně malému stolu a pochlebovat paní Janě, jak se jí to náramně povedlo, aby pak mohli o samotě do kamery nepokrytecky prohlásit, že se to nedalo žrát, protože ta kráva neví, že se do svíčkové dává dešanel. Ještěže tu v pozadí máme Vydru a to jeho krpaté monstrum, kteří svými třeskutě vtipnými bonbonmoty dokáží odtáhnout divákovu pozornost od tohohle matrýria a přinutí jej myslet jen na zvracení. A já si příště raději zase otevřu žumpu a budu čtyřicet minut zírat na to, jak v ní plavou hovna!(23.12.2011)

• niethustra

Kdo se baví sledováním toho, že pár neznámých, skrz naskrz nezajímavých lidí hodnotí hostitelské přednosti či nedostatky jiných neznámých, veskrze nezajímavých lidí, je bez pardonu lopata a měl by se jít projít, Radku. Bahno, ale protože jsem z něj polkl sotva jedinou epizodu, ponechávám bez hodnocení.(20.1.2016)

• Gilmour93

To kyselo je moc kyselé, stůl je moc hranatý a talíře moc kulaté aneb vyvolejte konflikt a dostanete více zaplaceno, protože lidé přesně po tomhle touží.. V klidu si počkám na finálový týden, kdy bude v pátek posledním hostitelem ve svém florentském bytě Hannibal Lecter a naservíruje čtyřem zbylým omámeným soutěžícím jejich neužívaná mozková centra studu a soudnosti - pěkně s podušenými žampióny, brusinkovým paté a s vynikajícím Campolongo di Torbe ročník 88. Při té božské baště z vlastní otevřené lebky je pak zcela jistě ani nenapadne vznést připomínku k drobné pavučince, s níž si pohrává průvan u doktorovy kuchyňské garnýže..(24.5.2011)

• Crocuta

DaViD´82, igi B., verbal - všichni máte doslova a do písmene pravdu, ale lidi zlatí, vždyť je to všechno tak třeskutě zábavné - lidská malost, trapnost a ubohost v té nejčistší formě a v balení k tomu šitém na míru - úplně stejně debilním jako účinkující :D. Jeden z mých nejoblíbenějších guilty pleasure pořadů.(8.3.2014)

• - Ústřední znělka pořadu je úryvkem z písně „Fly or Die“ od hip hopových N.E.R.D. (Fenk)