Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Stinger78 odpad!

Nevím teda, co teda ti, co tohle stvořili, brali za matroš, ale musela to být ukrutná síla. Kdyby někde ke konci nezaznělo "Proč máš tak velké oči, uši, zuby, babičko", tak by v tomhle spektáklu nebylo vůbec nic, proč by se to mělo jmenovat Červená Karkulka. K tomu Gary Oldman ve svém obrněném středověkém Hummeru s pomocníky a lá křižáci od Ortelu a naprosto debilní konec... Hrůza... ()

PISTA226

7,5/10 Další filmová adaptace Červené Karkulky s milým obsazením a v produkci s Leonardem DiCapriem. Co jsem viděl, tak reakce nejsou příznivé a já vlastně ani nechápu proč. Čekal jsem nudnou, nezajímavou pohádku, co se bude doslova držet originálu, ale v horším podání. A dostal jsem moc pěkný vylepšený film s udrženým základem pohádky, ale se spousty věcí navíc. Kostými byly moc dobré a grafika vlka taky v pohodě. Narozdíl od pohádky tu byly jiné dvě věci a to, že Karkulka nijak moc nešla lesem za babčou, nýbrž se děj odehrával uprostřed vesnice. A do vesnice přijel nájemný vrah vlkodlaků. Obě novinky potřebují ale správný příběh a spracování a to tu taky bylo. Nevynechali ani důležitý lid, který tu hrál svou roli a Gary Oldman tu měl odůvodněný správný příběh. Akční scény fungovali moc pěkně a člověk z toho cítí i tíhu doby ve které žijí tzn. čarodejnictví, chudoba, atd... zahraný všemi celkem dobře až na Petříčka, který se mi tu moc nelíbil, možná to je jeho obličejem, který diváka vyzívá k tomu mu vrazit. Dokonce i vložení rodiny do příběhu bylo super. Lidi tu dokonce nebyli naprosto hloupí. Vlkodlak dával smysl a choval se jak by všichni čekali. Možná škoda, že s ním nebylo tolik scén. Celkem dost prostých vesničanů tu dostalo velký prostor a díky tomu vesnice působila mnohem zajímavěji a živěji. Od začátku člověk teda hledá někoho podezřelého, kdo by teda mohl být vlkodlak a tady sem moc rád, že neudělali chybu a nedali to nejviditelnějšímu člověku. Spoiler: To že vlkodlak byl nakonec otec u kterého by to člověk vůbec nečekal bylo hezky překvapující. Kdyby to dali Petříčkovi, tak by to zkazilo tu detektivku. Super atmosféra na večer. Ale nečekejte žádnou dětskou pohádku. ()

NikiVai

Jémináčku, to zas byl film jak řemen. Rozhodně to není zpracování klasické pohádky do filmové podoby. Toto byla jakási vlkodlačí rádoby hororová povídačka. No strašidelné to nebylo, napínavé taky ne. Spíš jedna velká nuda a fantasmagorie. ()

soukyd33

Pohádka? Ani náhodou. Příběh je jiný, a rozhodně se neřídí původním scénářem. Z vlka je zabijácké monstrum, a nejlepší postavou zde není Červená Karkulka. Nějak nevím čím by tento film zaujmul. 🤔 Asi tyto filmy nechápu, ale vlastně nevím proč tam byla postava Červené Karkulky. Je tam v podstatě zbytečná. Hvězdiček 2 ()

flyer.nick

Je tam holka s červeným kabátkem, vlk a i babička, s velkýma ušima. A tím podobnost s červenou Karkulkou, jak ji známe, končí. Jinak ej to jen prapodivně slepený příběh, který by se mohl jmenovat "Vesnice napadená vlkodlakem" a bylo by. Ale to by se tak dobře neprodávalo. Výprava je hezká, to se mi líbilo, ale jinak děsná rádobyzamilovaná blbost. ()

madline24

Na začátek je třeba rovnou varovat: je to blbost. Komentář o homovlkodlacích je pravdivý :) Přesto se na to dá koukat, i když první polovina je hodně o ničem a člověk se přistihne při uvažování, proč nosí hrdinové nagelované účesy podle současné módy a co tam sakra předvádí Gary Oldman? (při některých jeho výstupech jsem fakt nevěděla, jestli se začít smát nebo radši rovnou brečet. Popravdě většina "herců" v tomto filmu by se nad sebou měla celkem vážně zamyslet) Druhá polovina už má docela spád a celé to navíc není příliš dlouhé. Podtrženo sečteno: blbost, ale celkem dobře koukatelná. ()

RoryWhite

Hloupá náhražka Stmívání plná přehnaných scén. Zkrátka styl Catherine Hardwicke se nezapře. Snaha o vytvoření „trháku“ dokonale selhala a spíš, než aby film pozvedla, ho pohřbila. Celek na mě působí jako podprůměrný a naprosto mě udivuje, že se tvůrcům podařilo do tohoto filmu sehnat hvězdy jako Amanda Seyfried nebo Gary Oldman. Jediné, za co by se dalo pochválit je fakt, že až do konce jsem netušila, kdo „vlk“ doopravdy je, plus musím pozvednout stylovou nápaditost kostýmů. ()

hovadko.bozi

Já si vážně myslela, že je to recese. A ona si Catherine Hardwicke natočila Twilight 2... Vzala kopírák, červenou pastelku, přikreslila pláštěnku a bylo to! Na poprvý to bylo vtipně emo, podruhý už vyloženě zoufalý. Nebo že by jí zbyl nepoužitý materiál z Twilightu? Vzala identický scény, najala stejnýho kadeřníka (no vážně, teď bude mít každej zlobivej kluk háro na Pattisona?), oholila taťkovi kníra, a místo nevýrazný středoškolačky oblíkla blondýnu s velkejma očima do červenýho prostěradla. Upíry a vlkodlaky už vyčerpala, možná příště přijde se zombíkama - tentokrát ňáká zrzka, příp. punkerka s nertodoxní barvou vlasů, kterou miluje široký okolí, propadne kouzlu hnijící mrtvoly s ježatejma vlasama, která by z ní nejradši měla sváču. A hádejte, jaký by byly lokace? ()

jobina

Drama? Thriller? Pcha! Tak jedině parodie. Skousnu přeslazenou Amandu Seyfried i několik nelogičností, neuráží mne kýčovité scény a naopak se pokochám rudým pláštěm v kontrastu se sněhem, či scenérií ohňů. Ale při rádoby přiblížení podobnosti ke Karkulce jsem začala nevěřícně zírat, postupně ve mně začal bublat smích až nakonec u scény zašívání kamenů propukl v nekontrolovatelný výbuch. No doufám, že se některá starostlivá babička nesplete a nepustí tuto "pohádku" dětem. Svůdný pohled plný příslibů Amandy nakonec, mne ale dostal. ()

Schmittka

Příběh mě nadchl a některé scény byly tak kouzelné, že jsem musela dát stopku a na chvilku se zasnít. Catherine opět nezklamala. *Skvělá hudba, napětí, akce, sladká Amanda, výborní herci* a musím přiznat, že tak trochu i moje srdeční záležitost. Mě se to prostě líbilo. ()

+sfinx+

Nic nenavodí atmosféru středověku lépe, než anglický pop a nagelovanej ulízanec. Jinak je to taková slátaninka smíchaná z Van Helsinga, Stmívání, Kletby bratří Grimmů, Divé Báry a spousty dalších, takže každý si tam najde něco, ale snad nikomu se to nebude líbit :) Ale americké pohádky nikdy za moc nestály.. Hlouposti z filmu: úžasná věc, nosit si železné několikatunové monstrum s sebou, jen kvůli efektnímu mučení.Medicína také tehdy pokročila - po zásahu do hrudi lze jít druhý den do boje. Bodnutí do břicha také nepředstavuje větší problém. Paráda. ()

Dart_Nader odpad!

Celý děj fimlu je krapet zmatkový, člověk aby film pochopil dříve než vám to děj sám napoví musí trochu přemýšlet, nebo se můžete usadit do křesla a film vám všechno ukáže. Co mi třeba hodně vadilo byly úryvky z minulosti, které se tam promítly vždy, když se odhalil kus pravdy o tom, kdo je vlastně obávaným vlkodlakem. Tím se z filmu vytratila jakási chvíle napětí a plynulost filmu.. Co mo hodně, ale opravdu hodně vadilo, tak bylo skoro na konci, kdy už Karkulka zjistila kdo je vlkodlakem (kdo to je vám schválně neřeknu), když ša za babičkou, tak po cestě potkala svého milence, nevym jak už se jmenoval, myslim že Peter, tak Karkulka si myslela, že je vlkodlak, tak ho bodla do břicha a on se svalil. Důležité je, že byl neozbrojen. O něcho déle Karkulda přišla k babice, ta už byla tuhá a vyšel vlkodlak v lidské podobě, vyklopil karkulce celý děj a těm kteří si během filmu nedaly dvě a dvě dohromady prozradil celej děj. Když to dořekne, oběví se Peter a nyní pozor, se sekyrou v ruce. Kde ji asi vzal, ve městě ho hledaly a chtěly ho zabít, babka byla nějaká kořenářka a ještě sem neviděl, aby se v lese běžně válely sekery.. Ale co, zpět ke konci.. Tak prostě vejde s tou sekyrou do chatrče, dostane ránu, pustí sekyru, trochu se s vlkodlakem popere, dostane ránu a letí na druhou stranu místnosti. je omráčenej a leží, vlkodlak ho chce dorazit, ale Karkulka ho vyruší a přinutí ho jít k ní. Dobře, ještě pořád to beru, teda až na to že se machýrek šel prát s vlkodlakem, když měl probodlé břicho, ale budiž. Tak tedy, vlkodlak jde ke Karkulce, když je u ní, tak se najednou z ničeho nic přiřítí sekyra a bodne ho do zad. Nikde nikdo, karkulka před nim, Peter omráčen an druhý straně chajdy a babka tuhá. Tak tedy vlkodlak klekne, karkulka z košéčku vytáhne ruku se stříbrnými prsty a zapíchne ho.. Malými dvěma hroty, maximálně centák velkými ho bodne do břicha, kde má košily, tuniku a koženou vestu.. Tak teda umře, Peter se probere, rozříznou ho, nůž je bez krve a nasypou do něj kameny a šoupnou ho do jezera.. Další věc jako třeba že Peter nosí přívšek, takový ten jak na něm bejvá jméno.. No prostě v tý době, nezlobte se na mě, ale kterej netalentovanej amatér to nechal projít, to samý jako sexuální lesbicej taneček karkulky a její kámošky na oslavě.. Lesbickej taneček na veřejnosti v tý době.. A to nejsou jediné chyby ve filmu, je jich tam hodně.. Ale abych jen nekritizoval, film je zajímavě dělaný a nebýt těch chyb a kravin, kterých je fakt hodně dal bych aj ty 3 možná 4 hvězdy, ale takhle odpad a i to je moc... ()

Austy odpad!

Vážení režiséři a scénáristi !!!!! tohle už vážně ne. Již před lety, když se mi pod ruce dostalo to „stmívání“ a já myslel, že vážně přišla doba temna pro filmový průmysl jsem to snášel dosti těžce. A ono uběhne pár let a oni přijdou s tím samým, jen s jinými kostýmy. Vážně se běžte vycpat, protože tohle strkat pod nos bez obav z namlácení zadnice nejde. Pokud vypustíte ven ještě snad v budoucnu pokračování, tak vám zařídím lístek do léčebny s jedním slušivým pyžamkem s dlouhými rukávky.. ()

agent0111

Vim, ze tohle bych do komentaru asi psat nemel, ale rict to musim. Na tenhle film budu vzpominat jeste dlouho. A to asi proto, ze si k nemu nemohu vytvorit zadny nazor. V zachvatu strachu a hruzy se mi chtelo smat a brecet. :D ()

PANKY71

Další film z dnes tak populární edice s vlkodlaky nebo upíry. Určitě lepší než STMÍVÁNÍ, Fernandez i Irons sympatičtější než "Patyzón" ze kterého nevím proč udělali idol.... Díky historickým reáliím,pojetí barev i atmosféře to bylo koukatelné. Přemýšlel jsem kdo že nakonec ten vlkodlak bude ale netrefil se. I když překvapení to nakonec tak velké nebylo.... za 3* ()

Vevy

Blbý jak vrata to je, ale ... já jsem to dokoukala až do konce a prostě mě to tak nějak bavilo. I když jsem se víc než často přistihla přitom jak se potutelně usmívám a říkám si, že si snad dělaj prdel ... stejně se mi to líbilo. Podruhé už se na to nepodívám, ale jako zpestření nudného dopoledne - doporučuju :-) ()

Regig

Začátek byl nudný, ale v půlce se začala klubat z filmu zajímavá detektivka ´´ kdo je vrah, kdo je vlkodlak ? ´´ I ty střípky z pohádky červená karkulka mě pobavili. Hudba byla zvláštní, ale příjemná. Celkoví dojem dobrý. ()

tomkat

Má to jednoho z hrdinů s účesem ve stylu Twilight "ságy", využívá to neoriginálně tradiční touhy dospívajících "být jiný" (zas ten Twilight), hraje to tradiční hru na "kdopak to asi je" a má to několikrát se nehodící hudbu - tak proč se na to koukat? No kvůli sympatickému, originálnímu nápadu ukázat divoké středověké kořeny jedné známé pohádky, kvůli hlavní hrdince a kvůli místy i docela silné atmosféře, přeci. ()

Mažňák

:Pozitiva: Pěkně zpracovaný příběh napasovaný na Č.K.Pěkná Karkulka, sluší jí červená. Líbí se mi jak je to pěkně natočené, pěkně temně barevné - kontrastní - přesně tak jak to mám rád. Není to tak brutal přefiltrovaný jako naše Kytice, ale něco na ten způsob. Stačí se podívat na plakáty. Je to taková Ospalá díra bez Honzy Deppa a směrovaná více na teens v kombinaci s Van Helsingem. Pěkná dark ambient hudba. Je to o úroveň výš než z nosu vytažený Twilight. Nejvetší zlo je církev. Vrah není do poslední chvíle znám. :Negativa: Je to amerika, takže milostný trojúhelník - blondýna + nahoněný metrosexuál + bohatý ňouma, ale určitě taky američan. Kdyby se odstranil Ňouma i metrosexuál určitě by to pomohlo. Jenže to by na to v USA nikdo nekoukal. :SumaSumaRUM: Zajímavě implementovaná červená karkule, super natočená s dějovými nedostatky, které jsou vlastní americkým hnojům, které jsou tvořeny přes šablony (milostny trojuhelnik, napeti az do konce za kazdou cenu - nesmyslne zvraty, pritomnost alespon jedne z mensin - cernoch, asiat, homosexual, zid). Přijde mi, že je to občas přeplácaný. Nicméně kdybych na to šel do kina, nelitoval bych peněz hlavně za zpracování. Opravdu pěkně se na to kouká. Hodnoceni je v ramci zanru a me zabavy, nejsem onanista nad "umeleckymi" filmy. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?