Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Davies182

Máme tohle zapotřebí? Příště raději zůstanu u nařachaného traileru, a nebudu si kazit chuť filmem. Je to v podstatě úplně to samé jako jednička - abych nebyl takový hnidopich, tak jsem se o něco více bavil, i akce se mi líbila víc, ale... Nebo spíš ALE posledních pět minut je to nejhorší, co jsem v kině za dlouhou dobu viděl. Měl jsem co dělat, abych smíchy nepoprskal sedadla pode mnou - fuj! Desetkrát horší než Válka Bohů. I nový Conan se mi líbil víc! A zase o něco víc nesnáším těsné soubojové akční scény: to se kamera nemůže na chvíli oddálit? Koho zajímají roztřesené záběry na změť rukou a nohou, a rozmazané švihání mečem? To se v celém Hollywoodu vážně nenajde režisér (zdravíme Spielberga!), který by uměl natočit zajímavou, perspektivní akční scénu? P.S. 3D rozhodně nebrat, v IMAXu jsem si užil tak maximálně trailer na Spider-Mana. ()

petero

Slabota. Keď už to nemá nejaký zmysluplný dej a ani tie postavy nestoja za veľa, keď už nič iné, tak aspoň adrenalínové akčné scény som čakal a nič. Leterrierov remake je oveľa lepší. ()

gogo76

Pokračovanie sa nesie presne v duchu prvého dielu, preto hodnotím rovnako. Nečakal som žiadnu rozprávkovú atmosféru, dramatické zápletky ani srdcervúce herecké výkony. Popravde po prvom diely ma už nič neprekvapí. Všetko je opäť tak nejak priemerné, okrem trikov, ktoré zhltli nemalé peniaze. Mnohé sú veľmi dobré, potešili ma obrí kiklopovia, ale ani najlepšie triky nezachránia očividnú priemernosť. Dobrou správou je, že lietajúci kôň Pegas i Bohovia dostali o čosi väčší priestor, ale pre mňa stále nedostatočný. Božie schopnosti a možnosti ostali nevyužité, čo najviac zamrzí u Poseidona. Po nadupanom traileri som ani nič iné, ako poloprázdny blockbuster neočakával. Účel film splnil, ale k nezabudnuteľnému zážitku to má ďaleko. 60%. ()

Xmilden

Téma kolem Souboje Titánů mě neuráželo ani v minulém díle. Jednoznačně jsem smířen že se tady citovat ze Shakespeara nebude, takže mi bohatě stačí přijít do kina, uvelebit se v křesle a jen koukat na akci. Ve druhém díle navíc není k zahození ani dějová linka, takže o to příjemněji film působí. Nudit jsem se rozhodně nestihnul, samozřejmě jsem litoval že již v minulém díle se vyautoval Mads a v Hněvu již žádný podobně charismatický chlapík není. Hodně jsem si lámal hlavu se závěrem, co tím chtěl básník říci? To jako příště budeme sledovat jak na Olympu sedí Perseus? Moc se mi líbily všelijaká monstra, čekal jsem ještě trošku více akce. Abych to shrnul, spokojenost se ale nakonec dostavila. 60% ()

-bad-mad-wolf-

"Leť rovně, ať to dobře vypadá." Asi tak. Další do série trikových jednohubek, které se rodí poslední léta po tuctech a kterým chybí sebemenší snaha o ozvláštnění. Ne, fakt tu není ani molekula něčeho, co bychom v poslední době neviděli desetkrát (a mnohdy lépe). Je to jednoduše další efektní imbecilita, kterou by i Van Damme sestřelil jedním artrózou nasáklým kopem, protože není ani vtipná, ani chytrá, ani debilní natolik, aby tím bavila. Sázka na velká jména v herecké sestavě a štědrý rozpočet stačí patrně jen díky faktu, že cílový divák na podobnou hovadinu zapomene rychleji, než si pustí další. Dočkáme se několika omletých bitek na téma "postmoderní kejklíř versus digitální prasopes", improvizovaného příběhu se spoustou oblíbených motivů na téma "umím vždycky právě to, co zrovna potřebuju" a pak - alespoň za to dík - výborných triků. Průlety tuhnoucí lávou a rubačky se čtyřrukými přisluhovači stojí za to, občas dokonce navzdory tvůrčímu týmu vypadá scéna drobátko esteticky. Postavy jsou humornou přehlídkou ničeho a věčné oslabování/zesilování/umírání Dia bylo stejně poutavé, jako penetrace Kronova krku digitální osinou. Asi bych taky vzteky explodoval. Občas zpoza šutru vykoukne stopové množství nadhledu, bohužel je vždycky poblíž někdo, kdo ho bezpečně zadupe zpět. Být to vtipnější/mít to trochu poetiky/mít to trochu zajímavý audiovizuál/být to totálně přestřelená superblbost.... pak by to na ty tři bylo. Každopádně v kategorii imbecilní fantasy je Hněv pořád lepší, než předchozí Souboj. ()

darkrobyk

Proč, proboha, stále a dokola ona řecká mytologie? Je to zbytečné, matoucí a škoda. Obecně lze říci, že již první film zprznil řecké báje maximálně (dvouhlavý Kerberos?, Pegas se měl zrodit z Medusy aj.), remake je doprznil (černý Pegas? to snad ne!) a volné pokračování už použilo jen jména. Kromě toho podezírám tvůrce, že labyrint si vypůjčili z filmu Vetřelec vs. predátor. Perseus jako hlavní hvězda by měl být sympatický kulturista....a to je asi vše, co mi vadilo. Jinak oddechová akční jízda s řadou povedených triků (jen občas byly hodně počítačové). Kromě samotného armagedonu se mi líbila lesní scéna s kyklopy, při které jsem si vzpomněl na StarWars6. Jízda mezi stromy byla efektní. Z hlediska zábavnosti mnohonásobně lepší, než nepodařený remake. Jak se u tohohle může někdo nudit....? ()

Hrabka

Zapomeňte už na nějaký přesný řád řeckých bájí. Kdyby to mělo být všechno podle toho, co je psáno a dáno, tak už není co točit. Díky tomu, že jsem neřešil nějaký souvislosti mezi postavama apod, tak jsem si film docela užil. Obraz a hlavně akce stojí za to, bájné příšery (chiméry, kyklopové) se povedly. Konec je trochu slabší a takový šablonovitý, ale celkově je film jako zábava na 100 minut obstojný a srovnatelný s jedničkou, srovnatelně dobrý! 70% ()

kinej odpad!

Tenhle film je tak hloupý jako je zbytečný. Porovnávat jej s jedničkou je dost pod mými rozlišovacími schponostmi a přišlo by mi to jako hodnotit, který ze dvou psích exkrementů je pěknější. Zkrátka oba filmy jsou tupý sled trikových a akčních scén, situovaný v tomto případě zrovna do kulis starého řecka a naroubovaný na jakési (je jedno jaké) mytologické postavy. Ale stejně tak to mohli být roboti měnící se v auta, perský princ, nebo duchové pirátů. Protože krom světa ve kterém se děj odehrává jsou to v principu stejné filmy, které se navíc tvůrci budou snažit zabalit do moderní trilogie, aby mohli vyvařit třikrát a pak na vánoční pulty šoupnout kolekci plnou exkluzivních bonusů, kde se všichni budou předhánět v oceňování profesionality ostatních a vyzdvihování pohody při natáčení. V tomto případě je tato snaha vysloveně směšná. Vtipné je, že Neeson a Feines proti sobě již jednou stanuli a to v Schindlerově seznamu. Ten oba katapultoval do světa velkého filmu a oběma nabídnul skvělé herecké příležitosti, ve kterých povětšinou uspěli. Ale jak léta běží, zahrát si v dobrém filmu už asi není tak důležité, mnohem lákavější je zahojit se na důchod a tak chtějí na stará kolena vyvařit co se dá. Třeba i hraním v takových slátatninách jako je tohle. Ale to to opravdu mají zapotřebí? ()

juta

O něco lepší vizuální zážitek než při jedničce, ale taky jsem se tady dočkal zklamání hlavního záporáka, který sice naháněl hrůzu, ale ta jeho hlava mi přišla dost chabá a na takového velikána směšná. Přišly také velké skoky mezi ohromnou akcí a velkého uklidnění. Perseusovi narostly vlasy a nechal si udělat trvalou, to také nebylo to pravé ořechové. Začátek bych hodnotil za 5, prostředek za 3 a konec za horších 5. ()

Shakers

Sequel ako sa patrí. Desať minút príbeh a zvyšok len omáčka a akcie. Nie že by mi to vadilo, veď prvý film bol predsa rovnaký, ale niekedy už ma unavujú tieto filmy na efekt. Po trailery som myslel, že to bude fakt lepšie ako prvý diel, ale ten ukázal doslova všetko a tak už sa nebolo moc na čo tešiť. Aj keď treba priznať, že niektoré akcie sa podarili a kamera je tiež lahodná. Čo sa týka zmeny režiséra alebo predstaviteľky Andromedy, či hudobného skladateľa, tak tie mi moc nevadia. Dvojka ma výhodu v tom, že to nieje Remake, takže väčšinu bude baviť viac asi tento diel. Celý film je v podstate len jedna akcia s prestávkami, ale našťastie je film dosť krátky a tie bitky vás ani tak neomrzia. Oblúbený soundtrack: Wrath of Titans. 65% - 3* ()

lamps

Rozhodně lepší než mediálně nafouknutá jednička, chvílemi už dokonce i zábavné. Ale stále jsem se nemohl zbavit pocitu, že film za neskutečných 150 milionů dolarů by měl nabídnout kromě nekonečné akce i nějaký ten smysluplnější příběh, díky kterému by všechny ty parádní efekty, monstra a hlavně špičkoví herci nevyzněli úplně do prázdna. Jenže tvůrci se o to absolutně nesnaží a kvůli jejich pojetí se stává z Wrath of the Titans jen o něco méně stupidní, ale zato dvakrát více megalomanský sled efektních akčních scén, jejichž hypnotické účinky jen tak tak vystačí na těch 90 minut. Sice velmi energická a svižná, ale vlastně naprosto zbytečná fantasy, v níž Neeson a Fiennes jen mrhají svými talenty.. 60% ()

Pepinec

Honzíkova cesta - 2. díl je bezpochyby vydařenější část mytologické adventury. Jonatán celý ten kolos rozhýbal, dal mu tempo a šmrnc, dobře se popral s výpravou, odpustil si zbytečné a nesmyslné příšery, naopak pracoval s klasikou, kterou zná i antický balvan. Jen na vyznavače 3D orgií ušil pěknou boudu, zaregistroval jsem pouze několik málo laciných pokusů o divákovo uskočení do klína sousedky. A že sál jsem měl plný, prachy vyhozené za efekty už musí být dávno zpátky u tatínka. Ovšem, co mi chybělo už u prvního dílu, a druhý to nikterak nedohnal, je sexappeal. Bájné kočky Andromeda, Afrodita, Ió, k tomu bílá prostěradla jako tehdejší výstřelek nejmodernější módy, a prd... Škoda, opálení svalnatí kluci mi to nedoženou. ()

Niles

Film, ktorý nijak neohúri ani príbehom, ani hereckými výkonmi. Chýba mu akýkoľvek nečakaný zvrat a tak smeruje priamo k očakávanému koncu. Zaujmú skôr pekné efekty a kvalitné 3D prevedenie, ktoré som si v kine naplno vychutnal. Má to takmer neprestajnú akciu, takže nudných miest je minimum. Veľa 3D filmov som zatiaľ nevidel, ale z toho mála je pre mňa Hnev titanov prvé 3D, kde to bolo naozaj dobre využité. ()

Beckett51

Technicky nejdokonalejší antický epos s vizuálem za všechny prachy. Fiennes jako vždy nejlepší (scéna Hádes/ Zeus vs. Makhai a Kronos je nezapomenutelná). I odlehčení v podobě vtípků potěší. Chcete zfilmovaný Titan Quest? Tady ho máte. (Dabing je fuj! Ruce pryč!) ()

salahadin

Z Persea se stal v rukou Amíků Perversus (platí i pro 1.díl). A k tomu nosí fakt směšnej účes. A chudáka Neesona je mi až líto, nejen on má ale ve scénáři tolik blbých keců, až zabolí (a věčně uplakaný výraz). Na začátku, když Persea přesvědčuje, řekne: "End of the world." To jsem vyprsknul smíchy. Takhle ohranou a směšnou větu slýchávám u emeryckych blockbusterů pořád. Akční scény jsou jedním slovem hnus. Perseus je ještě o chlup pružnější jak James Bond, to, co vydrží v soubojích, by nevydržel ani Terminátor (T-1000 samozřejmě). To není polobůh, to je trojbůh na druhou! Možná je tohle lepší jak jednička, nicméně pořád hodně hodně hodně moc špatně natočené. Z Andromedy se stala Androamazonka slizká jak mihule potoční, která je v příběhu jen proto, že jinam holt scénáristi nějakou ženskou napasovat nemohli. Héfaista jsem si taky představoval jinak, než jako kontyšáka spícího v Tesco košíku (a vůbec nekulhal!). Árés vcelku ušel, akorát mě naštvalo, že neměl svůj kouzelný meč, ale Thorovo kladivo. Hádes - to bylo jiné kafíčko. Skoro jsem si připadal, že sleduji Poštu pro tebe, kde Esterka oba brášky usmiřuje a oni si na konci vpadnou do náručí se svým vinnetouovským "Bratře". Jeho závěrečné prohlášení o ztrátě své moci, která jej však možná učiní silnějším, no to byla regulérní žaludeční křeč, jako byste vypili octan sodný. Oproti Souboji je dalším záporem absence Ió a naopak přítomnost kyklopů, emeryka boys si řekli, že už dlouho nebyla "nějaká fakt vole hustá řežbička", tak nám ji tam šópli. A dredař Toby tam byl - dámy prominou - taky k hovnu :-) Teď už se můžou Amíci pustit do zprznění třeba pohádek Boženy Němcové - třeba takový Paleček by mohl zachraňovat svět, na který útočí baba Jaga s flotilou 12 opancéřovaných měsíčků, kteří mají v perníkové chaloupce překladiště heroinu. A Bayaya s tváří Sama Wortingtona by začínal zasejc jako Plaváček. Jo PS: Doufám, že emerykáni pošlou desetinu výdělku filmu ubohé řecké ekonomice:-) ()

Pilda17

Oproti jedničce vzrostla akce, které je na můj vkus možná až příliš. Od začátku skvělý náboj, což jsem nečekal. Jenže ten náboj nepoleví až do konce. Pěkná monstra a daleko hezčí vizuální stránka. Wrath of the Titans mohla být daleko větší podívaná, kdyby se zaměřilo na něco jiného než na akci (emoce, myšlenka, záživnější příběh,..). Doporučuji divákovi, který si užije akční stránku na plné pecky, protože rozhodně zklamaný nebude. Pokud divák bude čekat zázrak, tak se ho nedočká stejně jako v jedničce. Nebudu jen kritizovat, protože oproti jedničce je viditelný vzrůst a dívá se na vše daleko lépe... 6/10 = 60% ()

Stegr

70% - Tohle je film o akci a efektech, víc v tom nehledejte. Herci, i když všichni světové extratřídy, nepředvedou (kromě Nighyho) ze svého umění zhola nic. Nejvíc na škodu je to u dvojice Neeson Fiennes, která by si zasloužila trochu víc, než jen půl filmu někde postávat, a pak 5 minut poskakovat mezi digitálními příšerami a metat kouzla... ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)