Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

rusty09

Očekával sem, že se mi z tohohle filmu zesynchronizujou měsíčky, a že percy jackson zabije pár příšer a pudu spát. Bohužel tomu tak neni a je to dobrej film, zatraceně dobrej film. ()

Blackhawks

Velmi povedené.. skvělá Emma Watson a úžasný Erza Miller,který zahrál naprosto senzačně !! Film mě velmi mile překvapil a opravdu se povedl !! :-) PS: Úžasná hudba.. ()

Jason.Cruger

Milujem tento druh filmov, je to ako prežiť si znova strednú školu s niekým, znova objaviť prvé lásky, dostať prvú pusu, znovu premýšľať o ďalekej budúcnosti, kde ešte nič nie je dané, opäť sa s kamarátmi opíjať, chodiť na párty, riešiť všetky vzťahy okolo a myslieť len na ako sme sa máme dobre a na to ŽE SME SLOBODNÍ. Tento film to pripomenul, všetko, prežijete to spolu s Charliem a znova sa ponoríte do toho veku s chlapcom, ktorý bude dospievať a svet bude objavovať jeho. Moc pekný film ! :) ()

rexino

Začalo to dobre, pretože od prvých chvíľ mi bolo jasne, že toto nie je typický tínedžersky americky bullshit. Pokračovalo to ale zle. Pretože v akom vesmíre si utiahnutý, kus psychicky mimo chlapec, nájde priateľov-maturantov a k tomu takú holku. A jo... najviac nepochopenia u mňa našla scénka, keď sa zhúlený Emme zdôveril, ako naprd má život. A ona ho naozaj poľutovala, povedala tomu populárnemu nech sa ho zastane. Wow. Som nevedel, že na ženy naozaj pôsobi, keď im hovoríte ako je vám naprd. Nefunguje to :). Väčšina sa zachová práve opačne. Po tejto "nereálnej časti" ale prichádza opäť reality check a zistenie, že to nie je taký "nereálny príbeh". Ku koncu sa ale zisťuje, že opäť je to vlastne šťastný príbeh a už sa aj dá uveriť, že je reálny. V skratke, vyhlo sa to niektorým strašným america-teen-movie klišé a aj keď to zo začiatku vyzeralo (a občas aj bolo) moc sladké, film sa na koniec ukázal, ako správny mix chutí, pridala sa tam soľ, trošku kyslého a aj na horké sa ušlo. Hodnotenie zatiaľ nechávam takéto. ()

Deleatur

Mínusy: Tvůrce okatě nadržoval outsiderům (vč. jednoho gaye). Na jeden film možná příliš dvojí sexuální zneužívání mladistvých... Plusy: ...ale třeba by bez toho neměl závěr tak očistnou sílu. Navíc z hlediska homofobních stereotypů jistá úleva, že ani v jednom případě nešlo o homosexuálního pedofila. Obecněji - navzdory zasazení mezi typicky povrchní puberťáky překvapivě dospělý film. Někteří puberťáci se v něm na dospělost dokonce těšili, místo aby si pubertu prodlužovali. Hodnocení: 78%. ()

jiri.twist

Já se jednoznačně přidávám na stranu většiny ... a ten klouček Logan svůj silný příběh zahrál bezvadně ... a to mě ovlivnilo natolik, že jsem i za zvuk a zpracování vyplázl ochotně desítky, i když tam jsem zpočátku váhal ... Poznámka mimo mísu: u dabované české verze namluvil Charlieho vyloženě stařec nad hrobem ve vztahu k tomu, že Charlie má ve filmu 15 let, to bije do uší, nejsou absolutně soudní, to už jeho učitel i táta mají mladší hlasy ... ale jinak jsem vděčný za každý dabing 4x10 ()

Brousitch

"Všechno dlužíme Emmě Watson, protože to byla právě ona, ne já nebo producenti, kdo všechno hodil za hlavu a bil se o to, aby ten film vznikl. Myslím, že si chtěla tímhle snímkem a touhle první hlavní rolí po Harrym Potterovi dokázat, že na to má a trochu se ujistit ve svých schnopnostech. Já jsem rád, že jsem jí mohl tuhle 'proměnu' zprostředkovat. Víte, můžete jí klidně udělalovat tuny cen a nominovat na cokoliv, ale ona to vždycky bude dělat na 100 % jen pro sebe." - Stephen Chbosky ()

Puddle

Love always, Charlie. Knižní předloha (Pro mě první a zatím taky jediná věc, kterou jsem četl v originále) mi tím, jak se ji Chbosky snažil „nabouchat“ emocemi, přišla trochu sentimentální. Film je však fantastický a klíčové scény působí mnohem, mnohem silněji, což je dáno hlavně skvělým výběrem herců. Většina lidí byla určitě zvědavá hlavně na Emmu. Ta hraje fakt dobře, ale příště, ať se nestříhá. :-) Nejlépe ztvárněna je však postava samotného Charlieho. Logan je dechberoucí a myslím, že ani oscarová nominace by v tomto případě nebyla přehnaná. Dlouho, dlouho, mě žádný film, tak emočně nerozsekal, a to opravdu hlavně díky Charliemu. ()

danek22

Velice příjemná podívaná, která si na nic nehraje. Skvělé charaktery, které podpoří výborné herecké výkony. Jediné kvůli čemu odebírám jednu hvězdu je konec, který mě do filmu nějak nezapadl, zadrhl se a chtěl být dojemný, dojemný sice byl, ale tlačil docela na pilu a vzhledem k tomu, že celou dobu to bylo úplně bez řezání pilou, tak mě poslední minuty připadali jako by do filmu nepatřili. ()

Radek.SCH

Samozřejmě že jediný důvod, proč jsem si toho vůbec všiml, že to existuje byla Emma Watson, přičemž nevidět tuhle good-feeling indii, nic moc by se nestalo. Ale díky (možná pro někoho až příliš vykalkulovanému) konci se to vytáhne nad průměr, který nemusíte nutně zapomenout hned druhý den. - 60 % ()

M.Myers

Tak já nevim, Logan Lerman mě snad ve všem, v čem hrál, dosti vadil. Ale tady na něm a jeho parádním hereckém výkonu stojí celý film. Jeho transformaci do plachého kluka s traumatem z dětství jsem mu fakt žral... Celý tento příběh je výborně odvyprávěn pro mě zatím neznámým režisérem Stephenem Chboskym. Ve filmu mě hodně potěšila účast několika dobrých herců ve vedlejších rolích, nejvíce učitelské duo Rudd a Savini. Ano,na tento film se vážně moc dobře kouká a Emma Watson už konečně není Hermiona. Plný počet hvězd si tento snímek určitě zaslouží a má je mít 5***** ()

alambert

Zezačáku jsem si myslel, že o mě konečně natočili film... :-P No pak jsem ke konci zjistil, že to hrdina má přece jen ještě o malinko složitější, ale přesto s ním plně soucítím. No a jinak, co říct... Prostě po všech stránkách kvalitní film. I když dvě věci bych přece vypíchnul. A to příjemný, lehký nádech nostalgie k devadesátkám a excelentní soundtrack... PS: Chci pick-up... :-D ()

Elbarto08

Jsem Charlie. Nebo jsem byl. Už od začátku jsem tušil, že film bude vynikající. Ale nečekal jsem nic tak osobního. Charlie byl vyvrhel společnosti, byl to outsider, který si jednoho dne našel malou skupinku přátel a život se mu zlepšil. Ale pořád, v hloubi duši, byl stejný, měl stejné problémy a těmi se trápil. Film byl podán...ani nevím..kouzelně. určitě tam Emma Watson měla někde v bundě svou hůlku a čarovala. Nebyla to klasická teenage komedie ani drama, bylo to něco jiného a nedokážu popsat, proč mě to tak okouzlilo. ()

figliar

Úprimné, dojemné a reálne. Týmito slovami sa dá opísať len málo filmov. Monológy, ktoré majú hĺbku a príbeh, ktorý má pointu. Režisér je taktiež producent, autor knižnej predlohy a scenára, za kreslom co-producenta sedel John Malkovich. Škoda len, že sa jedná o film, ktorý by som si viac krát nedokázal pozrieť, bez ohľadu na to, ako sa mi páčil. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie